IO - Tokio 2020(1)

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

IO - Tokio 2020(1)

Postprzez mati862 » 23 Lip 2021 07:23

Pozwolę sobie wyjść przed szereg i stworzyć temat odnośnie Igrzysk w Tokio 2020(1).

Jesteśmy po pierwszych startach naszych reprezentantów, na razie na plus wioślarze chyba w formie bo wszyscy pewnie awansowali dalej.

My Igrzyska zaczęliśmy falstartem i kompromitacja z pływakami w roli głównej a raczej ze PZP w roli głównej, będącym mocnym kandydatem do miana największych leśnych dziadków tych igrzysk. Lecz mimo falstartu we mnie wiara i optymizm, albo dla wielu i huraoptymizm. Liczę że pierwsze koty za płoty, śliwki robaczywki i tak dalej... Teraz z górki, ja liczę na minimum 20 medali, łamiąc klątwę rzuconą na naszych sportowców w 21 wieku, w końcu nowa dekada więc i nowa nadzieja :).
Awatar użytkownika
mati862
Kadra B
 
Posty: 579
Rejestracja: 21 Sty 2009 18:06

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 23 Lip 2021 18:44

Już po ceremonii otwarcia a więc IO oficjalnie rozpoczęte. Na temat samej ceremonii nie będę się wypowiadał. Pewnie ilu widzów tyle opinii. Odbyła się no i dobrze.
Przy okazji IO jest parę dyscyplin zupełnie pomijanych w codziennych transmisjach a bardzo mnie interesujących. Do takich na pewno należy łucznictwo. Zobaczymy jak pójdzie naszym, chociaż cudów trudno oczekiwać. No ale dopóty strzały latają.....i tak dalej.
Koszykówki 3x3 oglądać nie zamierzam ale życzę naszym jak najlepiej. Oglądałem wywiad z jakimś polskim Murzynem który przed kamerą mocno się napinał, że interesuje ich tylko złoto. Daj im Boże ale ale ja mam awersję do dyscyplin wydumanych. Trzech na trzech? czemu nie dwóch na dwóch albo jeden na jeden.
Tak samo daruję sobie tę wspinaczkę. Już to kiedyś pisałem na tym forum, że z niecierpliwością czekam kiedy ktoś wprowadzi jako dyscyplinę olimpijską wspinanie się po namydlonym słupie po pęto kiełbasy i butelkę okowity na czas. Taka przaśna jarmarczna dyscyplina. A dlaczego by nie?
Co do ilości medali? Cieszyłoby mnie gdybyśmy przekroczyli magiczną liczbę 11 medali.
A afera z pływakami? No brak słów.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 24 Lip 2021 11:26

Koszykarze trzech na trzech zebrali po dupie. A tak się napinali, tak puszyli, że ta porażka może dobrze na nich podziałać. Schłodzenie rozgrzanych głów było konieczne.
Bardziej szkoda mi Kwiatka. Już myślałem, że będzie się liczył do samego końca w walce o medale. Niestety ale pękł przed tą ostateczną rozgrywką. Może trochę za dużo szarpał. Może zabrakło takiego kolarskiego cwaniactwa. No szkoda.
Wygrana Świątek w pierwszej rundzie i tym samym już osiągnęła więcej na IO niż Agnieszka Radwańska(ale chyba nie więcej niż Urszula Radwańska bo ta zdaje się przeszła pierwszą rundę w Londynie)
Awans pięściarki ale w drugiej rundzie rywalka z gatunku bardzo trudnych. No ale jak mawiają niepoprawni optymiści dopóki pięści w grze dopóty nadzieja. Zresztą to IO. Tu raczej kelnerek brak. Przynajmniej na ringu.

Urszula Radwańska przegrała w drugiej rundzie z Venus W. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. A w pierwszej bij zabij nie pamiętam. Czyżby miała wolny los? Coraz gorzej z tą moją pamięcią a nie chce mi się tego sprawdzać.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 24 Lip 2021 16:11

Przepraszam, że tak po sobie ale jeszcze jedno na podsumowanie tego dnia.
Ajatollahy zlały naszych w siatkówkę 2:3 w setach. Mam nadzieję, że się chłopaki po tym meczu ogarną bo to co widziałem na boisku to była jakaś żałosna zbieranina a nie mistrzowie świata, kandydaci do olimpijskiego złota.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez Bocian » 24 Lip 2021 17:17

Co z tego, że bokserka wygrała, skoro w kolejnej rundzie, trafiła na aktualną mistrzynię świata?

Japończycy za to nie pocieszeni. Najpierw Kosowianka, rozgromiła ich judoczkę w olimpijskim finale a potem, ich pływacki mistrz poległ w eliminacjach.

Co do ceremonii, rozczarowanie. 3 lata temu, Japończycy puszyli się, że przebiją to co pokazano w Pjongczang a tu takie rozczarowanie. Zapalenie znicza takie nijakie. Kto pamięta np. jak zapalano znicz w Sydney wie o co chodzi ;)

Wybór zapalającej.....policzek, dla wszystkich japońskich sportowców, zwłaszcza dla judoków i judoczek, wśród których, wiele ma na koncie więcej, niż jedno olimpijskie złoto. To tak, jak by na igrzyskach w Polsce, znicz zapalała Iga Świątek, zamiast Kamila Stocha, albo Anity Włodarczyk.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 25 Lip 2021 18:45

U kobiet taki sam scenariusz w kolarstwie. Jak było trzeba depnąć w końcówce to nasze dziewczyny spuchły.Wypisz, wymaluj jak Kwiatek. Też w samym decydującym momencie tych sił zabrakło.
Nie wiem ale odnoszę wrażenie, że jak na razie idzie nam trochę po grudzie.Nie chce mi się wyliczać ale póki co to więcej tych co przegrali, niż tych co wygrali.
Jedno co mnie szczególnie zabolało to brak awansu do finału naszej sztafety 4x100 dowolnym mimo rekordu Polski. Trudno mieć pretensję do chłopaków bo popłynęli bardzo dobrze. No ale to bardzo dobrze było nie dość dobre na finał. To tylko pokazuje jak spręża się pływacki świat na IO.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez mati862 » 26 Lip 2021 13:15

Kompromitacja - o dziwo to słowo, na chwilę obecną nie chcę użyć w kontekście startów naszych reprezentantów (mimo że dziś jakieś przesilenie, fatalne starty) a w kontekście realizacji. Osoba odpowiadająca za ustalenie ramówek i planowanie popełniła dosłownie kryminał. Ja rozumiem że TVP ma tylko 350(?) godzin na żywo (z czego zapewne ze 150 pójdzie na lekkoatletykę więc trzeba oszczędzać godziny), więc nie mogą szastać 3 kanałów TVP 1, TVP 2, TVP Sport tak jak zawsze na żywo, wszystkie dostępne konkurencje ale to co robią jest co najmniej niesmaczne. Takie szybkie przykłady z ostatnich dni: Polki walczą w szpadzie w pierwszej rundzie, a tam ni widu ni słychu o transmisji, pokazali jedną Polkę i tyle. Nasze wydawałoby się szanse medalowe w żeglarstwie nie pokazywane - pierwszego dnia nie zaobserwowałem żadnej transmisji, w drugim sobie przypomnieli i z 3 wyścigi pokazali, gdzie w przeszłości elegancko żeglarstwo było realizowane. O braku łucznictwa czy strzelectwa nie ma co wspominać (ciekawe czy pokażą starty Polaków 29?) ale olewanie wydawałoby się jednej z 'najważniejszych' dyscyplin - pływania to żart pół na pół pokazywane na żywo/ z odtworzenia lub wcale, ja rozumiem fakt że tam nasi nie istnieją ale to obok lekkoatletyki jeden ze sztandarowych sportów olimpijskich. Wieczne studia na którymś z 2 dostępnych kanałów to wisienka na torcie.

Eurosport równie tragiczny jak i nie gorszy, stacja bez żadnych limitów w transmisjach a 50% ich kanałów jest 'martwych' na powtórkach. Eurosport 2 w zasadzie nie istnieje, albo powtórki pokazywane albo bezsensowne studia które nikogo (czy tylko mnie??) kompletnie nie interesują w momencie gdy jest 'prime time' dnia i 15 sportów na żywo. Kanały 3-9 żenujące, z ogromnymi problemami technicznymi albo brak komentarza, jak jest komentarz to nie ma dźwięku z areny lub jak dźwięk z areny to brak komentarza. Kanały te z resztą poukładane w jakiś idiotyczny sposób na których to lecą tylko wybrane sporty i nic więcej mimo na przykład braku tego też sportu na żywo, zamiast wpuścić na antenę - nawet i bez dźwięku jakiś innych, choćby tych 'niszowych' sportów to nie! Pokazujmy cały dzień powtórki meczy piłkarskich, mimo że to dzień bez piłki na igrzyskach to wiadomym że lepsza powtórka Arabii z Niemcami a niżeli na żywo pływanie. Apropo pływania, 9 kanałów i w żadnym nie ma pływania, czemu? Bo popołudniowa sesja bez finałów? Strasznie lipne, nigdy tak nie było... Brak strzelectwa, łucznictwa, kajakarstwa górskiego, żeglarstwa i zapewne wielu innych sportów to też skandal i wspomniana na początku kompromitacja. Jedyną rzeczą co by ich bronić mogło to ewentualny brak produkcji telewizyjnej w danych sportach, z tego co kojarzę sygnał TV nie był produkowany podczas kwalifikacji łucznictwa, ale co z resztą? Można gdzieś sprawdzić co ma, a co nie ma transmisji?

Tutaj mam pytanie, korzysta ktoś z Eurosport Playera? Jak to tam wygląda, mimo braku transmisji na 'otwartych kanałach E1-9' tam dyscypliny typu żeglarstwo, kajakarstwo górskie czy strzelectwo są transmitowane? Z góry dzięki za odpowiedź.

Z racji że ten post już i tak jest wystarczająco długi, to o występach naszych gwiazd i gwiazdeczek napiszę następnym razem, bo ile tych negatywnych komentarzy może się znaleźć w jednym poście ;)...
Awatar użytkownika
mati862
Kadra B
 
Posty: 579
Rejestracja: 21 Sty 2009 18:06

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 26 Lip 2021 17:08

Myślałem że jak ta pandemia wygoniła kibiców ze stadionów to Skośnoocy staną na głowie aby pokazać te IO w TV na najwyższym poziomie. Niestety ale kolejne rozczarowanie. A poziom realizacji meczów siatkówki to tragiczny jest.
Do tego co chwila jakaś polska porażka albo niepowodzenie z strony czysto sportowej. Można się załamać. Jak tak dalej pójdzie to te 11 medali w życiu nie zdołamy wyszarpać.
Wiem że to dopiero początek i nie ma co załamywać rąk ale dosyć to frustrujące.
Na całe szczęście siatkarze wygrali bo kolejną porażką bardzo skomplikowali by sobie sytuację. Niestety ale gra jeszcze pozostawia wiele do życzenia. Było lepiej niż z Iranem ale do dobrej gry wiele brakuje. Na szczęście Makaroniarze dość znacznie nam pomogli swoimi błędami.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez mati862 » 27 Lip 2021 10:03

Szczerze mówiąc liczyłem że tego nie będę musiał pisać, lecz niestety życie zweryfikowało: KOMPROMITACJA część. 2 - Tym razem już to się tyczy sportowców, tutaj głównie mam na myśli naszych koszykarzy 3x3, to co wyprawiali na tych igrzyskach to był dramat. Czwarty dzień igrzysk a my już mamy, trzeba ostro powiedzieć złotych medalistów w kategorii najwięksi frajerzy, mogliby podać ręce ze związkiem pływackim bo myślę że tutaj podobny poziom został zaprezentowany. Hicks zawsze gwiazdorzył, lecz oglądając turniej kwalifikacyjny można było odnieść wrażenie że mamy drużynę. W sytuacji gdy 2-3 solo akcje nie wychodziły to była refleksja nad sobą i powrót do gry zespołowej, podawanie do kolegów i ogólne motywowanie się na wzajem, w Tokio z kolei nic z tego nie było za to była kompromitacja, kompromitacja i jeszcze jedna kompromitacja bo jak uzasadnić przegrane w takim stylu z Chinami, Holandią oraz Belgią? Jak lubię i szanuje odważne deklaracje w stylu "jadę na imprezę docelową walczyć o medal, dam z siebie 100% by ten cel osiągnąć", tak tutaj panowie chyba przedwcześnie uwierzyli że ten medal, to złoto mają już na szyjach przed pierwszym gwizdkiem, pierwszego meczu...

Pozostali Polacy również nie spisują się najlepiej, lecz tutaj na miano kompromitacji jeszcze nie zasłużyli. Kolarstwo to jednak loteria, mam wrażenie że zarówno Kwiatkowski jak i Niewiadoma byli tak kontrolowani że się nic nie dało zrobić, w szczególności zawsze na Niewiadomą któraś Holenderka reagowała, natomiast na inne rywalki już nie koniecznie. Tenis fatalnie, boks podobnie lecz to chyba szpadzistki największy zawód sprawiły, nie wiem, ale mam wrażenie że u nas psychicznie nikt nie dowozi. Szpadzistki prowadzą dość zdecydowanie by w końcówce się dać ograć w dziecinny sposób, Iga przegrywająca sama ze sobą, w judo nasi zbliżając się do tych medalowych walk jakby sztywnieli czy choćby dziś w strzeleckim mikście w pierwszych kwalifikacjach super strzały 2 miejsce, a jak przyszła walka o awans do 'finałów' to nagle ręka zaczyna drżeć mocniej i wynik o jakieś absurdalne 7 punktów gorszy, w sytuacji gdy rywale max 2-4 punktów gorzej strzelają...

Żeby nie było pesymistycznie, Klaudia Zwolińska pokazała po co się jedzie i startuje na igrzyskach, śmiało, ambitnie, bez kompleksów. Na ryzyku walka o wszystko, o medal albo będzie niesamowity sukces albo nie będzie nic - i to mi się podobało! (Tutaj przyznam się szczerze że miałem ją w swoim excelu +20 medali, na medalowej pozycji wypatrując jednej czy dwóch potencjalnych niespodzianek, mimo braku medalu i tak start cieszy)

P.S. Polska zasada że młodzi mają czas i trzeba na nich dmuchać i chuchać po raz kolejny pokazuje że jest ostro przestarzała - 2 najjaśniejsze akcenty do tej pory czyli 17-letni pływak oraz wspomniana Klaudia Zwolińska udowadniają że jak ktoś jest na światowym poziome lub się do niego zbliża to nie ma sensu zostawiać ich w domu bo presja, bo po co igrzyska jak za 2 tygodnie jakieś mistrzostwa juniorskie, bo to, bo tamto.. Otóż nie, nie te czasy, teraz młodzi wchodzą jak po swoje i walczą dzielnie, mimo braków pokazują wyjadaczom jak się powinno walczyć.

Apropo excela +20 uciekło do tej pory u mnie:

Niewiadoma (liczyłem na brąz za którąś z Holenderek i Longo Borghini),
3x3 Koszykówka,
Szpadzistki drużynowo,
Wioślarska Czwórka,
zdaję się że powoli ucieka medal Piotrowi Myszce,
oraz Zwolińska traktowana jako jedna z 2-3 niespodzianek, mogących pomóc w osiągnieciu celu 20+.

Przyznam nie najlepiej to wygląda, lecz wciąż jest zapas w szczególności jeśli wioślarze dołożą jutro te 3 medale, czego wam i sobie życzę :)
Awatar użytkownika
mati862
Kadra B
 
Posty: 579
Rejestracja: 21 Sty 2009 18:06

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez Bocian » 27 Lip 2021 10:57

mati862 napisał(a):Kompromitacja - o dziwo to słowo, na chwilę obecną nie chcę użyć w kontekście startów naszych reprezentantów (mimo że dziś jakieś przesilenie, fatalne starty) a w kontekście realizacji. Osoba odpowiadająca za ustalenie ramówek i planowanie popełniła dosłownie kryminał. Ja rozumiem że TVP ma tylko 350(?) godzin na żywo (z czego zapewne ze 150 pójdzie na lekkoatletykę więc trzeba oszczędzać godziny), więc nie mogą szastać 3 kanałów TVP 1, TVP 2, TVP Sport tak jak zawsze na żywo, wszystkie dostępne konkurencje ale to co robią jest co najmniej niesmaczne. Takie szybkie przykłady z ostatnich dni: Polki walczą w szpadzie w pierwszej rundzie, a tam ni widu ni słychu o transmisji, pokazali jedną Polkę i tyle. Nasze wydawałoby się szanse medalowe w żeglarstwie nie pokazywane - pierwszego dnia nie zaobserwowałem żadnej transmisji, w drugim sobie przypomnieli i z 3 wyścigi pokazali, gdzie w przeszłości elegancko żeglarstwo było realizowane. O braku łucznictwa czy strzelectwa nie ma co wspominać (ciekawe czy pokażą starty Polaków 29?) ale olewanie wydawałoby się jednej z 'najważniejszych' dyscyplin - pływania to żart pół na pół pokazywane na żywo/ z odtworzenia lub wcale, ja rozumiem fakt że tam nasi nie istnieją ale to obok lekkoatletyki jeden ze sztandarowych sportów olimpijskich. Wieczne studia na którymś z 2 dostępnych kanałów to wisienka na torcie.

Eurosport równie tragiczny jak i nie gorszy, stacja bez żadnych limitów w transmisjach a 50% ich kanałów jest 'martwych' na powtórkach. Eurosport 2 w zasadzie nie istnieje, albo powtórki pokazywane albo bezsensowne studia które nikogo (czy tylko mnie??) kompletnie nie interesują w momencie gdy jest 'prime time' dnia i 15 sportów na żywo. Kanały 3-9 żenujące, z ogromnymi problemami technicznymi albo brak komentarza, jak jest komentarz to nie ma dźwięku z areny lub jak dźwięk z areny to brak komentarza. Kanały te z resztą poukładane w jakiś idiotyczny sposób na których to lecą tylko wybrane sporty i nic więcej mimo na przykład braku tego też sportu na żywo, zamiast wpuścić na antenę - nawet i bez dźwięku jakiś innych, choćby tych 'niszowych' sportów to nie! Pokazujmy cały dzień powtórki meczy piłkarskich, mimo że to dzień bez piłki na igrzyskach to wiadomym że lepsza powtórka Arabii z Niemcami a niżeli na żywo pływanie. Apropo pływania, 9 kanałów i w żadnym nie ma pływania, czemu? Bo popołudniowa sesja bez finałów? Strasznie lipne, nigdy tak nie było... Brak strzelectwa, łucznictwa, kajakarstwa górskiego, żeglarstwa i zapewne wielu innych sportów to też skandal i wspomniana na początku kompromitacja. Jedyną rzeczą co by ich bronić mogło to ewentualny brak produkcji telewizyjnej w danych sportach, z tego co kojarzę sygnał TV nie był produkowany podczas kwalifikacji łucznictwa, ale co z resztą? Można gdzieś sprawdzić co ma, a co nie ma transmisji?

Tutaj mam pytanie, korzysta ktoś z Eurosport Playera? Jak to tam wygląda, mimo braku transmisji na 'otwartych kanałach E1-9' tam dyscypliny typu żeglarstwo, kajakarstwo górskie czy strzelectwo są transmitowane? Z góry dzięki za odpowiedź.

Z racji że ten post już i tak jest wystarczająco długi, to o występach naszych gwiazd i gwiazdeczek napiszę następnym razem, bo ile tych negatywnych komentarzy może się znaleźć w jednym poście ;)...


W tej kwestii, pisałem już o tym na czacie. Mamy po prostu do czynienia z przesytem programu olimpijskiego, na letnich igrzyskach. Jest masa dyscyplin do których co rusz, dodaje się nowe konkurencje (zwłaszcza te mieszane w imię równości płci ;) :lol: ), dochodzą też nowe dyscypliny, których obecność w programie olimpijskim, jest co najmniej dyskusyjna. W Tokio, doszyto skateboarding i wspinaczkę. W Paryżu, do programu ma wejść surfing a w Brisbane, podobno...ratownictwo wodne :lol:

Dyscyplin i konkurencji jest tyle, że aby można było spokojnie transmitować wszystko, potrzeba było z 8 sportowych kanałów a nasza tv, transmituje na 4.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 27 Lip 2021 13:38

Panie Kolego Mati muszę się zgodzić w Kolegą w ogromnej większości tego co napisałeś. Miejscami jest to tak dokładne odzwierciedlenie moich odczuć i przemyśleń, że zacząłem się zastanawiać czy Kolega może jakieś medium czy inny jasnowidz. ;)
Wszyscy komentatorzy i tak zwani znawcy tenisa jeszcze mają kopary poopadane po porażce Hurkacza.
Jedno pytanie Kolego Mati. Czy Hurkacz też należał do grona faworytów 20+?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez mati862 » 27 Lip 2021 18:32

figaro56 napisał(a):Czy Hurkacz też należał do grona faworytów 20+?


Nie należał ;), jakoś w tenisistów średnio wierzyłem.. Przed IO największe szanse dawałem mikstowi, lecz widząc jaką formę prezentują - Kubot zdaje się fizyczną a Świątek psychiczną... To nie wróżę im sukcesu niestety, jednak kibicować nie zamierzam przestać! :)

Z ciekawości mogę napisać że na dzisiejszą noc miałem zapisane:
4-podwójna pań - raczej w okolicach 3 miejsca niż wyżej,
męska dwójka podwójna,
4-podwójna mężczyzn.

Także liczę na obfity dzień :D, ze względu na linie startową (niefortunną 6 linię, z której średnio sobie zawodnicy radzili) lekko martwi ta męska dwójka, ale może ich zastąpi 4-pań.. Z tym że oni też z szóstej, pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
mati862
Kadra B
 
Posty: 579
Rejestracja: 21 Sty 2009 18:06

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 28 Lip 2021 08:05

Miały być trzy medale w wiosłach jest jeden. Gratulacje dla dziewczyn za to srebro. Emocje wielkie, Chinki płynęły w innej lidzie poza zasięgiem. Niemki w samej końcówce walnęły tak zwanego "raka". Na czym on polega będzie na pewno nie raz dzisiaj tłumaczone. Pozbawiło to Niemek jakiegokolwiek medalu a płynęły na drugim miejscu.
Osobiście cieszy mnie fakt, że Marta Wieliczko reprezentuje klub Wisłę Grudziądz a więc mój ziomek. (wychowanką tego klubu była także nasza złota medalistka Fularczyk -Kozłowska). Marta w pewien sposób zamknęła rozdział rodzinnej historii i wyrównała osiągnięcie swojej mamy która także posiada srebrny medal IO.
Jednak niedosyt po finałach wioseł jest. Myślę, że nawet po wcześniejszym odpadnięciu naszych faworytów powinno być więcej medali.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez Bocian » 28 Lip 2021 10:54

Komentatorzy mają za to, wielki ból 4 liter z powodu naszej męskiej repry 3x3, która niemal całkowicie zdominowała transmisje na ES i ES2. Takie dmuchanie balonika, jak przy Mundialu w Rosji i podobny efekt :lol:

My narzekamy, ale sprawdźcie, jak na tych igrzyskach radzi sobie reprezentacja, jeszcze nie tak dawno temu czołowej, sportowej potęgi świata na letnich IO, czyli Niemcy. Ledwie 7 medali i 13 miejsce w klasyfikacji igrzysk.

Japończycy za to, jak zwykle u gospodarzy szaleją z medalami. Zdominowali męskie judo, zdobyli złota w jak na razie, wszystkich męskich konkurencjach. U pań nieco gorzej, ale i tak mają 5 złotych medali w jednej dyscyplinie.

Patrze na pływanie i łezka kręci się w oku, jak pomyśli się nad tym, jak nasi pływacy radzili sobie, jeszcze na MŚ w Melbourne 14 lat temu. I jak zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo naszej reprezentacji odjechał nie tylko świat, ale nawet sama Europa. Jak co rusz okazuje się, że wynik będący rekordem Polski, nie daje awansu z eliminacji do dalszej rywalizacji. Z jednym wyjątkiem. Otylia z dawnym rekordem świata w swojej koronnej konkurencji, awansowała by do finału z 2 wynikiem ;) Ale to była Otylia.

Troche zastanawia mnie nowy gwiazdor Węgier. Milak zdobył złoto, ale jakoś nie emanowała z niego wielka radość. W sztabie trenerskim widać wyraźny przerost ambicji. Chłopak zdobył olimpijskie złoto i przeszedł do historii a trenerzy, są źli bo ich zawodnik, nie wygrał z lepszym wynikiem. :roll:

Po tym, co nasi pokazują w Japonii jakoś nie wierzę w to, że uda się nam zdobyć te "standardowe" 10 medali. Chyba już tylko lekkoatletyka, może jakoś podreperować nam konto.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 29 Lip 2021 15:14

Świątek i Kubot odpadli w drugiej rundzie z Ruskami. Muszę uważać z takimi określeniami jak Ruski bo jeden Niemiec wyleciał z IO za określenie "poganiacze wielbłądów".
Specjalnie mnie ta porażka naszego miksta nie zdziwiła bo jakoś nie bardzo w niego wierzyłem.
Kolejni polscy sportowcy odpadają i te 20+ kolegi Mati odpływa gdzieś za mgłę.
Dziennikarze starają się utrzymać nadzieję w narodzie szumnymi nagłówkami jak " Kolejny Polak w olimpijskim finale". Ten tytuł mógłby sugerować , że Polacy wchodzą do finałów na olimpijskim basenie tabunami.
Przyznaję się bez bicia, że niewiele wiem o golfie a już o faworytach i mistrzach tego sportu jeszcze mniej. Na dobrą sprawę oprócz tego czarnego seksoholika Woodsa bodajże nikogo nie potrafię z imienia i nazwiska określić. Dlatego też, aby oszacować szansę naszego golfisty nazwiska Meronk a na chrzcie mu dali Adrian postanowiłem zobaczyć jak określają jego szanse dziennikarze. Tak więc wyczytałem, że rzeczony Merong to jakiś niesamowity talent i ogólnie przekozak. No to dalejże szukać jak temu naszemu mistrzowi trafiania do dołka idzie. Patrzę a tu po 17 dołkach ....54. ....Hmmm....
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez Bocian » 30 Lip 2021 10:36

figaro56 napisał(a):Świątek i Kubot odpadli w drugiej rundzie z Ruskami. Muszę uważać z takimi określeniami jak Ruski bo jeden Niemiec wyleciał z IO za określenie "poganiacze wielbłądów".
Specjalnie mnie ta porażka naszego miksta nie zdziwiła bo jakoś nie bardzo w niego wierzyłem.
Kolejni polscy sportowcy odpadają i te 20+ kolegi Mati odpływa gdzieś za mgłę.
Dziennikarze starają się utrzymać nadzieję w narodzie szumnymi nagłówkami jak " Kolejny Polak w olimpijskim finale". Ten tytuł mógłby sugerować , że Polacy wchodzą do finałów na olimpijskim basenie tabunami.
Przyznaję się bez bicia, że niewiele wiem o golfie a już o faworytach i mistrzach tego sportu jeszcze mniej. Na dobrą sprawę oprócz tego czarnego seksoholika Woodsa bodajże nikogo nie potrafię z imienia i nazwiska określić. Dlatego też, aby oszacować szansę naszego golfisty nazwiska Meronk a na chrzcie mu dali Adrian postanowiłem zobaczyć jak określają jego szanse dziennikarze. Tak więc wyczytałem, że rzeczony Merong to jakiś niesamowity talent i ogólnie przekozak. No to dalejże szukać jak temu naszemu mistrzowi trafiania do dołka idzie. Patrzę a tu po 17 dołkach ....54. ....Hmmm....


Ale dzisiaj zaczyna się rywalizacja lekkoatletów, więc z 2 medale moga nam wpaść, taką mam nadzieję :roll:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 30 Lip 2021 10:52

Zarwałem nockę aby zobaczyć start lekkoatletów na IO. Krótko, jak na razie lipa. Obaj nasi dyskobole odpadli. Szczególnie zabolał brak awansu Małachowskiego chociaż Stója też żal ale Piotrek nie tak powinien się żegnać ze światową lekką. Powiedzmy sobie szczerze szanse na medal były sądząc po tegorocznych wynikach raczej iluzoryczne. No chyba, że jakiś nagły wybuch formy na samym olimpijskim konkursie ale w cuda dawno przestałem wierzyć choć w konkursie byłby gdyby rzucił na swoim tegorocznym poziomie.
Z 800 metrówek tylko Jóźwik awansowała i mówiąc szczerze ten awans za bardzo przekonujący nie był. Jakoś ta Joanna biegła ciężko bez takiej lekkości. Może to moje subiektywne zdanie i inni widzieli to inaczej. Zawsze jest nadzieja, że w następnym starcie pójdzie lepiej. A Sarna i Wielgosz mogą pakować manatki. Szczególnie Sarna miała szansę na awans ale też bez polotu i błędy taktyczne w tym biegu nie pozwoliły awansować. 100 m kobiet bez naszych, 400 m ppł mężczyzn i skok wzwyż mężczyzn bez naszych trochę to smutne.
Czekam na sesję wieczorną.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez Bocian » 30 Lip 2021 12:18

figaro56 napisał(a):Zarwałem nockę aby zobaczyć start lekkoatletów na IO. Krótko, jak na razie lipa. Obaj nasi dyskobole odpadli. Szczególnie zabolał brak awansu Małachowskiego chociaż Stója też żal ale Piotrek nie tak powinien się żegnać ze światową lekką. Powiedzmy sobie szczerze szanse na medal były sądząc po tegorocznych wynikach raczej iluzoryczne. No chyba, że jakiś nagły wybuch formy na samym olimpijskim konkursie ale w cuda dawno przestałem wierzyć choć w konkursie byłby gdyby rzucił na swoim tegorocznym poziomie.
Z 800 metrówek tylko Jóźwik awansowała i mówiąc szczerze ten awans za bardzo przekonujący nie był. Jakoś ta Joanna biegła ciężko bez takiej lekkości. Może to moje subiektywne zdanie i inni widzieli to inaczej. Zawsze jest nadzieja, że w następnym starcie pójdzie lepiej. A Sarna i Wielgosz mogą pakować manatki. Szczególnie Sarna miała szansę na awans ale też bez polotu i błędy taktyczne w tym biegu nie pozwoliły awansować. 100 m kobiet bez naszych, 400 m ppł mężczyzn i skok wzwyż mężczyzn bez naszych trochę to smutne.
Czekam na sesję wieczorną.


Patrząc na wyniki eliminacji 100-tki kobiet, to można sie spodziewać, że Swoboda i inne, na eliminacjach skończyły by olimpijska przygodę ;) Panie szykują nam szybkie bieganie na tych igrzyskach. Jak się w eliminacjach wykręca czas poniżej 10,85, biegnąc na luzie, to może być tak, że w finale opadną nam kopary ;)

Mnie za to znów bawi mieszana sztafeta 4 x 400 metrów. Świetny przykład tego, jak ideologia może wypaczyć sport. :lol: Sposób ustawiania zmian taki, aby na siłę zatrzeć, niemożliwą do zatarcia różnicę między płciami :lol: Dzisiejszy bieg eliminacyjny to był niezły kabaret. Na ostatnią zmianę wybiega Nigeryjka z przewagą kilkunastu, jeśli nie 30 metrów a na mecie....jest ostatnia, bo na 4 odcinku, poza nią biegli jedynie sami faceci :lol: Kolejną beką w tej sztafecie było wyautowanie Amerykanów. Oni jednak naprawdę są beznadziejni w tych sprawach. Przekroczyć strefę zmian w sztafecie 4 x 400 metrów i załapać przez to DQ....na prawdę trzeba mieć talent :lol:

Na plus, nasza mieszanka 4 x 400 m. Rekord Europy i niespełna sekunda wolniej od rekordu świata. :D
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 31 Lip 2021 15:21

A dzisiaj ta sztafeta zdobywa złoty medal. Pięknie pobiegli wszyscy łącznie z tymi którzy nas wprowadzili do finału. Bez nich nie byłoby tego złota. To co zrobił Kajetan Duszyński na ostatniej zmianie to po przekroczeniu mety przecierałem oczy ze zdumienia. To że mamy dość mocne dziewczyny wiedziałem od dawno. Do tego doszło dwóch niezłych chłopaków i mamy to co mamy czyli złoty medal.
Jeżeli chodzi o dyskwalifikację USA i przywracanie to coś tam brzydko pachnie ale powiedzcie czy teraz ten medal nie smakuje lepiej.
Gorzej mnie bulwersują te dyskwalifikacje. Jak to jest czemu jednych się wyrzuca za falstart a drugich nie? Chciałbym aby ktoś z dziennikarzy podrążył ten temat. Sytuacja miała miejsce w eliminacjach sprintu mężczyzn.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez Bocian » 31 Lip 2021 19:41

Bez względu na to, czy będziemy mieli jeszcze jakieś złoto, to myślę, że ten medal będzie takim numerem 1 igrzysk. Bo jest chyba najbardziej niespodziewany. Kto wczoraj, brał na poważnie prorokowanie złota :lol: ? Wszyscy dali z siebie wszystko. Tego sukcesu, nie umniejsza nawet fakt, że USA tak naprawdę wystawiło w finale drużynę B, złożoną z zawodników i zawodniczek, którzy na mistrzostwach USA, na 400 metrów, byli poza podium i nie mieli szans na indywidualny start w Tokio. Nie mniej, wszyscy w tym roku biegali znacznie szybciej, niż nasza złota czwórka a jednak przegrali. ;)

Kasacja dyskwalifikacji Amerykanów, to kuriozum :roll: I kolejny dowód na to, że w kwestii łamania zasad, niektórym wolno więcej niż reszcie. Trenerzy, zapowiadają złożenia pozwu w związku z tym wydarzeniem. Inicjatywa wyszła od Holendrów, którym "Hamburgery" zabrały olimpijski medal.

Małe deja vu z biegów narciarskich. Gość biegnący w finale, na pierwszej zmianie USA, jest chory na astmę.

Czy ktoś też jest pod wrażeniem, finału 100 metrów pań?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości