Żużel

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Żużel

Postprzez Kisik94 » 19 Lis 2015 21:25

damian940915 napisał(a):Jeśli Falubaz miał problemy, to teraz są już one bardzo poważne http://eurosport.onet.pl/zuzel/ekstrali ... wek/h2ycdc Może jakby nagle przyszło jechać w 6 drużyn, to ktoś by otrzeźwiał.


O jego problemach mówiono już od kilku tygodniu. Teraz sytuacja, podobnie jak ta w Rzeszowie czy innych zadłużonych klubach po prostu narosła. Już o tym pisałem że kondycja polskiego żużla jest z miesiąca na miesiąc, a właściwie to z tygodnia na tydzień coraz gorsza. Za jakiś czas, to prezesi mogą się obudzić z ręką w nocniku, a przybliżają się do tego.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Żużel

Postprzez RychuGKM » 22 Lis 2015 08:48

Tak się zastanawiałem, jakie polskie kluby nie mają problemów finansowych, wyszło , że niewiele:
Unia Leszno
Sparta Wrocław
KS Toruń
GKM Grudziądz
Row Rybnik
Orzeł Łódź
Polonia Piła
KSM Krosno
Tyle...
Są oczywiście też kluby które mają niewielkie zadłużenie , albo kredyty i w lidze wystartują np. Tarnów, Gorzów, Kraków , oraz kluby które wracają po banicji Częstochowa i Opole. Jak dobrze pójdzie to starczy na 2 ligi po 8 drużyn :(
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Żużel

Postprzez Kisik94 » 22 Lis 2015 12:47

Prezesi i możnowładcy się zastanawiają czy łączyć 1 ligę z 2 ligą, a tu jeszcze chwila i problem może rozwiązać się sam. Co do Krosna to chyba ostatnia drużyna z tych słabszych, którą nie dotknęły w ostatnich latach takie problemy. Inni już swoje przejścia mieli, zadłużali się, robili sobie przerwę w startach (wymuszoną), wracali do rozgrywek, a ci się dalej trzymają.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Żużel

Postprzez kat. » 29 Wrz 2017 17:00

TomaszB - proszę tu ładnie pogratulować tarnowianom awansu do elity ;) Teraz czekamy na stadion/y :lol:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez Kisik94 » 29 Wrz 2017 22:46

W razie czego ja mogę pogratulować :D. Teraz pytanie brzmi czy się utrzymają ? ;)
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Żużel

Postprzez kat. » 30 Wrz 2017 07:58

Dojdzie Kej-Kej (ktoś palnął niusa, że Unia zainteresowana), paru szkółkowiczów od Cierniaka i będzie PO :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez TomaszB » 30 Wrz 2017 08:58

kat. napisał(a):TomaszB - proszę tu ładnie pogratulować tarnowianom awansu do elity ;)


Sam sobie pogratuluj :lol: .
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Żużel

Postprzez Kisik94 » 30 Wrz 2017 12:27

No gdyby się udało ściągnąć KK i Madsena (o którym też głośno, że może wrócić) oraz w przypadku braku awansu Gdańska do E-ligi Thomsena, to było by dobrze. Do tego zostają w klubie Bjerre, Jamróg i Czaja lub Mroczka plus juniorzy na czele z Rolnickim i można jechać. Wszystko jednak będzie się rozbijać o kasę i pytanie ile GA dołoży do interesu ? Czy będzie ich stać na wzięcie 2 dobrych zawodników czy wezmą 1, a pozostali to albo to co teraz jest albo jakiś Tungate i jeszcze ktoś oraz pierwsza dwójka wyżej wymieniona, która według mnie może zostać z tego składu.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Żużel

Postprzez kat. » 30 Wrz 2017 19:55

ej, Tomek - rozczarowujesz mnie. Spodziewałem się jakiejś szpili o Kozie... :roll:

Nie no, z tym KK to chyba nius a la Ostafiński. Ani on miło nie wspomina Tarnowa, ani nikt w Tarnowie jego.
Z Madsenem zupełnie inna bajka, zresztą, pofatygował się do Tarnowa na mecz z Wybrzeżem (ten odwołany), więc no... Thomsen w Tarnowie jest niesamowity, ale jednak w ekstralipie byłaby to duża zagadka. Ogólnie to jednak skład na walkę u siebie i lanie na wyjazdach. przydałby się lider typu Kołodziej, ale póki w Trn jest Sady, Cierniak Baran, to raczej nie ma na to szans. Choć jest to zawodnik Azotów, a trochę lipa, jeśli będzie objeżdżać drużynę z tymiż Azotami w nazwie...
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez Kisik94 » 30 Wrz 2017 20:44

kat. napisał(a):Nie no, z tym KK to chyba nius a la Ostafiński. Ani on miło nie wspomina Tarnowa, ani nikt w Tarnowie jego.


Czasami to nie gra roli ale akurat w przypadku Kołodzieja tak. Gorzów prawdopodobnie kogoś ze składu wykopie i wybór jest między wspomnianym KK a Pawlickim. Teoretycznie bliżej tego jest ten drugi ale do Leszna może wrócić Hampel, więc miejsca dla niego raczej braknie i jeśli nie zostanie w Stali, to pójdzie gdzie indziej. Wracając do Tarnowa to Sady mówił ostatnio o 7 zawodnikach, których mają na celowniku. Pewnie nigdy nie dowiemy się wszystkich nazwisk ale 2 lub 3 zawodników pewnie tak, bo oni do klubu przyjdą. Mam tylko nadzieję, że będą to mocne nazwiska.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Żużel

Postprzez kat. » 30 Wrz 2017 21:03

Jeszcze jest Vacul, który niby ma kontrakt z Gorzowem, ale jemu do Tarnowa jest po drodze :) Uwidim, na razie nie wiadomo, czy będzie licencja :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez Kisik94 » 30 Wrz 2017 21:31

Licencja pewnie będzie ale Vacul raczej nie przyjdzie. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że wracają do meczu nr. 8 i 16, więc zawodników w składach drużyn będzie więcej i tym samym Ci lepsi z 1 ligi też będą mieli wzięcie.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Żużel

Postprzez kat. » 02 Paź 2017 16:30

No nie wiem :) chyba nie znasz realiów w tym mieście. Tutaj kasę ładuje się tylko w absurdalne rzeczy (hala za 60 baniek, pseudolekkoatletyczny stadion dla B-klasowych Błękitnych) i pod warunkiem, że możnowładcy zrobią na boku deal.

Inna sprawa - fakt, stadion ruina, ale te wszystkie wymogi... W Szwecji ludzie siedzą na trawie i nikt nie narzeka. Stadionu w Teterowie pewnie też by nie dopuścili.

p.s. niespodziewanie niska wygrana Apatoru. Niedobra wiadomość w kontekście zakusów Unii na Thomsena.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Żużel

Postprzez Kisik94 » 02 Paź 2017 16:45

Na co dzień tam nie bywam (raptem 3-4 razy na rok), więc realiów nie znam ale wiem, że Unia zostanie dopuszczona nawet z tym stadionem. Ewentualnie jakieś limity ilości kibiców na zawodach wprowadzą. ;)

Ponoć huczy wieś gminna, że Cieślak 2 tygodnie temu był w Azotach w sprawie swojego indywidualnego kontraktu i przy okazji zapytał jakie są szanse na powrót w razie wywalenia go z Falubazu (a jest to prawdopodobne). Niektórzy piszą, że jak przyjdzie, to przyjdą również Hancock (którego osobiście nie chcę) oraz Madsen (i to jest dość prawdopodobne).

Toruń jest nad przepaścią ale sam Thomsen szału nie zrobił. Tylko że jak wejdą (pytanie czy Zdunek w razie awansu ma kasę na E-ligę), to Thomsen rzecz jasna zostanie.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Poprzednia

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron