Ostrzeżenia - dyskusja

Uwagi dotyczące serwisu Biathlon.pl i forum.

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez friducha » 14 Mar 2011 23:49

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:38, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez matti » 15 Mar 2011 07:02

Friducho zdecydowanie przesadzasz. Aż nie mogę uwierzyć, że bierzesz do Siebie wypowiedzi z internetowego forum! Jakbym ja tak miał to już pewnie dawno wylądowałbym w szpitalu psychiatrycznym. Co ty nie masz się w czym w domu zająć, tylko zabawą forumową, bo matti komuś umieścił etykietkę. Poza tym tak jak już jeden z wyżej piszących forumowiczów napisał zdecydowanie nad interpretujesz moje wypowiedzi. Ja Polaków i Polski nie obrażam, a co najwyżej chore zachowania i sytuacje opisuje.

A co do mojej przyszłej kariery zawodowej- zapewniam Cię, że wchodząc do klasy nie zaczynam od obrażania kogokolwiek. Nikomu też nie narzucałem toku myślenia. Co najwyżej staram się budować miłość do Ojczyzny poprzez przekaz najważniejszych wydarzeń historycznych omawianych na lekcjach (choć i to staje się zakazane, gdyż informacje np. o Żydach występujących przeciw Żydom w latach 1939-45 staje się zakazane). A na WOS-ie sobie dyskutujemy o i owszem, choć nie, źle napisałem, to uczniowie dyskutują, a ja tego słucham, hamując niejednokrotnie wypowiedzi jednej bądź drugiej strony. Ja mam też życie, które z internetem nie ma nic wspólnego dlatego prosiłbym, żebyś Ty też zajęła się czymś innym niż pisanie na tym forum i dała sobie spokój z "głupimi" wypowiedziami tego radykała, "chama" mattiego. Zajmijcie się lepiej nową ustawą internetową, gdyż jak dobrze pójdzie to niektóry strony mogą zniknąć
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez RakuNH » 15 Mar 2011 10:20

Choćby w taki sposób mocno nadinterpretujesz.

friducha napisał(a):
Brawa dla uczestników czatu! Chamstwo rządzi. Świetna renoma dla forum.

drogi matti na czacie nie był obecny jednak raczył ocenić wszystkich jego uczestników jak chamskich :?


"chamstwo rządzi", a "jesteście chamami" to jednak różnica. Niestety na chacie chamstwo rządziło i to po prostu stwierdzenie faktu. No i sporo cytatów jest włączonych na siłę. Kilka to lekkie przegięcie, ale na pewno nie na bana. Już bardziej się świstakowi należało, bo gdzie się nie weszło tam pisał, a mimo wszystko nikt go nie chciał stracić ;)
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez friducha » 15 Mar 2011 11:42

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:39, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez markos7207 » 15 Mar 2011 16:49

Do wielkich fanów "radosnej twórczości" Mattiego raczej nie należę i znaczna część jego postów mnie irytuje, ale byłbym ostrożny z nadgorliwością(chyba większość dobrze pamięta żółty kolor forum ;) ) bo od tego niedaleka droga do cenzury. Jeśli ktoś mi nadepnie na odcisk to odpłacam mu tym samym a ocenianie czy ktoś posunął się za daleko zostawiam adminowi. Wychodzę z założenia że chamowi trzeba oddać po chamsku ;) . A tym jak kto pisze o innych , sam wystawia o sobie świadectwo. Komenty Mattiego już dawno przestałem traktować poważnie.
Jak napisał Raku na każdego coś można znależć, niedawno pewien osobnik postulował adminowi zajęcie się moją osobą ;) . A jeśli ktoś nagminnie robi docinki i wycieczki osobiste to oczywiście każdy kto czuje się obrażany ma prawo żądać ukarania takiego delikwenta, ale z natychmiastowym banem to chyba jednak za ostra sankcja.
No i nie wrzucałbym do tego worka poglądów politycznych bo każdy ma prawo mieć własne zdanie i niekoniecznie musi się to innym podobać.
Krytyka władzy jest solą demokracji i nie widzę powodu dlaczego obecnie nam panujący mieliby być wyjątkiem od tej zasady.
Tak więc, jeśli zaczniemy karać za takie rzeczy to wkrótce może się okazać że nie można napisać złego słowa na polityka bo zawsze znajdzie się ktoś, komu się to nie spodoba. Koń jaki jest każdy widzi, tyle że nie każdy tak samo. Ja patrząc na działania rządu widzę ledwo człapiącą chabetę, a ktoś inny może widzieć rączego rumaka :mrgreen: .
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez friducha » 15 Mar 2011 17:33

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:40, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez dan » 15 Mar 2011 18:03

Ja bym był za ostrzeżeniem. Każdy ma prawo popełniać błędy więc jestem przeciwny daniu od razu bana, ale nikt też nie może czuć się bezkarny. Na razie żółta kartka to odpowiednia kara. Poza tym wszystkim wypowiedziom należy się uważnie przyglądać, bo jest to też kwestia interpretacji. Matti twierdzi, że nie chciał nikogo urazić (tak to zrozumiałem). Może więc użył niewłaściwych słów. Ostrzeżenie jest dobrą karą dlatego, że będzie wiedział jakich wyrażeń i odzywek ma unikać i jak się zachowywać by nikogo nie urazić ani nie obrażać. Gdyby taka kara nie odniosła rezultatu można zacząć myśleć o banie.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez Laleczka Chucky » 15 Mar 2011 18:05

Ja tam nic do mattiego nie mam, ma sporo racji w tym co pisze.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez friducha » 15 Mar 2011 18:12

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:40, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez Laleczka Chucky » 15 Mar 2011 18:27

Jeżeli chodzi o "jak", to czasami przesadza. Ale nie dawajcie bana :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez matti » 15 Mar 2011 20:11

Co wyście taką dyskusje nagle wywołali? Nie spodziewałem się, że jestem tak istotnym użytkownikiem tego forum ;)

Moi mili, a szczególnie zwracam się do Friduchy. Jak tak bardzo chcecie to usuńcie moje konto (powiem Wam szczerze sam tego chyba uczynić nie mogę, przynajmniej nie znalazłem takiej możliwości). Będziecie mieli święty spokój. Zawsze to będziecie sobie czytać komentarze wychwalające wspaniałe Rządy PO, czy decyzje, wypowiedzi albo wręcz kompromitacje Prezydenta RP (choć nie wiem czy stwierdzenie, że jest Prezydentem RP nie jest nadużyciem podlegającym pod bana?).

A i jak już usuniecie moje konto to proszę o ostrzeżenie dla Friduchy (o banie nie będę pisał bo aż tak okrutny nie jestem). Zapytacie za co? N.p.

"ze zgrozą odkryłam istnienie tego wątku :( matti pisze sam ze sobą.(...)" Mówiąc krótko można w tym stwierdzeniu doszukać się insynuacji o problemach psychicznych jednego z użytkowników. Czy to normalne, że ktoś od tak w ten sposób pisze o kimś?

"Korwin ze swoim podejściem do kobiet i osób niepełnosprawnych to ma bliżej do Talibów, niż do republikanów w USA"- stwierdzenie zdecydowanie nastawione wrogo do Arabów (bo takimi są Talibowie) no i obrażenie JKM. A na jakiej podstawie? Fragmentarycznie pokazywanych w TV wypowiedzi tego polityka. Mamy brak obiektywizmu.

"agent Tomek. wierny rycerz CBA powołanej do życia za IV RP za którą tak tęsknisz. lat 34, przechodzi na emeryturę... bidulek, tak się naharował na wciąganiu naiwnych bab do łóżka, że musi na emeryturę"- brak komentarza. Szkalowanie człowieka, którego użytkowniczka nie zna.

"biedna ta jego żona skoro szyć musi... myślałby kto, że takiego bonza i inteligenta powinno być stać na krawca"- kolejny odnośnik do JKM i... jego żony

"proponuję zatem i nawet proszę o to z całego serca, abyś nie czytał własnych postów bo może zabraknąć miejsca na Wawelu"- nie wiem czy to ma być grożenie komuś śmiercią? Na pewno jest to nawiązanie do Ś.P L.Kaczyńskiego i to nie wiem chyba nawet nie ironiczny.

"co do samego islamu to powiem jedno: ja sobie mogę jeździc do Egiptowa żeby ponurkować, ale nigdy w życiu nie wyszłabym za Araba i szczerze dziwię się naiwniarom, które na taki krok się decydują"- znowu jakaś niechęć do Arabów? Wszyscy są tacy źli?

Poza tym Friducha bezpardonowo odwołuje się do prywatnego życia użytkowników oraz życzy straty... stypendium? Tylko nie wiem skąd u tej użytkowniczki tyle nienawiści
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez Janko10 » 15 Mar 2011 23:09

Skoro Friducha prosi to i ja wypowiem się może w tej Jej "krucjacie". ;)
Najprościej będzie przytoczyć jeszce raz opinię Raku:
RakuNH napisał(a):A ja uważam, że Friducha nadinterpretuje ponad połowę wypowiedzi Mattiego. Nie ma tam w ogóle jakiś celowych i perfidnych wyzwisk, a cytat o Bjoergen pochodzi chyba z zeszłego roku, kiedy to czuwał strażnik Adrian i każdy coś wyłapał ;) Na każdego na tym forum coś by się znalazło i uważam że należy mu się co najwyżej ostrzeżenie. Powiedzmy po prostu że "prawo nie działa wstecz" i skoro nie dostał ostrzeżenia za te wypowiedzi, to nie może dostać bana. Temat polityka zawsze budzi emocje, a ostatnio Matti nie wylewa swoich żali gdzie popadnie więc mi w żadnym stopniu jego obecność nie przeszkadza.

Jak widzisz Sebastian głos ludu jest podzielony :D

Myślę, że co najmniej 3/4 przytoczonych wypowiedzi jest przez Friduchę nadinterpretowana. Oczywiście Matti do świętych nie należy ale ban byłby totalnym nieporozumieniem.
Muszę się też z Mattim zgodzić, że JKM przez Friduchę rzeczywiście został obrażony. :o
No i ta niechęć do Arabów... Friducho! Why?! :shock: ;)
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez friducha » 16 Mar 2011 00:14

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:41, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez albatros » 16 Mar 2011 04:59

matti zmiażdżyłeś rywalkę :lol: Dawno nie widziałem żeby ktoś tak kogoś rozniósł. Nokaut!
Widzisz friducho, żeby być Petroniuszem naszych czasów, nie wystarczy cięty język. Śmiało można napisać: "Przyganiał kocioł garnkowi"
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez matti » 16 Mar 2011 07:20

Friducho pisząc swój post tylko dałem dowód na to, że różne wypowiedzi można interpretować na swój sposób. TY widzisz w moich obelgi wobec Prezydenta, Rządu, Ciebie. A ja w Twoich obelgi wobec JKM czy Mnie. Każdy się tutaj do zabawy może przyłączyć i napisać, że ktoś tam napisał, że... i uważa to za obrazę, za którą należy się BAN! Za chwilę użytkowników zacznie brakować. bo wszystkich zbanują.
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez figaro56 » 16 Mar 2011 08:08

Widzę, że w odwracaniu kota ogonem jesteś Matti mistrzem. Friducha przynajmniej w swojej krytyce trzyma jakiś poziom czego niestety ale tobie często brakuje.

W tematach politycznych i światopoglądowych pisz sobie Matti co tam chcesz. To wolny kraj i z bólem serca muszę uznać, że masz takie a nie inne poglądy i masz do nich prawo tak jak kto inny ma prawo się z nimi nie zgadzać. Z jednym wszak się zgodzić nie mogę kiedy te swoje fobie i frustracje przenosisz do sportu.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez markos7207 » 16 Mar 2011 13:33

friducha napisał(a):No właśnie: "sam wystawia sobie świadectwo" dlatego nie jestem zwolenniczką "oddawania po chamsku", bo nie zamierzam sobie wystawiać "chamskiego świadectwa".

No ładnie mnie podsumowałaś, nie ma co. Bardzo Ci dziękuję ;) . Ale ja widzę pewną różnicę między słownym "ciosem" a ripostą, nawet jeśli jest ona w ostrym tonie.
Na chamskie zagrania reaguję impulsywnie a za stary już jestem bym zmieniał swój niedoskonały charakter :roll: .
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez Masha » 16 Mar 2011 17:05

albatros napisał(a):matti zmiażdżyłeś rywalkę :lol: Dawno nie widziałem żeby ktoś tak kogoś rozniósł. Nokaut!

:roll: Jakoś nie zauważyłam...

Friducho ja akurat jestem podobnego zdania co Ty, no ale chyba nie ma co się szarpać, szkoda nerwów :roll:
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez matti » 16 Mar 2011 19:20

A tu dalej bez decyzji?
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez friducha » 16 Mar 2011 20:10

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:42, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Uwagi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron