Łyżwiarstwo szybkie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez friducha » 28 Lut 2010 01:41

też mam niedosyt, ale popłakałam się ze wzruszenia jak była dekoracja :oops:
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez harding » 28 Lut 2010 01:57

Niedosyt? Widocznie apetyt gwałtownie rośnie w miarę jedzenia ;)
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Menson » 28 Lut 2010 02:01

Zawsze jak się przegrywa tak małą różnicą jest niedosyt. Już bym wolał sekundę różnicy, to by nie było niedosytu.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 28 Lut 2010 02:09

Ja bym miał jakby Justyna nie zdobyła złota. Tak to mi się jakoś wyrównało :D Wielkie gratulacje dla pań bo po takiej KATASTROFIE indywidualnie pojechały świetnie. Mi się to w głowie nie mieści.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez harding » 28 Lut 2010 02:14

Komentator z TVP: "Luiza musi pociągnąć do końca" ;)
ZłOTkowska na razie jest brązowa, życzę by na następnych IO okazała się złota zgodnie z nazwiskiem :)
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez dan » 28 Lut 2010 02:53

harding napisał(a):Komentator z TVP: "Luiza musi pociągnąć do końca" ;)
ZłOTkowska na razie jest brązowa, życzę by na następnych IO okazała się złota zgodnie z nazwiskiem :)


Oby Twoja przepowiednia się sprawdziła. Wcześniej pisałem o cudzie i stał się cud!!! Muszę się przyznać, ze nie wierzyłem w medal nawet jak już były w półfinale. W pojedynku z Japonkami zaczęły w pewnym momencie odrabiać straty, ale trochę zabrakło. Ależ żałowałem, bo to było tak blisko. Bałem się tej walki o brąz. Zacząłem wierzyć dopiero gdy trzecia Amerykanka zaczęła zostawać za swoimi koleżankami. Brawo, brawo, brawo!!! Uwielbiam takie niespodzianki. Ależ sensacja!!! Jestem zaszokowany!!! Przed chwilą widziałem wywiad z dziewczynami. Szkoda, że Natalia Czerwionka nie dostała medalu, ale taki jest regulamin.
Zachowanie i płacz Luizy po biegu na pewno długo pozostanie w mojej pamięci. Gratulacje!!!
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez figaro56 » 28 Lut 2010 07:49

Nie musimy aż tak bardzo posypywać głów popiołem za tę naszą krytykę bo jak widać stać je było na lepsze występy indywidualnie.
Gdzieś ktoś napisał także krytykujący nasze panczenistki, że najbardziej pasują tu słowa z listu biskupów polskich do biskupów niemieckich.
"Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Kacpero221 » 28 Lut 2010 11:02

W dzisiejszej "Kawie na Ławę" "politycy" dopiero (!) zauważyli, że w Polsce nie ma krytego toru łyżwiarskiego i toru saneczkowego. Znów zaczną obiecywać cuda, a i tak nic nie powstanie...
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez harding » 28 Lut 2010 14:17

Czy doczekamy sie tych obiektów, których brak przynosi wstyd polskiemu sportowi? Trudno wymagac wiele od panczenistów czy saneczkarzy, gdy od lat nie mają w 8 pod względem ludości europejskim kraju normalnych warunków do treningu. Pamiętam, że takie oczywiste wnioski padały po kolejnych zimowych igrzyskach i..."padały" :(
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez ssonicsl » 28 Lut 2010 15:03

Wiem wiem to Kowalczyk zdobyła ten upragniony złoty medal. To jest COŚ. ALE to właśnie medal łyżwiarek ucieszył mnie najbardziej. Pełna radość. Ostatnie okrążenie oglądałem na stojąco trzymając telewizor :D Okrążenie przed końcem już wiedziałem, że musi być medal. Jak ta Amerykanka zaczęła puchnąc, ech... co za emocje ... i jeszcze pokonać hey hey hey USA. CUDOWNIE. Piękny medal bo niespodziewany. W Pekinie podobne emocje przeżywałem podczas walk naszych szermierzy. Tam też srebro to było coś. Dodatkowo drużyna to drużyna. Dla mnie cenniejsze medale to te zdobyte wspólną walką. Jeszcze raz BRAWA.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez harding » 28 Lut 2010 20:06

Jakby nie było to pierwszy olimpijski medal zdobyty w drużynie. Jestem zdania, że medalowe szanse najwieksze są własnie w konkurencjach drużynowych, ale tu dotykamy słabości polskich sportów zimowych, ponieważ naszą siła są wyłącznie indywidualności.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez damian940915 » 01 Mar 2010 21:34

Brawo dla dziewczyn za wspaniała walkę do końca. Przepraszam, że je skrytykowałem i niewierzyłem w dobry wynik. Naprawdę sensacja, wielki cud. Dziewczyny dokonały niemożliwego. Radośc była równie wielka jak przy złocie Justyny. Szczególne brawa dla Luizy Złotkowskiej, za pociągnięcie dziewczyn na finiszu! Mam nadzieję, że szybko będzie tor. uratowały honor łyżwiarstwa szybkiego w Polsce i za to im chwała. Brawo!!!! Szkoda, że Natalia nie dostała medalu, to dzieki niej wyalczylismy kwalifikację!
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez arek » 06 Maj 2010 18:48

Natalia Czerwonka nie dostanie stypendium! Skandal! A to w dużej mierze dzięki niej dziewczyny pojechały na IO!!!!!!
http://www.sport.pl/vancouver2010/1,103372,7849956,_Sport_to_nie_opieka_spoleczna_c_d___Panczenistki.html
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 06 Maj 2010 18:53

Ciężko oceniać tą decyzje. Każda by miała jakieś swoje + i - .
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Kacpero221 » 06 Maj 2010 20:48

arek napisał(a):Natalia Czerwonka nie dostanie stypendium! Skandal! A to w dużej mierze dzięki niej dziewczyny pojechały na IO!!!!!!
http://www.sport.pl/vancouver2010/1,103372,7849956,_Sport_to_nie_opieka_spoleczna_c_d___Panczenistki.html


Niestety, ale wraz z tragiczną śmiercią Nurowskiego, Natalia straciła jakiekolwiek szanse na otrzymanie stypendium...
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez matti » 07 Maj 2010 06:00

A kto rządzi...? PKOL nic nie ma do sportu. To ministerstwo decyduje!!!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez dan » 07 Maj 2010 09:10

Według mnie to jest skandal. Dziewczyna zapracowała na zakwalifikowanie się na igrzyska, a co za tym idzie również na medal. Gdyby Polki nie dostały się na olimpiadę nie byłoby mowy o medalu. A my się dziwimy dlaczego nasz sport się tak dobrze nie rozwija jak u Niemców. Ale tak będzie nadal skoro ludzie na właściwych stanowiskach przez swoje decyzje podcinają skrzydła sportowcom. I tak jak trenerka powiedziała - Natalia byłaby wystawiona w drużynie, gdyby tylko to dało Jej stypendium, ale dziewczyna miała je przecież obiecane nawet jak będzie rezerwową.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 07 Maj 2010 09:22

jeśli miała obiecane to zmienia postać rzeczy. Masz jakieś źródło gdzie tak ktoś powiedział?
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez dan » 07 Maj 2010 09:38

To wszystko wynika z linku, który dał Arek.

Jestem zbulwersowana - dodaje trener drużyny Ewa Białkowska. - W czasie igrzysk była zupełnie inna rozmowa, pan minister wypowiadał się inaczej. Czy decyzję zmieniono dlatego, że zabrakło pana Nurowskiego?

Trenerka Czerwonki Ewa Białkowska jest zbulwersowana. - Czuję niemoc i bezsilność. Gdyby nie Natalia dziewczyny w ogóle nie zakwalifikowałyby się na igrzyska. Jeśli przyznaje jej się nagrody, medal od prezydenta, daje jej certyfikat i traktuje jako olimpijkę, to nie rozumiem dlaczego minister wycofuje się teraz ze sfinansowania jej stypendium - mówi.

Białkowska wspomina igrzyska: - Przed podjęciem decyzji czy Natalia ma wystartować w decydujących biegach, konsultowałam się z prezesem Nurowskim i prezesem PZŁS i dostałam zapewnienie, że Natalia będzie traktowana na równych prawach jak pozostałe medalistki - mówi trenerka.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez ssonicsl » 07 Maj 2010 10:04

W ogóle co to za przepisy :?: Czwarty zawodnik medalu nie dostanie na IO (to nie tylko łyżwy szybki ale np też szermierka), ale 18 zawodnik w piłce nożnej, który ani raz się na murawie nie pojawi już tak.

A minister Giersz by się wstydził. Natalia pojechała tam, była że tak to ujmę w gotowości do startu, sama brała udział w wywalczeniu awansu, no i była przecież zgłoszona do drużyny. Należy jej się to stypendium jak psu buda. Wstyd panie ministrze, wstyd :x
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron