Eurowizja

O wszystkim.

Eurowizja

Postprzez shunrey » 09 Maj 2014 09:13

Nie wiem czy ktoś z Was oglądał wczorajszy półfinał Eurowizji, ale to co tam się działo pozostawiło wielu (jak nie wszystkim) osobom pewien niesmak. Eurowizja - konkurs na najlepszą piosenkę danego państwa, tak było kiedyś. A teraz? Eurowizja - konkurs na największego dziwoląga Europy.
Na początku muszę przyznać, że nasz utwór "My Słowianie" wywarł na mnie całkiem pozytywne wrażenie i z tego co się dowiaduję w innych państwach również ( w końcu przeszliśmy dalej). A teraz to co było po nas, czyli Pan/Pani Conchita Kiełbasa, człowiek z wąsami, nie mam pojęcia jakiej płci, prawdopodobnie coś ala Grodzka. Ok.. zaśpiewał(a) swój utwór, dosyć przeciętny i co potem? Nachalne promowanie tego występu, tej osoby. Przed wynikami prowadząca podchodziła do każdej grupy, każdej poświęciła z 15s, ba naszą to nawet potraktowała troszkę dziwnie, niemiło, bo komentarze o braku szans z kominem, czy mówienie, że dana osoba nie pali to tu było niepotrzebne, no i potem nadszedł czas na grupę austriacką i co? Rozmowy, przytulania!, śmiechy trwały około 3 minut, na dodatek prowadząca ukazała przygotowaną wcześniej okładkę płyty specjalnie na tę "rozmowę". Przyszedł czas na ogłoszenie wyników i oczywiście zostaje ostatnie wolne miejsce do finału, kamera cudem pokazuje Kiełbasę, jest chwila ciszy, organizatorzy próbują wzbudzać emocje na tym oczekiwaniu i... przechodzi Austria - ryki, wiwaty..
Może jestem przewrażliwiony i wszystko to jest robione dla zabawy, a Austria przeszła, bo piosenka była ładna ( nie znam się na tym), jednak moim zdaniem to wszystko idzie w złym kierunku i jeśli Austria wygra tegoroczną edycję to można powiedzieć że Europa staje się nienormalnym kontynentem i jak to Putin orzekł "zgniłym zachodem"..
PS. Trzymajmy kciuki za naszych, bo oprócz w sporcie, czy w złych opiniach o Polakach i polskich emigrantach, możemy zabrylować w czymś innym :)
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Eurowizja

Postprzez kat. » 09 Maj 2014 10:24

Wyjutubowałem sobie tę Austriaczkę (?)... matko z córką.

O "Słowianach" mam oczywiście jak najgorsze zdanie i zwyczajnie mi przykro, że takie coś promuje naszą "ludowość" ("Koko koko" było ciekawsze i bardziej "rodzime"... ;) ), ale dopóki tańczą kobitki, co do których płci nie ma wątpliwości, to nie jest jeszcze z tą Polską najgorzej... :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Eurowizja

Postprzez Odyn » 09 Maj 2014 13:13

Ja nie oglądam już Eurowizji,dla mnie to konkurs na największy kicz.Tytko raz zagłosowałem na jedną piosenkę w 2006 roku i w dodatku w tedy wygrała.Jedyna piosenka,która mi się podobała w historii całej Eurowizji.


Mi jest osobiście przykro,że taki gów.. reprezentuje nasz kraj.Obraza polskiej muzyki.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Eurowizja

Postprzez Odyn » 09 Maj 2014 13:14

kat. napisał(a):Wyjutubowałem sobie tę Austriaczkę (?)... matko z córką.

O "Słowianach" mam oczywiście jak najgorsze zdanie i zwyczajnie mi przykro, że takie coś promuje naszą "ludowość" ("Koko koko" było ciekawsze i bardziej "rodzime"... ;) ), ale dopóki tańczą kobitki, co do których płci nie ma wątpliwości, to nie jest jeszcze z tą Polską najgorzej... :)



Jeśli piosenka jest fajna,to może ją nawet kobieta typu Grodzkiej śpiewać.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Eurowizja

Postprzez kat. » 09 Maj 2014 13:35

Tak myślałem, że chodzi Ci o Lordi, ale to też był kicz straszliwy, tylko właśnie - w Finlandii tę granicę muzycznego kiczu ustalali Lordi, a u nas Ich Troje :roll:

Swoją drogą, polska scena folkowa nie jest zbyt prężna, a szkoda, bo jest z czego czerpać.

p.s. ja to kojarzę w miarę tylko eurowizję z Górniaczką :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Eurowizja

Postprzez Odyn » 09 Maj 2014 13:51

kat. napisał(a):Tak myślałem, że chodzi Ci o Lordi, ale to też był kicz straszliwy, tylko właśnie - w Finlandii tę granicę muzycznego kiczu ustalali Lordi, a u nas Ich Troje :roll:

Swoją drogą, polska scena folkowa nie jest zbyt prężna, a szkoda, bo jest z czego czerpać.

p.s. ja to kojarzę w miarę tylko eurowizję z Górniaczką :D



E tam Lordi jest spoko.Hard Rock Haleluja naprawdę wpadało w ucho,dobry heavy metal.Nie można tego porównywać z Ich Troje.Widzę,że nie byłeś na koncercie Lordiego.Dają naprawdę ognia.Mają fajny kontakt z publicznością.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Eurowizja

Postprzez leosiek » 10 Maj 2014 12:40

Ale te konkursy Eurowizji to nigdy raczej nie stały na wysokim poziomie, delikatnie mówiąc. Czasami mam wrażenie, że gdyby nie ABBA to już dawno by wszyscy o tej całej Eurowizji zapomnieli, szkoda w sumie, że tak się stało, bo jak zwykle wiele hałasu o nic, baba z brodą też mi coś :lol: I niech sobie wygrywa, idealnie pasuje do reszty grona zwycięzców tego konkursu(no z wyjątkiem ABBY).
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Eurowizja

Postprzez friducha » 11 Maj 2014 15:49

bye
Ostatnio edytowany przez friducha 22 Sie 2016 20:20, edytowano w sumie 2 razy
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Eurowizja

Postprzez RakuNH » 11 Maj 2014 17:11

Przecież głosy widzów to nie jest wykładnia społeczeństwa. Z założenia konserwatywna część tego po prostu nie ogląda, więc głosują Ci "postępowi". Wygrała kobieta z brodą i skoro tak telewidzowie zdecydowali to znaczy, że nic nie straciłem nie oglądając części artystycznej. Zobaczyłem sobie proces przydzielania punktów i trudno wyniki uznać za zaskoczenie. Nie ma się co rozwodzić nad czymś co kogoś nie porywa, bo zarówno zwolennicy i przeciwnicy biorą udział w czynnej promocji tego typu charakteryzacji, więc ja uważam temat za zamknięty i postaram się wymazać to ze swojej pamięci :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Eurowizja

Postprzez friducha » 11 Maj 2014 17:28

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 20:21, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Eurowizja

Postprzez Odyn » 11 Maj 2014 18:21

Nie wiem, co tak się ludzie oburzają,że wygrała kobieta z Brodą.Od lat wiadomo,że Eurowzija to happening i wygrywają różne kontrowersyjnie zespoły.Zresztą sama piosenka była całkiem dobrze wykonana i jakby nikt nie widział wykonawcy tylko słyszał utwór w radio,to dość dużo osób uznałoby to za dobry wybór.

Co do naszej propozycji, kompletny kicz i tandeta od strony muzycznej od estetycznej dla oczu to... W każdym bądź razie,to nie wybory miss tylko piosenki i w tym konkursie tylko to kryterium powinno być brane pod uwagę.Udało się na zajść wysoko,bo po prostu większość ludzi lubi jaja,a ta piosenka właśnie była czymś takim.Cycki zapewniło nam trochę głosów.Wystarczyło tylko zerknąć na facetów w hali jacy byli w tedy napaleni.Piosenka była śmieszna i dlatego miała wiele głosów.Tak samo było z wyborem piosenki na Euro 2012.Wygrała Jarzębina nie z powodu kunsztu utworu,ale dlatego,że była tak głupia,że aż śmieszna,a to oznacza głosy.

Eurowizja i taj już traci na znaczeniu.piosenki,które wygrywają są może przez 2 miesiące puszczane w radio i to wszystko.Za parę lat już tego nikt nie będzie pamiętał i puszczał.Utwory,które się pamięta przez wiele lat nigdy nie wygrały żadnej Eurowizji,a dalej je słucha miliony już przez nawet dziesiątki lat.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Eurowizja

Postprzez Odyn » 11 Maj 2014 19:00

Najbardziej też mnie ta hołota,która gwizdała po występie reprezentantów Rosji i podczas połączenia z Moskwą.Ci z zachodu mają już ładne sprane mózgi.Gwiżdż podczas połączenia z Rosją,ale już podczas połączenia z Izraelem wszystko jest ok.Ładny żal
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Eurowizja

Postprzez markos7207 » 11 Maj 2014 22:14

Jeżeli masz problemy z poczuciem humoru i dystansem do świata lub cierpisz na nadciśnienie i uwiąd starczy, nie oglądaj tego teledysku. W każdym innym przypadku przed włączeniem klipu zapoznaj się ze znaczeniem słowa ironia i skontaktuj z lekarzem lub farmaceutą, bo teledysk niewłaściwie zrozumiany może zagrażać twojemu życiu i zdrowiu.

To taki wstęp przed teledyskiem dla tych którzy traktują ten utwór zbyt poważnie. Mi przypadł do gustu od razu gdy się pojawił i zaraz go wstawiłem w wątku muzycznym. Fajnie się słucha a jeszcze przyjemniej ogląda ;) . Zawsze wybiorę zgrabne dziewczyny do tego z bujnym biustem niż cudaków udających kobiety. Co się komu podoba rzecz gustu a ten nie podlega dyskusji. Takie czasy że normalne nieco wydekoltowane dziewczyny to seksizm, a brodaty "babsztyl" wprawia innych w ekstazę.
I gdzie ten kicz?
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Eurowizja

Postprzez RakuNH » 12 Maj 2014 01:36

Najwyraźniej wszędzie jest taki przekaz, że Putin jest najgorszy, wszędzie ma agentów i prowokatorów, wszystko fałszuje ale na szczęście Unie Europejska i Ameryka zapewnia wieczny pokój i ogólną szczęśliwość całego świata mając na celu tylko pokój i szerzącą się miłość na świecie.

Dobrze Friducha przyjmuje do wiadomości, że wygrał facet przebrany za kobietę - wierzę Ci na słowo. Polski utwór mi się muzycznie kompletnie nie podoba, tym bardziej żywo. Plus na pewno za "szoł" i za zaśpiewanie chociaż części w języku ojczystym. Ostatnio występ Polski to była bodaj Tul, która przepadła w eliminacjach a na pewno gorsza nie była i wtedy oglądałem to ostatni raz. Chyba na Wikipedii widziałem, że bodaj 2-3 kraje śpiewały w tym roku języku ojczystym, także Eurowizja kompletnie traci jakikolwiek sens.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Eurowizja

Postprzez kat. » 12 Maj 2014 10:23

Markos - jeśli mi się nie podoba kobieta z brodą, to wiadomo, jestem zacofanym antyeuropejskim homofobem z ciemnogrodu, z tym już się pogodziłem, ale że jeśli mi się to nasze badziewie nie podoba, to jeszcze jestem nierozumiejącym ironii ponurakiem bez poczucia humoru i dystansu do świata? :D Cóż, dla niektórych głośne puszczanie bąków jest przejawem tychże. :D

Nikt nie mówi, żebyśmy jakąś wymuskaną wirtuozerię dla koneserów rzucali przed eurowizyjne wieprze, ale, cholera, nawet ten kiczowaty pop może być skomponowany na poziomie Jansona czy Cygana, czyli bez robienia wiochy.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Eurowizja

Postprzez Adrian Woźniak » 12 Maj 2014 17:24

Nie oglądałem Eurowizji ani przydzielania punktów, ale w momencie kiedy zobaczyłem w internecie reprezentanta/tkę Austrii po raz pierwszy....w dodatku byłem po obiedzie...
Czy w dzisiejszych czasach trzeba na siłę szokować albo robić coś kontrowersyjnego? Jeżeli ktoś potrafi śpiewać to powinien się tym obronić, a nie przebierać się za osobę przeciwnej płci czy biegać nago po scenie jak to robi obecnie wiele piosenkarek.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Eurowizja

Postprzez TomaszB » 12 Maj 2014 18:50

Mi natomiast chce się rzygać, gdy słyszę głosy przeciwko temu człowiekowi. Dzisiaj już np. politycy mają coś do niego, że jest tym kim chce być. Mówią, że Europa upada, że będzie coraz gorzej... Gorzej to będzie przez nich. Dzisiaj mówią, że tacy jak on nie powinni być na scenie Eurowizji, jutro powiedzą, że przeciętny człowiek ma się ubierać na zielono, a nie na niebiesko, bo im to nie pasuje. To jest tylko i wyłącznie propagowanie nienawiści, która może spotkać ofiary w ludziach leworęcznych, bo nie spełniają europejskich norm. Komenty "niech przyjedzie do Polski, to od razu dostanie wpi****, hahaha" też pokazują, że ten wpiernicz powinien dostać raczej ktoś, kto głosi taką nowinę.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Eurowizja

Postprzez kat. » 12 Maj 2014 19:21

Sth Ci się poje****ś, Tomaszu.

Europejskie normy zmierzają do eliminacji "praworęcznych"... Oczywiście w duchu "tolerancji" totalnej.

Najlepsza była jakaś idiotka - feministka (?), która dziś do studia przyszła z niby - brodą :D Namaszczona na naszą kandydatkę na Eurowizję w przyszłym roku Ania G. też podniosła już raban, że u nas homofobia (to Kiełabasa jest pedziem?), bo się nam Conchita nie podoba... I o to chodzi. Chcecie chleba, nie igrzysk? A co tam, macie nawet "kiełbasę".
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Eurowizja

Postprzez friducha » 12 Maj 2014 21:09

bye
Ostatnio edytowany przez friducha 22 Sie 2016 20:21, edytowano w sumie 2 razy
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Eurowizja

Postprzez kat. » 12 Maj 2014 21:34

friducha napisał(a):Czytam Twoje posty w tym temacie i mam problem


Nie czytasz zbyt uważnie, bo kilka postów wyżej zawiesiłem poprzeczkę dla tego kiczu, moim zdaniem niezbyt wysoko .

Gdyby Cię te sweterki atakowały ze wszystkich stron, a media i tzw. autorytety powtarzały w kółko - tak, sweterki tego typu są cool i nie można o sweterkach nic złego, bo stajesz się sweterkofobem, a przy okazji politycy zbijali na nich polityczny kapitał tworząc wokół nich miałką ideologię, to w końcu powiedziałabyś "dość".

Tak, w klimatach gotyckich jest silny nurt pedalski, jeśli chodzi o image. :D Ale np. taki Tilo Wolff (ten nurt szczególnie w krajach germańskich... ) przynajmniej się goli :D gothfashion.tumblr.com/post/33882303830/darkwavescene-tilo-wolff
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron