Eurowizja

O wszystkim.

Re: Eurowizja

Postprzez kat. » 07 Mar 2016 17:15

No rok temu nie było bardzo źle, choć oczywiście Gagarinę "politycznie" uwalili.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Eurowizja

Postprzez Snill Jenta » 07 Mar 2016 17:18

O właśnie, ta piosenka mi się bardzo podobała, od czasu do czasu jej słucham. Powinna była wygrać i pamiętam swoje rozczarowanie, gdy tak się nie stało :|
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Eurowizja

Postprzez Bocian » 07 Mar 2016 17:26

Snill Jenta napisał(a):Lepiej zapytać, czy im cokolwiek pasi :P Nie lubię przesady ani w jedną, ani w drugą stronę.
A że na Eurowizji ostatnie, co się liczy, to talent i muzyka, zauważyli już chyba wszyscy.


W 2014 roku wygrała, zdaniem Artura Orzecha bardzo dobrze zaśpiewana piosenka. Chociaż bardziej niż piosenka i wykonanie wygrała litość i poprawność polityczna. Faktycznie w ostatnich latach w Eurowizyjnych Top3 ciężko znaleźć dobre i dobrze zaśpiewane piosenki.'


Chociaż są też na Eurowizji potworki. Ale na szczęście zajmują one zwykle niskie lokaty.

To te które najbardziej zapadły mi w pamięci:

* Izrael 2000 - https://www.youtube.com/watch?v=3uNfhj66GOo

* Islandia 2006 - https://www.youtube.com/watch?v=KkydPOGTJKk

* Wielka Brytania 2007 - https://www.youtube.com/watch?v=f9y8hqsYXTw

* Irlandia 2008 - https://www.youtube.com/watch?v=RMDt3kkKeTo

* Hiszpania 2008 - https://www.youtube.com/watch?v=vZHOMbHbOEg

Ale niestety są też wyjątki takie jak:

* Bułgaria 2007 - https://www.youtube.com/watch?v=kjqOGtPyFNw.....do dzisiaj nie mam pojęcia jakim cudem ta piosenka zajęła 5 miejsce :?

* Grecja 2011- https://www.youtube.com/watch?v=FdZzklXoAOg.....też nie mam pojęcia jak to coś zajęło miejsce w 10-tce, z tego co pamiętam 7 :?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Eurowizja

Postprzez Snill Jenta » 15 Mar 2016 22:09

Dobra, śmiechy śmiechami, ale to wcale tragiczne nie jest - całkiem ładna piosenka i świetne krajobrazy :P
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Eurowizja

Postprzez Bocian » 16 Mar 2016 04:38

Snill Jenta napisał(a):Dobra, śmiechy śmiechami, ale to wcale tragiczne nie jest - całkiem ładna piosenka i świetne krajobrazy :P


Absolutnie za tym nie jestem. Chcę żeby w końcu wygrała piosenka śpiewana w języku ojczystym wykonawcy :evil: A nie tylko, non stop po angielsku :? :roll: Chodzi mi o piosenki takie jak np. ta :

https://www.youtube.com/watch?v=SXlIN3mcsH4

Mój numer 1 wśród bałkańskich piosenek z Eurowizji.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Eurowizja

Postprzez miskam » 09 Maj 2016 12:02

Już jutro :) Ja jak zwykle zrezygnowałem z przesłuchiwania piosenke, znam tylko Szpaka i coś co Jenta wrzucała.
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Eurowizja

Postprzez Bocian » 09 Maj 2016 13:29

miskam napisał(a):Już jutro :) Ja jak zwykle zrezygnowałem z przesłuchiwania piosenke, znam tylko Szpaka i coś co Jenta wrzucała.



Ależ proszę bardzo tutaj są wszystkie 42 konkursowe piosenki, plus jedna extra, bo Rumunia została zdyskwalifikowana .

https://www.youtube.com/watch?v=B49c5ypAoVc
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Eurowizja

Postprzez Snill Jenta » 09 Maj 2016 13:59

Jestem za Szpakiem, Czechami (czy ktoś się tego spodziewał?) i Bośnią, bo jeśli o Serbię chodzi, to nawet Ovo je Balkan było lepsze niż jakieś przebierańce :roll: Ciekawe, czy będą transparenty Vučić za pobedu! :P
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Eurowizja

Postprzez Bocian » 09 Maj 2016 14:05

Snill Jenta napisał(a):Jestem za Szpakiem, Czechami (czy ktoś się tego spodziewał?) i może Bośnią, bo jeśli o Serbię chodzi, to nawet Ovo je Balkan było lepsze niż jakieś przebierańce :roll: Ciekawe, czy będą transparenty Vučić za pobedu! :P



Moją największą uwagę przy kuły Azerbejdżan, Łotwa, Ukraina, Francja i Wegry. Podobno faworytem do 1 miejsca jest Rosja. Nie wiem jak to jest z tobą, ale do mnie ta piosenka nie trafia. Jeśli wygra to będzie najgorsza zwycięska piosenka od 2002. A Szpak? Jeśli awansuje z półfinału, to mam nadzieje że będzie w 10-stce.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Eurowizja

Postprzez Snill Jenta » 09 Maj 2016 14:11

Lazarev to powinien iść z tą piosenką, a tak to jestem na nie.
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Eurowizja

Postprzez Bocian » 09 Maj 2016 14:44

Snill Jenta napisał(a):Lazarev to powinien iść z tą piosenką, a tak to jestem na nie.


Popieram. To co pokaże w Sztokholmie to taka potupajka w stylu disco polo.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Eurowizja

Postprzez miskam » 12 Maj 2016 22:09

Image

DAS FINAŁ

Ajwan jednak wystąpił ubrany i bez wilków, szkandal.
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Eurowizja

Postprzez Wybitny ekspert » 14 Maj 2016 21:15

Lata nie oglądałem i jestem zdziwiony bo to naprawdę da się oglądać.
Szpak nie najgorzej ale dla mnie Szwecja numerem 1.

EDIT PO FINALE:
Ukraina wygrywa z powodów politycznych, to oczywiste ale już lepiej niż Australia. Polska 8, brawa dla Szpaka.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Eurowizja

Postprzez matrix » 15 Maj 2016 00:45

To co zrobiło jury z nami pokazuje tylko jaką pozycję ma Polska w Europie.
Brawa dla Szpaka w głosowaniu widzów punkty zdobyliśmy od ponad 30 państw!
Jury miało nie być polityczne, a jest i to bardzo co pokazuje przykład Ukrainy u której jury Rosjanina ulokowało na jednym z ostatnich miejsc natomiast u widzów on zwycieżył. Z Polski 24 punkty powędrowały dla Ukrainki, której piosenka wg mnie na zwycięstwo nie zasługiwała.
matrix
Młodzieżowiec
 
Posty: 445
Rejestracja: 03 Gru 2009 20:50

Re: Eurowizja

Postprzez Snill Jenta » 15 Maj 2016 00:58

Wygrało "państwo", którego do przyszłego konkursu Eurowizji nie będzie na mapie :lol:
Tatarzy kolaborowali z nazistami, a biedna, pokrzywdzona "Upaina" chyba zapomniała o Wołyniu. Hvala na pažnji, laku noć svima.

Btw Serbia mogłaby iść z tą piosenką, ale przecież to takie niepoprawne... ;]
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Eurowizja

Postprzez kat. » 15 Maj 2016 10:08

- poziom w porównaniu do zeszłego roku marny.

- bawi mnie ten płacz eurowizyjnych hoolsów. jak były cycki, był płacz, że Europa kocha pedałów (w skrócie), teraz odwrotnie, że pewnie głosowaliby na cycki.

- a po prostu trzeba być krok do przodu, a nie krok do tyłu. Konczita wyczerpała pewną "pedalską" konwencję poprocka i to już się dało odczuć w zeszłym roku, choć w tym wielu chciało do niej powrócić.

- to samo tyczy Rasiji, w zeszłym roku przegrali "oprawą", w tym postanowili oprawą wygrać. za późno.

- płaczą hulsy, że nikt nas nie lubi, a co mają powiedzieć Niemcy? drugi rok z rzędu mają przyzwoitą piosenkę ze zwykłą kobitką z cyckami, w zeszłym chyba ostatnie miejsce i 0 punktów, w tym nie wiem, ale niewiele lepiej.

- moim skromnym Australia najlepsza, ale tym razem szybko się znudziłem i drugą część oglądałem jednym uchem.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Eurowizja

Postprzez Bocian » 15 Maj 2016 10:52

Może lepiej darujmy sobię tę gadkę że Ukraina nie powinna wygrać, bo Wołyń itd. Co to zmieni? Moim zdaniem jej piosenka była dobra, chodź uważam, że na ukraińskich preselekcjach zaśpiewała dużo lepiej. Poza tym pomogła jej zmiana systemu przyznawania punktów. Gdyby głosowanie odbyło się tak, jak rok temu wygrała by Australia. Co do jury zgadzam się, bardzo polityczne. M.in widać to na przykładzie "jadowitej" Grecji, która od lat nie głosuje według gustu muzycznego, lecz politycznego i Ellada w tym roku to potwierdziła. Grecy nie lubią Turków a od jakiegoś czasu Turcy mają na pieńku z Kremlem, więc co? Grecja daje 12 punktów Rosji, Cypr tak samo. Podobnie w przypadku Białorusi. I kilku innych państw. Szpak może nie był najlepszy, ale 25 miejsce w głosowaniu jurorów to moim zdaniem bardzo krzywdzący wynik.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Eurowizja

Postprzez matrix » 15 Maj 2016 12:11

kat. napisał(a):
- to samo tyczy Rasiji, w zeszłym roku przegrali "oprawą", w tym postanowili oprawą wygrać. za późno.

- płaczą hulsy, że nikt nas nie lubi, a co mają powiedzieć Niemcy? drugi rok z rzędu mają przyzwoitą piosenkę ze zwykłą kobitką z cyckami, w zeszłym chyba ostatnie miejsce i 0 punktów, w tym nie wiem, ale niewiele lepiej.



Gdyby Rosjanin nie był Rosjaninem to od jury zgarnąłby więcej punktów.

Mi tam Niemcy się nie podobały w ogóle i jeszcze ta dziewczyna w przedziwacznym stroju :roll:

Bocian napisał(a): Co do jury zgadzam się, bardzo polityczne. M.in widać to na przykładzie "jadowitej" Grecji, która od lat nie głosuje według gustu muzycznego, lecz politycznego i Ellada w tym roku to potwierdziła. Szpak może nie był najlepszy, ale 25 miejsce w głosowaniu jurorów to moim zdaniem bardzo krzywdzący wynik.


Kolejny przykład to Azerbejdżan vs Armenia. Każdy z jurorów tego pierwszego kraju dał Ormiance 25 pozycje.
Bardziej krzywdząca jest ilość punktów jaką uzyskał. Bo Chorwatka czy Litwin którzy śpiewali zdecydowanie gorzej zgarnęli ich kilkakrotnie więcej. 5 pozycja była w zasięgu Michała gdyby choć trochę lepiej nas traktowano. No ale to już za nami. Co najważniejsze po takim występie raczej z konkursu się nie wycofamy. :)
matrix
Młodzieżowiec
 
Posty: 445
Rejestracja: 03 Gru 2009 20:50

Re: Eurowizja

Postprzez kat. » 15 Maj 2016 13:20

matrix napisał(a):Gdyby Rosjanin nie był Rosjaninem to od jury zgarnąłby więcej punktów.


a to jasne

ale bardziej Gagarinę uwalili "politycznie" w zeszłym roku

aha, jak lubię komenty i szyderę Orzecha, tak z tą rusofobią mógłby zluzować... jakie wyniki w polskim głosowaniu? Ukraina, tak? a potem...?
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Eurowizja

Postprzez matrix » 15 Maj 2016 15:11

kat. napisał(a):
matrix napisał(a):Gdyby Rosjanin nie był Rosjaninem to od jury zgarnąłby więcej punktów.


a to jasne

ale bardziej Gagarinę uwalili "politycznie" w zeszłym roku

aha, jak lubię komenty i szyderę Orzecha, tak z tą rusofobią mógłby zluzować... jakie wyniki w polskim głosowaniu? Ukraina, tak? a potem...?


Tzn zdecydowanie bardziej wolę zwycięstwo Mansa z Polina niż Jamali z Sergeyem.
Wg mnie Orzech nie powinien mówić, która piosenka się mu podoba - trochę obiektywizmu.

Polskie jury
12 - Ukraina
10 - Australia
8 - Gruzja
7 - Izrael
6 - Łotwa
5 - Hiszpania
4 - Czechy
3 - Bułgaria
2 - Litwa
1 - Francja

Widzowie
12 - Ukraina
10 - Szwecja
8 - Rosja
7 - Australia
6 - Węgry
5 - Łotwa
4 - Austria
3 - Bułgaria
2 - Armenia
1 - Cypr
matrix
Młodzieżowiec
 
Posty: 445
Rejestracja: 03 Gru 2009 20:50

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości