Ostrzeżenia - dyskusja

Uwagi dotyczące serwisu Biathlon.pl i forum.

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez Duche » 17 Sty 2011 20:17

Widzę Zann, że nudzi ci się strasznie i nie masz większych problemów niż przeciążenie serwera z powodu "bezużytecznych" postów. Daj spokój, bo takiej głupoty jaką napisałeś w wyjaśnieniu dlaczego edytujesz posty dawno nie czytałem. Na żadnym forum nie spotkałem osoby, która tak myśli. Czasem jest fajnie poczytać sobie dawne posty i forum wcale nie cierpi z tego powodu, że jest tutaj jeszcze temat np. Oslo 2006 etc. Komuś to przeszkadza?
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez komando77 » 17 Sty 2011 20:30

Myślę, że nie powinno nikomu przeszkadzać, Duche. Ja na przykład lubię sobie zajrzeć, o czym pisali kiedyś forumowicze.
Zann zrobił kolejną awanturę na forum (może nie taką jak świstak czy kasiak, ale dyskusja się rozkręca).
Nikt nie będzie płakał na kimś, kto nie docenia wartości historycznej tego forum i komu przeszkadza odrobina off-topu.
To nie jest forum polityczne, nie piszemy na poważne tematy.
Uważam, że zachowanie Zanna to głupota. Nie lepiej napisać wprost, niż usuwać swoje wpisy?
Sam się prosisz o bana i zapewne niedługo go dostaniesz. Tyle.
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez Janko10 » 17 Sty 2011 22:28

Gdybyśmy wszyscy zgodzili się z logiką Zanna, to forum praktycznie by nie istniało. A dokładniej to zostałby jeden temat... To podważanie sensu jakiegokolwiek forum. Dla mnie bez sensu. Akurat jestem osobą, która często czyta posty ze znacznym opóźnieniem (nie mówię już nawet o przerwie letniej). Bywa, że wracam też do jakiś starych tematów. A te Zannowe dziury wprowadzają jakąś dziwaczność.
Sebastian Krystek napisał(a):
kat. napisał(a):Przyznam, że mnie też trochę bawi ta dyskusja wokół ostrzeżeń/banów.

Nie dyskutowaliśmy byliśmy najgorsi. Proponujemy pochylenie się nad problemem i debatę to też jest niedobrze.

Myślę, że nie tylko ja bardzo cenię, że nie "kosisz" bez zastanowienia. :)
Nie lubię banów ale co do mnie to jak na razie gotów byłem umrzeć tylko za Świstaka. ;)
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez albatros » 17 Sty 2011 22:48

@kat
Pisałem o podstawie regulaminowej, bo pan admin w swym rozpędzeniu do poprawiania świata pominął fakt, że nie ma takiego paragrafu, na forum nie ma zakazu usuwania postów. To forum jest prywatne, ale jest tez ogólno dostępne. Jeśli ktoś nie łamie ani prawa polskiego, ani regulaminu, na jakiej podstawie można go karać.
Jeśli to takie ważne dopiszcie jeden punkt w rzeczonej sprawie i wymagajcie określonych zachowań.

karlos napisał(a):Jeżeli byłoby to możliwe, to proponowałbym zabkokowanie uzytkownikowi Zann możliwości edycji postów


To już zwykły totalitaryzm, ograniczenia wolności.

A w rzeczowej sprawie, to osobiście uważam, że powinienem mieć prawo do usunięcia swoich postów. Rejestrując się tutaj, nikt mnie nie informował że co tu napiszę, jest nietykalne i na wieki ma takie pozostać (powtarzam nie było tego w regulaminie). Zakaz usuwania postów wg mnie narusza prawa autorskie do rozporządzania swoją własnością intelektualną. Jak mnie RakuNH przekona do swoich racji w gestii kibiców, to będzie mi głupio i będę chciał usunąć moje chore wpisy (z perspektywy ewentualnego przekonanego).
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez karlos » 17 Sty 2011 23:11

albatros napisał(a):Jeśli to takie ważne dopiszcie jeden punkt w rzeczonej sprawie i wymagajcie określonych zachowań.

NIe wiem czy ktoś przywiązuje oprócz Ciebie taką wagę do regulaminów, chodzi o zdrowy rozsądek, nikt nikomu nie broni usunąć lub wyedytować pojedynczych postów, ale jak ktoś, to czyni z większością, to zaczyna to być problemem. Bo ciekawe jak poczułbyś się, gdyby ktoś zrobiłby z Ciebie głupka, pisząc coś, a po twojej wypowiedzi zmieniając wcześniejszego posta o 180 stopni, oczywiście można temu zapobiec cytowaniami, ale nie o to chodzi, aby ponad połowę wszystkich postów zajmowały cytowania wcześniejszych postów.
Gdyby trzeba było wprowadzić taki podpunkt, to powinien wyglądać on następująco 8-) :
"Użytkownikom zabrania się usuwania i znaczącej edycji więcej niż 5 % swoich postów. Przez znaczącą edycję rozumie się taką, która zupełnie zmienia sens wypowiedzi, czyniąc dyskusję nieczytelną dla użytkowników forum."
albatros napisał(a):To już zwykły totalitaryzm, ograniczenia wolności.

Ja zaproponowałem takie rozwiązanie, bo uważam że ban to ostateczność, a skoro ktoś nie potrafi się w rozsądny sposób posługiwać opcją edycji postów, to wobec tego wydaje się słuszne zablokowanie mu takiej opcji.
albatros napisał(a):Jak mnie RakuNH przekona do swoich racji w gestii kibiców, to będzie mi głupio i będę chciał usunąć moje chore wpisy (z perspektywy ewentualnego przekonanego).

To zwykłe tchórzostwo, gdyby Raku przekonał Cię do swojej racji, to powinieneś przyznać mu racje i tyle wystarczy, a nie z tego powodu usuwać wszystkie wcześniejsze posty, czyniąc dyskusje, która doprowadziła Ciebie do zmiany zdania nieczytelną, wobec czego bezużyteczną dla innych.
Ostatnio edytowany przez karlos 18 Sty 2011 00:24, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez albatros » 17 Sty 2011 23:30

Z uporem maniaka, pomijając już sprawę Zann. Ja tutaj się logując nie miałem zakazu usuwania postów. Jest to jedna z opcji przysługująca mi jako użytkownikowi. Ty wg swojego widzi mi się chcesz zmusić innych żeby postępowali jak Ty uważasz za słuszne. Dla mnie posty nie maja wartości historycznej, jak będę miał kaprys mogę je usunąć. Dlaczego Ty masz decydować że mogę ruszyć tylko 5%. Wytworzyłeś własnych znaczna ilość, nimi rozporządzaj. Dodatkowo jak ktoś inaczej myśli, chcesz mu zablokować możliwość kasacji.

A regulamin jest podstawą funkcjonowania takich stron. Co nie jest zabronione jest dozwolone. Inaczej mamy do czynienia z wynajdywaniem na ludzi haków i ściganiem ich wg własnego uznania. Dziś komuś się kasowanie nie podoba, jutro avatar, pojutrze podpis.
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez karlos » 17 Sty 2011 23:35

Pierwsza zasada regulaminu:
Jeżeli nie masz do przekazania innym nic, co wiązałoby się z którymkolwiek z tematów zamieszczonych na forum i wnosiłoby cokolwiek nowego do dyskusji, nie pisz posta.

Obecnie większość postów Zanna łamie ten punkt, bo "n" "m" do dyskusji nic nie wnosi, więc podstawa do bana, ostrzeżenia jest moim zdaniem.
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez kat. » 17 Sty 2011 23:39

ok, Albatros, już mi Friducha przedstawiła zarys historyczny problemu ostrzeżeń/banów na tym forum i to stawia sprawę w innym świetle


albatros napisał(a):Zakaz usuwania postów wg mnie narusza prawa autorskie do rozporządzania swoją własnością intelektualną.



ale wypowiedź na forum nie jest utworem w świetle prawa autorskiego ;)


karlos napisał(a):NIe wiem czy ktoś przywiązuje oprócz Ciebie taką wagę do regulaminów, chodzi o zdrowy rozsądek, nikt nikomu nie broni usunąć lub wyedytować pojedynczych postów, ale jak ktoś, to czyni z większością, to zaczyna to być problemem.


O to to! Albo "zasady współżycia społecznego", by pozostać w prawniczym slangu. :D
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez albatros » 17 Sty 2011 23:44

Pisałem o tym już wcześniej. Jest to mocne naciąganie. Użytkownik ma prawo modyfikować i usuwać swoje posty, w momencie pierwotnego umieszczenia wnosiły one coś do dyskusji. Dodatkowo wszelkie zakazy powinny być konkretnie wskazane.

Idąc tym tropem regulaminowym, to bardziej wg mnie można by zająć się czymś takim:
Mianowicie, określając przysługujące mi prawo do kasowania postów mianem buractwa, łamiesz regulamin, ponieważ punkt 5 mówi "Niedozwolone jest wyzywanie oraz obrażanie innych użytkowników i sportowców/klubów, którym kibicują." Według słonika PWN jest to określenie pogardliwe. Będąc upierdliwym nie powinno się cie ukarać ostrzeżeniem?

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=3028658
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez karlos » 17 Sty 2011 23:48

karlos napisał(a):Bo ciekawe jak poczułbyś się, gdyby ktoś zrobiłby z Ciebie głupka, pisząc coś, a po twojej wypowiedzi zmieniając wcześniejszego posta o 180 stopni,

NIe rozumiem o co chodzi z tym "buractwem" :lol:, nie myślałem że tak szybko uda mi się znaleźć dobry przykład obrazujący, to co wcześniej opisałem.
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez albatros » 17 Sty 2011 23:59

kat. napisał(a):ale wypowiedź na forum nie jest utworem w świetle prawa autorskiego ;)


To nie jest do końca takie oczywiste. Nie ma jednoznacznej wykładni, różni ludzie związani z prawem rożnie to interpretują, bowiem nikt o taką pierdołę jeszcze w sądzie nie walczył. Niemniej post ma cechy utworu. Chciałbym więc jakiegoś potwierdzenia twojego kategorycznego stwierdzenia że nie jest to utwór. Bo ja takiej wiedzy nie mam, pisze to szczerze i bez podtekstów.

karlos napisał(a):NIe rozumiem o co chodzi z tym "buractwem" :lol:, nie myślałem że tak szybko uda mi się znaleźć dobry przykład obrazujący, to co wcześniej opisałem.


I cóż zrobić, takie są ograniczenia prawa, tylko pamiętaj że jak wyrzucą Zanna to zgłosić się powinieneś po drugie ostrzeżenie.
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez Janko10 » 18 Sty 2011 00:15

Karlosie, przykład ze zmianą buractwa na tchórzostwo był jednak wadliwy, gdyż na podstawie:
[url]http://sjp.pwn.pl/szukaj/tchórzostwo[/url]
tchórzostwo to «postępowanie właściwe tchórzom, brak odwagi»
a tchórz to pogardliwie «człowiek łatwo ulegający uczuciu strachu»
a skoro pogardliwie to jakby to samo co buractwo, ban po prostu :lol:

Co do sytuacji natomiast, którą Albatrosie raczyłeś przytoczyć jako przykład, to jednak należałoby ją uznać za buraczaną. Wierzę, że w rzeczywistości byś tak nie postąpił. ;)
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez friducha » 18 Sty 2011 00:36

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 20:36, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez kat. » 18 Sty 2011 01:03

Albatros - pewnie, że nie ma jednoznacznej wykładni, bo "utwór" jest określony nieostrą cechą twórczości, jak interesujesz się prawem (bo chyba pisałeś, że prawnikiem nie jesteś), to przewertuj orzecznictwo co do tego określenia i sam wyciągnij wnioski. Osobiście trudno mi sobie wyobrazić np. Figara (wybacz, że biorę Cię za przykład) i jego prawo autorskie do "ziemniaczenia" - a ten przykład przyszedł mi do głowy, bo chyba najbliżej mu do spełnienia przesłanek "twórczości" i "oryginalności". Statuowanie w ustawie wyłączeń typu "posty na forum" byłoby m.z. paranoizacją prawa, tak jak paranoiczna zrobiła się zresztą ta dyskusja, a Zann chyba sam się "zbanował" ze śmiechu :D

Oczywiście inna sprawa, gdyby chodziło o artykuł/felieton, itd.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez Zann » 18 Sty 2011 01:57

;)
Ostatnio edytowany przez Zann 20 Sty 2011 00:16, edytowano w sumie 2 razy
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez komando77 » 18 Sty 2011 10:29

Duche oraz komando foki 77.Od czasu do czasu nachodziła mnie nieodparta ochota podzielenia się swoimi "złotymi" myślami.Tworzyłem jakąś grafomanię i umieszczałem ją na forum,po jakimś czasie następowało otrzeźwienie i usuwałem swoje" dzieła" .Nikt tym się nie interesował a samo forum nadal kwitło. Taki stan trwałby do dzisiaj gdyby nie moderator i jego wręcz germańskie przywiązanie do regulaminu.Nie ja rozpętałem tę burzę w szklance wody.Burzę o nic.Wystarczyło zignorować promil znikających niczym nie wyróżniających się postów i nadal trwała by sielanka.
]


Po pierwsze, nie komando foki. Ja wiem, że mój nick się od razu kojarzy z tym filmem, ale proszę o czytanie, jaki kto ma nick. Chyba, że się z tego śmiejesz. Wybacz, mnie to nie śmieszy.
Po drugie, moderator jest właśnie od tego, aby pilnować porządku na forum, aby żaden Zann nie robił z niego śmietnika. Chyba nie myślisz, że moderator czy admin może tolerować takie odstępstwa.
Zacząłeś spamować, zwróciliśmy Ci uwagę. Nie pomogło, nadal piszesz bzdury. Są inne sposoby na to, aby zwrócić na siebie uwagę. Zabłyśnij wiedzą czy inteligencją, a nie głupotą.
Nie jesteśmy ludem, który wszystko kupuje od razu, bo jest ciemny.
Może wprowadźmy punkt do regulaminu, aby kasować posty, to żadnych afer nie będzie.
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez albatros » 18 Sty 2011 10:31

@kat.
„Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).” Def. z Ustawy prawo autorskie

Oryginalny. Kat. Masz do dyspozycji google, skoro posty na tym forum nie są oryginalne, na pewno znajdziesz w necie masę ich kopii. Rozumiem, że wypowiedzi typu:
- zadajesz
- tak/nie
- zgadzam się
nie są oryginalne, podobnie jak suchy komunikat o wyniku sportowym, czy zwykłe pogaduchy, ale znaczna ich grupa już tak. Analiza w sprawie skoków narciarskich, czy ocena szans na mś jest określoną wypowiedzią, która ma cechy utworu. Jest oryginalna, niepowtarzalna, twórcza. Autor wyraża swoje stanowisko. Ty ograniczasz utwór do stworzenia czegoś nowego w każdym elemencie. Ale utworem jest również samo zbudowanie czegoś z istniejących komponentów. Większość pisarzy nie wymyśla słów z których tworzy powieść, a mimo to nie powiesz mi że Krzyżacy nie są chronieni prawem autorskim.
Jeśli by było jak twierdzisz i wspomniane przeze mnie posty nie są chronione, to dowolna osoba mogłaby je skopiować i wykorzystać we własnej pracy (Po co się męczyć nad analiza skoków skoro RakuNK już to zrobił, a nie jest to jego utwór). Tymczasem czy w gazetach, czy pracach magisterskich cytuje się je, dlaczego?
Pomijać jednak te kwestie, to powtórzę jeszcze raz w momencie rejestracji nie byłem informowany, że nie będę mógł usuwać swoich postów. Mało tego zostawiono mi opcję ich usuwania, czyli dopuszczono taką możliwość. Trzeba było o tym wcześniej pomyśleć. Ludzie są rózni, dla mnie forum nie wartości sentymentalnej, jak będę miał kaprys, usunę swoje posty.

@Janko
Pewnie bym ich nie kasował, to przykład jak w kazaniu księdza. Nie mniej byłem przekonany że mam prawo do modyfikacji i usuwania swoich postów, nie wiem czy bym się tutaj zarejestrował jakby było inaczej. Że mam do czegoś prawo, nie znaczy że muszę z tego korzystać.
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez komando77 » 18 Sty 2011 10:35

Rozumiem, że wypowiedzi typu:
- zadajesz
- tak/nie
- zgadzam się
nie są oryginalne, podobnie jak suchy komunikat o wyniku sportowym, czy zwykłe pogaduchy, ale znaczna ich grupa już tak.


Wszystko zależy od tematu dyskusji, to dotyczy off-topu. Ale kasowanie postów w temacie politycznym czy sportowym (meritum tego forum) jest bez sensu.
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez karlos » 18 Sty 2011 10:43

Albatros wydajesz mi się inteligentną osobą i dziwi mnie, że nie zauważyłeś na samym początku bycia użytkownikiem tego forum, że jeśli ktoś napisze posta pod twoim postem, to nie masz możliwości już usunięcia swojego posta. Czy to przypadek ? Szczerze wątpie, więc intencją założycieli tego forum było, że jeśli post jest częścią dyskusji, to autor nie ma możliwości jego usunięcia, a użycie do usunięcia posta opcji "edytuj" jest jej bezsprzecznym nadużyciem.
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Ostrzeżenia - dyskusja

Postprzez albatros » 18 Sty 2011 10:53

karlos napisał(a):Albatros wydajesz mi się inteligentną osobą i dziwi mnie

pozory bywają mylne, nie mniej dziękuje, bo jesteś druga osoba która tak o mnie powiedziała

karlos napisał(a): a użycie do usunięcia posta opcji "edytuj" jest jej bezsprzecznym nadużyciem.


Na podstawie czego. Gdzie jest jakiś zakaz stosowania tak tej opcji. Widocznie nie jestem aż tak inteligentny jak sugerujesz, bo nigdzie czegoś takiego nie wyczytałem, ani przy rejestracji, ani w regulaminie. To ze Ty masz taki pogląd, twoja wola, ja ci nie mówię co możesz robić ze swoimi postami. Czego nie zakazano, mogę robić.
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Uwagi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości