Korzeniowski- żegnam ozięble

O wszystkim.

Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 07 Lis 2009 14:33

Z prawdziwą radością przyjąłem wiadomość, że Pan Robert Korzeniowski przestaje być dyrektorem sportowym TVP. Można powiedzieć wreszcie!!! Kiedy mianowano go na to stanowisko miałem nadzieję, że jako były sportowiec zadba o popularyzację sportu w telewizji publicznej. Niestety ale gorzko się rozczarowałem. Pan Dyrektor Korzeniowski okazał się prawdziwym grabarzem sportu w publicznej TV. No chyba,że za sukces można mu przypisać zakodowanie sportowego kanału w TVP. To prawda, nie każdemu udałoby się zakodować publiczną TV opłacaną z abonamentu. Może tak zrobić go prezesem całej TVP i uda się mu też zakodować TVP1 i TVP2. Dla nas kibiców żadna strata, bo sportu w tych kanałach ogólnodostępnych jak na lekarstwo a przynajmniej ludzi nie katowano by kiczowatymi serialami i programami typu "Gwiazdy śpiewają na lodzie i tańczą". Pytam Pana ex Dyrektora czy tak jego zdaniem miała wyglądać misja publicznej tv mająca na celu popularyzację sportu. Z anteny za jego dyrektorowania pouciekały z TVP wszystkie najpopularniejsze wydarzenia sportowe a te które pozostały to ich poziom realizacji i komentowania to o pomstę do nieba wołał. Tu będę bronił jednak Magdaleny Grzywy bo na tle innych pożal się Boże komentatorów to jaśniała jak prawdziwa gwiazda. Nagminne przerywanie transmisji aby wcisnąć reklamy nawet kosztem państwowych hymnów jest prawdziwym skandalem. Przeskakiwanie podczas transmisji z TVP1 do TVP2 kiedy zawodnicy na przykład stoją w blokach startowych a nasi kibice w tym czasie oglądają 10 minutowy blok reklamowy na obu kanałach. Mógłbym tak bez końca. Jednym słowem żegnam ozięble Pana Korzeniowskiego i mam nadzieję, że odejdzie tego stanowiska jak na mistrza chodu przystało, czyli szybko.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez markos7207 » 07 Lis 2009 15:47

Wypada mi tylko podpisać się pod Twoimi słowami, figaro. Dodać mogę że decyzja spóżniona o conajmniej 2 lata, bo przez pewiem czas wierzyłem "Korzeniowi" gdy mówił że potrzebuje czasu aby zorganizować wszystko po swojemu. No i zorganizował. Tak jak napisałeś.
Sportowcem Korzeniowski był wybitnym ale szefem sportu w TVP, marnym a strzałem w stopę było zatrudnianie takich ludzi jak Sebastian Szczęsny... Ostatnimi czasy stracił w moich oczach także jako człowiek i choć nie mi oceniać jego postępowanie, ale widać dopadł go "syndrom Marcinkiewicza" :wink: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 07 Lis 2009 18:04

Jak to mawiała moja śp. babka "głowa siwieje, d..a szaleje" ale nie mój to problem i skoro tacy panowie chcą na oczach całej Polski robić z siebie żałosnych playboyów to ich sprawa.
Mnie się w głowie nie mieści, że sportowiec na takim stanowisku poszedł za pieniędzmi a nie walczył o to by taki sportowy kanał był ogólnodostępny. Przecież to co TVP straciłaby na dekoderach to natychmiast odbiłaby na reklamach bo wiadomo, że im większa oglądalność to i cena reklam w takiej stacji wzrasta. Do tego dochodzą zyski z abonamentu. Kibice za taki program na rękach by go nosili i wystąpili do Benedykta XVI o beatyfikację. Tym czasem łasy na pieniądze "Korzeń" myślał, że Bóg wie na jaką kasę nabije naiwnych kibiców. Oglądalność tego TVP Sport jest niszowa na telewizyjnym rynku i to z powodu wyjątkowej pazerności dyrekcji sportowej TVP. Nowy dyrektor natychmiast powinien rozpocząć negocjacje ze wszystkimi operatorami sieci kablowych i spróbować program umieścić w ich ofertach. Wszystko jest kwestią ceny bo dotychczas kwota jaką żądano od operatorów to jakaś kpina. Akurat tę sprawę znam dość dokładnie. Jest takie stare powiedzenie "pazerny dwa razy traci". Nie wierzę też aby nie można było w Polsce znaleźć jakiś młodych zdolnych dziennikarzy potrafiących z należytą dykcją i bez językowych błędów z odpowiednim ładunkiem emocji poprowadzić jakieś sportowe zawody. To co wyprawiali komentujący biegi Justyny komentatorzy powodowało u mnie chęć wyrzucenia telewizora przez okno. Kto słuchał komentarz sprintu ten mnie zrozumie. Tego bełkotu nie dało się słuchać. Na koniec przerwali transmisję gdy Justyna nie dostała się do finału a przecież dla walki o PŚ istotne było które miejsce zajmie w finale Majdić. Na koniec w ogóle nie pokazywali męskiej rywalizacji tylko w tym czasie w studiu gadające głowy.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Zann » 07 Lis 2009 18:11

m
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 10:42, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Janko10 » 07 Lis 2009 21:39

Nic dodać nic ująć, pozostaje przytaknć. Niestety. :(
Zann: nie zgadzam się z tym "jednym słowem w jego obronie", jeśli nie mógł nic zrobić to powinien zrezygnować po kilku miesiącach a nie rozmieniać się na drobne.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 07 Lis 2009 21:58

Masz rację Janko. Gdyby stanął odważne po stronie kibiców a nie patrzył na portfel to zyskałby szacunek także jako dyrektor sportowy a tak odchodzi w niesławie.
To dobre Zann,że masz możliwość oglądania imprez w czeskiej tv ale nie po to płacisz abonament by być skazany na knedliczkowe relacje.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Zann » 08 Lis 2009 00:42

m
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 10:42, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 08 Lis 2009 07:39

Powiedzcie na koniec co to w końcu jest ten cały kanał TVP Sport czy to kanał naszej publicznej telewizji czy to kanał komercyjny. Jeżeli to publiczna to jakim prawem jest on zakodowany a jeżeli komercyjny to dlaczego w programach publicznej reklamuje się ten kanał i zachęca do oglądania. Jak słyszę z ust dziennikarzy w wiadomościach sportowych w jedynce, że to wydarzenie sportowe "będziecie mogli państwo obejrzeć w kanale TVP Sport" to aż się we mnie gotuje i mam ochotę trzasnąć w ten uśmiechnięty pysk Babiarza czy Szczęsnego a przecież niespotykanie spokojny ze mnie gość. :evil: A miało być tak ładnie. Korzeniowski opowiadał jakie to imprezy będą transmitowane, że mistrzostwa Polski w tych mniej popularnych dyscyplinach będzie można obejrzeć a wszystko to w celu ich popularyzacji w społeczeństwie. Ileż to frazesów się nie nasłuchaliśmy o misji sportu a na koniec zakodowali ten program. Nie wiem chyba w celu promowania tych mniej popularnych dyscyplin stworzyli jakąś hybrydę publicznej i komercyjnej. No i misja poszła się walić. Kasa okazała się ważniejsza i teraz odchodząc nasz mistrz "wiercidupek" głosi wszem i wobec o swoim wielkim osobistym sukcesie jakim było powstanie tej hybrydy. Tu mam ochotę kolejny raz trzasnąć kogoś w zęby a przecież niespotykanie ze mnie spokojny człowiek :evil:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Mundzioł » 08 Lis 2009 12:07

Wyluzujcie proszę, bo nazywanie kogos wiercidupkiem do milych nie nalezy. Powinienes dostac za to ostrzezenie!
Z tego co ja wiem to TVP Sort jest dostepny na wszystkich platofrmach cyfrowych oraz w wiekszosci kablowek. Raczej nie ma problemów z dostępem. A za taki Sportowy Wieczór czy w końcu dobrą i poczciwą Sportową Niedzielę będe RK zawsze dziękował!
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez markos7207 » 08 Lis 2009 12:32

Mundzioł a ja Cię proszę, nie "kabluj" bo to nieładnie :oops:
"Korzeń" zasłużył sobie na tak ostrą krytkę, bo nie dość że niewiele robił to jeszcze mało mu było dyrektorskiej kilkudziesięciotysięcznej pensji i zagwarantował sobie w kontrakcie możliwość dalszego występowania w reklamie pewnej firmy ubezpieczeniowej. Totalnie pazerny gość ! :evil:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 08 Lis 2009 13:49

Mam na podorędziu mocniejsze słowa na tego Pana i wierz mi są one warte ostrzeżenia. Wiem, że nie ma problemu aby mieć TVP Sport ale nie mam zwyczaju płacić dwa razy za ten sam towar. Płacę regularnie abonament i nikt nie może mnie zmuszać do płacenia za odbiór publicznego kanału powstałego za publiczne pieniądze. To kwestia zasad a nie czy ja mogę sobie ten dekoder kupić. Publiczna telewizja ma wpisaną w swojej działalności społeczną misję i taką jest krzewienie kultury także tej fizycznej. Ma ona zachęcać do uprawiania sportu poprzez popularyzację wśród społeczeństwa. To wytłumacz mi proszę jak ta misja ma się do ściągania dodatkowego haraczu od odbiorców publicznej TV by mogli oglądać zawody sportowe. Choćbym miał zapłacić za ten kanał 1 grosz to tego nie uczynię bo jest to wpuszczenie ludzi nomen omen w kanał.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Adrian Woźniak » 09 Lis 2009 22:39

Totalnie zawiodłem się na naszym chodziarzu. To już drugi, po Grzegorzu Lacie, wybitny sportowiec, który w ostatnich latach nie sprawdził się w pełnieniu ważnej funkcji (pomijam trenerów). Może coś w tym jest...

To co się stało z telewizją, to jest totalna komedia. Idiotycznych seriali, które tylko ogłupiają ludzi, jest na pęczki. Niektórzy nie potrafią już odróżnić serialu od rzeczywistości i w kontaktach osobistych "z gwiazdami", zwracają się do nich używając filmowych imion :lol:
Później się dziwić, że gro młodych ludzi ma nadwagę, czy jest otyła, skoro tylko siedzi przed telewizorami i pożera olbrzymie ilości słodyczy. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że sport mi pomógł. Kiedyś miałem dosyć sporą nadwagę, przy 195 cm ważyłem w porywach 110 kg. "Od zawsze" byłem fanem sportu i poświęcałem na jego oglądanie wiele czasu, ale dopiero po igrzyskach w Salt Lake City i wielkim sukcesie mojego idola, Bjoerndalena, zrozumiałem, że można pewne rzeczy osiągnąć, tylko trzeba chcieć i wziąć się do roboty. Norweg natchnął mnie w pewnym sensie, zacząłem biegać i dzięki temu waże dziś 94 kg, a nie 110. Myśle, że takich przykładów byłoby zdecydowanie więcej, gdyby ludzie mogli zobaczyć na własne oczy sukcesy naszych sportowców i to nie tylko w konkurencjach zimowych, ale tez i letnich.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Janko10 » 10 Lis 2009 01:01

Mundzioł napisał(a):Wyluzujcie proszę, bo nazywanie kogos wiercidupkiem do milych nie nalezy. Powinienes dostac za to ostrzezenie!
Z tego co ja wiem to TVP Sort jest dostepny na wszystkich platofrmach cyfrowych oraz w wiekszosci kablowek. Raczej nie ma problemów z dostępem. A za taki Sportowy Wieczór czy w końcu dobrą i poczciwą Sportową Niedzielę będe RK zawsze dziękował!

Za co ostrzeżenie? Figaro to naprawdę "niespotykanie spokojny gość". I ma tutaj 100% racji, trafia mnie jak Figara to, że płacę za coś 2 razy, ja też płacę ten cholerny abonament (3/4 Polski nie płaci a ja debil płacę... zasady, niech je szlag!...). Dobija mnie jeszcze, że moim zdaniem kodowanie TVPSport jest kretyńskie biznesowo, wiadomo, że widownia spada radykalnie i przychody z reklam też proporcjonalnie spadają niewspółmiernie do przychodów z zakodowania... Geniusz "wiercidupek" się tutaj nie spisał.
Oczywiście nigdy nie zapomnę Go jako sportowca, ale to nie znaczy, że mam być ślepy na jego późniejsze "dokonania".
A sportowa niedziela to była 20 lat temu... Nie wiem za co dziękować...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 10 Lis 2009 08:32

Sportowa Niedziela to była już w czasach kiedy oglądałem na Dobranockę "Jacka i Agatkę" albo "Gąskę Balbinkę". Sportowy Wieczór w sobotę to nieco późniejszy wynalazek ale też był już za wrażej komuny. Jedyne z czym tęsknię i dobrze wspominam z tamtych czasów to komentatorzy. Starzy dobrzy fachowcy wszyscy bez wyjątku po stażu w radiu bo innej możliwości nie było. Autentyczni pasjonaci sportu, którzy tę pasję potrafili przekazywać i zarażać nią kibiców. Kiedy się ich słuchało to widać było że ci ludzie żyją tym i słuchacz radia czy telewidz to słyszał i czuł. Radiowy staż wymuszał poprawną dykcję a nie to co teraz jakieś bełkoczące mamroty. Mógł z wyglądu przypominać Frankensztajna bo liczył się jego głos i to, że był on charakterystyczny i rozpoznawalny. To se ne wrati.
A tak wracając do "sukcesu" Korzeniowskiego tzn TVP Sport. Jak on chciał spopularyzować te mniej oglądane dyscypliny kodując kanał to chyba już jego słodka tajemnica. Ja właśnie dlatego z taką nadzieją czekałem na ten kanał, że będę mógł obejrzeć np. MP w podnoszeniu ciężarów czy w amatorskim boksie i wcale nie chodziło mi o te najważniejsze sportowe wydarzenia. Te mam na innych kanałach. Przynajmniej ja tak rozumiałem społeczną misję publicznej telewizji. O święta naiwności!!!
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez komando77 » 12 Lis 2009 21:25

Nowym szefem sportu TVP został Włodzimierz Szaranowicz.

Następcą Roberta Korzeniowskiego na stanowisku szefa sportu w Telewizji Polskiej został Włodzimierz Szaranowicz - poinformował w serwisie informacyjnym TVP Maciej Kurzajewski.
60-letni Szaranowicz od ponad 30 lat jest związany z Telewizją Polską. Jest powszechnie znanym dziennikarzem i komentatorem sportowym, był na 14 igrzyskach olimpijskich.

Szaranowicz, którego korzenie sięgają Czarnogóry, jest trzykrotnym laureatem "Telekamer" w kategorii dziennikarz sportowy (1999, 2000 i 2008).
Robert Korzeniowski, twórca kanału TVP Sport, szefem sportu w Telewizji Polskiej był od listopada 2004 roku do 6 listopada 2009.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Janko10 » 12 Lis 2009 23:18

komando77 napisał(a):Nowym szefem sportu TVP został Włodzimierz Szaranowicz.

... i zapomnijmy o zmianach. :x
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 13 Lis 2009 07:40

Też tak uważam. Korzeniowski sport w publicznej TVP pogrzebał a Szaranowicz może co najwyżej świeczkę na tym grobie zapalić. To człowiek z tamtego układu i trudno po nim jakiś reformatorskich zapędów się spodziewać. :(
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Miłosz » 15 Lis 2009 20:10

Co wy pieprzycie? Jaki układ? Figaro, w tym momencie zostałeś Jarosławem Kaczyńskim tego forum. Gratuluję Ci wzoru.

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65105,7 ... acaja.html
Miłosz
Junior
 
Posty: 158
Rejestracja: 10 Gru 2007 20:18

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez figaro56 » 15 Lis 2009 20:59

Nie zmienia to faktu, że Szaranowicz jest człowiekiem związanym przez lata z telewizją publiczną i jakoś nie wierzę w strukturalne zmiany. To, że pieniądze a konkretnie ich brak w końcu otworzyły niektórym oczy to jeszcze za mało. Niestety Włodek ma za dużo przyjaciół, kolegów aby pozamiatać w tej instytucji i o takim układzie piszę. Potrzeba na gwałt tam nowej, świeżej dziennikarskiej krwi i już to widzę jak zwalnia on kolegów aby zrobić im miejsce. Skoro masz alergię na słowo "układ" więc nazwę to towarzystwem wzajemnej adoracji. Osobiście nic do Szaranowicza nie mam ale nie wierzę, że pod jego kierownictwem nagle publiczna tv wyjdzie z zapaści. Jeżeli się pomylę i obym się mylił dla dobra sportu to jestem w stanie przyznać się do błędu i przeprosić pana Szaranowicza. Tu się jednak różnię od ex premiera bo on o ile wiem nigdy do błędu się nie przyznał a o przeprosinach już nie mówiąc.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Korzeniowski- żegnam ozięble

Postprzez Janko10 » 15 Lis 2009 22:12

Miłosz, ja nawet bardzo lubię Szaranowicza ale on nie wywali z roboty 50% swoich niekompetentnych kolegów... Za długo siedzi w tej firmie aby został nagle wielkim reformatorem.
Obym się mylił. Umówmy się w tym miejscu za rok, ktoś odszczeka. I obym to ja był odszczekującym.
A to, że sobie Włodek z Marianem coś ustalili w małej sprawie nie świadczy jeszcze o wielkim przełomie.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron