Pływanie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Pływanie

Postprzez Kacpero221 » 09 Gru 2009 20:36

Trochę się zdziwiłem, jak nie znalazłem wątku o pływaniu. (Jeśli istnieje - przepraszam). Jutro, w Stambule, zaczynają się ME na krótkim basenie. Będzie to ostatnia impreza rangi mistrzowskiej w tzw. "erze strojów". Wystąpi 19 Polaków:
Kobiety:
* Ewa Ścieszko
* Alicja Tchórz
* Aleksandra Urbańczyk
* Katarzyna Wilk
* Agata Korc
* Agnieszka Ostrowska
* Karolina Szczepaniak

Mężczyźni:
* Paweł Korzeniowski
* Maciej Hreniak
* Jakub Jasiński
* Radosław Kawęcki
* Mateusz Matczak
* Łukasz Wójt
* Sławomir Kuczko
* Adam Plutecki (rewelacja MP, był 0,02 sekundy od pobicia rekordu Europy!)
* Mateusz Sawrymowicz
* Przemysław Stańczyk
* Bartosz Wiśniewski
* Sławomir Wolniak

Otylka, zdecydowała, że będzie się przygotowywać do ME na długim basenie, które odbędą się w przyszłym roku, w Budapeszcie - rozgrywanych w "starych" strojach.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Pływanie

Postprzez dan » 13 Gru 2009 08:07

Już pierwszego dnia mistrzostw srebrny medal zdobył Radosław Kawęcki. Mamy sporo młodych nieźle zapowiadających się pływaków. Może będzie szansa na kilka medali w Londynie podczas igrzysk?

Na Korzenia raczej zawsze można liczyć. Srebrny medal Pawła Korzeniowskiego na swoim koronnym dystansie - 200 metrów motylkiem.

Sporo naszych młodych Polaków awansuje do półfinału, a niektórzy nawet do finału. Na przykład Ala Tchórz jest ogromnym talentem, choć chyba największe na mnie wrażenie robią postępy Radka Kawęckiego. Oprócz medalu na swoim koronnym dystansie na dwa razy krótszym w półfinale zmiażdżył rekord Polski o prawie sekundę!!!
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pływanie

Postprzez san » 24 Kwi 2010 21:04

52.71 Konrad Czerniak na 100m mot. -najlepszy w tym roku wynik w Europie, RP w slipach
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez dan » 25 Kwi 2010 09:28

Jestem ciekawy jak to teraz z tymi rekordami będzie. Era kostiumów za dużo zmieniła i tych rekordów długo nie będzie można pobić więc chyba rekordy sprzed tej ery powinny być brane pod uwagę.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pływanie

Postprzez san » 25 Kwi 2010 19:57

FINA miała podjąć decyzję do 31 marca ale nie podjęłą. Zawodnicy apelują aby cofnąć te rekordy do poziomu z 31 stycznia 2008r. I ciekawostka. Czerniak pobił rekord Szukały z Atlanty.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Pływanie

Postprzez albatros » 25 Kwi 2010 21:08

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 15:29, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05


Re: Pływanie

Postprzez dan » 03 Cze 2010 15:33

Kiepściutko Otylia, ale może z czasem będzie lepiej.

http://sport.onet.pl/plywanie/mp-w-plyw ... omosc.html - w sierpniu mistrzostwa Europy więc należy myśleć o minimach.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pływanie

Postprzez dan » 06 Cze 2010 13:27

http://sport.interia.pl/plywanie/news/r ... 88550,1001 - rekordy Polski i kolejne minima na mistrzostwa Europy.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pływanie

Postprzez dan » 07 Cze 2010 14:57

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pływanie

Postprzez Kacpero221 » 25 Lip 2010 11:43

Wg nowego numeru "Pływania", wicemistrzyni Europy z Budapesztu i 3-krotna mistrzyni Europy na basenie 25-metrowym, Katarzyna Baranowska zakończyła karierę :cry: .
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Pływanie

Postprzez dan » 26 Lip 2010 10:56

Muszę przyznać, że jest to dla mnie duże zaskoczenie. Jeszcze parę miesięcy temu była mowa o powrocie Kasi Baranowskiej do pływania na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pływanie

Postprzez dan » 02 Sie 2010 18:16

Już za tydzień rozpoczynają się mistrzostwa Europy w pływaniu. Dziwi mnie, że telewizja publiczna nie zamierza pokazywać tej imprezy w kanałach otwartych. Będziemy skazani albo na TVP SPORT albo na EUROSPORT.

http://www.plywanie.net/images/stories/ ... ie-net.pdf - plan transmisji na Eurosporcie.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pływanie

Postprzez komando77 » 02 Sie 2010 18:31

Myślę, że brak transmisji w ogólnodostępnych kanałach to powód słabszego poziomu polskiego pływania.
Niestety nasi medaliści odchodzą na emeryturę, nie pojawiają się wybitne talenty, zainteresowanie maleje i mamy to, co mamy.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Pływanie

Postprzez Kacpero221 » 02 Sie 2010 21:01

komando77 napisał(a):Myślę, że brak transmisji w ogólnodostępnych kanałach to powód słabszego poziomu polskiego pływania.
Niestety nasi medaliści odchodzą na emeryturę, nie pojawiają się wybitne talenty, zainteresowanie maleje i mamy to, co mamy.


Kryzys w polskim pływaniu trwa od Pekinu, a jednak MŚ w Rzymie i ME na krótkim basenie w Stambule były na kanałach otwartych. Jednak wytrwali kibice pływania poradzą sobie bez nich. A nie wiecie może, czy jakaś stacja oprócz Rai Sport może transmitować skoki do wody podczas ME?
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Pływanie

Postprzez dan » 03 Sie 2010 09:21

Z tego co mi wiadomo, to jakieś finały w skokach do wody też powinien pokazać Eurosport.

A co do kryzysu - może nie jest tak różowo jak jeszcze kilka lat temu, ale jakieś talenty pojawiły się w polskim pływaniu, na przykład Radosław Kawęcki, który razem z Pawłem Korzeniowskim są naszymi największymi szansami na medal w Budapeszcie. Może ktoś jeszcze sprawi niespodziankę? Mamy kilka dobrze zapowiadających się młodych dziewczyn.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pływanie

Postprzez figaro56 » 03 Sie 2010 09:54

Szkoda bo już myślałem, że to polskie pływanie odbiło się od dna ale kryzys nastąpił można powiedzieć z dnia na dzień. To tak jakby to wszystko było nierozerwalnie związane z karierą Otylii. Otylia w formie to polskie pływanie na fali. Jak Otylia wpadła w dołek to pociągnęła za sobą wszystkich. No może oprócz Korzeniowskiego. Zgoda Dan jest te kilka talentów ale każda dyscyplina potrzebuje takiej lokomotywy w postaci mistrzów. Sam widzisz, brak medalowych perspektyw i już zainteresowanie niższe a co za tym idzie sponsorzy też rakiem się wycofują.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pływanie

Postprzez Duche » 03 Sie 2010 13:23

Ja bardzo czekam na ME w Budapeszcie. Zapowiada się ciekawie. Jak zwykle będę oglądał tylko pływanie, bo skoki do wody czy też pływanie synchroniczne mnie mało interesuje. Rywalizacja powinna być ciekawa, choć bez Amerykanów, Australijczyków czy Japończyków, oraz kilku gwiazd europejskiego pływania, głównie zabraknie czołowych holenderek oraz Britty Steffen. Najmocniejsi wydają się być Francuzi, ale na pewno gospodarze także będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony, w końcu mają parę gwiazd - Cesh, Gyourta czy Hosszu. Liczę szczególnie na Katinke, która zauroczyła mnie swoim pięknym imieniem podczas zeszłorocznych MŚ w Rzymie :D

Poza tym o medale powinni walczyć głównie Brytyjczycy, Rosjanie czy Włosi (obok Węgrów i Francuzów). Pojedyncze gwiazdy na pewno przyślą Serbowie, Niemcy, Szwedzi czy Hiszpanie.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Pływanie

Postprzez markos7207 » 04 Sie 2010 10:57

A jeszcze parę lat temu odtrąbiono ze jestesmy "drugą Australią", taki mamy potencjał. Mówiono o polskiej szkole pływania itp. a nagle okazuje sie ze został nam właściwie do niedawna nazywany leniem, Korzeniowski.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Pływanie

Postprzez Kacpero221 » 04 Sie 2010 14:05

Trzeba zacząć myśleć, co pokażemy na ME na krótkim basenie w Szczecinie (w 2011r). Będzie Korzeniowski, Kawęcki, Czerniak, Urbańczyk, Sawrymowicz, Stańczyk, dojdą Olczak, Naziębło, Kiljańska, być może wróci Otylia. Stać nas będzie na 2-3 medale, kilka finałów.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości

cron