Łyżwiarstwo szybkie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Sven » 27 Lut 2010 00:11

Może być ciekawie :D Moim zdaniem faworytkami do złota są Niemki :)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez dan » 27 Lut 2010 02:35

RakuNH napisał(a):Wytłumaczy mi to ktoś dokładniej?

One jadą we czwórkę i ta ostatnia się nie liczy czy jak? :wink: I rozumiem że teraz mają dwie szanse na medal?


Jadą w trójkę i liczy się czas tej trzeciej. Ależ nasze miały szczęście. Rosjanka się potknęła i straciła parę metrów do koleżanek. Polki są co najmniej na 4 miejscu. Nadal nie wierzę w medal, bo ten awans jest dla mnie szokiem. Teraz czekam na półfinał z Japonią, znowu musimy liczyć na cud. Ale w dwóch startach jeden cud i będzie medal :lol:
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 27 Lut 2010 10:43

Nie przesadzajcie z tym fuksem , od pozostałych Rosjanek Polki też były szybsze. Widać było na ostatnim okrążeniu , że rosjanki "umierają". Po prostu narzuciły zbyt mocne tępo i go nie wytrzymały , a jak się jest zmęczonym to łatwiej o błąd.
Polki weszły z 5 czasem , a nie z 7 jak z początku myślałem
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Pietrol » 27 Lut 2010 10:58

Bo ja już wiem . One w Indywidualnych specjalnie nas tak naciągały że niby takie słabe itp . A teraz nam pokażą i przywiozą medal :lol:
Awatar użytkownika
Pietrol
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:49
Miejscowość: Starachowice

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez doliniarz » 27 Lut 2010 11:10

Proszę nie robić sobie nadziei na medal! Miały szczęście, że rosjanka się potknęła i straciła rytm jazdy. Najlepszy był komentator, który mówił, że polki jadą wolno, a gdy rosjanka się potknęła i cudem nasze panczenistki wygrały nagle zaczął mówić, że polki pojechały równo i świetnie taktycznie.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Pietrol » 27 Lut 2010 11:28

Ale kto sobie robi nadzieje na medal . Przecież ja sobie żartuje ino tyko . A tak nawiasem widze że kolega PfK lubi . Sie ceni :P
Awatar użytkownika
Pietrol
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:49
Miejscowość: Starachowice

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 27 Lut 2010 12:04

doliniarz napisał(a):Proszę nie robić sobie nadziei na medal!


A jak mamy sobie nie robić nadziei? Rozumiem jakbyś tak powiedział przy bobsleistach ale one mają 2 szanse że wygrają albo że ktoś się przewróci więc szansa jest....
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez ssonicsl » 27 Lut 2010 16:20

Nie robić nadziei, nie robić ALE jak się jest już w półfinale to szansa jest. Co do biegu to nie można mówić że to był fuks. Jedna z Rosjanek już okrążenie wcześniej została jakiś metr za koleżankami. Przesadziły z tempem, jedna nie wytrzymała, błąd i półfinał z głowy.

Nasze ponoć jeszcze nigdy nie wygrały z Japonkami. Może to zgubi Azjatki.

I jestem ciekaw jak to rozegra TVP. Bieg Kowalczyk i półfinał sztafety w tym samym czasie. Coś mi się wydaje że łyżwy szybkie tylko na ARD/ZDF. A TVP z odtworzenia z napisem "na żywo".
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez góral'ka » 27 Lut 2010 16:56

ssonicsl napisał(a):I jestem ciekaw jak to rozegra TVP. Bieg Kowalczyk i półfinał sztafety w tym samym czasie. Coś mi się wydaje że łyżwy szybkie tylko na ARD/ZDF. A TVP z odtworzenia z napisem "na żywo".

Łyżwiarstwo szybkie będzie od 22:50 w TVP2 bodajże, czyli po zakończeniu biegów, w necie można oglądać na żywo tylko jak się tu rozdwoić :roll:
brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez ssonicsl » 27 Lut 2010 17:09

góral'ka napisał(a):
ssonicsl napisał(a):I jestem ciekaw jak to rozegra TVP. Bieg Kowalczyk i półfinał sztafety w tym samym czasie. Coś mi się wydaje że łyżwy szybkie tylko na ARD/ZDF. A TVP z odtworzenia z napisem "na żywo".

Łyżwiarstwo szybkie będzie od 22:50 w TVP2 bodajże, czyli po zakończeniu biegów, w necie można oglądać na żywo tylko jak się tu rozdwoić :roll:


No tak, bo przełączenie się na 3 minuty to zbyt wielka filozofia jak dla TeFałPe. Zresztą już nie raz to udowodnili...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez harding » 27 Lut 2010 18:15

Cóż, tym razem szczęście było po stronie Polek. Teraz powinny wykorzystać ów rzadki uśmiech losu i wrócić do kraju z jakimkolwiek medalem tuszując niesmak z poprzednich kiepskich występów.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 27 Lut 2010 21:35

Przegrały ale jestem w szoku :shock: Świetnie rozłożyły siły i brakło niewiele. Wielka szkoda ale po tym co zaprezentowały indywidualnie WIELKIE SŁOWA UZNANIA!
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Kacpero221 » 27 Lut 2010 21:38

Zabrakło 0,19 sek. do zagwarantowanego medalu. Ale również jest pełen podziwu i zwracam honor wszystkim łyżwiarkom.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 27 Lut 2010 21:41

Kacpero221 napisał(a): i zwracam honor wszystkim łyżwiarkom.


Aż tak bym nie przesadzał. Trzeba pamiętać o kompromitacji indywidualnej i wyciągnąć wnioski.

Przed wyścigiem zakładałem że albo srebro albo 4 miejsce no ale może uda im się ograć kogoś z drugiej pary :D Nikomu źle nie zyczę ale zawsze można się potknąć :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Sven » 27 Lut 2010 21:41

Mam nadzieję, że w walce o brąz pokonają USA ;] Finał dla Niemiek :)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez harding » 27 Lut 2010 21:42

RakuNH napisał(a): WIELKIE SŁOWA UZNANIA!


Poczekaj na wygrany bieg pocieszenia
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Kacpero221 » 27 Lut 2010 21:44

Jeszcze takiego finiszu, jaki wykonała Friesinger-Postma, nie widziałem. Cóż, "Polka potrafi" :)...
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 27 Lut 2010 21:47

harding napisał(a):Poczekaj na wygrany bieg pocieszenia


Przecież 4 miejsce też jest sukcesem. Najpierw trzeba było ciężko zapracować na 8 (co wiązało się pewnie z dwoma szczytami formy) i kiedy wydawało się że są bez formy to jakimś cudem nagle zaczęły świetnie świetnie prezentować. Po tym co zaprezentowały indywidualnie można się było spodziewać że 3 z naszych straci do Japonki z 5 sekund :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez Sven » 27 Lut 2010 21:50

Kacpero221 - 100% prawdy :P Finito i po złoto ;] Amerykanki uzyskały gorszy czas od Polek więc szansa jest :)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez harding » 27 Lut 2010 22:01

4 pozycja to sukces? Tyle miały po szczęśliwym ćwierćfinale. Wypadałoby zresztą przywieźć choćby brąz w imieniu 10-osobowej ekipy łyżwiarzy.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości