"Szwajcarzy kpią z Polaków"

O wszystkim.

"Szwajcarzy kpią z Polaków"

Postprzez Matti1301 » 07 Mar 2009 12:53

Chodzi o ten o to artykuł w szwajcarskiej gazecie "Blick". Rzeczywiście Szwajcarzy kpią z tego zdjęcia, i słusznie, bo trochę to głupio wygląda, nieprawdaż?
Inna sprawa jak zareagował na to portal Wirtualna Polska, a dokładniej, jak ten artykuł został przetłumaczony.

Podam przykład. O to tekst w origynale:
"... Zudem trägt nur ein Radsportler ein Unterhemd. Dabei handelt es sich hoffentlich nicht um ein Baumwollshirt. Sonst würde der funktionale Anzug gar nichts nützen. Die Farben des Helms hingegen sind sorgfältig aufeinander abgestimmt. Vielleicht würden die Outfits mit zusätzlichen Schulterpolstern noch etwas gewinnen ..."

O to mój przekład:
"... Poza tym tylko jeden kolarz nosi podkoszulkę. Mam nadzieję, że nie z bawełny, ponieważ w tym przypadku funkcjonalny strój byłby bezużyteczny. Natomiast kolory kasków są starannie do siebie dopasowane. Być może to wyposażenie zyskałoby przez dodatkowe wyściełanie barków ..."

A o to "przekład" w Wirtualnej Polsce:
"... Pod spodem tylko kolarze noszą podkoszulek. Mam tylko nadzieję, że to nie jest bawełna, wtedy ten strój nie byłby nawet funkcjonalny. Kolory kasków w ogóle się ze sobą nie zgadzają. Może pomogłyby poduszki pod ramiona ..."

Zaznaczyć chciałbym, że osoba, która przetłumaczyła ten tekst widocznie zna bardzo dobrze niemiecki, a zatem nie z nieumiejętności, tylko z kłamliwości i w pogoni za sensacją zniekształciła treść.
Ostatnio edytowany przez Matti1301, 08 Mar 2009 00:23, edytowano w sumie 1 raz
"Proszę się nie sugerować statystyką, bo statystycznie gdy człowiek wychodzi z psem na spacer to każdy z nich ma po trzy nogi."
(z wykładu z ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim)
Awatar użytkownika
Matti1301
Junior
 
Posty: 179
Rejestracja: 13 Gru 2008 21:51
Miejscowość: Berlin

Re: "Szwajcarzy kpią z Polaków"

Postprzez Zann » 07 Mar 2009 14:40

n
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 17:11, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: "Szwajcarzy kpią z Polaków"

Postprzez swistak » 06 Gru 2009 11:42

WP.pl wruzuciło ten tekst do jekigoś translatora i poprwiali przypadki
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: "Szwajcarzy kpią z Polaków"

Postprzez damian940915 » 10 Gru 2009 19:49

Wp jest dla mnie jak "Fakt' albo "Super Express" - nie czytam
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26


Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron