Saneczkarstwo

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez damian940915 » 19 Gru 2009 22:06

Trzeba mieć nadzieję że szykuje formę na luty
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez boku_IBU » 02 Sty 2010 12:24

Swietny przejazd Staszulonek ! Jest w "10" !
Awatar użytkownika
boku_IBU
Junior młodszy
 
Posty: 84
Rejestracja: 02 Gru 2008 15:20
Miejscowość: Katowice

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez RakuNH » 02 Sty 2010 12:34

I nawet raz się obiła o tor i musiał nogami przyhamować. Będzie 8 a mogła być 6/7. Coraz lepiej :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez komando77 » 02 Sty 2010 12:39

Ostatecznie 8 pozycja. Brawo pani Ewelino!
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez boku_IBU » 03 Sty 2010 11:44

Kolega Eweliny :D, Maciej Kurowski prowadzi, a zostało juz "tylko" 18. Doby start, jest w "20" więc minimum "prawie" wypełnione. Może juz był wcześniej w "20" ?

Widzimy Cię w Vancouver ! ;]
Awatar użytkownika
boku_IBU
Junior młodszy
 
Posty: 84
Rejestracja: 02 Gru 2008 15:20
Miejscowość: Katowice

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez dan » 03 Sty 2010 17:40

Z tego co mi wiadomo w saneczkarstwie by wypełnić minimum trzeba być w 16, a nie w 20. Ale może się mylę. Głupot nie chcę wypisywać, bo saneczkarstwo nie należy do moich ulubionych sportów więc jeżeli pomyliłem się niech mnie ktoś poprawi.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez swistak » 03 Sty 2010 19:36

jakby tak było to byłaby dyskryminacja
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez RakuNH » 03 Sty 2010 19:47

Jaka dyskryminacja? :wink: Bobsleiści mieli też być w 16 i to dla nich zadanie było trudno a za to praktycznie za każdym razem byli w 20 bo za wiele bobów nie było.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez Janko10 » 03 Sty 2010 21:48

swistak napisał(a):jakby tak było to byłaby dyskryminacja

Żadna dyskryminacja, łatwiej przecież być 16-tym w stawce 30-40-tu niż 20-tym w stawce 120-tu.
Kurowski był ostatecznie 18-ty (świetny wynik nienotowany od lat :D ), aby wypełnić minimum musi być 2 razy w 16-tce w praktycznie dwóch startach. To raczej mało prawdopodobne ale jeśli raz będzie w 16-tce to jest szansa, że PKOl się ugnie (zwyżkująca forma, obiecujący wynik, norma międzynarodowa...) i Kurowski na IO pojedzie.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez swistak » 03 Sty 2010 21:54

Janko10 napisał(a):
swistak napisał(a):jakby tak było to byłaby dyskryminacja

Żadna dyskryminacja, łatwiej przecież być 16-tym w stawce 30-40-tu niż 20-tym w stawce 120-tu.
Kurowski był ostatecznie 18-ty (świetny wynik nienotowany od lat :D ), aby wypełnić minimum musi być 2 razy w 16-tce w praktycznie dwóch startach. To raczej mało prawdopodobne ale jeśli raz będzie w 16-tce to jest szansa, że PKOl się ugnie (zwyżkująca forma, obiecujący wynik, norma międzynarodowa...) i Kurowski na IO pojedzie.

To w takim razie biathlonistom powinno wystarczyć miejsce w 40 jako, że w zawodach jest ok. 110, alpejczykom 25 jako, że w zawodach jest 60-70, Snowbordzistom 6 jako że w zawodach startuję 16-20
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez Janko10 » 04 Sty 2010 00:32

No i coś w tym jest. Ale nie ja te zasady ustalam, pytanie co cenisz bardziej: 40 w biathlonie czy 20 w sankach?... Subiektywne. PKOl miał i ma pewnie problem.
A skąd żeś wziął te 16-20 w snowboardzie to nie mam pojęcia. :o
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez markos7207 » 20 Paź 2011 12:11

Parę dni temu usłyszałem w Kronice Sportowej, krótką i suchą informację że Ewelina Staszulonek zakończyła karierę :o . Dzisiaj przypomniała mi się ta informacja a mając trochę czasu przejrzałem internet w poszukiwaniu czegoś więcej na ten temat ale niczego jakoś nie znalazłem. Pamiętam że latem mówiła coś o zmianie barw z polskich na niemieckie ale znając jak mocna jest reprezentacja Niemiec to trudno było przypuszczać że Ewelinie udałoby się wywalczyć w niej miejsce.
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez Daniel » 20 Paź 2011 20:29

Rzeczywiście, Ewelina skończyła karierę: http://www.sportowefakty.pl/zimowe/2011 ... -zakonczy/

Jeśli dowiem się coś więcej to dam znać
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez damian940915 » 23 Paź 2011 19:55

Szok to za mało powiedziane! Nie znam powodów decyzji pani Eweliny, dla mnie sportsmenki co najmniej dobrej, którą podziwiałem za upór i dążenie do celu. Ta kobieta po powrocie po wypadku na Cesanie wydawała mi się nie do zdarcia. To dzięki niej, zacząłem w telewizji oglądać saneczkarstwo, jednak jak widać, żyjemy w kraju, gdzie los olimpijczyka zajmującego punktowane miejsce jest kompletnie obojętny. Tak jak pisałem, nie znam powodów jej decyzji, ale koniec kariery w wieku 26 lat, gdy rok wcześniej zapowiada się walkę o medal w Soczi to jak dla mnie niepodważalna wina związku, który widocznie nie zapewnił odpowiednich warunków, dla jak powtarzam jednej z najlepszych polskich przedstawicielek olimpijskich sportów zimowych ostatnich lat. Przypomnę tylko, że do igrzysk w Vancouver przygotowywała się z Niemkami, a to już o czymś świadczy. Widocznie teraz pieniędzy nie było, a stypendium to za mało, więc widocznie pani Ewelina stwierdziła, że w tak chorym kraju nie da się normalnie trenować. Poza tym funkcjonowanie związku widać dobitnie po stronie internetowej, która ładnych kilka miesięcy jest w przebudowie. W Niemczech Staszulonek by się nie przebiła. Tam zawodniczki mają gdzie trenować i trenują od małego, a dzięki sukcesom i sponsorzy się znajdują. Tutaj widać, jakie zainteresowanie mediów jej startami jest w Polsce, skoro wiadomość o zakończeniu kariery dwukrotnej olimpijki i ósmej zawodniczki tych zawodów opublikował tylko 1 (sic!) portal internetowy w Polsce. Pozdrawiam panią Ewelinę, jeśli to jakimś cudem czyta i życzę powodzenia w dalszym życiu!
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez Janko10 » 10 Lis 2011 20:14

Dzisiaj sprawę odkryła TVP... Szybko... :shock:
Szkoda Eweliny...
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez figaro56 » 10 Lis 2011 21:40

Oczywiście Polski Związek Sportów saneczkowych ustami sekretarza Pawła Kozaka uważa, że z ich strony zrobiono wszystko, że prowadzono negocjacje z Eweliną i tak dalej. Czyżby kolejne bagno związkowe w sportach zimowych? Patrząc na to się dzieje i u snowboardzistów i u alpejczyków a nawet w naszym biathlonie towarzycho totalnie skłócone i podzielone. Szkoda tylko Eweliny.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez markos7207 » 10 Lis 2011 22:05

Janko10 napisał(a):Dzisiaj sprawę odkryła TVP... Szybko... :shock:

Pewnie Sebastian Sz. wiózł niusa na swoim motorku ;) .
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez Daniel » 10 Lis 2011 22:32

Nie tylko TVP, ale i PAP, pojawiły się dziś aż trzy ich materiały, podejrzewam że TVP dowiedziała się w ten sposób.

Wstępnie mogę powiedzieć, że niedługo będzie długi wywiad ze Staszulonek, znacznie obszerniejszy niż jej zdawkowe wypowiedzi na antenie TVP czy w wywiadzie dla PAP.
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez Ewelina Staszulonek » 11 Lis 2011 21:36

damian940915 napisał(a):Szok to za mało powiedziane! Nie znam powodów decyzji pani Eweliny, dla mnie sportsmenki co najmniej dobrej, którą podziwiałem za upór i dążenie do celu. Ta kobieta po powrocie po wypadku na Cesanie wydawała mi się nie do zdarcia. To dzięki niej, zacząłem w telewizji oglądać saneczkarstwo, jednak jak widać, żyjemy w kraju, gdzie los olimpijczyka zajmującego punktowane miejsce jest kompletnie obojętny. Tak jak pisałem, nie znam powodów jej decyzji, ale koniec kariery w wieku 26 lat, gdy rok wcześniej zapowiada się walkę o medal w Soczi to jak dla mnie niepodważalna wina związku, który widocznie nie zapewnił odpowiednich warunków, dla jak powtarzam jednej z najlepszych polskich przedstawicielek olimpijskich sportów zimowych ostatnich lat. Przypomnę tylko, że do igrzysk w Vancouver przygotowywała się z Niemkami, a to już o czymś świadczy. Widocznie teraz pieniędzy nie było, a stypendium to za mało, więc widocznie pani Ewelina stwierdziła, że w tak chorym kraju nie da się normalnie trenować. Poza tym funkcjonowanie związku widać dobitnie po stronie internetowej, która ładnych kilka miesięcy jest w przebudowie. W Niemczech Staszulonek by się nie przebiła. Tam zawodniczki mają gdzie trenować i trenują od małego, a dzięki sukcesom i sponsorzy się znajdują. Tutaj widać, jakie zainteresowanie mediów jej startami jest w Polsce, skoro wiadomość o zakończeniu kariery dwukrotnej olimpijki i ósmej zawodniczki tych zawodów opublikował tylko 1 (sic!) portal internetowy w Polsce. Pozdrawiam panią Ewelinę, jeśli to jakimś cudem czyta i życzę powodzenia w dalszym życiu!



Czytałam-Dziękuje bardzo za wsparcie i pozdrawiam:)
Ewelina Staszulonek
Młodzik młodszy
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 Lis 2011 21:27

Re: Ewelina Staszulonek

Postprzez figaro56 » 12 Lis 2011 22:12

Pewnie PZSS ma na oku jakąś Niemkę której przodek kupował rogale w polskiej piekarni i nic tylko dać obywatelstwo. PZPN wytyczył kierunek i nic tylko podązać tym śladem.
Czekam na ten wywiad pani Eweliny bo PZSS nie ma sobie nic do zarzucenia.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości