Piłka Ręczna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 19 Mar 2016 16:46

Niestety nasze szczypiornistki na Igrzyskach nie zagrają, no bo chyba trudno liczyć, że za chwilę Meksyk pokona Rosję. Wydawało mi się, że z dwóch meczów decydujących o awansie trudniejszy będzie ten z gospodyniami, okazało się, że Szwecja to jednak jeszcze cięższy rywal. Awans prawdopodobnie został przegrany wczoraj w końcówce, a takich meczów po prostu się nie wypuszcza. Nie było za bardzo liderek, które mogłyby pociągnąć grę, bo przyzwyczaiłem się do tego, że przynajmniej jedna z duetu Kudłacz-Gloc - Achruk rzuca w takich meczach minimum po 4-5 bramek. Dzisiaj przy lepszej grze tych zawodniczek, zabrakło trochę pomysłu na grę, do tego duża nieskuteczność w ataku, pasywność w bloku i nieszczęście gotowe. Nie wiem co byłyby w stanie ugrać podopieczne Kima Rassmusena w Rio, ale zawsze byłyby to dodatkowe emocje, a olimpijski system rozgrywek preferuje niespodzianki. Biorąc pod uwagę te kwalifikacje, to na awans dziewczyny nie zasłużyły, chociaż zawsze pojawią się głosy, że wystarczyłby inny układ terminarza, gra w innym miejscu, a być może po prostu zdrowe Ala Wojtas i Iwona Niedźwiedź, co moim zdaniem było chyba kluczem do niepowodzenia.

Ważne, że przed turniejem w Rosji udało się wygrać mecz eliminacji ME z Węgierkami, co prawie zapewnia nam awans do tego turnieju.
Biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy, tzn. większość zawodniczek grających w kraju, w klubach, które na arenie międzynarodowej nie osiągają jakichś spektakularnych sukcesów, to nie wiem czy awans na Igrzyska nie byłby "ponad stan". Najlepszy dowód to wysokie porażki mistrzyń Polski MKS-u Lublin z mistrzyniami Szwecji IK Savenhof w fazie grupowej Lidze Mistrzyń, nie mówiąc już o tym, że Rosjanki z Rostowa nad Donem wyrastają na faworytki tych rozgrywek.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 29 Maj 2016 20:20

Kto nie oglądał dzisiaj finału Ligi Mistrzów, przegapił niesamowite widowisko. Niesamowity powrót od stanu 19:28 do 28:28, kilka stanów przedzawałowych i zwycięstwo w karnych. Historyczny sukces zespołu z Kielc. Prawdziwy dream-team będący mieszanką doświadczonych polskich graczy i czołowych zawodników Europy. Jeden z największych sukcesów w historii polskiego sportu staje się faktem, a scenariusz sprawia, że mecz będzie pamiętany długo.
Czekamy na Igrzyska, niech ta zwycięska fala niesie Polaków, niech niesie trenera Dujszebajewa.

Nie wiem czy piłka ręczna może być jeszcze bardziej popularna w Polsce, ale niech to się rozrasta, bo warto dla takich widowisk!
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez niceman_ » 14 Gru 2016 22:52

Dlaczego kompletnie nikt nie pisze tu o ME kobiet w Szwecji, widać że to forum wymiera... Znamy już półfinalistki tego turnieju, do grona najlepszej czwórki dołączyła dziś Francja która zmierzy się z Norwegią a Holandia z Danią. Ja kibicuję Francji i mam nadzieję że dla Norweżek będzie to pierwsza porażka w turnieju...
Awatar użytkownika
niceman_
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 12 Sty 2016 14:14

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 16 Gru 2016 22:25

W całości nie obejrzałem żadnego meczu, więc niewiele mogę się wypowiedzieć. Na pewno Polki trafiły do mega silnej grupy, widać to po drugiej fazie turnieju. Wiadomo było, że przeciwniczki wymagające, ale chyba nikt nie myślał, że aż tak. Nasza kadra w takim składzie nie miała prawa osiągnąć sukcesu, miejmy nadzieję, że to zaprocentuje w przyszłości. Moim zdaniem jednak przejście międzypokoleniowe zbyt szybkie. 7 debiutantek lub prawie debiutantek w tym choćby niewypał na kole w postaci Kamili Szczeciny. Najgorzej, że nasz zespół nie będzie rozstawiony w kwalifikacjach MŚ i wśród 9 zespołów rozstawionych, ja widzę może 3, które można pokonać. Holandia nową siłą w piłce ręcznej i niesamowite jest to, że dzieje się to w kraju, w którym piłka klubowa stoi jeszcze ciut niżej niż u nas, a wszystkie kadrowiczki grają zagranicą. Półfinalistki absolutnie bez niespodzianek, może Rosja trochę zawiodła, a finał w postaci Norwegia - Holandia zdaje się być kwintesencją turnieju.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez niceman_ » 17 Gru 2016 00:02

No i Francuzki na własne życzenie przegrały półfinał z Norwegią- za dużo błędów i słaba skuteczność w ataku, kiepski dzień miała dziś Nze Minko, Glauser na początku drugiej połowy nieźle broniła ale w końcówce zabrakło koncentracji- to wszystko złożyło się na przegraną Francuzek a tak kurcze liczyłem na niespodziankę ;) Holenderki i Norweżki to zdecydowanie najlepsze drużyny w przekroju całego turnieju i jak najbardziej zasłużyły na finał. Mi najbardziej imponują Holenderki, widać w tym zespole wielki potencjał i mam nadzieję że wygrają w finale.
Awatar użytkownika
niceman_
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 12 Sty 2016 14:14

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 17 Sty 2017 23:03

Nie spodziewałem się, że turniej we Francji będzie dla naszej reprezentacji aż taką katastrofą. Jeden niezły mecz z Norwegią, a potem absolutna klęska. Nie przypuszczałbym w najgorszych horrorach, że będziemy drżeć o wynik meczu z Japonią! Miało być okupione potem wyjście z grupy z 3 lub 4 miejsca, a potem jak Bóg da.
Zastanawiam się ile dzieli braci Gębala od braci Lijewskich, Daćkę od Syprzaka, Niewrzawę od Jurkiewicza itd. I mam wrażenie, że to nie tylko brak zgrania w zespole, ale totalna przepaść umiejętności. Mam wrażenie, że gdzieś popełniono błędy w szkoleniu i nie wykorzystano koniunktury na piłkę ręczną. Boję się, że to nie chwilowy kryzys, ale totalna zapaść. Często przytaczany jest przykład Niemców, którzy z mistrzów świata stali się na moment drużyną II ligi europejskiej, by powrócić z doświadczeniem na arenę międzynarodową i zdobywać medale (złoto ME i brąz IO). Obawiam się, że tak łatwo nie będzie, że sukcesem będzie w naszym przypadku kwalifikacja na wielki turniej. Na IO w Rio skończyła się pewna era, wspaniała era w polskiej piłce ręcznej, oby rozpoczęła się następna - przynajmniej tak samo dobra, będzie ciężko ...
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Reaktywacja » 18 Sty 2017 22:35

Mówili, że to przebudowa. Ok , rozumiem podczas tej przebudowy nie będziemy wymagali od reprezentacji medali wielkich imprez, ale są rywale- np Japonia- których trzeba ogrywać tak by nie drżeć o wynik. A tu niestety nie dość, że wyniki mizerna to sama gra nie pozwala patrzeć optymizmem na przyszłość...
To jeszcze nie czas Marie Dorin-Habert...
Awatar użytkownika
Reaktywacja
Młodzieżowiec
 
Posty: 305
Rejestracja: 05 Kwi 2016 15:55

Re: Piłka Ręczna

Postprzez niceman_ » 29 Sty 2017 20:57

Francja po raz szósty mistrzem świata!!! Vive la France!!!
Awatar użytkownika
niceman_
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 12 Sty 2016 14:14

Re: Piłka Ręczna

Postprzez mareqna » 30 Sty 2017 13:23

Niedziela zapowiadała się pasjonyjąco :shock:
Najpierw kibicowałem Nadalowi ale przegrał z Federerem trzeba obiektywnie przyznac,że ten drugi był lepszy.
Potem kibicowałem żeby kosmiczna Marit nie wygrał ale wygrała ....Tereska była dobra na Marit ;) szkoda że smarowała wargi.
Potem kibicowałem całym sercem ażeby Polacy nie zdobyli medalu w Dusznikach bo jak ma być pogrzeb to wszystkich:działaczy,trenerów,zawodniczek i innych pasożytów ale mężczyzn bym zostawił bo jak taki Andrzej Nędza-Kubiniec z jednym pudłem w sprincie dostaje od Bułgarów ponad 3 minuty (nie sekuny) w plecy to czego oczekiwać od chłopa.No ale na moje nieszczęście medal zdobyli........na ale obiektywnie przyznac muszę że Grzegorzowi Guzikowi ten medal sie należy bo to jedyna jasna postac naszego biathlonu w tym sezonie.Można być ostatni z 6 pudłami ale nie można w biegu tracić ponad 3 minuty do Bułgarów jak wspomniany Andrzejek.
Potem kibicowałem Aklexisowi Pinturuuu ale przegrał z Marcelkiem i nie tylko!
Potem chwyciłem sie za skoki no ale i tu brak sukcesu mojego bo Kamil Stoch czwarty.
No czarna niedziela jeszcze miałem nadzieję że podpisy Bolka nie są Bolka ale w teleekspresie podają że podpisy Bolka do Bolka należą :cry:
No i zaczałem oglądać mecz finałowy Francja z artystami i solidna Norwegia.No tu to już złoty medal pewny dla France ale ku mojemu zdziwieniu to Vikingowie zaczeli dziurawić siatkę Trójkolorowych tu juz nie wytrzymałem nerwowo i zgasiłem telewizję pod koniec pierwszej połowy przy prowadzenie Norge.Idę na spacer.Czarne niedziela!!!
Wieczorem sprawdzam wyniki w piłeczke nożną noo...oczywiście i tu przegrane no i patrzę na Mistrzostwa Świata recznych ile ci Francuzi przegrali....ooooo uuuu la la France Majster Świata!uuuuu....laaaa.laaaa! :)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka Ręczna

Postprzez niceman_ » 17 Gru 2017 20:10

No tego nikt się nie spodziewał! Wielka Norwegia pokonana, Francja mistrzem świata!!! coś pięknego bo drużyna skazana na pożarcie udowadnia że nigdy nie należy się poddawać :D
Awatar użytkownika
niceman_
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 12 Sty 2016 14:14

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 15 Sty 2018 14:00

Zwycięski remis Portugalii w meczu z Polską i mamy największy blamaż od niepamiętnych czasów, już drugie niepowodzenie pod rząd. Szybko, jak na drużynę, która 1,5 roku temu grała jeszcze o medale IO. Czas na zmiany, ale nie kadry trenerskiej, a zarządu i odpowiedzialnych za system szkolenia. Nie wykorzastano dobrze "złotego" okresu polskiego handballa i teraz widać to doskonale.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Kisik94 » 15 Sty 2018 17:25

Nie da się ukryć, że nie nastąpiła dobra zmiana pokolenia piłkarzy i tak jak piszesz, w 1,5 roku reprezentacja stoczyła się wręcz na dno. Zmiany w związkach to by przydało się w niemal we wszystkich ale nikt z nas tego nie zrobi, a niektórzy prezesi mają wśród członków związku naprawdę mocne plecy (patrz - sytuacja w PZKol). A wracając do zawodników, już można było przeczuwać, że będzie problem z tą Portugalią, bo w pierwszym meczu mieli na początku duże problemy z Kosowem !!!
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Piłka Ręczna

Postprzez biathlonfan94 » 15 Sty 2018 18:37

Ja mam nadzieję tylko że po raz kolejny nie zacznie się namawianie naszych byłych gwiazd reprezentacji Wenty przede wszystkim tych ktorzy sa juz w wieku 35+ na kolejny powrót bo to bedzie zmarnowany kolejny czas.
biathlonfan94
Kadra B
 
Posty: 599
Rejestracja: 03 Gru 2014 23:36
Miejscowość: Gdańsk/Elbląg

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 16 Sty 2018 00:33

To też prawda, z całym szacunkiem, ale powoływanie 40 letniego Szmala, to jednak trochę kpina, świadcząca też o totalnym braku pomysłu na tą drużynę.
Jak zobaczyłem w piątek nagłówki w stylu "Polacy roznieśli przeciwnika", a w sobotę, że po meczach z Kosowem i Cyprem mamy o 2 bramki gorszy bilans od Portugalczyków, to zaświeciła mi się ostrzegawcza lampka i pretensje o pierwszą połowę meczu z Kosowem, ale naprawdę nie przypuszczałem, że ten ostatni mecz skończy się remisem ...
Ja się zastanawiam, czy te klubowe sukcesy Vive Kielce i dobra gra Płocczan w LM na przestrzeni ostatnich kilku lat bardziej nam pomogły czy zaszkodziły. Z jednej strony super, że Kielce mogły wygrać LM, mając ówcześnie poza świetnymi graczami zagranicznymi także Polską śmietankę, ale z czasem zaczęły się ogromne dysproporcje na rzecz "zagraniczniaków". Obecnie reprezentacja nie ma z gry tych zespołów niemal żadnego pożytku. Kwestia dysproporcji w lidze, która od X lat jest taka sama. Czy to jest równanie w górę? Mam wątpliwości.
Szkolenie? Ostatni raz na MŚ Juniorów Polska grała w ... 2003 roku, z królem strzelców Karolem Bieleckim. W europejskich rozgrywkach U-20 niedawno się coś ruszyło, bo Polacy dotarli do 2 fazy grupowej (Top 8) na ME w 2016 roku. Taki promyczek nadziei ...
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Laleczka Chucky » 09 Lip 2020 18:09

W czepku urodzeni

Ostatnich występów polscy szczypiorniści lekko mówiąc nie mogą zaliczyć do udanych, mieli pasmo straszliwych niepowodzeń. Nie wiodło im się na arenie międzynarodowej. Był okres, że przegrywali wszystko jak leci. Bardzo daleko obecnej kadrze grającej aktualnie pod skrzydłami Patryka Rombla do osiągnięć podopiecznych nazwijmy, to Bogdana Wenty (wicemistrzostwo świata 2007 r oraz trzecie miejsce na imprezie tej samej rangi w sezonie 2009) czy chociażby Michaela Bieglera, największym sukcesem Niemca z polską ekipą jest brązowy medal na mundialu w Katarze (2015). Tymczasem pomocną dłoń naszym piłkarzom ręcznym postanowiła wyciągnąć Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) bowiem przyznała ona biało-czerwonym „dziką kartę” do mistrzostw świata, która rozegrane zostaną w styczniu przyszłego roku w Egipcie. Czego chcieć więcej, medalu? Marzenie ściętej głowy, ale może w pokorze i wytrwałości będzie leżała siła chłopaków. Może da się z tej grupy młodych kadrowiczów wycisnąć coś dobrego i pozytywnego. Z pewnością turniej w Afryce pozwoli im nabrać jakże cennego doświadczenia na dalszą część sportowej kariery.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Laleczka Chucky » 02 Gru 2020 20:32

Bardzo lubię piłkę ręczną, a to dlatego, że gra jest bardzo dynamiczna i zawsze dużo się na boisku dzieje, zwroty akcji, czasami kontrowersyjne decyzje sędziów - całe piękno tego sportu. To tak tytułem wstępu, bo jutro Polki zaczynają zmagania w Mistrzostwach Europy, a na "dzień dobry" nasze dziewczyny spotkają się ze znakomitymi Norweżkami. Szans na zwycięstwo nie ma żadnych, jeżeli przegramy różnicą pięciu bramek i mniej, to będzie można mówić o znakomitym występie biało-czerwonych.

Transmisja od 20:15 w Eurosporcie.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Gru 2020 18:24

Gładko przegrywam z Norweżkami, ale o co innego chodziło w tym meczu, biało-czerwone na pewno wierzyły w zwycięstwo, nie mogły wyjść na parkiet z negatywną myślą, że tę potyczkę przegrają, ale kibice choć trochę interesujący się piłką ręczną, wiedzą jakie są realia. Mecz z Norweżkami był przetarciem przed dwoma kolejnymi starciami, jutro z Rumunkami i w poniedziałek z Niemkami. Wiadomo, że jest jeszcze spokojna szansa na dalszą grę, ale teraz na takie wpadki pozwolić sobie nie możemy. Nie mówię, że będzie łatwo, bo zawodniczki z obydwu drużyn z, którymi teraz przyjdzie nam zagrać nie są dziewczynami do bicia - tutaj mamy z pewnością więcej szans niż w grze przeciwko Heidi Loke, Norze Mork i spółce.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Laleczka Chucky » 05 Gru 2020 17:36

Ajajaj. Przegrywamy z Rumunkami i jest źle. Pierwsza połowa w wykonaniu naszych szczypiornistek była naprawdę dobra, co pokazywał wynik. Niestety druga odsłona dla Polek nie była już tak przyzwoita, im dalej w las, tym było gorzej. Nasze przeciwniczki rozkręcały się z minuty na minutę i to one wygrywają ten ważny mecz - ważny dlatego, ponieważ obie drużyny przegrały swoje pierwsze starcia i druga porażka jednej, bądź drugiej ekipy stawia je w nieciekawej sytuacji. W tej nie nieciekawej sytuacji niestety znalazły się nasze dziewczyny.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Laleczka Chucky » 07 Gru 2020 17:53

Za chwil kilka mecz Polek o wszystko - hmm... skąd My, to znamy. Aby nasze dziewczyny awansowały do dalszej fazy muszą pokonać Niemki różnicą minimum czterech bramek.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Laleczka Chucky » 07 Gru 2020 20:26

Co Wy gracie! Jak Wy gracie?

Tak krótko mogę skomentować remis Polek z Niemkami, a w szczególności ostatnie sekundy tegoż meczu.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

cron