Amnestia

Uwagi dotyczące serwisu Biathlon.pl i forum.

Amnestia

Postprzez Sebastian Krystek » 20 Lis 2010 00:41

Wyzerowaliśmy licznik ostrzeżeń, a wszyscy zbanowani zostali odbanowani.

Proponuję także byście to spośród siebie wybrali dajmy na to dwóch moderatorów, którzy pilnowaliby porządku na forum.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Amnestia

Postprzez figaro56 » 20 Lis 2010 15:33

A czy ci Moderatorzy będą mogli dawać ostrzeżenia i banować innych użytkowników? Czy tylko przypadają im "zaszczytne" tytuły kapusiów na forum?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Amnestia

Postprzez RakuNH » 20 Lis 2010 23:11

Co Figaro marzy się władza? :lol: Od razu byś mi chciał dać bana :mrgreen: A tak serio to wydaje mi się że nie ma takiej potrzeby bo na forum panuje spokój a zazwyczaj mąciła go przewrażliwiona administracja walczyła z problemami które sama stwarzała.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Amnestia

Postprzez Janko10 » 21 Lis 2010 01:33

Czy ja śnię???!!!...
Figaro też nie może w to uwierzyć...
Zgłaszam się na ochotnika do wyborów!!! :lol:
A tak serio to dzięki Wielki Bracie. :D
No i nie mam teraz wątpliwości czy zmienić świstaka na bociana! :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Amnestia

Postprzez figaro56 » 21 Lis 2010 07:54

Możesz spać spokojnie Raku. Wszelkie formy kolaboracji z władzą mnie nie interesują. Taki moderator z ludu to nic innego jak kolaborant i kapuś. Zbyt szanuję wszystkich tu się udzielających aby taką funkcję komuś zaproponować. Z drugiej strony może i dobrze byłoby wpuścić w szeregi wroga takiego agenta J-23 ale jaka pewność, że wróg go nie przekabaci. Wszak znamy jego bezwzględność i przebiegłość.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Amnestia

Postprzez karlos » 21 Lis 2010 10:07

W sumie w ostatnim czasie na forum panuje porządek, więc zgadzam się że w chwili obecnej moderatorzy nie są potrzebni, ale gdyby na forum zaczął ktoś robić syf, to przydałby się ktoś z najaktywniejszych użytkowników forum, aby mógł z tym zrobić szybko porządek. Zresztą skoro w regulaminie jest powiedziane, że np. nie wolno używać wulgaryzmów, to ktoś powinien to respektować, bo inaczej po co taki regulamin.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Amnestia

Postprzez damian940915 » 22 Lis 2010 20:05

Wulgaryzmy i w przypadku niektórych, chociaż chyba teraz rzadziej ortografia to mógłby być ewentualny problem.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Amnestia

Postprzez Sebastian Krystek » 22 Lis 2010 22:26

figaro56 napisał(a):Możesz spać spokojnie Raku. Wszelkie formy kolaboracji z władzą mnie nie interesują. Taki moderator z ludu to nic innego jak kolaborant i kapuś. Zbyt szanuję wszystkich tu się udzielających aby taką funkcję komuś zaproponować. Z drugiej strony może i dobrze byłoby wpuścić w szeregi wroga takiego agenta J-23 ale jaka pewność, że wróg go nie przekabaci. Wszak znamy jego bezwzględność i przebiegłość.


Figaro, porzuciłbyś w końcu tą opozycyjną retorykę...
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Amnestia

Postprzez figaro56 » 23 Lis 2010 13:40

Jak tu nie być w opozycji jak się czyta regulamin i później w dziale kary mamy swoisty "paragraf 22"
1. Moderator nie ma obowiązku tłumaczyć się ze swoich decyzji.
Po co ten cały regulamin jak moderator może usuwać, banować według własnego widzimisię i ludowi nic do tego.
Zawsze powinni pamiętać, że za tymi nickami kryją się ludzie, którzy tu wymieniają poglądy, czasami spory. Już to pisałem, że czasami są to młodzi ludzie który póki co nie mają jeszcze nic mądrego do powiedzenia ale takie forum może w przyszłości sprawić, że będą z nich kibice. Tylko na miły Bóg nie zrobimy tego poprzez sztywne zasady i czasami trzeba trochę elastyczności. Nie może być tak, że wszystkich tu dopada "syndrom Adriana Woźniaka" polegający na rąbaniu na oślep siekierą i obrywa się nawet jednemu z najbardziej rzeczowych i merytorycznych forumowiczów jak Janko za kilka luźniejszych czy żartobliwych wypowiedzi.
Acha, jeżeli już to powinienem porzucić TĘ opozycyjną retorykę a nie TĄ. Co prawda sam profesor Miodek dopuszcza w prywatnej rozmowie formę tą ale w pisowni to błąd i w publicznej wypowiedzi również. To tak aby być zgodnym z którymś tam z punktów regulaminu forum. Proszę o wybaczenie ale to tylko taki przykład, że zawsze trzeba trochę elastyczności.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Amnestia

Postprzez Sebastian Krystek » 23 Lis 2010 20:25

figaro56 napisał(a):Acha, jeżeli już to powinienem porzucić TĘ opozycyjną retorykę a nie TĄ.


Jeśli już tak wytykamy sobie błędy no to zamiast ACHA pisze się AHA (;

A w kwestii regulaminu to najlepiej jakby wypowiedział się Bartek - w końcu sam go stworzył.

Pozdrawiam,
Sebastian
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Amnestia

Postprzez Bartek » 23 Lis 2010 21:17

Tak mało postów, a tak śmiesznie i głupio. Niesamowite.

Przede wszystkim chciałbym, żeby wszyscy przeczytali obecny regulamin ze zrozumieniem. Może wtedy nie pisaliby bzdur o jego treści. Naprawdę nie ma w nim nic o tym, że nie wolno na forum używać wulgaryzmów. W części poświęconej zasadom nie ma też żadnych kontrowersji - to raczej zbiór rad, próśb, powszechnie akceptowanych zasad i norm prawem ustanowionych. Ot, coś na kształt netykiety; zastanawiam się, czy nie zastąpić "zasad" odwołaniem właśnie do niej.

Zarzut pojawia się w przypadku tego, że moderatorzy nie muszą się tłumaczyć z decyzji. I nie będą musieli tego robić. Na początku zabrakło trochę wyczucia i zdrowego rozsądku, ale myślę, że teraz jest znacznie lepiej i nasza obecność jest ograniczona do robienia od czasu do czasu porządku. Jeśli komuś nie podoba się taki rodzaj władztwa zakładowego - droga wolna, nie zmuszamy nikogo do obecności na tym forum, niech zakłada własne. Zresztą nie wyobrażam sobie, żeby na największych forach moderatorzy tłumaczyli się z tego, że usunęli jakiś bełkot, dali komuś ostrzeżenie albo rozdzielili jakiś temat ze względu na ilość wątków (tak, zajmujemy się przede wszystkim tym).

Bardzo rozczulający jest tekst Figaro o tym, że takie forum może wychować jakichś młodych kibiców. Pomieszanie z poplątaniem, pożegnanie z rzeczywistością, kosmos. Nie ta skala, nie to medium, nie ta rola.
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Re: Amnestia

Postprzez damian940915 » 23 Lis 2010 22:30

Ja się tam zgadzam z postami Figaro bo sam wiele wiedzy wyniosłem z tego forum.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Amnestia

Postprzez Janko10 » 24 Lis 2010 00:59

Figaro: dzięki za miłe słowa. :)
Bartek: przekonuje mnie, że tłumaczenie się na "największych forach" przez moderatorów nie ma sensu (nie da się pertraktować z tłumem), ale jak już pisałem ileś tam miesięcy temu, to forum jeszcze nie jest wielkie i parę postów "tłumaczących" nie zawadzi. Przykro mi natomiast z powodu Twojego "droga wolna", nic chyba tak nie powinno cieszyć moderatora jak rozwój forum i nic tak nie powinno go martwić jak utrata aktywnych forumowiczów, przynajmniej tak powinno być, jeśli poważnie i profesjonalnie podchodzicie do swojej roboty. A wierzę, że tak jest. Mi jako forumowiczowi byłoby bardzo smutno gdyby taki Figaro sobie stąd poszedł.
Generalnie uważam, że robicie tutaj bardzo dobrą robotę, czytam od paru dni posty z okresu mojej nieobecności i wydaje mi się, że lekkie odpuszczenie dało efekt, że ludzie sami się dogadują (oczywiście nie widzę "porządków") i moim zdaniem - tak trzymać. A drobne niepokorności będą się zdarzać ale zastanówcie się dwa razy zanim wyciągniecie "siekierę".
Co prawda nie jest to forum specjalnie dedykowane do wychowywania młodych kibiców ale wierzę w to, że można się tutaj nabawić większej sympatii do biathlonu. Dlatego z 'kosmosem" też się nie zgodzę. Mam nadzieję, że Wy w to też wierzycie.
Na koniec jeszcze raz dzięki za amnestię. I życzę wam prawdziwej wielkości tego forum. Idziecie w dobrym kierunku, w trakcie mojej nieobecności pojawiło się parę bardzo fajnych osób, które wprowadziły sporo "świeżej krwi", a w sezonie na pewno będzie jeszcze dodatkowe przyspieszenie.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Amnestia

Postprzez figaro56 » 24 Lis 2010 12:30

Tak jakoś smutno mi się zrobiło po tym jak przeczytałem wpis nadkolegi Bartka i nie chodzi o mnie i jego "serdeczne" zaproszenie na forum typu "droga wolna" ale to jakie cele stawia przed tym forum i dlaczego ono w ogóle istnieje. Myślałem, ze takie forum ma na celu popularyzację tej pięknej dyscypliny sportowej wśród ludzi korzystających z internetu. Chyba tak samo myślał sam Prezes a i pewnie Tomek Sikora, może Magda Grzywa którzy tu zabierali głos.
Jeżeli to ma być takie dyskusyjne koło wzajemnej adoracji to rzeczywiście nasze drogi powinny się rozejść bo widzisz nadkolego Bartek we mnie tkwi ten działacz sportowy i nic mnie tak nie cieszy jak młodzi kibice na sportowych arenach. Nie chodzi tu o te najpopularniejsze dyscypliny bo te obronią się same ale o takie jak biathlon o który trzeba powalczyć aby zyskać przyszłych kibiców. Nigdy nie wiadomo co może skłonić młodego człowieka do zainteresowania się sportem. Może to być równie dobrze miła i rzeczowa atmosfera jaką zastanie wchodząc na to forum po obejrzeniu biathlonowych zawodów(może pierwszy raz w życiu). Jeżeli spotka tu ludzi dla których sport jest pasją a do tego potrafiących tą pasją zarażać to może być sukces i mamy kolejnego kibica. Tak cały czas myślałem udzielając się tu trzy lata, że nasze cele są zbieżne ale widać myliłem się i jest mi tak jakoś smutno, cholernie smutno. Cóż nie pierwsze to rozczarowanie w moim życiu.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Amnestia

Postprzez Bartek » 24 Lis 2010 13:37

Janko10 napisał(a):Bartek: przekonuje mnie, że tłumaczenie się na "największych forach" przez moderatorów nie ma sensu (nie da się pertraktować z tłumem), ale jak już pisałem ileś tam miesięcy temu, to forum jeszcze nie jest wielkie i parę postów "tłumaczących" nie zawadzi. Przykro mi natomiast z powodu Twojego "droga wolna", nic chyba tak nie powinno cieszyć moderatora jak rozwój forum i nic tak nie powinno go martwić jak utrata aktywnych forumowiczów, przynajmniej tak powinno być, jeśli poważnie i profesjonalnie podchodzicie do swojej roboty. A wierzę, że tak jest. Mi jako forumowiczowi byłoby bardzo smutno gdyby taki Figaro sobie stąd poszedł.
Generalnie uważam, że robicie tutaj bardzo dobrą robotę, czytam od paru dni posty z okresu mojej nieobecności i wydaje mi się, że lekkie odpuszczenie dało efekt, że ludzie sami się dogadują (oczywiście nie widzę "porządków") i moim zdaniem - tak trzymać. A drobne niepokorności będą się zdarzać ale zastanówcie się dwa razy zanim wyciągniecie "siekierę".
Co prawda nie jest to forum specjalnie dedykowane do wychowywania młodych kibiców ale wierzę w to, że można się tutaj nabawić większej sympatii do biathlonu. Dlatego z 'kosmosem" też się nie zgodzę. Mam nadzieję, że Wy w to też wierzycie.
Na koniec jeszcze raz dzięki za amnestię. I życzę wam prawdziwej wielkości tego forum. Idziecie w dobrym kierunku, w trakcie mojej nieobecności pojawiło się parę bardzo fajnych osób, które wprowadziły sporo "świeżej krwi", a w sezonie na pewno będzie jeszcze dodatkowe przyspieszenie.


Tłumaczenia i ich brak... Nie jest tak, że to nasz autorski wymysł. Odwiedziliśmy ileś tam for, na wielu z nich pisaliśmy, czytaliśmy różne regulaminy i taki zapis wydawał nam się sensowny. I cały czas tak jest. Nie wiem czy jest sens, żeby tłumaczyć się z wydzielenia jakiegoś tematu - to decyzja czytelna, mająca wprowadzić przejrzystość na tym forum. Przede wszystkim dla Was.

Moim zdaniem sensowne byłoby za to utworzenie ogólnodostępnego tematu z informacjami o osobach ukaranych ostrzeżeniem lub banem, wraz z podaniem daty nałożenia kary. Przy okazji stałoby się jasne, że od dłuższego czasu większość tych kar nakładana jest tylko na spamerów nachalnie reklamujących swoje strony.

Rozwój forum będzie mnie cieszył, ale przede wszystkim jakościowy, a nie ilościowy. Źle i tak nie jest: może nawet (jak szef pozwoli) w nowym niektóre wypowiedzi w formie komentarza kibiców do zawodów trafią na stronę. To co napiszę teraz może nie pasuje do tego akapitu, ale... Wciąż mam jednak mieszane uczucia, kiedy patrzę na niektóre posty, które składają się tylko z linków, nie ma w nich ani słowa komentarza, nie powodują też żadnych wypowiedzi...

Droga wolna? No właśnie! Jak komuś nie podoba się forum, zasady, czy administratorzy - może sobie pójść. Jak w życiu: kiedy nie podoba nam się jakaś gazeta, to kupujemy inną; nie podoba nam się pub, idziemy do innego... Nikt na siłę nikogo nie będzie tutaj zatrzymywał, wolność wyboru to olbrzymia wartość, konkurencja - również. Zresztą chyba kiedyś niektórzy z Was założyli własne forum, prawda?

Siekiera na początku była wyciągana zbyt często, pewnie ze względu na błędną interpretację regulaminu. Teraz - jak sądzę - jest z tym całkiem nieźle. Są sankcje, ale ich wymierzanie ma się odbywać na zasadach zdrowego rozsądku. I tak: jeśli ktoś zapomni przecinka albo napisze "e" zamiast "ę" (ewentualnie "abstrachować" zamiast "abstrahować") - żadnych konsekwencji nie będzie. Ale jeżeli notorycznie zacznie bełkotać w stylu "muj borze, tomarz jest bes formy", to kara raczej go nie ominie. Tak swoją drogą - jeśli dostanie kartkę (według niektórych: w łeb od nadkolegów), a potem zacznie sprawdzać pisownie, to źle, czy dobrze?

Post Figara o tym, że forum ma robić z kogoś kibiców, zrozumiałem jako utopię ogólną, a nie zawężoną tylko do biathlonu. Wydaje mi się, że rolę kibicotwórczą i wychowawczą pełni Eurosport. My (a przynajmniej ja) nie mamy takich aspiracji. Chociaż może należałoby Was zapytać, jakie macie aspiracje. Zabrzmi to jak kokietowanie użytkowników, ale przecież my dajemy tylko miejsce na serwerze, obsługę techniczno-moderatorską i jakieś tam prawa i ewentualnie kary. Przekaz jest Wasz.

Dziękuję za miłe słowa.

Figaro56 napisał(a):Tak jakoś smutno mi się zrobiło po tym jak przeczytałem wpis nadkolegi Bartka i nie chodzi o mnie i jego "serdeczne" zaproszenie na forum typu "droga wolna" ale to jakie cele stawia przed tym forum i dlaczego ono w ogóle istnieje. Myślałem, ze takie forum ma na celu popularyzację tej pięknej dyscypliny sportowej wśród ludzi korzystających z internetu. Chyba tak samo myślał sam Prezes a i pewnie Tomek Sikora, może Magda Grzywa którzy tu zabierali głos.
Jeżeli to ma być takie dyskusyjne koło wzajemnej adoracji to rzeczywiście nasze drogi powinny się rozejść bo widzisz nadkolego Bartek we mnie tkwi ten działacz sportowy i nic mnie tak nie cieszy jak młodzi kibice na sportowych arenach. Nie chodzi tu o te najpopularniejsze dyscypliny bo te obronią się same ale o takie jak biathlon o który trzeba powalczyć aby zyskać przyszłych kibiców. Nigdy nie wiadomo co może skłonić młodego człowieka do zainteresowania się sportem. Może to być równie dobrze miła i rzeczowa atmosfera jaką zastanie wchodząc na to forum po obejrzeniu biathlonowych zawodów(może pierwszy raz w życiu). Jeżeli spotka tu ludzi dla których sport jest pasją a do tego potrafiących tą pasją zarażać to może być sukces i mamy kolejnego kibica. Tak cały czas myślałem udzielając się tu trzy lata, że nasze cele są zbieżne ale widać myliłem się i jest mi tak jakoś smutno, cholernie smutno. Cóż nie pierwsze to rozczarowanie w moim życiu.


Przykro mi, ale zrobiłeś się wyjątkowo irytujący. Daruj sobie te przytyki o "nadkoledze", "kapusiach", "kolaboracji", "wrogu", "duchu z Mysiej 2"... Jeśli retoryka, to śmieszna; jeśli żarty - wyjątkowo nędzne.

Myślę, że do reszty tego wpisu odniosłem się odpisując na post Janko.
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Re: Amnestia

Postprzez markos7207 » 24 Lis 2010 14:00

Bartek napisał(a):Siekiera na początku była wyciągana zbyt często, pewnie ze względu na błędną interpretację regulaminu. Teraz - jak sądzę - jest z tym całkiem nieźle.

I tego się trzymajmy.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Amnestia

Postprzez RakuNH » 24 Lis 2010 21:35

Bartek jeśli Figaro jest dla Ciebie irytujący to jakieś dziwne wielkie fora przeglądaliście :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Amnestia

Postprzez figaro56 » 24 Lis 2010 22:26

Jeżeli ta siekiera odłożona na razie do szafy to tylko się cieszyć. Drogi Bartku jeżeli sam przyznajesz, że może była ona używana zbyt ochoczo to nie dziw się, że wywołało to we mnie odruch obronny. Przecież ja dobrze rozumiem, że tej siekiery pozbywać się nie sposób bo pewnie sami poprosimy cię abyś kogoś tam trzepnął zdrowo przez łeb. Nie jestem naiwny aby sądzić,że wszyscy jacy się tu pojawią będą merytoryczni, rzeczowi i tak dalej i taka siekiera na podorędziu niezbędna. Ja tylko prosiłbym o chwilę refleksji przed zamachem i tylko o tyle i skoro mam od ciebie to zapewnienie to jestem usatysfakcjonowany.
BIATHLON JEST NAJWAŻNIEJSZY reszta to puch i marność.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Amnestia

Postprzez Laleczka Chucky » 08 Paź 2011 18:54

Nawiązując do pierwszego postu w tym temacie moje propozycje na dwóch moderatorów to: kat. i Raku.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Amnestia

Postprzez kat. » 08 Paź 2011 22:35

Dzięki, Mateusz, ale wolałbym jednak pozostać w swojej szarej, niemoderatornej postaci, zwłaszcza że nie wiem czy wkrótce będę mieć tyle czasu, co teraz i stały dostęp do neta. Poza tym myślę, że jest na forum spokój i jeden mod w zupełności wystarczy - zbyt wiele "kolorków" to jak służby mundurowe na meczach piłkarskich - mogłyby prowokować do agresji ;)
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka


Wróć do Uwagi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości