Sytuacja na Ukrainie

O wszystkim.

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 19 Mar 2014 16:33

kat. napisał(a):W ogóle dużo ostatnio kretynizmów w tv słyszałem, a jeśli już ktoś waży się wygłosić opinię powątpiewającą w słuszność ujadania naszych polityków na Rosję albo rozumiejącą reakcję Putina i Rosji to zostaje od razu zagadany przez "obiektywnych" prowadzących, ale jedno zapamiętałem szczególnie. Na pytanie o banderowskie flagi i faszystowskie przekonania części zwolenników tej szopki zwanej euromajdan, jakiś młody typ z platformy odpowiada z rozbrajającym uśmiechem, że on się ich w ogóle nie boi, bo wielu z nich w jednej dłoni trzymało czerowono-czarne flagi, ale w drugiej flagi EU :shock:

Niech mi ktoś z licznych tu poprawnie politycznych (Figaro? Frida?) wytłumaczy z łaski swojej ten fenomen. Sam jestem ostatnią osobą, która popiera polityczną poprawność i wielokrotnie kpiłem z unijnych norm w tej kwestyi, ale dlaczego teraz cała unia, i (prawie) cała polska scena polityczna od prawej do lewej strony przymyka oko albo kompletnie nie dostrzega faktu, że w nowo powołanym "proeuropejskim" rządzie Ukrainy znajdują się osoby otwarcie faszyzujące i apologizujące zbrodnicze formacje? Przecież ta sama polska elita :roll: w 39 na złość ruskim ściskałaby się z innym wizjonerem zunifikowanej Europy. :roll: Choć to akurat byłoby jeszcze bardziej zrozumiałe, bo pan H. do 39 nic złego Polakom nie uczynił.



Sytuacja jest prosta,nie ważne kto rządzi,ważne czy zapewnia zyski.Zachodnie firmy naciskają na swoje rządy w sprawie Ukrainy,bo już widzą ogromne zyski.Żydzi z zachodu(nie jestem antysemitą,ale faktem jest,że większość kapitału kontrolują żydzi na świecie) liczą na to,że wejdą na tamten rynek ze swoimi sklepami i produktami.Ukrainy to potężny rynek zbytu,a nie ma co ukrywać,że rządy działają na rzecz korporacji.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 19 Mar 2014 18:05

No tak, antysemitą i faszystą jest tylko ten, kto powątpiewa w new world order, a jeśli ktoś pcha się w objęcia wielkiej finansjery, może wymachiwać nawet banderowską flagą. Zresztą, banderowcy głównie Polaków mordowali, więc kogo to obchodzi.

Dalej czekam na opinie lewoskrętnych "europejczyków".
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 19 Mar 2014 20:41

Widzę kat,że z ciebie wielki "prawak",nawet potwierdza to twoje motto po spodem.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 19 Mar 2014 21:40

Źle widzisz. Na niektóre kwestyje mam lewicowe poglądy i raczej bym się nie szufladkował, chyba że jako tercerysta ;) . Choć prawdą jest, że współcześnie zdecydowana większość politycznych kretyństw atakuje człowieka z lewej strony.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 19 Mar 2014 22:00

kat. napisał(a):Źle widzisz. Na niektóre kwestyje mam lewicowe poglądy i raczej bym się nie szufladkował, chyba że jako tercerysta ;) . Choć prawdą jest, że współcześnie zdecydowana większość politycznych kretyństw atakuje człowieka z lewej strony.



Dla mnie lewica czy prawica w Polsce to jeden pies,granice się zacierają
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez mareqna » 19 Mar 2014 22:08

Płyną kaczki po Cisie
Hej, płyną kaczki po Cisie,
Płyną kaczki po Cisie,
Mamo moja nie krzycz na mnie,
Mamo moja nie krzycz na mnie,
Hej, krzykniesz na mnie w złą godzinę,
Krzykniesz na mnie w złą godzinę,
Ja sam nie wiem gdzie polegnę,
Ja sam nie wiem gdzie polegnę,
Ej, polegnę w cudzym kraju,
Polegnę w cudzym kraju,
Kto wykopie dla mnie jamę?
Kto wykopie dla mnie jamę?
Oj, pochowają mnie cudzy ludzie,
Pochowają mnie cudzy ludzie,
Czy nie żal ci mamo będzie?
Czy nie żal ci mamo będzie?
Ej, Jak mi synku nie żałować?
Jak mi synku nie żałować?
Tyś na moim sercu leżał,
Tyś na moim sercu leżał,
Hej, płyną kaczki po Cisie,
Płyną kaczki po Cisie
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 19 Mar 2014 22:11

Gospodarczo tak, światopoglądowo są pewne różnice.

Ogólnie Europa (zachodnia) jest światopoglądowo zdecydowanie lewacka.

A Ty, że tak po kibolsku zagadam, za kim jesteś?
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez mareqna » 19 Mar 2014 22:28

Kat.jesteś prawicowym ateistą? ja też jestem prawicowy ale konserwatysta.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 19 Mar 2014 22:28

kat. napisał(a):Gospodarczo tak, światopoglądowo są pewne różnice.

Ogólnie Europa (zachodnia) jest światopoglądowo zdecydowanie lewacka.

A Ty, że tak po kibolsku zagadam, za kim jesteś?


Chodzi mi oczywiście o gospodarkę,sprawy światopoglądowe czy sprawy sumienia to oddzielny temat.Oczywiście,że na zachodzi dominują nurty lewicowe,a nawet lewacki czego dowodem są legalne aborcje,eutanazje czy śluby tej samej płci.Jednak dla ekonomi bez różnicy czy rządzi partia z czy z tamtej strony sceny politycznej


Ja jestem ze Śląska Cieszyńskiego.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 19 Mar 2014 22:35

ale nie pytałem skąd :P

Mareqna - ateizm to też szufladka. nie wiem, czy coś jest ponad nami, czy nie ma, wiem, że się tego tu i teraz nie dowiem. wiem, że religie są z definicji złe. żeby nie odbiegać od tematu - rzeź wołyńska też była mocno zabarwiona religijnie. tak samo to, co ustasze zrobili Serbom. wszystkie masakry słowiańskie, pomijając niesłowiański komunizm, były pod mocnym religijnym wpływem.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 19 Mar 2014 22:41

kat. napisał(a):ale nie pytałem skąd :P

Mareqna - ateizm to też szufladka. nie wiem, czy coś jest ponad nami, czy nie ma, wiem, że się tego tu i teraz nie dowiem. wiem, że religie są z definicji złe. żeby nie odbiegać od tematu - rzeź wołyńska też była mocno zabarwiona religijnie. tak samo to, co ustasze zrobili Serbom. wszystkie masakry słowiańskie, pomijając niesłowiański komunizm, były pod mocnym religijnym wpływem.



Sorry źle przeczytałem już mi trochę alkohol wali do głowy i już pora nie ta.Rozumiem ,że pytasz mnie jaką popieram partię?
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 19 Mar 2014 22:46

Nawet nie tyle o partię, bo tak jak powiedziałeś, współczesne polskie partie to jeden i ten sam pies, co o poglądy polityczne.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez mareqna » 19 Mar 2014 22:48

W moich żyłach płynie 50 procent krwi Polskiej a 50 procent Ukraińskiej.Wiem coś o bandach UPA,Partyzantce Polskiej i krzywdach po obu stronach.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 19 Mar 2014 22:59

kat. napisał(a):Nawet nie tyle o partię, bo tak jak powiedziałeś, współczesne polskie partie to jeden i ten sam pies, co o poglądy polityczne.



Myślę,że należę bardziej do centrum prawicy
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 19 Mar 2014 23:07

mareqna napisał(a):krzywdach po obu stronach.


a myślisz, że można je równoważyć?
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez mareqna » 19 Mar 2014 23:25

Równoważyć nie,więcej barbarzyństwa było po stronie Ukraińców no ale Polskie bandy też były bezwzględne i potrafili mordować w sposób bezwzględny i wyrafinowany niewinnych i bezbronnych ludzi.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 19 Mar 2014 23:32

Ze strony polskiej to były głównie działania odwetowe i nawet nie chodzi o szlachetność Polaków, ale mieli oni w tych czasach ważniejsze problemy niż Ukraińcy. Osobna sprawa to stosunki ukraińsko - polskie w międzywojniu i wcześniej. A nawet niezgoda AK na współpracę, wobec zaproponowanych przez UPA granic w trakcie WŚ. I Polacy, i Ukraińcy wyszli na tym fatalnie, choć to już czyste gdybanie, czy mogło być inaczej. Zapewne nie.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 20 Mar 2014 14:57

kat. napisał(a):Ze strony polskiej to były głównie działania odwetowe i nawet nie chodzi o szlachetność Polaków, ale mieli oni w tych czasach ważniejsze problemy niż Ukraińcy. Osobna sprawa to stosunki ukraińsko - polskie w międzywojniu i wcześniej. A nawet niezgoda AK na współpracę, wobec zaproponowanych przez UPA granic w trakcie WŚ. I Polacy, i Ukraińcy wyszli na tym fatalnie, choć to już czyste gdybanie, czy mogło być inaczej. Zapewne nie.



Jeśli chodzi o stosunki polska-ukraińskie to sytuacja jest skomplikowana.Polacy w czasie I RP też nie zachowywali się tam dobrze jeśli chodzi o tamte regiony zwłaszcza o kozaczyzne.Stosunki podczas II wojny to też osobny temat.Faktem jest,że nasza historią się zazębia z historią Ukrainy i to niestety również po tej ciemnej stronie
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez weiner » 20 Mar 2014 21:33

Pochodzę z terenów, gdzie starsi ludzie pamiętają jeszcze czasy owych wydarzeń. Co prawda na "moich" terenach przypadki mordów UPA na Polakach był raczej sporadyczne ale do dziś, delikatnie mówiąc, niechęć do ludzi ze wschodu jest silna. Zresztą dla starszych ludzi nadal wszyscy mieszkający za Bugiem to Rusiny ;) To samo tyczy się samej II wojny światowej - Rosjanie są wspominani bardzo negatywnie jako świnie i brudasy zaś do Niemców takiej wielkiej niechęci nie ma - może ze względu na to, że mieszkało tu sporo Żydów, bogatszych od okolicznej ludności, i to na nich skupiały się akcje Niemców.

Fanem Onetu nie jestem ale ciekawy się dziś pojawił tam artykuł o Libii. Jeden z najbogatszych krajów Afryki, modernizowany, rozwijany ale rządzony twardą ręką Kaddafiego został zniszczony. Demokracji może tam nie było ale stopa życia była zdecydowanie wyższa niż w okolicznych krajach a i terroryzmu nie było. Dziś, po ponad dwóch latach panuje anarchia, kraj jest zniszczony i powoli staje się kolebką islamskich terrorystów - a wszystko to dzięki interwencji Zachodu celem niesienia demokracji. Teraz Zachód protestuje i oburza się na to co robi Rosja - wiem, że to dwie sytuacje nie do porównania ale biorąc pod uwagę choćby sprawę Kosowa to mam wrażenie, że mamy do czynienia z polityką podwójnych standardów. Zainteresowanych odsyłam pod linka: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... mowi/1tss4

Sam już nie wiem co o tym sądzić. Z jednej strony Ukraińcy mają prawo sami decydować o kierunku swojej polityki ale wg. mnie Ukraina i Unia Europejska do siebie nie pasują. To kraj o innej mentalności, innej kulturze i tak jak inne dawne republiki radzieckie nastawiony roszczeniowo. Tak samo jest z Turcją.
Dodatkowo w sieci pojawił się ostatnio filmik, pokazujący jak deputowani Prawego Sektora (partii nacjonalistycznej odgrywającej znaczącą rolę w ostatnich wydarzeniach) zmuszają szefa telewizji do dymisji za wyemitowanie materiału o Putinie. Podobno takie zdarzenia to nie pojedyncze przypadki a Prawy Sektor poczuł się bardzo pewnie z tym że ani u nas ani na Zachodzie tego się nie pokazuje. Czy to prawda - nie wiem, nie wygląda to jednak dobrze a co ciekawe działa to na korzyść właśnie Putina, gdyż jego działania mające na celu ochronę Rosjan dzięki takim sytuacjom znajdują uzasadnienie.
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez san » 20 Mar 2014 21:40

mareqna napisał(a): Polskie bandy też były bezwzględne i potrafili mordować w sposób bezwzględny i wyrafinowany niewinnych i bezbronnych ludzi.

Nieprawda. Tam nie było żadnych polskich band. Kilka oddziałów AK dostał rozkaz działań odwetowych, wchodzili do wioski i wszystkich zabijali (albo tylko dorosłych mężczyzn). Nikt tam się nie bawił w wyrafinowanie (siekiery,piły itp.).
Odyn napisał(a):Faktem jest,że nasza historią się zazębia z historią Ukrainy

Trudno żeby się nie zazębiała skoro to Polska stworzyła Ukrainę (nawet nadała jej nazwę).
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 114 gości