Plebiscyty

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 01 Gru 2014 13:23

Chodzi pewnie, żeby nabijać kasę na sms'ach. Zawsze jest tak na tej bieżni, że drugi zbliża się do pierwszego i apelują, żeby wysyłać więcej tych sms'ów.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez maksim » 01 Gru 2014 13:48

Ale w zamian możesz wygrać Fiata Pandę, czy inny smartfon ;]

1. Stoch
2. Bródka
3. Kwiato
4. Kowalczyk
5. Włodarczyk
6. Majka
7. Kubot - szlema(choćby w deblu) to Polska prędko nie wygra ;]
8. Wlazły
9. Kszczot
10. Curusie

Drużyna roku - LZS Chrząstawa
Trener roku - prezes Bogdan
Maratończyk roku - Maciej Kurzajewski
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 01 Gru 2014 14:29

Jako że to jest plebiscyt pipularno-wynikowy to moja dycha wygląda tak:

1. Stoch
2. Kwiatkowski
3. Bródka
4. Kszczot
5. Kowalczyk
6. Czerniak
7. Włodarczyk
8. Kubot
9. Majka
10. Lewandowski

Nie myślałem, że ktoś jeszcze umieści Kubota w 10, a więc dobry wybór Maksim :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez damian940915 » 01 Gru 2014 22:13

Fantastyczny rok polskiego sportu. Nie dość, że tych sukcesów było naprawdę sporo, to były one w popularnych dyscyplinach, w dwóch przypadkach wyczekiwane latami, poza tym spektakularne i widowiskowe, takie, które ja osobiście będę chyba długo pamiętał.
1. Kamil Stoch - absolutny dominator skoków w ubiegłym sezonie. Uczeń przerasta wielkiego mistrza Małysza. Jeżeli przegra z kimkolwiek będzie to po prostu niesprawiedliwe.
2. Michał Kwiatkowski - żaden medal w historii nie dał mi tyle radości. Do dzisiaj jak oglądam powtórki, mam ciary na całym ciele, ale ze Stochem wygrać po prostu nie może ...
3. Zbigniew Bródka - złoto olimpijskie to najważniejsze co można zdobyć, do tego medal w drużynie.
4. Justyna Kowalczyk - heroicznie zdobyte złoto na Igrzyskach i pierwszy reprezentant w sportach zimowych zdobywający je na dwóch Igrzyskach z rzędu.
5. Anita Włodarczyk - Rekord świata + mistrzyni Europy - perfekcyjny sezon
6. Mariusz Wlazły - walnie przyczynił się do zdobycia MŚ przez siatkarzy, o czym świadczy tytuł MVP mistrzostw
7. Rafał Majka - pchamy, pchamy, pchamy i nic nie trzeba mówić więcej. 6 istotnych dla polskich kibiców sukcesów w trakcie jednego sezonu tzn. po 2 etapy w dwóch Tourach, wygrana TdP i koszulka w grochy.
8. Łukasz Kubot - nie często Polak wygrywa Wielkiego Szlema nawet jeśli tylko w deblu ;)
9. Bachleda-Curuś/Złotkowska/Czerwonka/Woźniak - medal olimpijski i to drugi z rzędu.
10. Konrad Czerniak - dwa medale ME - złoto i srebro to duży wyczyn, zwłaszcza przy obecnym stanie polskiego pływania

Teraz coś na co nie mam wpływu:
Drużyna roku: Kolarze - kibice siatkówki mnie znienawidzą, ale bez tej jazdy 100 km na przedzie, bez dowożenia bidonów, bez heroicznej postawy Paterskiego i Gołasia, Kwiato mógłby tylko pomarzyć o sukcesie. Ten duch drużyny, gdzie każdy wie jakie role ma do wykonania, każdy chowa swoje indywidualne ambicje, by jeden mógł zwyciężyć. Niby w kolarstwie coś, co powinno być normą, ale tutaj wyglądało to naprawdę fantastycznie. Oni od początku podkreślali w wywiadach jaka jest ich rola i wspaniale potrafili się cieszyć, gdy wykonali robotę. To byłaby też nagroda za ogólnie najlepszy sezon w historii polskiego kolarstwa i całą gamę zwycięstw w mniejszych wyścigach. A może przyznają dwie nagrody ...
Trener roku - Antiga - myślę, że bezsprzecznie to, w jaki sposób pozbierał ekipę siatkarzy, poustawiał ich i w jaki sposób przyjął na siebie presję kibiców i całego środowiska jest godne najwyższego uznania
Odkrycie roku - Joanna Jóźwik - nie dość, że piękna to jeszcze szybko biega :D lub reprezentacja Polski piłkarek ręcznych - za niesamowicie udany występ podczas MŚ, w przypadku którego nawet TVP musiała zmieniać ramówkę ;)
Impreza roku - HMŚ w lekkoatletyce - tutaj rzeczywiście patrzył cały świat, a i Polacy mieli w telewizji za darmo ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Plebiscyty

Postprzez Wybitny ekspert » 01 Gru 2014 22:52

To ja pójdę pod prąd:

1 Justyna Kowalczyk
2 Kamil Stoch
3 Zbigniew Bródka
4 Anita Włodarczyk
5 Konrad Czerniak
6 Adam Kszczot
7 Michał Kwiatkowski
8 Bachleda-Curuś/Złotkowska/Czerwonka/Woźniak
9 Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański
10 Kamila Lićwinko
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 01 Gru 2014 23:45

Każdy ma prawo do swojego zdania ale dla mnie typowanie Lićwinko to tak jakby typować zwycięzcę LGP w skokach, który nie wygrał nic zimą. Oczywiście przykład przerysowany bo hala znaczy więcej niż LGP, ale wcale nie tak dużo.

Moim zdaniem pierwsza dwójka będzie na 100% Stoch i Kowalczyk, bo ta druga ma elektorat wierniejszy niż PiSowski :D Jakby Kowalczyk ograła Stocha to nie byłbym zszokowany, tylko zaskoczony bo lud może przeć do dziwnych decyzji.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez Wybitny ekspert » 02 Gru 2014 15:56

Skoro już sobie tak wzajemnie oceniamy to dla mnie typowanie Kwiatkowskiego wyżej niż Kowalczyk czy Bródka też jest nieporozumieniem.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Plebiscyty

Postprzez mareqna » 02 Gru 2014 16:14

1.Stoch
2.Wlazły-najlepszy zawodnik najlepszej drużyny na świecie.
3.Kowalczyk-biegi popularne
4.Lewandowski-najlepszy piłkarz w historii naszej kopanej(nie mój idol)
5.Bródka
6.Majka
7.Włodarczyk
8.Kwiatkowski
9.Radwańska
10.Milik
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 02 Gru 2014 16:54

Wybitny ekspert napisał(a):Skoro już sobie tak wzajemnie oceniamy to dla mnie typowanie Kwiatkowskiego wyżej niż Kowalczyk czy Bródka też jest nieporozumieniem.

I masz prawo do takiego zdania, ja natomiast uważam że Kwiatkowski wykorzystał jedną szansę na kilka lat (bo nie dość że nie ma więcej wyścigów ze startu wspólnego to jeszcze trasa jest często zbyt trudna, zbyt łatwa. Już pomijam dynamikę w kolarstwie, odpuszczenie tej ucieczki a nie innej, upadki itd. Kwiatkowski uciekał w momencie kiedy wszyscy widzieli że ucieka na metę, a mimo to wygrał. Zniszczył rywali i osiągnął olbrzymi sukces. Poza tym kolarstwo to jeden z tych niewielu sportów gdzie nie ma jakiejś wybitnej wyższości IO nad MŚ (poza czepionatem w roku olimpijskim). IO są zbyt rzadko co przy zmiennych trasach może powodować że zawodnik o danej specyfice nawet nie będzie miał ani jednej szansy na medal IO. Do tego jeszcze przez cały sezon zanotował sporo sukcesów.

Ja już wyrosłem z takiego dogmatu IO. Jak Polska zdobędzie medal IO w drużynowej jeździe figurowej to znaczy że będzie to dla mnie jakieś historyczne wydarzenie? MKOL też pewne dyscypliny usuwa, pewne przywraca i dlaczego mam się do tego podporządkowywać? W niektórych przypadkach się mówi, że ktoś ma tylko ME, tyle że są takie sporty gdzie MŚ to de facto Mistrz Europy. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zarówno mistrz IO jak i MŚ jest najlepszy na świecie w danej dyscyplinie.

A takie bycie pod prąd dla samego bycia pod prąd trudno komentować :) Sam stawiasz Kowalczyk (25% skuteczności) przed Stochem (100% skuteczności i PŚ) jednocześnie udowadniając mi, że złoto IO jest ważniejsze niż zasięg danego sportu i inne czynniki.

Tutaj głosowanie jakby się komuś nie chciało szukać: http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/nominowani Jako że Stoch i tak wygra, to sobie głosuję wymiennie na Kwiatkowskiego i Kubota.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez Wybitny ekspert » 02 Gru 2014 17:45

RakuNH napisał(a):
Wybitny ekspert napisał(a):
A takie bycie pod prąd dla samego bycia pod prąd trudno komentować :) Sam stawiasz Kowalczyk (25% skuteczności) przed Stochem (100% skuteczności i PŚ) jednocześnie udowadniając mi, że złoto IO jest ważniejsze niż zasięg danego sportu i inne czynniki.



A to jest tylko i wyłącznie twoja interpretacja tego że jestem pod prąd dla samego bycia.
Jednocześnie trudno przy tej już jednak całkiem zaawansowanej specjalizacji w biegach stawiać różnicę między sprintem a 30 na równi z różnicą między skocznią normalną i dużą bo ta różnica jest żadna. O kontuzji Kowalczyk już nawet nie wspominam.
A popularność sportu to mnie osobiście kompletnie nie interesuje.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 02 Gru 2014 18:00

Można głosować przez internet codziennie? To Justyna ma zwycięstwo jak w banku. Na feju Justysia ma prawie milion fanów, wystarczy, że dziennie kilkaset z nich wybierze ją, a nie Stocha. Koniec plebiscytu jest dopiero w styczniu.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 02 Gru 2014 18:35

Jak któryś z nominowanych ma dobrych informatyków, to może spokojnie skasować konkurencję ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 02 Gru 2014 18:38

To jest trochę dziwne. Kiedyś były same kupony z Przeglądu Sportowego, później doszły smsy, a teraz jeszcze internet.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez maksim » 03 Gru 2014 00:43

Kowalczyk wygrywała poprzednie plebiscyty, ale tam trzaskała wygrane w PŚ, TdS, kryształowe kury. W 2014 roku miała "tylko" to złotko, no i niewiele startów w PŚ. Stochu według mnie nie do ruszenia, mimo, że nie przepadam za nim. A Kwiato poza MŚ miał też wygraną na etapie WT, Algarve, Strade Bianche+ świetne wyniki w tryptyku ardeńskim.
Co roku jest o to gównoburza, ale to jest plebiscyt. Na najpopularniejszego sportowca. Czyli tyle mnie on obchodzi, co Oskary. Wygra, kto ma wygrać.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 03 Gru 2014 02:02

Przecież nie można obiektywnie wyliczyć najlepszego sportowca. Kibice mogą tworzyć różne współczynniki medali, punktów itd., ale jeden będzie uważał że odpadnięcie w 1/8 MŚ w piłkę nożną jest większym wyczynem niż trzecie miejsce w drużynowym konkursie skoków, a drugi na odwrót - nikt nikogo do swoich racji nie przekona.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez RychuGKM » 03 Gru 2014 07:55

Mateusz napisał(a):Można głosować przez internet codziennie? To Justyna ma zwycięstwo jak w banku. Na feju Justysia ma prawie milion fanów, wystarczy, że dziennie kilkaset z nich wybierze ją, a nie Stocha. Koniec plebiscytu jest dopiero w styczniu.

A Stoch ma prawie 700 000. Myślę , że Kamil wygra z dużą przewagą
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Plebiscyty

Postprzez ssonicsl » 07 Gru 2014 13:02

Tfuu a ja konta na fejsie nie mam i nie wiem ilu fanów ma Justysia a ilu Stoch ;)

Ciesze się że są osoby doceniające Kubota. Zawsze będzie się mówiło "to tylko debel"... ale skoro to tylko debel to czemu nie mamy co najmniej kilku zwycięstw? he? Tenis czy kolarstwo pod względem prestiżu czy popularności to inna liga niż łyżwy szybkie, skoki, czy nawet lekka. Wystarczy popatrzeć ile osób jest w stanie utrzymywać się wyłącznie z uprawiania danej dyscypliny. Oczywiście to nie jest tak, że nie doceniam innych sportowców, ale wybić się w tenisie, koszykówce, kolarstwie, piłce nożnej jest strasznie ciężko. Więc:

1. Stoch
2. Kwiatkowski
3. Bródka
4. Kubot
5. Wlazły
6. Włodarczyk
7. Kowalczyk
8. drużyna panczenistek
9. Kszczot
10. Czerniak
iii Lewandowski. Byłby 11, a może obiektywnie powinien być wyżej... ale nie będę ukrywał że tak jakby trochę to go no wiecie nie lubię ;)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Plebiscyty

Postprzez shunrey » 21 Gru 2014 00:19

Dla mnie te plebiscyty to trochę porażka, bo nie zawsze wybiorą one "tego prawdziwego" najlepszego, ale przynajmniej mogę się pośmiać jak widzę, że niektórzy ludzie typują Lewandowskiego na 2 lub 1 miejsce, bo piłka to nasz sport narodowy przecież ( o zgrozo w moim otoczeniu też mam takich "znawców", którzy jak im powiedziałem, że Stoch powinien wygrać wyśmiali mnie, mówiąc, że taki niżowy, nudny, loteryjny i niewymagający treningowo sport nie może równać się z tym co osiągają Lewandowski, Gortat itp - oczywiście ja nie zgadzam się z tym ani trochę ). Zatem, żeby nie było, moja czołówka.
1. Stoch - wiadomo, wg mnie bezkonkurencyjny w tym roku, jak Justyna po Vancouver. Kamil jest klasą samą w sobie i czekam na Jego powrót, bo już w sumie od 3 tyg skoków nie oglądam (i jak widzę, nie ma czego żałować).
2. Bródka - złoto, brąz. Przy takich warunkach treningowych, przy takiej dominacji Holendrów - brawo.
3. Kowalczyk - złoto ze złamaną stopą, gdy wątpili wszyscy, włącznie ze mną ( u bukmacherów stawiałem na Marit, cieszę się do dziś, że przegrałem xd )
4. Kwiatkowski - jeśli się nie mylę jest to pierwsze w historii MŚ dla Polski, zatem ten fakt wystarczy ;)
5. Wlazły - MVP zwycięskiej drużyny MŚ, NASZEJ drużyny, na MŚ w NASZYM kraju (ale ta nasza drużyna pewnie przegra z kopaczami, bo ci pokonali przecież wielkich Niemców itp ^^ ok, koniec złośliwości, bo w sumie sam się z tego do dziś cieszę)
6. Majka - cały rok baardzo wysoko, zawodnik stworzony do wielkich Tourów i wróżę mu wygranie takiego TdF w najbliższym czasie (takie malutkie marzenie, że już za rok lub dwa będzie podium, jak nie zwycięstwo w ogólnej hehe), w TdP pokaz siły i doświadczenia.
7. Kubot - trzeci Polak w historii, który zdobył szlem. Triumfator AO 2014 w grze podwójnej, jak pęknie brzmi, a z tego co widzę, wielu ludzi tego nie pamięta, lub nawet nie wie..
8. Włodarczyk - cicha bohaterka tego roku, pamiętam, że w Zakopanym na wakacjach zamiast iść "na miasto" z innymi, wolałem zostać i oglądać ME w Zurychu, bo w tedy miała rzucać Anita - nie zawiodłem się ;) No i brawa za rekord świata - taki tam mały drobiazg ^^
9. Radwańska - były 2 takie momenty w tym roku kiedy Aga sprawiła mi wielką radość: zniszczenie Azarenki w ćwierćfinałach AO i zwycięstwo w Montrealu (pojedynek z Venus do dziś czasem oglądam). Niestety reszta turniejów to pasmo porażek i jak niektórzy sądzą zatrzymanie, a nawet regres w stosunku do lat poprzednich. Ciekawe jak to się zmieni po zatrudnieniu Navratilowej - mam nadzieję, że to będzie kluczem do lepszej gry Isi.
10. Lewandowski - świetny piłkarz, niestety nie w grze dla Polski, a tylko dla siebie.. Ogólnie przyznam, że go nie lubię, może przez te głupie reklamy i panoszenie się na salonach jego żonki, ale na miejsce to nie wpłynęło raczej ;)
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Plebiscyty

Postprzez damian940915 » 25 Lis 2015 13:31

Nominowani w 81. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2015:
1. Bartłomiej Bonk (podnoszenie ciężarów)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Andrzej Fonfara (boks)
4. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (wioślarstwo)
5. Krzysztof Głowacki (boks)
6. Joanna Jędrzejczyk (MMA)
7. Michał Jurecki (piłka ręczna)
8. Radosław Kawęcki (pływanie)
9. Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec (biegi narciarskie)
10. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
11. Michał Kubiak (siatkówka)
12. Robert Lewandowski (piłka nożna)
13. Rafał Majka (kolarstwo)
14. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
15. Weronika Nowakowska (biathlon)
16. Agnieszka Radwańska (tenis)
17. Rafał Sonik (rajdy terenowe)
18. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
19. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
20. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)

Jest nasza gi-Wera, mam nadzieję, że będzie w "10", bo moim zdaniem na to zasługuje. Obawiam się, że wygra Lewandowski, ale to i tak lepiej, jakby miała to być Justyna albo Stoch. Każde inne zwycięstwo niż Anity Włodarczyk będzie w moim odczuciu nieporozumieniem.

Moja "10"
1. Włodarczyk
2. Majka
3. Fajdek
4. Małachowski
5. Radwańska
6. Jędrzejczyk
7. Sonik
8. Głowacki
9. Nowakowska
10. Lewandowski
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 25 Lis 2015 13:41

Z typem poczekam na to jak sobie poradzą ciężarowcy. Bonk ma chyba największe szanse na dobry wynik, a że ma złoto ME to byłoby pewne miejsce w 5.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości