Skąd piszecie?

O wszystkim.

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Laleczka Chucky » 07 Gru 2008 19:37

Ja Oleśnica (koło Wrocławia) - 22 lata.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Skąd piszecie?

Postprzez jagaka » 11 Gru 2008 16:31

Jastrzębie Zdrój tuż za miedzą Wodzisławia
jagaka
Młodzik młodszy
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Gru 2008 21:04
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Laleczka Chucky » 11 Gru 2008 16:34

To masz blisko do Sikory :lol:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Duche » 11 Gru 2008 19:46

Lędziny na Górnym Śląsku. Pewnie nikt nie zna tej miejscowości :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Laleczka Chucky » 11 Gru 2008 20:03

Zawsze można sprawdzić na mapie :)
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Matti1301 » 15 Gru 2008 15:11

Z Berlina. Skąd znam polski? Mieszkałem dwa i pół roku w Warszawie (dawno temu) oraz pół roku w Krakowie (nie aż tak dawno temu).
"Proszę się nie sugerować statystyką, bo statystycznie gdy człowiek wychodzi z psem na spacer to każdy z nich ma po trzy nogi."
(z wykładu z ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim)
Awatar użytkownika
Matti1301
Junior
 
Posty: 179
Rejestracja: 13 Gru 2008 21:51
Miejscowość: Berlin

Re: Skąd piszecie?

Postprzez figaro56 » 15 Gru 2008 18:51

To w razie czego można prosić o jakieś tłumaczenie artykułów z niemieckiej sportowej prasy?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Laleczka Chucky » 15 Gru 2008 18:55

Szczególnie dotyczących biathlonu ;-)
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Matti1301 » 15 Gru 2008 19:26

figaro56 napisał(a):To w razie czego można prosić o jakieś tłumaczenie artykułów z niemieckiej sportowej prasy?

Mateusz napisał(a):Szczególnie dotyczących biathlonu ;-)


Chętnie, tyle że z tłumaczeniami z niemieckiego na polski nie idzie mi jeszcze tak gładko (wolę w drugą stronę :wink: ), tzn. będzie tam na pewno kilka błędów, ale będzie zrozumiale.
"Proszę się nie sugerować statystyką, bo statystycznie gdy człowiek wychodzi z psem na spacer to każdy z nich ma po trzy nogi."
(z wykładu z ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim)
Awatar użytkownika
Matti1301
Junior
 
Posty: 179
Rejestracja: 13 Gru 2008 21:51
Miejscowość: Berlin

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Duche » 15 Gru 2008 19:33

To cieszy :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skąd piszecie?

Postprzez figaro56 » 15 Gru 2008 22:19

To nie forum filologii polskiej czy germańskiej i z góry dziękujemy. Mamy okazję z pierwszej ręki dowiedzieć się co słychać w biathlonowej kadrze naszych zachodnich sąsiadów. Mam nadzieję, że ta Magdalenomania już im troszeczkę przeszła.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Matti1301 » 15 Gru 2008 23:12

No nie mam właściwie zamiaru sam z siebie prezentować tutaj jakieś przetłumaczone niemieckie artykuły. Ale jeśli ktoś mnie poprosi o tłumaczenie konkretnego tekstu to chętnie pomogę. Sam zresztą rzadko czytam niemiecką prasę sportową, informacje o biathlonie czerpię przede wszystkim z telewizji i ze strony http://www.biathlonworld.com.
Co do Leny oczekiwania są oczywiście nadal bardzo wysokie, ale "Magdalenomania" nie wybuchła przecież tylko w Niemczech, lecz także za granicą, np. w Rosji już od prawie dwóch lat istnieje fanklub Magdaleny Neuner (jeżeli się nie mylę jest to pierwszy fanklub obcego sportowca w tym kraju). Byłem pod wrażeniem jej strzelania w pierwszych dwóch zawodach tego sezonu. Ale obecnie ona rewelacyjnie ani nie biega ani nie strzela. Więc poczekajmy i zobaczymy ... Dla mnie i tak ciekawsza jest Kathrin Hitzer, bo ona rozwija się wolniej, ale za to bardziej równomiernie.
"Proszę się nie sugerować statystyką, bo statystycznie gdy człowiek wychodzi z psem na spacer to każdy z nich ma po trzy nogi."
(z wykładu z ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim)
Awatar użytkownika
Matti1301
Junior
 
Posty: 179
Rejestracja: 13 Gru 2008 21:51
Miejscowość: Berlin

Re: Skąd piszecie?

Postprzez figaro56 » 15 Gru 2008 23:43

Oczywiście nikt nie wymaga abyś pracował jako nasz rzecznik prasowy. Właśnie o to chodziło, że jak ktoś się natknie na jakiś artykuł niemiecki to żebyś tak ogólnie powiedział o co kaman w tym. Czasami są jakieś wiadomości na oficjalnych stronach niemieckich biathlonistów i tego typu rzeczy. Nie bój się, rękawa sobie nie wyrwiesz w tej "pracy" :lol: Strona którą podałeś niestety jest po angielsku. O ile po niemiecku to obłożony słownikami jakieś prościutkie teksty zrozumiem to po angielsku ni w ząb. Jestem z pokolenia gdzie w szkole królował rosyjski a niejako patriotycznym obowiązkiem każdego Polaka było się tego języka nie nauczyć. Rekordzistą był mój kolega, który jak przystępował do matury nie znał rosyjskiego alfabetu. Nieźle jak na 8 lat nauki co nie?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Matti1301 » 16 Gru 2008 00:04

Też jestem z tego pokolenia, i sytuacja była u nas bardzo podobna (wychowałem się w Dreźnie, czyli w enerdówku). Tacy co nie znali po sześciu latach nauki nawet cyrylicy byli u nas też. :lol: (Wśród maturzystów takich chyba już nie było, bo z kiepską oceną z rosyjskiego nie pozwolili przejść do "rozszerzonej wyższej szkoły", jak to się tam zwało.)
Stronę biathlonworld.com możesz też czytać po niemiecku, musisz po prostu u góry kliknąć na niemiecką flagę.
"Proszę się nie sugerować statystyką, bo statystycznie gdy człowiek wychodzi z psem na spacer to każdy z nich ma po trzy nogi."
(z wykładu z ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim)
Awatar użytkownika
Matti1301
Junior
 
Posty: 179
Rejestracja: 13 Gru 2008 21:51
Miejscowość: Berlin

Re: Skąd piszecie?

Postprzez figaro56 » 16 Gru 2008 00:34

Spotkałem w 1974 roku na wakacjach w Budapeszcie Niemców z NRD o ile pamiętam byli z Karl-Marks- Stadt. Teraz to chyba Chemnitz? Byliśmy rówieśnikami i z rosyjskiego to byliśmy przy nich orły, sokoły i bażanty. :lol: Do tego ten koszmarny akcent. Już lepiej dogadywaliśmy się tą naszą kulawą niemczyzną. :wink:
Ps. Węgrzy w rosyjskim niewiele lepsi :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Matti1301 » 16 Gru 2008 01:26

No jasne, bo polski jest przynajmniej trochę podobny do rosyjskiego, ale dla nas to był zupełnie egzotyczny język. Na początku moja podstawowa znajomość rosyjskiego pomogła mi w nauce polskiego, ale po niezbyt długim czasie było już odwrotnie. Obecnie dzięki znajomości polskiego znam rosyjski lepiej niż po zakończeniu szkoły, a to w przeciwieństwie do przeważającej większości moich rówieśników we wschodniej części Niemiec, bo tam już trudno o kogoś kto by chociaż jeszcze trzy rosyjskie słówka pamiętał. :lol:

PS. Może dziwi cię, że pisząc o byłej NRD używam ciągle słówka 'tam'. Otóż mieszkam od 29 lat w RFN i mimo że prawie cały czas spędziłem w zachodniej części Berlina, czyli w środku NRD, a później byłej NRD, to jednak czuję się od niej już bardzo daleki. Tak to po prostu jest... :wink:
"Proszę się nie sugerować statystyką, bo statystycznie gdy człowiek wychodzi z psem na spacer to każdy z nich ma po trzy nogi."
(z wykładu z ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim)
Awatar użytkownika
Matti1301
Junior
 
Posty: 179
Rejestracja: 13 Gru 2008 21:51
Miejscowość: Berlin

Re: Skąd piszecie?

Postprzez kamila » 16 Gru 2008 07:51

Witajcie. Ja piszę z Gdańska. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamila
Biathlon.pl
 
Posty: 93
Rejestracja: 21 Lis 2006 09:48

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Mundzioł » 20 Gru 2008 22:19

Ja pisze z Gostynia!
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Masha » 20 Gru 2008 22:37

za Słupska
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Skąd piszecie?

Postprzez Fevon » 21 Gru 2008 15:08

Sosnowiec - tu mieszkam, a uczę się w mieście obok :wink:
Fevon
Junior młodszy
 
Posty: 83
Rejestracja: 07 Gru 2008 11:50
Miejscowość: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron