Sytuacja na Ukrainie

O wszystkim.

Sytuacja na Ukrainie

Postprzez molibden » 20 Lut 2014 15:43

Dla mnie to ta Olimpiada już się skończyła niestety. jak dziś zobaczyłem to co sie działo w Kijowie to mnie przytkało. Przypominają się najgorsze czasy Gomułki i strajków na Wybrzeżu. Białorusini przede wszystkim nie mają dziś poczucia tozsamości narodowej. Mało kto wie że Ukraincy maja dłuzszą historię narodową niż Rosjanie którzy stworzyli Rus Moskiewską dopiero długo po tym jak powstała Ruś Kijowska. Tyle że Ukraińcy zostali na długi czas spacyfikowani przez Rosjan i nas Polaków niestety. Niesamowicie przykro oglądać jak ludzie się zabijają a politycy wydają się być kompletnie pozbawieni uczuć i wyobraźni.
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Biathlon

Postprzez molibden » 20 Lut 2014 16:41

Jakby nie Łukaszenko który chce mieć udzielne ksiestwo to Białoruś dawno byłaby Rosją. Tam naprawde promile tylko czują się Białorusinami. Białouś to też jest organizm który został utworzony w miejsce jednego z ksiestw Rusi. Ukraińcy to inna para kaloszy. ich problemem jest niestety Rosja i to co politycy zrobili z tego kraju kompletnie uzależniając kraj od Rosji. Są w sytuacji bez wyjścia. janukowicz stąpa po kruchym lodzie bo prędzej czy póxniej armia wierzgnie nogami a wtedy to ci ludzie z majdanu zapukają do drzwi janukowycza. Rosja też nie zaryzykuje wejsci an ukrainę bo znając Ukrainców zakończyłoby się to po prostu wojną partyzancką na co Rosja nigdy nie pójdzie i taką wojnę przegra bo to nie Czeczenia z garstką wojowników tylko kilka milionów ludzi gotowych ic pod broń. Gdyby się to Rosji płacało to dawno już krym byłby w Rosji. ROsja ma za dużo do stracenia więc próbuje sterować Ukrainą z tylnego siedzenia po prostu. Zastanawiam sie jakim trzeba byc sk..synem żeby z okna strzelać do ludzi z zimną krwią.
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 20 Lut 2014 17:05

Tylko, że wariant proeuropejsko- banderowski Ukraina przerabiała i wiemy, jak to się skończyło. Mieszkałem wtedy w Lbn, znałem sporo Ukraińców i pamiętam te manify. Tam nikt nie wierzył w lepsze jutro, byle tylko Rosji zrobić na złość. Teraz jest to samo. Sk..... mi są ci, którzy to wszystko inspirują, bo w zryw prostego ludu ja nie wierzę. Zresztą, podobnie jak w przypadku pomarańczowej.

Ogólnie Ukraina ma takie położenie geograficzne, że zawsze będzie mieć przesrane, podobnie zresztą jak my.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 20 Lut 2014 20:24

Sytuacja na Ukrainie jest poważna,ale nie aż tak jak przedstawiają ją media.Ja nie jestem jakimś zwolenikiem teorii spiskowych,ale prawda jest tak,że niektóre zdjęcia, a zwłaszcza komentarze do nich poszczególnych osób,epatuję z nich propaganda.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 20 Lut 2014 20:30

Nie wiem co tak też wszyscy plują i obwiniają Rosję.Zachód też w tym macza palce i wręcz jest napalony żeby Ukraina otworzyła swój rynek,a oni jak to mają w zwyczaju wejdą na nowo otwarty rynek o go opanują.Światem rządzi pieniądz i on decyduje o wszystkim
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 20 Lut 2014 20:36

Dziwi mnie też,że ktoś oskarża Rosję,że broni własnych interesów.Każdy kraj będzie bronił własnej strefy wpływów i Rosja nie jest jedynym takim państwem
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez molibden » 20 Lut 2014 21:02

Odyn napisał(a):Nie wiem co tak też wszyscy plują i obwiniają Rosję.Zachód też w tym macza palce i wręcz jest napalony żeby Ukraina otworzyła swój rynek,a oni jak to mają w zwyczaju wejdą na nowo otwarty rynek o go opanują.Światem rządzi pieniądz i on decyduje o wszystkim



Przeciez rynek ukraiński dawno jest otwarty na towary z UE. Są cła, ale w chwili gdy ukraińcy i tak sami nic ciekawego właściwie nie produkują to bez znaczenia. Gdyby zachód chciał to dawno Ukraina byłaby stowarzyszona z UE, ale tak dziwnie się składa ze nie jest. Sytuacja nie jest dramatyczna? Ponad sto osób zastrzelonych to mało? Ta sytuacja do złudzenia przypomina właśnie polski rok 1970 kiedy (o czym mało kto wie) Szczecin ogłosił niezaleznosć od władz z Warszawy . To było tzw Wolne miasto. Wolne miasto skończyło się w momencie strzałów pod komendą MO i padlo kikanascie osób. I dokładnie tak samo jak na Ukrainie byli snajperzy, przypadkowe ofiary i prowokatorzy. pewne procesy sa zresztą typowe dla takich sytuacji. Śmiac mi się tylko chce z Tadli która wystaje i ze strachem w oczach opowiada jak to strzelają po oknach dziannikarzom. Przecież widać że ukształtowanie terenu sprawia że to sa najpewniej rykoszety. A lasery w oknach to równie dobrze mogły być po prostu celowniki przyrządów optycznych wyszukujące snajperów. Niepotrzebne sensacje. Takim właśnie rykoszetem w szczecinie dostała bodaj 16-letnia dziewczyna w oknie na 2 pietrze
A co do Rosji to Rosja jest jak nosorożec który jak wiadomo nie słynie z dobrego wzroku... jak się rozpędzi to nie widzi granic, płotów, zagonów i kwiatków ...Pędzi aż per..nie nosem w baobab i sobie guzów ponabija . A co stratuje po drodze i poniszczy to już niestety nie jego sprawa. Wejscie Rosji siłami ladowymi byłoby dla Rosji katastrofą bo od razu zacznie się wojna partyzancka która za chwilę może rozlać się na inne części Rosji. To byłaby niezwykła głupota ze strony Puina. Bardziej realny jest typowo sowiecki sposób załatwiania tego typu spraw... rękoma ubezwłasnowolnionych władz. Tego Sowieci nauczyli się po Czechosłowacji w 1968. I taka dygresja. USA tez mają strefę wplywó... Wielu sąsiadów nie mają ale jakoś nie slychac żeby Kanada, Meksyk drżały o swe granice i interwencje zbrojne. Ot taka mała rożnica. Chiny tez nie nalezą do państw które w jakiś poważniejszy sposób nęka sąsiadów. Mają konflikt z Japonią o wyspy i strefy na morzu ale Chiny od tysiaca lat praktycznie granic nie zmieniły poza jakimiś okresami obcych inwazji. jak postawili Mur tak się tego trzymają.
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 20 Lut 2014 21:18

Mnie się już rzygać chce od tej propagandy. Ciekawe czy te same "bezstronne" media nazywałyby "bojownikami o wolność" uczestników podobnej rozpierduchy po akcesji jakiegoś kraju do UE. I tylko szkoda zwykłych ludzi, że za czyjeś szemrane interesy oddają życie.

Parafrazując Allena, Ukraina stoi na rozdrożu - jedna droga prowadzi w rozpacz i beznadziejność, druga w unicestwienie.

molibden napisał(a):USA tez mają strefę wplywó... Wielu sąsiadów nie mają ale jakoś nie slychac żeby Kanada, Meksyk drżały o swe granice i interwencje zbrojne.


Bo zbyt często są zajęci niesieniem pokoju i demokracji w innych częściach świata :roll:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 20 Lut 2014 22:00

molibden napisał(a):
Odyn napisał(a):Nie wiem co tak też wszyscy plują i obwiniają Rosję.Zachód też w tym macza palce i wręcz jest napalony żeby Ukraina otworzyła swój rynek,a oni jak to mają w zwyczaju wejdą na nowo otwarty rynek o go opanują.Światem rządzi pieniądz i on decyduje o wszystkim



Przeciez rynek ukraiński dawno jest otwarty na towary z UE. Są cła, ale w chwili gdy ukraińcy i tak sami nic ciekawego właściwie nie produkują to bez znaczenia. Gdyby zachód chciał to dawno Ukraina byłaby stowarzyszona z UE, ale tak dziwnie się składa ze nie jest. Sytuacja nie jest dramatyczna? Ponad sto osób zastrzelonych to mało? Ta sytuacja do złudzenia przypomina właśnie polski rok 1970 kiedy (o czym mało kto wie) Szczecin ogłosił niezaleznosć od władz z Warszawy . To było tzw Wolne miasto. Wolne miasto skończyło się w momencie strzałów pod komendą MO i padlo kikanascie osób. I dokładnie tak samo jak na Ukrainie byli snajperzy, przypadkowe ofiary i prowokatorzy. pewne procesy sa zresztą typowe dla takich sytuacji. Śmiac mi się tylko chce z Tadli która wystaje i ze strachem w oczach opowiada jak to strzelają po oknach dziannikarzom. Przecież widać że ukształtowanie terenu sprawia że to sa najpewniej rykoszety. A lasery w oknach to równie dobrze mogły być po prostu celowniki przyrządów optycznych wyszukujące snajperów. Niepotrzebne sensacje. Takim właśnie rykoszetem w szczecinie dostała bodaj 16-letnia dziewczyna w oknie na 2 pietrze
A co do Rosji to Rosja jest jak nosorożec który jak wiadomo nie słynie z dobrego wzroku... jak się rozpędzi to nie widzi granic, płotów, zagonów i kwiatków ...Pędzi aż per..nie nosem w baobab i sobie guzów ponabija . A co stratuje po drodze i poniszczy to już niestety nie jego sprawa. Wejscie Rosji siłami ladowymi byłoby dla Rosji katastrofą bo od razu zacznie się wojna partyzancka która za chwilę może rozlać się na inne części Rosji. To byłaby niezwykła głupota ze strony Puina. Bardziej realny jest typowo sowiecki sposób załatwiania tego typu spraw... rękoma ubezwłasnowolnionych władz. Tego Sowieci nauczyli się po Czechosłowacji w 1968. I taka dygresja. USA tez mają strefę wplywó... Wielu sąsiadów nie mają ale jakoś nie slychac żeby Kanada, Meksyk drżały o swe granice i interwencje zbrojne. Ot taka mała rożnica. Chiny tez nie nalezą do państw które w jakiś poważniejszy sposób nęka sąsiadów. Mają konflikt z Japonią o wyspy i strefy na morzu ale Chiny od tysiaca lat praktycznie granic nie zmieniły poza jakimiś okresami obcych inwazji. jak postawili Mur tak się tego trzymają.


Po pierwsze Meksyk i Kanada nie należy do amerykańskich stref wpływu.Od tych państw nie są uzależnione.Amerykańska strefa wpływów leży,gdzie indziejtysiące kilometrów od lini brzegowej USA.To jest zatoka perska i Azja mniejsza.Czyli te wszystkie misje wprowadzenie pokoju i demokracji.Najbardziej obrzydliwą polityką stanów jest utrzymywanie tego państewka Izrael .Tam ofiary nie idą w dziesiątki jak na Ukrainie tylko w tysiące i to USA za to opowiada.Cała polityka Izraela jest pod protektoratem USA, a całe ich uzbrojenie pochodzi ze psie pieniądze ze stanów.O innych strefach wpływów nie,które broniła Ameryka nawet nie zamierzam wspominać,tylko ja do dziś pamiętam zdjęcia jak amerykańscy żołnierze rozstrzeliwali bezbronnych partyzantów wietnamskich.Przypomnij też sobie ile ofiar było w wyniku marszów organizacji pacyfistycznych w Ameryce w latach 60 i 70,ile złamano wówczas praw człowieka poprzez inwigilację i zastraszanie.Nie bronię Rosji,tylko,że Rosja w przeciwieństwie do zachodu nie ma tylu zabaweczek i nie potrafi dobrze zakamuflować swoich dzłań
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez weiner » 25 Lut 2014 00:44

Wydaje mi się, że Ci, którzy pamiętają dawniejsze czasy polskiego PRLu, czasy strajków i zamieszek reagują emocjonalnie co oczywiście jest w pełni uzasadnione. Ja tych czasów nie znam z autopsji ale widzę kilka zasadniczych różnic.

Ukraińcy są bardzo niespokojnym społeczeństwem, co dobrze widać na przestrzeni ostatnich kilku-kilkunastu lat. 10 lat temu Ukrainę opanowała pomarańczowa rewolucja - społeczeństwo podniosło bunt i wybrało prozachodniego prezydenta, na stołku premiera zasiadła wtedy Tymoszenko. Sielanka nie trwała zbyt długo, rozpoczął się okres afer korupcyjnych, wzajemnych oskarżeń. Kolejne wybory wygrała partia Janukowycza. Kolejne protesty, kolejne rządy, koalicje i cały syf wielkiej polityki. Nikt nie był święty - ani Janukowycz, ani Tymoszenko ani Juszczenko. Był nawet okres politycznej walki pomiędzy Tymoszenko a Juszczenko, którzy dawniej współpracowali. W 2010 roku prezydentem został prorosyjski Janukowycz. Problem Ukrainy tkwi w tym, że po pierwsze nie mają dużej alternatywy co do polityków a po drugie w tym, że oni chyba nie do końca wiedzą czego chcą. Ukraińcy często wychodzą na ulicę namawiani przez polityków różnych ugrupowań i różnych interesów i nie oszukujmy się - działa na strasznie destabilizująco i na społeczeństwo i na rozwój całego kraju.

W czasach polskiego PRLu sytuacja była nieco inna - Polacy nie mieli wpływu na wybór władz i praktycznie cały kraj tej władzy nie chciał. W przypadku Ukrainy społeczeństwo wybrało obecną władzę a od zawsze było wiadome, jakie poglądy ma Janukowycz. Inną sprawą jest to, że tylko zachodnia i środkowa Ukraina jest proeuropejska - wschód i południe, nawet w czasach pomarańczowej rewolucji, było za integracją z Rosją i niestety ten podział tkwi do dziś.

Oczywiście nie rozgrzeszam Janukowycza - sytuacje z ostatnich dni nie powinny mieć miejsca i wydarzyło za dużo złych rzeczy. Z drugiej strony mam wrażenie, że Ukraińcy przyzwyczaili się do wymuszania pewnych spraw właśnie zamieszkami i protestami, co na dłuższą jest złe. Spróbujcie sobie przełożyć taką sytuację na realia naszego kraju. Obecnie mamy do czynienia z coraz większym niezadowoleniem z PO. Do wyborów jeszcze trochę ale Kaczyński nie chce czekać i organizuje protesty mające na celu obalenie aktualnej władzy. Są protesty, kraj się destabilizuje ale cel zostaje osiagnięty i PiS przejmuje władzę. Po pewnym czasie społeczeństwo dochodzi do wniosku, że jednak to nie jest to i podkręcane przez polityków opozycyjnego ugrupowania znowu wychodzi na ulicę bo pamięta że to przynosi skutek. Czy rozwiązywanie spraw i problemów w taki sposób jest dobre? Wiem, że brzmi to surrealistycznie ale wydaje mi się, że Ukraina wpadła właśnie w takie błędne koło. Ta niestabilność niszczy Ukrainę, która ma naprawdę duży potencjał rozwojowy, jednak wszystkie takie sytuacje potęgują podziały i hamują rozwój gospodarczy. A co jeśli i tym razem władza nie stanie na wysokości zadania i znowu zacznie narastać niezadowolenie?

Mam wrażenie, że Ukraińcy zostali trochę wykorzystani do przejęcia władzy przez opozycję. Pozostaje mieć nadzieję, że krajem zaczną rządzić ludzie mądrzy, którym udaje się pogodzić społeczeństwo i wyciągnąć kraj z kryzysu. W przeciwnym razie kolejne społeczne niepokoje mogą doprowadzić nawet do głębszego konfliktu i podziału kraju.
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez weiner » 25 Lut 2014 00:52

Dodam jeszcze, że pojawiają się informacje (nie wiem na ile sprawdzone) o tym, że w niektórych regionach, między innymi na Krymie, w Sewastopolu czy Odessie, pojawiają się prorosyjskie manifestacje więc to nie jest tak, że cała Ukraina walczy z 'dyktatorem' a część kraju.
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez karlos » 25 Lut 2014 15:55

Ja jestem zdania, że przywódcy tych protestów są współodpowiedzialni za ten rozlew krwi. Przez te miesiące z bronią na rękach prowokowali milicję i Janukowycza. W końcu musiało się to tak skończyć, jeśli celem protestów było obalenie jakby nie patrząc demokratycznie wybranego rządu i prezydenta. Tym, którzy wymyślili ten scenariusz (USA) były potrzebne te ofiary, aby mieć dobry powód do przeprowadzenia zamachu stanu. Janukowycz źle rządził, ale jakby zachował się Tusk gdyby kibole i narodowcy zgotowali mu majdan przed parlamentem i przyszli z bronią ?
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 25 Lut 2014 16:08

karlos napisał(a):Ja jestem zdania, że przywódcy tych protestów są współodpowiedzialni za ten rozlew krwi. Przez te miesiące z bronią na rękach prowokowali milicję i Janukowycza. W końcu musiało się to tak skończyć, jeśli celem protestów było obalenie jakby nie patrząc demokratycznie wybranego rządu i prezydenta. Tym, którzy wymyślili ten scenariusz (USA) były potrzebne te ofiary, aby mieć dobry powód do przeprowadzenia zamachu stanu. Janukowycz źle rządził, ale jakby zachował się Tusk gdyby kibole i narodowcy zgotowali mu majdan przed parlamentem i przyszli z bronią ?



Nie zapominaj o tych aktach wandalizmu w postaci wdzierania się do posterunków policji i palenia akt.Przecież w nich mogły byś dane niebezpiecznych ludzi,o których już nikt nie wie.Pewna rodzina zamordowała sędziego,ale zostali zwolnieni od odpowiedzialności.To są kpiny
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez DaniellRozenek » 11 Mar 2014 14:58

Image
DaniellRozenek
Młodzik młodszy
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 Paź 2013 12:36

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 11 Mar 2014 15:21

Sikorski, który jako jeden z pierwszych msz uznał Kosowo robiąc z Polski pożyteczną idiotkę, ma szansę być chociaż konsekwentny i uznać niepodległy Krym.

Ale nie, właśnie przeczytałem, że on wzywa Rosję do uznania rządu Jaceniuka. A więc chyba chce, żeby Putin pękł ze śmiechu.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez weiner » 15 Mar 2014 20:21

Nikt tu nie jest bez winy. Co prawda nie byłem entuzjastą zdobywania władzy poprzez organizowanie protestów i zamieszek ale sytuacja rozwinęła się w zdecydowanie złym kierunku. Według mnie Rosja posunęła się za daleko i wiadomo, że nie chodzi im o Rusków mieszkających na Krymie a o pozycję i władzę. Putin ma świadomość, że nikt nie włączy się w ewentualny konflikt zbrojny a i sankcje, którymi co i rusz grożą światowe mocarstwa są mało realne, gdyż żadnej ze stron się to nie opłaca. Mimo iż nie popieram tego co się stało na Majdanie - wykorzystano ludzi a do władzy dorwali się ci, którzy Ukrainą już rządzili i nie robili tego dobrze - to mam nadzieję, że Krym pozostanie w granicach Ukrainy. Oderwanie Krymu dałoby zielone światło do przejęcia władzy we wschodnich regionach a to groziłoby poważną destabilizacją całego regionu i odbiłoby się negatywnie również na naszym kraju.
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez mareqna » 19 Mar 2014 13:12

Nie wierzę w sojusz silnego z słabym.Co to jest NATO? jaką moc sprawczą ma ONZ? Czym słaba Unia Europejska ma postraszyć Rosję,USA czy Chiny? Naprawdę strasznie dotkliwe sankcje nałożyli na Rosję,chyba gospodarczo i militarnie tego nie wytrzymają.Putin dostanie tyle ile będzie chciał.Będzie chciał Ukrainę dostanie Ukrainę,będzie chciał Białoruś dostanie Białoruś,będzie chciał kawałek Polski dostanie kawałek Polski.Żadne mocarstwo zachodnie nie pośle swoich żołnierzy na wojnę z taka potęgą jak Rosja.A sojusze przed II wojną światową też były ale one są dobre na czas pokoju.Gdyby Marocco napadło na Hiszpanię albo Belgia na Niemcy albo Litwa na Polskę to wtedy Sojusz Północnoatlantycki zdałby swój egzamin.Jest tylko nadzieja,że Rusy Krymem się nażrą i dadzą sobie spokój.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 19 Mar 2014 14:02

Polski nie weźmie, bo to już jest zachodnia (niemiecka) strefa wpływów (no chyba, że wrócić do koncepcji granicy na Wiśle). Ale jeśli zachód włazi w strefę rosyjską, a taką jest i będzie Ukraina, no to trudno się dziwić, że akcja wywołuje reakcję.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez Odyn » 19 Mar 2014 15:47

kat. napisał(a):Polski nie weźmie, bo to już jest zachodnia (niemiecka) strefa wpływów (no chyba, że wrócić do koncepcji granicy na Wiśle). Ale jeśli zachód włazi w strefę rosyjską, a taką jest i będzie Ukraina, no to trudno się dziwić, że akcja wywołuje reakcję.

Każde imperium broni swojej strefy wpływów.Ukraina dawno należała do rosyjskiej strefy więc nie ma co się dziwić,że Rosja odpowiada.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postprzez kat. » 19 Mar 2014 16:17

W ogóle dużo ostatnio kretynizmów w tv słyszałem, a jeśli już ktoś waży się wygłosić opinię powątpiewającą w słuszność ujadania naszych polityków na Rosję albo rozumiejącą reakcję Putina i Rosji to zostaje od razu zagadany przez "obiektywnych" prowadzących, ale jedno zapamiętałem szczególnie. Na pytanie o banderowskie flagi i faszystowskie przekonania części zwolenników tej szopki zwanej euromajdan, jakiś młody typ z platformy odpowiada z rozbrajającym uśmiechem, że on się ich w ogóle nie boi, bo wielu z nich w jednej dłoni trzymało czerowono-czarne flagi, ale w drugiej flagi EU :shock:

Niech mi ktoś z licznych tu poprawnie politycznych (Figaro? Frida?) wytłumaczy z łaski swojej ten fenomen. Sam jestem ostatnią osobą, która popiera polityczną poprawność i wielokrotnie kpiłem z unijnych norm w tej kwestyi, ale dlaczego teraz cała unia, i (prawie) cała polska scena polityczna od prawej do lewej strony przymyka oko albo kompletnie nie dostrzega faktu, że w nowo powołanym "proeuropejskim" rządzie Ukrainy znajdują się osoby otwarcie faszyzujące i apologizujące zbrodnicze formacje? Przecież ta sama polska elita :roll: w 39 na złość ruskim ściskałaby się z innym wizjonerem zunifikowanej Europy. :roll: Choć to akurat byłoby jeszcze bardziej zrozumiałe, bo pan H. do 39 nic złego Polakom nie uczynił.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron