Podaj dalej

O wszystkim.

Re: Podaj dalej

Postprzez markos7207 » 19 Cze 2013 13:25

Mecz, zacięty i brutalny bo w fazie pucharowej a w dodatku obie nacje nie przepadają za sobą, na jednym z mundiali w którym dwie wielkie gwiazdy dość szybko pożegnały się z boiskiem ;) . Po faulu jednego na drugim, faulujący ujrzał żółtą kartkę ale mijając przeciwnika zachował się bardzo brzydko więc na ripostę nie trzeba było czekać. Sędzia zobaczył tylko ripostę więc 1-1 w żółtych. Minęło kilkadziesiąt sekund i ponowne spięcie w polu karnym obu panów - efekt czerwone kartki dla obu, i znowu jeden z nich mijając drugiego skopiował swój wyczyn sprzed parudziesięciu sekund. Za każdym razem ślad został na włosach drugiego ;)
Co to za mecz i kto wystąpił w rolach głównych ?
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Podaj dalej

Postprzez Przechodzimur » 19 Cze 2013 20:43

Mecz Niemcy kontra Holandia, a nasi bohaterowie to Rudi Voller i Frank Rijkaard.
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Podaj dalej

Postprzez markos7207 » 21 Cze 2013 15:43

Dokładnie, włoski mundial i Frank który myślał że jest lamą, plujący na Rudiego :P
Przechodzisz dalej ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Podaj dalej

Postprzez Przechodzimur » 23 Cze 2013 17:26

Typowany w AC Milan, na następcę Szewczenki, zagrał tam raptem dwa mecze.Przez wiele sezonów występował w Serie B. Długoletni reprezentant Białorusi. Książe smoleński ;) . O kim mowa?
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Podaj dalej

Postprzez markos7207 » 23 Cze 2013 20:48

Witalij Kutuzow lub Kutuzau jak kto woli po białorusku ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Podaj dalej

Postprzez Przechodzimur » 23 Cze 2013 21:02

Oczywiście dobra odpowiedz i nie mam najmniejszych wątpliwości, że była z głowy :mrgreen: , zadaj trudne jakieś, bo jak mi się znowu przydarzy odpowiedzieć, to chyba zapytam o swoje niegdysiejsze amatorskie dokonania i temat umrze :lol: :lol:
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Podaj dalej

Postprzez markos7207 » 23 Cze 2013 21:49

Trudniejszego powiadasz ? To może tak. Pewna tenisistka, rekordzistka w liczbie wygranych w jednym z turniejów wielkoszlemowych, urodziła się w tej samej miejscowości co słynny biegacz. Narciarski ;) .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Podaj dalej

Postprzez Olma » 24 Cze 2013 09:41

Ponieważ ani na Florydzie ani w Nowej Południowej Walii raczej nie przyszło na świat wielu słynnych biegaczy narciarskich, wydaje mi się, że chodzi o Mollę Mallory, z domu Bjursted. Zanim ośmiokrotnie wygrała U.S. Open, urodziła się w Mosvik czyli jej krajanem jest Petter Northug jr. ;)
Olma
Junior
 
Posty: 141
Rejestracja: 30 Lis 2012 10:21

Re: Podaj dalej

Postprzez markos7207 » 24 Cze 2013 16:03

Się zgadza rzecz jasna ;) . Do tego była pierwszą kobietą-reprezentantką Norwegii, która zdobyła medal na letnich igrzyskach, no i do dziś jest najstarszą triumfatorką w grze singlowej turnieju WS.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Podaj dalej

Postprzez Olma » 24 Cze 2013 18:52

Pan Bohdan Tomaszewski po raz pierwszy w tym roku wypowiedział słynne "Halo Wimbledon", zatem historia związana z londyńskimi trawnikami. Jeden z finalistów wimbledońskiego turnieju jakiś czas po tym sukcesie został skazany za morderstwo i zesłany na osławioną Diabelską Wyspę w Gujanie Francuskiej, gdzie wkrótce popełnił samobójstwo (nic dziwnego dla tych, którzy widzieli film "Papillon" ;)). Jak nazywał się ten tenisista?
Olma
Junior
 
Posty: 141
Rejestracja: 30 Lis 2012 10:21

Re: Podaj dalej

Postprzez mareqna » 25 Cze 2013 07:46

To Irlandzki Arystokrata Vere St Leger Goold.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Podaj dalej

Postprzez Olma » 25 Cze 2013 10:02

Dokładnie ten, finalista z 1879 roku. Po zakończeniu sportowej kariery przeputał razem ze swoją francuską małżonką majątek w Monte Carlo, a później stuknęli jakąś dzianą Dunkę ;).
Olma
Junior
 
Posty: 141
Rejestracja: 30 Lis 2012 10:21

Re: Podaj dalej

Postprzez markos7207 » 25 Cze 2013 16:42

Olma napisał(a):a później stuknęli jakąś dzianą Dunkę ;).

Szwedkę ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Podaj dalej

Postprzez mareqna » 26 Cze 2013 08:30

Posługując się slangiem regionu chyba od Warszawy na północ to chcieliśta trudne pytanie to mata tylko teraz nie płaczta.

Wielki sportowiec,medalista Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich zagrał role w kilku filmach fabularnych a film dokumentalny o Nim zyskał nagrodę na festiwalu filmowym.Prywatnie poruszając się swoją,,legendarną limuzyną''wzbudzał podziw i sensację.Wyemigrował kilkanaście lat temu z swojego rodzinnego kraju.

A teraz szukajta,googlujta i piszta.

Dodam jeszcze,że z okolic gdzie urodził się i wychował mój bohater pochodzi sławny muzyk który śpiewał że się poprawi... i sławny piosenkarz który rozczulał się nad losem biednego stworzonka.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Podaj dalej

Postprzez mareqna » 27 Cze 2013 10:36

mareqna napisał(a):Posługując się slangiem regionu chyba od Warszawy na północ to chcieliśta trudne pytanie to mata tylko teraz nie płaczta.

Wielki sportowiec,medalista Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich zagrał role w kilku filmach fabularnych a film dokumentalny o Nim zyskał nagrodę na festiwalu filmowym.Prywatnie poruszając się swoją,,legendarną limuzyną''wzbudzał podziw i sensację.Wyemigrował kilkanaście lat temu z swojego rodzinnego kraju.

A teraz szukajta,googlujta i piszta.

Dodam jeszcze,że z okolic gdzie urodził się i wychował mój bohater pochodzi sławny muzyk który śpiewał że się poprawi... i sławny piosenkarz który rozczulał się nad losem biednego stworzonka.

I jeszcze dodam,że sportowiec ten jest najwybitniejszym przedstawicielem tej dyscypliny sportu w swoim kraju,i muzyk ów jest najwybitniejszym przedstawicielem tego rodzaju (gatunku)muzyki w swoim kraju.

I jako skojarzeniówka dodam jeszcze:Pałac,Beata Tyszkiewicz,Lato.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Podaj dalej

Postprzez mareqna » 01 Lip 2013 17:40

I jeszcze do wielkich piersi Danuty Lato dołożę Jana Domarskiego.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Podaj dalej

Postprzez mareqna » 09 Wrz 2013 20:36

Obawiam się,że moje pytanie zostanie zagadką po wieki wieków tak jak zabójstwo J.F.Kennedy'ego, śmierć Marylin Monroe czy katastrofa Gibraltarska.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Podaj dalej

Postprzez snajper » 11 Wrz 2013 14:31

Czy osoba ta uprawiała sport walki ?
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Podaj dalej

Postprzez mareqna » 12 Wrz 2013 08:08

Wybacz ale nie podpowiem,jak jesteś blisko to wal śmiało,jedynie do pytanka mogę dorzucić jeszcze nowo wybranego senatora Pupę z Pis-u. :)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Podaj dalej

Postprzez jacek89 » 13 Wrz 2013 11:18

No dobra, trzeba ratować honor ;) Stawiam, że ów wielki sportowiec to brązowy medalista IO w Moskwie, zapaśnik rzeszowskiego klubu spod znaku białej mewy Adam Sandurski. Był też wicemistrzem świata. Pan Adam, który nazywany jest również "olbrzymem z Rzeszowa" od lat mieszka w Niemczech. Osoby wymienione w zagadce w większości związane są z Rzeszowem i okolicami (łącznie z senatorem Pupą), może poza Beatą Tyszkiewicz, która za to grała w serialu, w którym wystąpił Sandurski. Film dokumentalny o nim oczywiście też był i dostał nagrodę na jakimś tam festiwalu w Tarnowie :D Wybitnym muzykiem mógłby być tutaj urodzony w Rzeszowie Tomasz Stańko, nie wiem tylko kto mógł śpiewać o biednym stworzonku.

To jak, mogę się już zabierać za katastrofę Gibraltarską albo potwora z Loch Ness? ;)
jacek89
Junior młodszy
 
Posty: 91
Rejestracja: 15 Gru 2009 23:29
Miejscowość: Legnica

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 72 gości