Korzeniowski- żegnam ozięble

O wszystkim.

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez arek » 27 Lis 2009 16:33

Mundzioł napisał(a):Z tego co ja wiem to TVP Sort jest dostepny na wszystkich platofrmach cyfrowych oraz w wiekszosci kablowek. Raczej nie ma problemów z dostępem.

W mojej kablówce niema :( Mam Eurosport, Polsat sport, Polsat extra, ale TVP sport nie.
Zawsze mnie wkurzają mądralińskie głowy w studiu, wszystko wiedzą co, jak, kto, po co, a w tym czasie w tle na dużym ekranie rozgrywane są zawody. Ale nie ma polskich zawodników to poco pokazywać.
Największą pomyłką dziennikarską portową w tvp jest Chylewska. Ona do szału potrafi mnie doprowadzić.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez damian940915 » 10 Gru 2009 19:40

1. Korzeniowski dobry jako zawodnik jako szef - porazka i tragedia
2. Szaranowicz - nie widze go na takim stanowisku
3. Faktycznie to skandal że TVP SPORT nie jest ogólnodostepny
4. Sebastian Szczęsny to dobrze fakty W RMF-ie przedstawiał
5. Komentarz Jóźwika na MŚ w biegach oceniem jako dobry.
6. Szkoda że w TVP SPORT mało komentują starzy wyjadacze np. Krzysztof Miklas
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 01 Kwi 2010 17:53

Zdaje się Janko, że rok nie trzeba było czekać aby zobaczyć TVP Sport na krawędzi bankructwa. Egzekucja została odroczona ponieważ liczą na finały MŚ w kopanej i gdyby teraz zlikwidowano ten kanał to publiczna poniosłaby jeszcze większe straty. Do tego podpisana umowa z ligą żużlową spowodowałaby konieczność wypłaty tej lidze gigantycznego odszkodowania.
Nie zrozumcie mnie źle. Wcale mnie nie cieszy perspektywa likwidacji TVP Sport i nie mam żadnej satysfakcji w słowach a nie mówiłem. Okazuje się, że rezygnacja pana Korzeniowskiego to przysłowiowa ucieczka szczura z tonącego okrętu a nie jak to przedstawiał próba szukania nowych wyzwań.
Już dwa lata temu fachowcy ostrzegali, że taka formuła sportowego kanału to marketingowe samobójstwo. Przyznano nawet jakieś "nagrody" w dziedzinie antymarketingu dla TVP właśnie za ten kanał.
Jedynym ratunkiem zwiększenie udziału w telewizyjnym rynku ale doczepiony do publicznej TVP Sport niestety ma małe pole manewru bo decyzje zapadają na samej górze na Woronicza. Ktoś po prostu zbił pieniądze na samym powstaniu i na sprzedaży dekoderów a później niech się dzieje wola nieba. Kiedy wreszcie ktoś tam pójdzie po rozum do głowy i postawi na ogólnodostępność tego kanału bo udziałem w rynku telewizyjnym rzędu O,2 % to nie wróżę świetlanej przyszłości.
Szkoda Włodka Szaranowicza bo to pewnie z niego będą próbowali zrobić kozła ofiarnego.
Widzisz Janko nawet twoje pieniądze niewiele pomogły i trzeba było tak jak mówiłem kupić córce cukierki czy tam żelki. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez dan » 01 Kwi 2010 21:09

Figaro jakieś tam postępy zrobili jeżeli chodzi o dostępność TVPSport, bo pojawiła się ta stacja między innymi w cyfrowym polsacie o czym kilka miesięcy temu abonamenci tej platformy mogli tylko pomarzyć. Zawsze to jest jakaś większa dostępność, jakiś plus mimo wszystko.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Duche » 01 Kwi 2010 21:48

Jeżeli ktoś posiada telewizor z MPG4 to ma swobodny dostęp do TVP Sport bez żadnej kablówki czy też telewizji cyfrowej.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 02 Kwi 2010 06:48

Niestety ale to wszystko za mało. To jak podłączanie trupa do respiratora. Sytuacja finansowa TVP Sport jest ściśle związana z sytuacją całej TVP a ta jest fatalna i w ramach oszczędności jako pierwsze cięcia pójdą właśnie po sportowym kanale. No chyba, że TVP Sport stałby się lokomotywą i finansowym ratunkiem dla całej TVP ale to mrzonki. Niestety ale dopóki politycy będą traktować publiczną tv jako powyborczy łup to ta telewizja będzie się staczać. W ramach politycznych czystek pozwalniano ludzi znających się i rozumiejących ten biznes a wstawiano politycznych popleczników. W efekcie mamy to co mamy czyli czarne chmury nad sportowym kanałem.
A zdaniem pana Korzeniowskiego miało być tak ładnie. Wywiady miały być, akademie.........
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Maro » 02 Kwi 2010 09:06

Wydaje mi się, że gdzieś to pytanie padło, jeśli nie, to pytam. Czy TVP Sport nadal (!) dostępny jest wyłącznie na platformie cyfrowej "N" oraz po wykupieniu specjalnych pakietów (za nie małe pieniądze) w lolalnych kablówkach? Ja mam "enkę" i do tej pory jakoś mnie to nie fascynowało, ale jeśli nadal tak jest... :?
"Rodzice pracowali praktycznie przez całą dobę. Dla mnie też sport był jedyną drogą do wyrwania się z tego życia i awansu społecznego." - OEB
Awatar użytkownika
Maro
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 30 Mar 2009 14:02
Miejscowość: Wrocław

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Duche » 02 Kwi 2010 09:25

TVP Sport już od dłuższego czasu dostępny jest w Cyfrowym Polsacie i Cyfrze+.

Co do wielce prawdopodobne upadku tej stacji. Nie ma się czemu dziwić. Nie mają chyba wyłączności na żadne poważne transmisje. To co leci u nich leci także na Eurosporcie, a jaką ta stacja ma renomę nie trzeba nikomu mówić. Chyba niemal każdy widz mając do wyboru oglądanie biathlonu czy też łyżwiarstwa figurowego na Eurosporcie lub TVP Sport wybierze tą pierwszą stację. TVP nie ma czym zainteresować widzów. Nie mają jakiś ekspertów, ich oferta programowa też nie jest jakoś bardzo bogata. Ja od początku nie dawałem szans tej stacji, że przetrwa na rynku co najmniej kilka lat. Jeśli ma się za konkurencję Eurosport, Polsat Sport czy Canal+Sport to nie ma nawet co rękawic podnosić :P

Ogólnie szkoda mi, że TVP ma prawa do MŚ w RPA. Wiele bym dał, aby ta impreza była transmitowana w Polsacie. Transmisja z Euro 2008 to był dla mnie majstersztyk w wykonaniu Polsatu. To ich studio w Klagenfurcie bodajże, fajni eksperci w postaci m.in. Kowalczyka, Michniewicza czy Brzęczka, no i najlepsza para komentatorów całego turnieju: Boniek - Borek. Kapitalnie się ich słuchało. Szkoda, że MŚ w RPA nie będą transmitowane w Polsacie :(
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Fevon » 02 Kwi 2010 16:36

Ja mam TVP Sport w pakiecie podstawowym w kablówce http://telpol.net.pl/tvk/programy.html
Fevon
Junior młodszy
 
Posty: 83
Rejestracja: 07 Gru 2008 11:50
Miejscowość: Sosnowiec

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Laleczka Chucky » 02 Kwi 2010 17:09

Ja nie mam TVP Sport, ale za to posiadam Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz Eurosport.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 02 Kwi 2010 18:00

Ja identycznie jak Mateusz. Tu chodzi o to aby ten kanał oprócz tych wielkich imprez transmitował na przykład MP w biathlonie a tego przecież nie obejrzysz na Eurosporcie. Duche przecież nie sposób zarobić na transmitowaniu MP w biegach czy nawet w lekkiej atletyce. Ratunkiem dla tej stacji jest ogólnodostępność i zarabianie na reklamach bo ilu ludzi wykupi dekoder aby obejrzeć te przykładowe imprezy. Kodowanie tego kanału od samego początku przy założeniu misji społecznej popularyzacji sportu było strzałem w stopę. Nawet na olimpiadzie ciężko zarobić TVP Sport bo jako element telewizji publicznej mają obowiązek transmitować zawody gdzie udział biorą polscy sportowcy na otwartych kanałach. Nawet jak wygrają wyłączność dajmy na to ME w kopanej w Polsce to i tak mecze o największej oglądalności muszą puścić na tych otwartych kanałach czyli wszystkie mecze polskiej reprezentacji. To musi się w końcu wyjaśnić i albo będzie to komercyjny kanał w pełnym tego słowa znaczenia i będzie zarabiał sam na siebie bez dotacji z budżetu TVP albo stanie się publicznym kanałem podobnie jak TVP1 czy TVP2. Teraz mamy jakąś hybrydę publicznej i komercyjnej i po 2 latach działalności stoi ona na skraju finansowej katastrofy.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez RakuNH » 02 Kwi 2010 18:27

TVP Sport nie ma racji bytu. Tą stację już przekreśla kadra komentatorska...

A jeśli chodzi o plan transmisji to wszystko co mi do szczęścia potrzebne mam na EUROSPORCIE i EUROSPORCIE 2. Jeśli mam ochotę na jakiś meczyk to oczywiście Polsat sport który opiera się na siatkówce, ręcznej i kopanej. Jeśli chce mecz Polskiej ekstraklasy to chyba C+ (nie wiem bo na sopcascie oglądam)

Czym więc może nas zaskoczyć TVP Sport? Niczym :wink: Jedynie to podobał mi się tam żużel na lodzie jak kiedyś transmitowali. Tak obejrzałem zobaczyć z czym to się je :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez markos7207 » 07 Kwi 2010 11:19

TVP Sport musi istnieć nadal tyle tylko że powinien ten kanał być dostępny dla każdego kto płaci abonament na "publiczną".
Nie ma sensu porównywać tego kanału do Eurosportu czy tematycznych kanałów sportowych Polsatu i Canal+ bo to są typowo komercyjne stacje a TVP ma spełniać misję choć różnie to z tym spełnianiem bywa.
Potrzebny jest kanał sportowy TVP choćby dla prezentowania tego co ma Telewizja Polska w swoich przepastnych archiwach a dotyczy wspaniałych chwil polskiego sportu a nie ma co liczyć że takie materiały znajdzie się we wspomnianych komercyjnych stacjach.
Właśnie teraz włączyłem TVP Sport a tam leci sobie mecz eliminacji do mundialu w Hiszpanii NRD - Polska w Lipsku z niezapomnianym komentarzem red. Ciszewskiego. Gdzie indziej znajdzie się taką "perełkę" ?
Kwestia problemów finansowych TVP to temat na osobną dyskusję ale myślę że trzeba by zapytać o to niejakiego Donalda T. który nawoływał do niepłacenia abonamentu a na efekty nie trzeba było długo czekać...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 08 Kwi 2010 10:56

Tak Markos, pełna zgoda. Kanał sportowy w publicznej tv musi istnieć. Innej opcji nawet nie dopuszczam.
Co do likwidacji abonamentu tu tak w czambuł bym pana Donalda T. nie potępiał. Nawet podoba mi się pomysł finansowania publicznej tv z budżetu. Skończyłoby się kombinowanie jak tu abonamentu nie płacić. W końcu wszyscy płaciliby za publiczną tv. Wiadomo jakim budżetem ta instytucja by dysponowała i chyba łatwiej w takim przypadku o racjonalną gospodarkę pieniędzmi. Teraz spadające wpływy z abonamentu pchają TVP ku przepaści i te próby załatania dziury poprzez reklamy i jawne naginanie w tym prawa tylko denerwuje telewidzów. Skończyć wreszcie z pobieraniem dodatkowego haraczu od kibiców sportowych za możliwość oglądania sportowych zmagań. Dlaczego tylko kibice mają płacić dodatkowo a nie na przykład miłośnicy tych kretyńskich seriali?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez markos7207 » 08 Kwi 2010 13:01

Dla mnie, Figaro, jest bez różnicy czy TVP będzie finansowana z abonamentu(choć tę formę uważam za lepsze rozwiązanie) czy z budżetu państwa. Oboje wiemy że najważniejsza jest stabilność finansowa tej firmy i jak wspomniałeś, żeby było wiadomo ile jest w kasie bo wtedy można spokojnie planować wydatki. I wtedy, być może jestem naiwny, będzie mniej tych kretyńskich seriali lecących jeden po drugim, a więcej wartościowych programów w tym sportu(także na otwartej antenie a nie tylko w sportowym kanale), tylko musi być spełniony podstawowy warunek czyli jasno określona suma(jeśli finansowanie z budzetu) na jaką mogą liczyć publiczni nadawcy a nie wolna amerykanka i widzimisię ministra finansów.
Chodzi o to że nie można zanim nie stworzy się innego(nie wnikam - lepszego, czy gorszego) systemu nawoływać do łamania prawa.
W ogóle zauważam jakąś zatrważającą niechęć naszych polityków(od lewa do prawa) do rozwiązania kwestii finansowania mediów publicznych. Niby wszyscy od lat się zgadzają że media publiczne są potrzebne, że trzeba poprawić ściągalność abonamentu lub uchwalić nową ustawę o finansowaniu tychże, a TVP i Polskie Radio zaczynają już gonić w piętkę i ledwo dyszeć a ustawy jak nie było tak nie ma. I nie zanosi się na zmianę choć projektów ustaw różnej maści było i podobno jest jak psów, tyle tylko że wkrótce może się okazać że zainteresowanym pomoże to jak umarłemu kadzidło jeśli to będzie posuwać się w takim "ekspresowym" tempie jak dotychczas.

Trochę, może nawet więcej niż trochę odbiegliśmy od tematu i tylko patrzeć jak nam wlepią "żółtko" :wink: .
Więc parę słow o zmianie na stanowisku szefa TVP Sport. Jak na razie "Fred" jakiejś specjalnej rewolucji nie przeprowadza ale to ma zapewne duży związek z tematem który wałkujemy. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz dlaczego "Korzeń" choć mówiło się o tym już od ładnych paru lat od kiedy Justyna Kowalczyk zaczęła wygrywać, nie potrafił(nie chciał ?) załatwić kupna praw do transmisji biegów skoro za cały sezon trzeba zapłacić tyle ile za towarzyskie spotkanie naszych "kopaczy" z rywalem pokroju Cypru czy Wysp Owczych, czyli kilaset tysięcy euro(ok. 200)...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez cloner » 11 Kwi 2010 23:51

Mundzioł napisał(a):Wyluzujcie proszę, bo nazywanie kogos wiercidupkiem do milych nie nalezy. Powinienes dostac za to ostrzezenie!
Z tego co ja wiem to TVP Sort jest dostepny na wszystkich platofrmach cyfrowych oraz w wiekszosci kablowek. Raczej nie ma problemów z dostępem.

Nikt tu luzować nie będzie.

Żeby obejrzeć wydarzenia sportowe, które mnie interesują oglądam zagraniczne kanały na DARMOWEJ TELEWIZJI CYFROWEJ!! Eurosport, DSF, Rai Sport, ARD, ZDF i wiele wiele innych.


Jak pisała większość, płacenie za publiczny kanał to jakiś absurd.
"Wierzę w radość, wierzę w miłość, wierzę w szczerość. Wierzę w dobroć, wierzę w przyjaźń a nie w pieniądz"

"Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad, bądź elegancki, najważniejsza nie jest kasa"
Awatar użytkownika
cloner
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 32
Rejestracja: 10 Mar 2010 14:24

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron