Prawdziwi eksperci są wśród nas!

O wszystkim.

Prawdziwi eksperci są wśród nas!

Postprzez kat. » 22 Gru 2011 22:43

RakuNH napisał(a):Najbardziej wkurzający forumowicz - Wysamaster i inni typerzy wpadający po biegu z pytaniem "ile macie punktów?". Oczywiście nie wliczam do tej grupy stałych analizatorów jak Kat. czy Friducha.


:D

Ja raczej nie pytam, mówię tylko, ile sam ich mam i czekam na reakcje, tj. jakie będzie natężenie śmiechu i już wiem, ile mają punktów inni ;) No, raz chyba Friducha napisała, że "rządzę", z czego wywnioskowałem, że pewnie ma mniej, ale to wyjątek taki tylko, choć fajny był, ten wyjątek jeden taki. 8-)

Wydzieliłem temat/RakuNH
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez RakuNH » 23 Gru 2011 12:04

Mi tutaj chodzi tylko i wyłącznie o takich co wpadają, pytają i wypadają i tak co weekend ;) Jak ktoś się na stałe udziela, to oczywiście niech się chwali czy żali. Już pomijam, że częstość wpadania, zależy od miejsca w typerze :D Najgorsi są jeszcze Ci, którzy źle życzą reprezentantom polski, żebym dostać więcej punktów w typowaniu.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez figaro56 » 23 Gru 2011 12:29

A tak ogólnie to powinno się wydzielić osobny dział do tego waszego typowania. Skoro to was kręci to nie mam nic przeciwko dobrej zabawie ale kiedy wchodzę na forum i widzę nowe wpisy w dziale biathlon to chciałbym poczytać o biathlonie a nie komentarze jak wam poszło to typowanie.
To była moja ostatnia rozpaczliwa próba zdystansowania Friduchy jako generatora czepialstwa. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez Janko10 » 25 Gru 2011 23:35

Figaro, próba nieudana. :lol:
A dział taki jak najbardziej jest. ;)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez kat. » 26 Gru 2011 13:28

Jest temat, w dziale biathlon. Dopóki sam się w to nie bawiłem, też mnie to wkurzało: widzę nowe posty, wchodzę i czytam, że x ma 54 punkty, a y 49 :idea:
Jedna rada, Figaro: nie ma uproś, trzeba zacząć typować. ;)

Choć według mnie pomysł Figara, żeby wyodrębnić tematy typerskie do samodzielnego działu, wart jest rozważenia. Z drugiej strony większość dyskusji o typowaniu toczy się i tak na czacie, i tak jest chyba ok.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez Predator » 28 Gru 2011 10:29

Drodzy eksperci od biathlonu! Jak w każdej dziedzinie życia teoria bardzo rozmija się z praktyką. Fajnie jest czytac Wasze posty dogłębnie (na pozór) analizujące szanse poszczególnych zawodników na zwycięstwo w poszczególnych biegach. Niestety życie surowo weryfikuje Wasze napiętnowane sympatią do poszczególnych zawodników opinie i typy. Wystarczy spojrzeć na klasyfikację typerów aby stwierdzić, że "mistrzowie świata" czy "mistrzowie olimpijscy" plasują się w dolnych rejonach tabeli. W związku z tym proponuję trochę więcej pokory i i troche więcej uznania dla prawdziwych ekspertów, którzy sa wśród nas......
Daszka ruuuuleeez!
Marek Kolejarz
Awatar użytkownika
Predator
Kadra B
 
Posty: 658
Rejestracja: 17 Gru 2008 19:39
Miejscowość: Małopolska

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez RakuNH » 28 Gru 2011 10:43

Predator napisał(a):W związku z tym proponuję trochę więcej pokory i i troche więcej uznania dla prawdziwych ekspertów, którzy sa wśród nas......


Dopiero po zobaczeniu screena z zakładów bukmacherskich z wygraną większą sumą na zawodach biathlonowych - jak prawdziwy mistrz, a nie dzieciak bawiący się w typowanie ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez kat. » 28 Gru 2011 11:07

:D

Ja sobie żartowałem, ale widzę, że niektórzy naprawdę spinają poślady na tego boba :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez figaro56 » 28 Gru 2011 13:59

I ty mi Kat proponujesz w tym udział? To nie zabawa a walka na śmierć i życie. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez kat. » 28 Gru 2011 14:20

Duche - w tym roku już późno, ale na przyszły masz nową, elektryzującą kategorię w plebiscycie - PRAWDZIWY EKSPERT :?

Proponuję też, żeby pierwsza 5 - 10 z typowania miała pod nickiem taką rangę, bo szary człowiek (czy to mistrz olimpijski jak Figaro czy szeregowy członek, za przeproszeniem, kadry A) czasem nie wie, z kim gada i komu należy się na tej dzielni szacun :o
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Prawdziwi eksperci

Postprzez markos7207 » 28 Gru 2011 14:43

Ja tam nie wiem co robią prawdziwi eksperci, ale ja, biathlonowy laik zanim wytypuję odpowiednią "5-kę", odwiedzam wróżkę, układam tarota, wertuję horoskopy, sprawdzam jaki jest układ gwiazd i planet no i oczywiście "jadę " z fusów. Jak wiadomo fusy to podstawa ;), szkoda że Cyganek już jak na lekarstwo :mrgreen: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez kat. » 28 Gru 2011 15:03

O, to masz zadatki na prawdziwego eksperta, Markos ;)

Ja obliczam biorytm dla każdego zawodnika z pierwszej 50 PŚ

Przed chwilą zrobiłem biorytm Daszce i od razu widzę, że w dniu sprintu w Oberhofie będzie w dołku fizycznym (-97 %) i nie ma co na nią stawiać. 8-)

Raku - mógłbyś wydzielić temat dla prawdziwych ekspertów? 8-)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez figaro56 » 28 Gru 2011 15:16

Podobno na Słowacji jest jeszcze Cyganek trochę. ;)
Markosie prawdziwi eksperci jednym rzutem oka spośród setek podróbek potrafią wskazać prawdziwy diament a potem znajdując rysę obrażają się na ten diament śmiertelnie. :D
Te wszystkie tematy polityczne i światopoglądowe przy tym co proponuje Kat to małe piki. To dopiero będzie napinkowy temat.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez friducha » 28 Gru 2011 17:07

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 03:38, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Plebiscyt Forumowiczów 2011

Postprzez markos7207 » 28 Gru 2011 17:16

W takim razie Predator musi być kobietą :lol: .
No szkoda Figaro że mieszkam na przeciwległym biegunie, bo co rusz zasięgałbym języka u naszych południowych sąsiadek-wróżbitek i nie tylko sanki ale i bob byłby mój jak w banku ;) .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Prawdziwi eksperci są wśród nas!

Postprzez Predator » 29 Gru 2011 09:45

Oj zabolałooooooo, niektórych nawet bardzo! Tymczasem ja oczywiście nie pisałem o sobie. Nie będę jednak z właściwą sobie nieskromnością protestował przeciw takim skojarzeniom. I przyłóżcie się trochę do tych typowań Mistrzowie bo nie będę miał z kim przegrać!!!!
Daszka ruuuuleeez!
Marek Kolejarz
Awatar użytkownika
Predator
Kadra B
 
Posty: 658
Rejestracja: 17 Gru 2008 19:39
Miejscowość: Małopolska

Re: Prawdziwi eksperci są wśród nas!

Postprzez kat. » 29 Gru 2011 11:39

Dobry temat, Raku ;)

Bez obrazy dla Friduchy, ale nie wiem, czy kobieta może być Prawdziwym Ekspertem. Intuicja to takie mgnienie tylko, przeczucie, a Prawdziwym Ekspertem jest się dzień i noc, żyje się z tym brzemieniem. Tak sobie myślę. Prawdziwy Ekspert gardzi i intuicją, i słowackimi Cygankami.

A propos Cyganek, Markos - nie musisz uderzać aż na Słowację. W miastach na południu jeszcze znajdą się jakieś niedobitki. Zresztą, mnie ogólnie Cyganki bardzo "lubią", nie wiem czemu, i na północy też je bez problemu znajdowałem (albo raczej odwrotnie). Jakoś łatwowiernie wyglądam chyba. Albo moja przyszłość się ciśnie na usta, jeśli tylko na mnie spojrzeć :roll:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Prawdziwi eksperci są wśród nas!

Postprzez friducha » 29 Gru 2011 13:32

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 03:42, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Prawdziwi eksperci są wśród nas!

Postprzez nicpoń » 30 Gru 2011 08:48

Kobieta może być ekspertem, ale rzadko nim bywa. Wystarczy poszukać specjalsitów w danej dziedzinie i w zdecydowanej większości to faceci. Choćby Noble, kobiet garstka. A gdyby nie chore parytety, to tez byłyby rzadkością w polityce. Zresztą czemu się dziwić, skoro nawet same na siebie (w sensie własną płeć) nie głosują. Kobiety mają mniejsze możliwości, najwybitniejsi muzycy, kompozytorzy, uczeni- 99 % to mężczyźni. Może to wynikać z mniejszego mózgu. Z mężczyznami kobiety nie mogą się równać
Jeśliby tak nie było, to w sporcie w wielu dyscyplinach kobiety powinny rywalizować z mężczyznami w jednej konkurencji. Takie strzelanie, czy łuki. Powinno to być wtedy bez podziału na płeć, bo siła nie ma tu znaczenia, a mimo tego nie pozwala się na takie rozgrywanie zawodów.
nicpoń
Junior młodszy
 
Posty: 86
Rejestracja: 10 Mar 2011 07:25

Re: Prawdziwi eksperci są wśród nas!

Postprzez kat. » 30 Gru 2011 10:23

No to wszedłeś na śliski grunt ;) Ogólnie odpowiedź na pytanie, czemu mniej jest wśród kobiet jednostek wybitnych, jest dość prosta: kobiety są bardziej "wypośrodkowane" w sferze inteligencji. Tzn. mniej jest wśród nich zarówno skończonych idiotek, jak i geniuszy. Faceci częściej popadają w skrajności.
Pewnie, "betonowe" feministki powiedzą, że to (przede wszystkim) kwestia utrwalonych przez wieki wzorców, ale g prawda. Jeśli by tak było, to choćby wśród wspomnianych kompozytorów, powinno być zatrzęsienie kobiet, skoro przez lata każda szanująca się dziewczyna chodziła od dzieciństwa na lekcje muzyki.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron