Wybory prezydenckie 2010

O wszystkim.

W II turze oddam głos na:

Jarosława Kaczyńskiego
11
22%
Jarosława Kaczyńskiego
11
22%
Bronisława Komorowskiego
14
28%
Bronisława Komorowskiego
14
28%
 
Razem głosów : 50

Wybory prezydenckie 2010

Postprzez RakuNH » 26 Kwi 2010 18:32

Do wyborów jeszcze daleko ale możemy się pobawić :wink:

Kandydatów jest więcej ale tylko tylko tyle opcji mogłem dodać :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Laleczka Chucky » 26 Kwi 2010 18:41

Wybrałeś tych, którzy mają największe szanse. Zagłosowałem na Kaczyńskiego :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 26 Kwi 2010 18:46

Starałem się wybrać TOP 10 ale ile ludzie tyle zdań także ktoś może się nie zgadzać :wink:

Nie wiadomo też czy wszyscy zbiorą 100 tys podpisów ale zakładam że ta 10 zdobędzie.

I taki sondażyk jaki znalazłem:
http://www.wybory.xaa.pl/
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Laleczka Chucky » 26 Kwi 2010 18:48

Jestem zaskoczony, że Kaczyński wygrywa i ma taką dużą przewagę. Oczywiście to tylko sonda, a do wyborów pozostało jeszcze trochę czasu, niemniej jednak bardzo cieszy mnie, że ktoś go popiera.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 26 Kwi 2010 18:55

To taki wstępny sondaż i już w ankiecie po prawej Kaczyński i Korwin- Mikke spadli a Komorowski poszedł w górę.

Mnie zszokowało że Korwin Mikke ma ponad 15% :wink: Może powalczy o nr 3 bo o drugą turę będzie cięzko.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Masha » 26 Kwi 2010 19:18

Wybrałam Bronisława Komorowskiego, bo kocham Donalda Tuska (wiem porażający powód :wink: ). Kiedyś może rozwinę swoje uzasadnienie :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Kam » 26 Kwi 2010 19:47

Sondaże internetowe w ogóle nie są reprezentatywne, więc nie ma co się dziwić. Ja wybieram Napieralskiego, bo poglądy mam raczej lewicowe. Ale to i tak wybór mniejszego zła.
Awatar użytkownika
Kam
Junior młodszy
 
Posty: 56
Rejestracja: 14 Lis 2009 17:38

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 26 Kwi 2010 19:51

To tak dla rozluźnienia. Mam nadzieje że Janusz będzie nr 3/4 w sondażach i Komorowski z Kaczyńskim będą musieli z nim troszkę porozmawiać. Będzie ciekawie :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=e55R2Kc7 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ODsnq0Q6 ... re=related

W II turze głosuje na Jarosława Kaczyńskiego chyba że zdarzy się jakiś cud i będzie inna dwójka.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez góral'ka » 26 Kwi 2010 20:30

Komorowski - bo Kocham Sikorskiego
Masha absolutnie ten post nie ma na celu nic złego w stosunku do twojego, ale nie mogłam się powstrzymać wybacz...
brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 26 Kwi 2010 20:31

Akurat post Mashy ma w sobie sporo racji bo Komorowski to swojego rodzaju lokaj Tuska. :wink: To moja prywatna opinia
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez góral'ka » 26 Kwi 2010 20:37

lokaj też fucha :lol: oprócz Sikorskiego dla mnie musi być on :oops:
brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Masha » 26 Kwi 2010 21:23

góral'ka napisał(a):Komorowski - bo Kocham Sikorskiego
Masha absolutnie ten post nie ma na celu nic złego w stosunku do twojego, ale nie mogłam się powstrzymać wybacz...


Góralka ależ wybaczam, ja kocham obu. I Donalda, i Radka :oops: Bronka niezbyt no, ale ja go nie wybrałam na kandydata na prezydenta. Zdaję się na Donalda, skoro on uważa, że będzie dobry, to będzie :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez cloner » 26 Kwi 2010 23:09

Korwin-Mikke zawsze miał spore poparcie wśród internautów, co wybory tak jest, więc te sondaże dziwić nie mogą.
To chyba jedyny ciekawy kandydat, niestety chciałby wprowadzić zbyt wiele zmian i dość spokojne, konserwatywne, obawiające się kolejnych zmian polskie społeczeństwo wybierze kogoś pokroju Komorowskiego bądź Kaczyńskiego.

POPiS i tyle w temacie.
"Wierzę w radość, wierzę w miłość, wierzę w szczerość. Wierzę w dobroć, wierzę w przyjaźń a nie w pieniądz"

"Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad, bądź elegancki, najważniejsza nie jest kasa"
Awatar użytkownika
cloner
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 32
Rejestracja: 10 Mar 2010 14:24

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 27 Kwi 2010 10:24

Czy ja wiem. Aż z tak wysokim poparcie się nigdy nie spotkałem. Zazwyczaj było to w granicach 5 % (czasem mniej ale 10 na pewno nie przekroczył) a teraz już po 4 dniach sondażu jest to prawie 20% także może to będą jego najlepsze wybory.

Ciekawi mnie dlaczego np taki onet podając jakieś swoje zakłamane sondaże nie uwzględnia pana Janusza? Otóż wiadome jest że musi wygrać ktoś z towarzystwa wzajemnej adoracji do której Korwin Mikke nie należy.. Nie twierdze że pan Janusz jest ideałem ale w 90% popieram jego wszystkie poglądy. Niektórzy go niestety uważają za idiotę a prawda jest taka że to on zazwyczaj potrafi ze swojego rozmówcy w subtelny sposób zrobić debila. Niestety tak reaguje społeczeństwo bo jak komuś powiem że głosuje na Korwina to zawsze słyszę "na tego idiotę? I tak nie ma szans!" Otóż głosowanie na kogoś tylko dlatego że podają tak zakłamane sondaże jest właśnie esencja idiotyzmu. Dopiero w drugiej turze wybiera się mniejsze zło jeśli nasz kandydat odpada ale w 1 turze choćby Twój kandydat miał mieć 0,5% to musisz na niego zagłosować...

Tylko Janusz Korwin Mikke na prezydenta :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Kacpero221 » 27 Kwi 2010 10:25

Zagłosowałem na Korwina-Mikke, tak na przekór :p
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 27 Kwi 2010 10:27

Kacpero221 napisał(a):Zagłosowałem na Korwina-Mikke, tak na przekór :p


Na przekór to znaczy? :wink: Moim zdaniem to jest mocny kandydat na 3 miejsce. Jego głównym problemem są niestety media i kreowanie z niego człowieka psychiczne chorego i zbyt małe fundusze na skuteczną kampanię.

Liczę że przynajmniej pokona 5% i już będę zadowolony. Marzy mi się jednak 2 tura :lol:

http://www.pppi.pl/wybory-prezydenckie-2010.html
http://www.moje-ankiety.pl/polls/results/,14737

Kolejny optymistyczny sondaż :wink: Takiego poparcia na pewno w poprzednich latach nie widziałem choć sprawa jest jasna że JKM jest trochę mocniejszy w sieci niż później się okazuje.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Lena » 27 Kwi 2010 20:49

Ja wybrałam Komorowskiego - tylko i wyłącznie jako mniejsze zło i "z braku laku". Nie przekonuje mnie tak do końca żaden kandydat ze zgłoszonych. Zamierzałam głosować na Jerzego Szmajdzińskiego, ale wiadomo, że już nie mogę... Napieralski mnie niestety nie przekonuje jako kandydat, jest nijaki i uważam, że to zły wybór lewicy. Natomiast nie chcę, żeby wygrał pan Kaczyński, więc w tej sytuacji - i jako że zabrakło p. Szmajdzińskiego - zagłosuję na tego, kto będzie miał największe szanse go pokonać. W tym wypadku Bornisław Komorowski.

Masha, Góralka - przyjmiecie do fanklubu Radka jeszcze jedną duszyczkę? :wink:
Awatar użytkownika
Lena
Młodzik
 
Posty: 46
Rejestracja: 04 Mar 2010 15:15
Miejscowość: Poznań

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 27 Kwi 2010 20:54

Uważam że kierowanie się sondażami w pierwszej turze jest (bez urazy) lekkim kretynizmem. Strasznie mnie denerwują takie opinie że nie głosuje bo mój kandydat nie ma szans. trzeba prześledzić program wszystkich 22 kandydatów i zagłosować na tego który ma ten program najbliższy danym poglądom. Nawet jakby miał mieć 0,01 %.

Dopiero w drugiej turze wybiera się mniejsze zło. Ja z Komorowskiego i Kaczyńskiego nie potrafią wybrać mniejszego zła więc zrobię karierę i oddam głos nieważny :lol: żeby nie było że nie głosowałem :lol:

Co raz bardziej mnie denerwują sondaże w TV. Zapewne mają kilka powodów ale omijają Korwina Mikke jak ognia i chyba go nawet nie przedstawiają ankietowanym. Czekam na jakiś sondaż TNS OBOP i może będzie bardziej obiektywny.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez karlos » 27 Kwi 2010 20:58

Zawsze JKM miał największe poparcie wśród studentów oraz inteligencji i to wychodzi w tych sondażach internetowych, ale na bardzo dobry wynik nie ma szans, bo media się już o to postarają.
cloner napisał(a):To chyba jedyny ciekawy kandydat, niestety chciałby wprowadzić zbyt wiele zmian i dość spokojne, konserwatywne, obawiające się kolejnych zmian polskie społeczeństwo wybierze kogoś pokroju Komorowskiego bądź Kaczyńskiego.

W tym właśnie jest problem, bo w kwestiach obyczajowych Korwin-Mikke jest zdecydowanie bardziej konserwatywny niż np. Komorowski, ale wielu Polaków nie wie kto to taki, a tym bardziej nie zna jego programu. Chociaż moim zdaniem akurat na prezydenta to on nie za bardzo pasuje, ze względu na jego prezencję, co nie znaczy, że na niego nie zagłosuję :lol: . Fajnie byłoby gdyby Polacy w pierwszej turze oddali głosy na swoich kandydatów, nie zastanawiając się nad tym czy mają oni jakieś szanse na zwycięstwo, nie dając się wciągnąć w kreowany przez media pojedynek Kaczyński-Komorowski. W ankiecie zagłosowałem na Morawieckiego, też ciekawego kandydata, pomimo tego, że z niektórymi jego poglądami się nie zgadzam podobnie jak w przypadku JKM, ale lepszy chyba kandydat z programem niż taki po którym nie wiadomo czego się spodziewać mam na myśli Komorowskiego.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Lena » 27 Kwi 2010 21:03

Myślę, że nikogo nie uraziłeś. Ja się przynajmniej nie czuję urażona ;)

Nie chodzi o to, że mój kandydat nie ma szans. Ja nie mam w tej chwili kandydata. Poczekam, posłucham, poczytam, do wyborów może jeszcze coś się wykrystalizuje, zobaczymy. Na razie jest jak jest. Może się jeszcze zmienić.

U mnie w grę wchodzą jeszcze Korwin-Mikke i Napieralski mimo wszystko - ze względu na to, że bliżej mi nieco do lewej strony niż do centrum czy prawej, więc Napieralski - mimo swojej nijakości - jako kandydat tej lewej strony ma jeszcze u mnie jakieś minimalne szanse.

Mediami to ja się akurat nie będę kierować - a że z tych wszystkich kandydatów Kaczyński i Komorowski największe szanse mają, to nie jest wymysłem mediów, tylko tak po prostu jest ;) Co nie oznacza, że nie będzie jakiejś niespodzianki.
Awatar użytkownika
Lena
Młodzik
 
Posty: 46
Rejestracja: 04 Mar 2010 15:15
Miejscowość: Poznań

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości