Od finansowania sportu po operacje plastyczne

O wszystkim.

Re: Finansowanie sportu

Postprzez Janko10 » 22 Paź 2011 01:09

figaro56 napisał(a):...Już szybciej przeczytałem ten post Raku ale postanowiłem go zignorować bo śmierdział mi on ideologią JKM z daleka. Wolę i lubię spierać się z Raku w czysto sportowych tematach pomny tego jakiego focha strzelił gdy poddałem w wątpliwość niektóre pomysły jego politycznego guru. No ale jak dołączył się do tego Janko to nie zdzierżyłem. Wiem utopijne tematy są nieraz bardzo nośne.

No to się przysłużyłem do rozwoju tego tematu . Chyba dobrze.
Nośne na max 2% w populacji to chyba nie nośne...
RakuNH napisał(a):...Warto też dodać, że JKM nie jest żadnym moim guru...

Moim również. Po prostu jest mi najbliżej do Jego poglądów.
figaro56 napisał(a):Raku możesz snuć te swoje teorie jak to niewidzialna ręka rynku sprawiedliwie rozdzieli dobra i sport będzie kwitł a i szeroko rozumiana kultura. :roll: Tylko ostrzegam, że te swoje teorie będziesz nadal snuł po 30 czy 40 latach czy nawet 50 i nadal będą to tylko utopijne bajki...

Jak na mój podeszły wiek to nie dożyję więc sobie odpuszczę... W "rękę" wierzę, też bez komentarza.
figaro56 napisał(a):...Nie lepiej zastanawiać się jak sprawiedliwie i mądrze dzielić społeczne pieniądze w systemie jaki jest i zapewniam będzie...

"sprawiedliwie i mądrze dzielić społeczne pieniądze"... brrrr.... niektórzy wiedzą co mną wstrząsa...
Ja mam nadzieję Mości Figaro, że Twoje słowo "w systemie jaki jest i zapewniam będzie" w gówno (bez urazy) się obróci.
figaro56 napisał(a):...Ja jakoś nie żałuje żadnej złotówki z moich podatków jaki poszedł na sport mimo iż nie mam żadnej gwarancji, że nie dali ją na ten przykład pływaczce synchronicznej. Jak dziewczynie za to kupili tę klamerkę na nos i dzięki mnie nie opiła się wody to też dobrze. :D

A ja żałuję każdej mojej złotówki wydanej bez mojego wyraźnego przyzwolenia. W ostateczności może mógłbym sobie sam podzielić jak ten 1% marny...
Klamerka to pikuś, mogę zafundować dla wszystkich pływaczek synchronicznych w Polsce i nie zbiednieję...
friducha napisał(a):...- preferowane będą sporty drużynowe, bo tam łatwiej o przewidywalność i szybciej są wyniki...

Niekoniecznie, sporty drużynowe są kosztowne. A jeśli nawet to co z tego? Ja nie chcę sponsorować wszystkich "po równości" i tyle.
friducha napisał(a):...Więc taki np. biathlon z Polski zniknąłby zupełnie...

Spokojnie, dalibyśmy radę... :|
friducha napisał(a):...jak sobie wyobrażacie reprezentację na IO? gdzie obowiązuje zakaz reklamowania sponsora?...

MKOL to świetnie prosferująca firma... Wszyscy chcą na IO startować "za friko"...
friducha napisał(a):...- sport kobiecy pewnie ostałby się właśnie w dyscyplinach ze sportem mających niewiele wspólnego- jak np. moje "ulubione" łyżwiarstwo figurowe, albo inne podrygiwania gdzie się ocenia "wrażenie". Bo one takie zgrabne i zwiewne i prezentują Wasze wyobrażenie o kobiecości. Umięśniona kobieta wygląda "nieestetycznie" i "niekobieco". Tylko, że co Was to obchodzi? A skoro nawet Torcia w końcu za mąż wyszła to znaczy, że jak to mawiają macho "każda potwora znajdzie swojego amatora". Jak nie lubisz to nie oglądaj- przymusu nie ma...

Tutaj się nie dogadamy, ale powiedz mi dlaczego mam to sponsorować??? :shock:
A nic mnie to nie obchodzi, póki nie muszę za to płacić. Dzisiaj płacę.
Zgoda. Przymusu nie ma. Chcesz oglądaj. Za swoje. Nie za moje.
friducha napisał(a):...A cóż Ci tak Janko te baby w sporcie przeszkadzają? Po Twoich postach wnoszę, że jednak np. baby w biathlonie oglądasz.

Ależ nic. :shock:
Możliwe, że nie pamiętam promowania "bab" w biathlonie... Ale mogło być.
friducha napisał(a):...Z moich podatków idzie więcej pieniędzy na znienawidzoną przeze mnie piłkę niż na mój ulubiony biathlon- takie chamskie prawo większości i nie biadolę jak to jest źle...

No to się Tobie dziwię...
Nie wolałabyś decydować???
friducha napisał(a):...Uważam, że akurat pieniądze wydawane z budżetu na sport to jest jedna z najlepszych metod inwestowania w przyszłość tego kraju. A jeżeli chcemy, żeby przy nazwiskach polskich sportowców widniała polska flaga to przyzwoitość nakazuje ich wspierać...

Demagogia. :|
friducha napisał(a):...Zapewne wg. Ciebie jedyne pożyteczne konkurencje dla bab to "zmywanie garów na czas", ewentualnie haftowanie makatek, ale dalibyście sobie już spokój z tym waszym wstecznym szowinizmem, bo XIX wiek się skończył już jakiś czas temu...

Chciałaś mnie obrazić czy sprowokować??? Może szkoda, że nie znasz mojej "uciśnionej" Żony, bo by się uśmiała...
figaro56 napisał(a):...Przetrwanie takiej dyscypliny jak biathlon możliwe jest tylko dzięki subwencjom budżetowym...

Mylisz się Figaro.
A jeśli się nie mylisz to niech biathlon nie przetrwa.
Trzeba będzie przeżyć…
friducha napisał(a):A jednak fajnie jest sobie liczyć na dobre serca? Muszę Cię Raku zmartwić drapieżny kapitalizm raczej utwardza serca i zaszywa kieszenie niż je otwiera :( ...

Jakieś konkrety czy tylko populistyczne stwierdzenie?
friducha napisał(a): ...
RakuNH napisał(a): Zostałem wrzucony do worka z szowinizmem, więc też napiszę abyście dali sobie spokój z tym nowoczesnym feminizmem.

NIe zostałeś, ten fragment posta był napisany i to wyraźnie do Janka, ale widzę, że sam się do tego worka właśnie dorzuciłeś :( a szkoda....

Biedny Raku... :lol: Janko szowinista... :lol: Nie znasz mnie Friduszko. :(
friducha napisał(a):...
RakuNH napisał(a):W czystym kapitalizmie nie rozdaje się cudzych pieniędzy :roll:

Tak uważasz? A czym innym jest zarządzanie kapitałem spółki? to nie jest rozdawanie cudzych pieniędzy? Że już nie wspomnę o fundacjach charytatywnych...

O czym Ty mówisz??? Porównywanie piernika z wiatrakami!!!
Zarządzanie kapitałem Spółki kapitalistycznej nie jest absolutnie "rozdawaniem cudzych pieniędzy". A wspomnienie (poprzez "nie wspomnę") o fundacjach jest tutaj totalnym nieporozumieniem. Oczywiście niezbadane są meandry socjalistycznych i feministycznych kierunków myśli Friduchy i pewnie się z tego będzie wykręcać ale to dla mnie totalny zlepek populistycznych dziwadeł...
matti napisał(a):Pozostaje współczuć mieszkańcom okręgu Friduchy. Oby tak dalej... a już niedługo nawet wyborów nie trzeba będzie przeprowadzać!

Również współczuję.
RakuNH napisał(a):..."Dalibyście sobie już spokój z tym waszym wstecznym szowinizmem" to w moim mniemaniu liczba mnoga, a więc musiał ktoś być w towarzystwie kolegi bociana i jedynym kandydatem jestem ja.

Przykro mi, ale to ja swój głos wygrałem. Głosuję na ludzi, którzy reprezentują moje poglądy, a i tak nie dojdą do władzy więc się na nich nie zawiodę. Gdzie tu widzisz porażkę? Wybory to nie zakłady bukmacherskie gdzie obstawia się zwycięzców.
[/quote]
Dobre towarzystwo... :lol: :lol: :lol:
Też swój głos wygrałem. :)
Poprawny politycznie zawsze coś do sejmu wprowadzi. Nie zazdroszczę. :|
c.d.n.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Finansowanie sportu

Postprzez friducha » 22 Paź 2011 12:35

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 01:59, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Finansowanie sportu

Postprzez RakuNH » 22 Paź 2011 13:07

Bardzo duże uproszczenie Friducho. To, że jakiś dochód nie jest opodatkowany, to nie znaczy że ktoś nie płaci podatków ;) Z tego co wiem, to na sport bardzo mało idzie z podatków dochodowych (o ile dobrze pamiętam to ok 2% państwowych pieniędzy). Dużo idzie z totalizatora sportowego czy zakładów bukmacherskich naziemnych i tutaj na pewno sporo grosza zostawiłem (to co wygrywałem w internetowych zostawiałem w naziemnych :D )

Sam kiedyś myślałem, że palacze są "zakałą" służby zdrowia, ale byłem wtedy nieświadomy, że tak na prawdę to oni płacą ogromne podatki stanowiące 1/4 budżetu NFZ i to oni fundują innym państwową służbę zdrowia. Za taką sumę jaką płacą prywatny ubezpieczyciel na pewno by ich przygarnął w ciemno po uczciwym zdeklarowaniu że palą.

I na koniec warto zauważyć, że to Ty chcesz żeby ktoś inny zarządzał Twoimi pieniędzmi, więc nie możesz mieć pretensji że idą tu czy tam. Dzięki że nam wyjaśniłaś, że wygrany głos był tylko na PO - reszta przegrała. Rozumowanie godne Bronka.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Finansowanie sportu

Postprzez matti » 22 Paź 2011 14:44

Trochę informacji dotyczących Libii Kadafiego. Friducho propaganda zrobi wszystko! Proponuje zapoznać się z liczbami (i nie tylko) poniżej i powiedzieć sobie wprost- Libia była jednym z nielicznych państw gdzie nie było deficytu i długu publicznego. Ludziom tam się wydaje, że poprzez demokrację (tak sławioną przez Bronisława "Bula" i innych mędrców) opierającą się na okupacji ze strony Zachodu będzie im lepiej niż dotychczas! Teraz to już lepiej nie będzie. Zachód rozkradnie ropę i gaz. A Libijczykom zostanie to co Afgańczykom i Irakijczykom czyli walka z okupantem! Ja chcę takiego Dyktatora! Po co oni zabijali Kadafiego? Moglibyśmy dokonać wymiany- my im damy Komorowskiego i Tuska i weźmiemy tegoż okrutnego dyktatora! Szkoda, że się nie udało.

* PKB per capita = $14,192
* każda rodzina otrzymuje rocznie pomoc = $1,000
* bezrobotny otrzymuje $730 miesięcznie
* miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000
* każdy noworodek = jednorazowo $7,000
* po zawarciu małżeństwa każda para = $64,000 na zakup mieszkania
* na założenie własnej działalności jednorazowo = $20,000
* zakaz wysokich podatków i ceł
* darmowe edukacja i opieka zdrowotna
* edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo
* sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. spożywcze
* surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt
* liczne apteki z darmowymi lekami
* podrabianie leków uważane za groźne przestępstwo
* nie ma opłat za czynsz
* nie ma opłat za energię elektryczną
* zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”
* pożyczki na zakup samochodu i mieszkania bez odsetek
* zakaz usług w zakresie nieruchomości
* osoba kupująca auto, do 50% ceny płaci państwo, w przypadku milicji = 65%
* paliwo tańsze od wody: 1l. paliwa = $0.14. Zysk ze sprzedaży ropy wydawany dla dobra społeczeństwa i podnoszenie standardu życia
* Kadafi zgromadził ponad 143 t złota. Planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami
*duże sumy wydawane na irygację z wód gruntowych, w ilości około 100 odpływów z Nilu. Ze względu na skalę tego projektu nazwano go „ósmym cudem świata.” […] Jest to tzw. „zielona rewolucja.” która rozwiązuje wiele problemów żywnościowych w Afryce, a Libii zapewnia stabilność i niezależność ekonomiczną.
* w 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak, oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni. Przedłożył projekt rezolucji ws. odszkodowania byłych państw kolonialnych byłym koloniom za eksploatację w okresie kolonialnym […]
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Finansowanie sportu

Postprzez Janko10 » 22 Paź 2011 22:54

friducha napisał(a):
Janko10 napisał(a):Zgoda. Przymusu nie ma. Chcesz oglądaj. Za swoje. Nie za moje.

Janeczku drogi tylko, że ja właśnie oglądam ZA SWOJE. Płacę podatki więc mi nie zarzucaj, że TY sponsorujesz moje zainteresowania. Jak już, to oglądamy za NASZE. A taki Raku ogląda też za NASZE, a sam się nie dokłada wcale i jeszcze bardzo nad tym boleje, że NASZE pieniądze są źle wydawane. I to jest dopiero kuriozum... :D ...[/i]

Friduszko droga, doskonale wiesz, że nie chodziło mi o Ciebie tylko o to, że jeśli chcę oglądać biathlon to powinienem za to zapłacić ja, a jeśli mam pływanie synchroniczne w głębokim poważaniu to niech za to płacą ci co to lubią. Teraz płacę i za to co lubię i za to co nie lubię. Jeśli Ty się z tym zgadzasz to Twoja sprawa, ja tego nie akceptuję.
Pomijając nieprawdę, że się Raku "nie dokłada" (chyba, że nasza Żywa Legenda osiągnęła stadium rozwoju w którym nie musi wydawać pieniędzy, ale to chyba trudne nawet dla Żywej Legendy), zupełnie nie rozumiem dlaczego uważasz, że Raku nie powinien się wypowiadać na temat złodziejstwa państwowego skoro jest Obywatelem tego kraju... I to mówi gorąca zwolenniczka demokracji i wolności słowa... :shock: Pewnie zaraz powiesz, że tego nie powiedziałaś/napisałaś ale "kuriozum" zabrzmiało jednoznacznie..
friducha napisał(a):
Janko10 napisał(a): Może szkoda, że nie znasz mojej "uciśnionej" Żony, bo by się uśmiała...

no to Janko albo jesteś totalnym hipokrytą i co innego na forum klepiesz, a co innego robisz w życiu. Albo żona Ci skutecznie w domciu patelnią/wałkiem wytłumaczyła rolę kobiety :lol:

Rozumiem, że z mojego klepania wynika, że moja Żona jest uciśniona. :shock: Może jakiś fragment przytoczysz, który by o tym świadczył? To, że feminizm kojarzy mi się z innym ruchem na "f" nie oznacza, że gnębię kobiety. To, że nie pasjonują mnie za bardzo ciężary czy skoki w wykonaniu kobiet (ale Polce zawsze będę kibicował) to też chyba o tym nie świadczy. A może to, że zauważam pewne różnice pomiędzy płciami o tym świadczy?...
friducha napisał(a):
Janko10 napisał(a):Zarządzanie kapitałem Spółki kapitalistycznej nie jest absolutnie "rozdawaniem cudzych pieniędzy"

ależ jest "rozdawaniem cudzych pieniędzy" tylko się szumnie nazywa "zarządzaniem" :lol:...[/i]

Ależ nie jest. Jeśli daję kasę dajmy na to Raku i mówię "Raku pomnóż mi tę kasę" to on ma ją pomnożyć. Jak mu się nie uda to go wywalę z roboty. A on ma nie rozdawać, tylko tak kombinować, aby mi oddać więcej w takiej czy innej formie (dywidenda, wzrost wartości udziałów/akcji). Jak będzie rozdawał to powtórzę: wywalę go z roboty. Oczywiście nieco upraszczam, bo decyduję swoją wartością włożonego kapitału i jak się ten przykładowy Raku dogada z innymi udziałowcami to będę mógł mu skoczyć ale w normalnej niekorupcyjnej sytuacji nie ma powodu by inni udziałowcy mieli się ze mną co do "wywalenia" nie zgodzić.
friducha napisał(a):
Janko10 napisał(a):Też swój głos wygrałem. :)

Wygrałem bo przegrałem hmmm :roll: może odpowiem w Twoim stylu: Oczywiście niezbadane są meandry kapitalistycznych i szowinistycznych kierunków myśli Janko i pewnie się z tego będzie wykręcać ale to dla mnie totalny zlepek populistycznych dziwadeł...

Wygrałem, bo zagłosowałem zgodnie ze swoimi poglądami a nie wybierając mniejsze zło.
"szowinistycznych" sobie wypraszam. :roll:
A jak już chcesz sobie ze mnie podrwić to się bardziej postaraj niż Ctrl+C/Ctrl+V. ;)
matti napisał(a):...* zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”...[…]

Za to pewnie oberwał... To straszne, nie zniósłbym takiego totalitaryzmu... ;)
matti napisał(a):...* w 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak, oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni...[…]

Za to też mógł oberwać a ja bym mu za to rękę uścisnął.
Co by nie powiedzieć to został zamordowany w imię demokracji.
I co by nie powiedzieć to wolności za jego czasów w Libii nie było.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Finansowanie sportu

Postprzez matti » 23 Paź 2011 06:09

Wolności nie było zgadza się. Było bardzo dużo zakazów. Ale za to jaki poziom życia!!!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Finansowanie sportu

Postprzez figaro56 » 23 Paź 2011 09:40

Pytanie do Libijczyków dlaczego dobrodzieja zaciukali. Jak widać nawet w złotej klatce nie da się na dłuższą metę żyć. Jak powiedział Churchill. "Demokracja to bardzo niedoskonały system ale póki co jeszcze nikt nie wymyślił nic lepszego". Pomijając Kadafiego ale ileż to tyranów i różnej maści zamordystów właśnie demokracja wyniosła do władzy. Pozbawienie władzy takiego delikwenta już takie proste nie jest skoro skutecznie rozmontowano demokratyczne podwaliny systemu przy aprobacie społeczeństwa. Dlatego tak ważne jest aby dbać to co demokrację broni. Nie będę tu nikogo pouczał co jest fundamentem demokracji bo to każdy wie ale chcę przestrzec, że to nie jest dane raz na zawsze jak uczy historia. O to trzeba dbać i to niezależnie czy rządzi Tusk, Kaczyński, Palikot,JKM czy ktokolwiek inny. Na mnie zawsze możecie liczyć jeżeli ktoś podniesie łapę na trójpodział władzy, wolność mediów, wolne wybory czy niezawisłość demokratycznych instytucji jak Trybunał Konstytucyjny czy Narodowy Bank Polski. W takim przypadku stanę ramię w ramię z Mattim,Janko, Raku, Friduchą, Kat. i ostatnią rzeczą która będzie mnie interesować to na kogo głosowaliście. W demokracji ten dziś u władzy a jutro tamten ale są wartości które zawsze powinny nas jednoczyć.
Ostatnio edytowany przez figaro56, 23 Paź 2011 09:51, edytowano w sumie 1 raz
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Finansowanie sportu

Postprzez friducha » 23 Paź 2011 09:49

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:00, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Finansowanie sportu

Postprzez RakuNH » 23 Paź 2011 10:35

I nie zaskakuje Cię Friducho to że ja sobie zdaje sprawę, że jestem pijawką obecnego systemu? W dużej mierze (powiedzmy 50%) jestem na utrzymaniu rodziców (choć aktualnie nie jest ono kosztowne, bo prawdziwy student w dzień przepija moje długoterminowe utrzymanie :D ), a to co zarobiłem w czasie swojego życia to być może nie aż tak bardzo mała suma, ale nie objęta podatkiem dochodowy. Innymi słowy - pasożyt :D

Widzę, że nie możesz zdzierżyć tego, że ktoś mimo, że ma korzyści z obecnego systemu (choć tutaj dochodzą kwestie zdrowotne i gdybanie co by było gdybym od urodzenia kontrolował wszystko prywatnie) to jest za jego zmianą bo uważa go za bezsensowny i właśnie na samym sobie najlepiej widzi jego absurdy. Ja nie oczekuje od nikogo przymusowej pomoce, ale jak to się się mówi "po to się ma ręce żeby brać". Poza tym jakby rodzice i cała moja rodzina i znajomi nie płacili podatków, to na prawdę miałbym do kogo się ewentualnie zwrócić o pomoc i wówczas byłoby to zupełnie inne podejście, bo by się u wszystkich utarło, że nie ma nic za darmo. Ja Tobie i każdemu forumowiczowi chętnie pomogę, ale aktualnie to nie podatnik a państwo decyduje komu pomoże. Członek wielkiej rodziny płacącej regularnie składki może nie dostać zasiłku czy renty, a dostanie go jakiś lewus, który ma większe znajomości. Rybiński mówił kiedyś, że według najnowszych badań 78% pomocy socjalnej nie trafia do biednych, a do tych którzy pracują na czarno i zaniżają zarobki. Czy tak trudno te wszystkie mechanizmy racjonalnie przeanalizować?

Widzę, że nie dojdziemy tu do żadnego konsensusu.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Finansowanie sportu

Postprzez figaro56 » 23 Paź 2011 12:01

Tak narzekasz Raku a sam jestem przekonany znasz takie osoby jak ich określiłeś lewusów i powiedz na ilu złożyłeś doniesienie czy to do policji skarbowej czy do opieki społecznej. I znowu jestem przekonany, że na nikogo bo u nas donosiciel i kapuś w społecznym odbiorze mieści się tak koło pedofila. Wcale nie mam do ciebie pretensji bo mam to samo. Dla ludzi to nie jest oszust i naciągacz tylko ktoś zaradny bo społeczny grosz bierze się z chmur i jest niczyj a więc można go brać bez wyrzutów sumienia. Każdorazowa ulga w zamyśle mająca pomóc tym potrzebującym rodzi całe rzesze cwaniaczków na tym żyrujących. Ja już i tak zrobiłem postęp bo ostro reaguję gdy ktoś mi się chwali jaki to jest "zaradny" i z tego powodu kilka osób się do mnie nie odzywa ale do doniesienia do właściwych organów nadal jestem daleki.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Finansowanie sportu

Postprzez kat. » 23 Paź 2011 12:21

figaro56 napisał(a):I znowu jestem przekonany, że na nikogo bo u nas donosiciel i kapuś w społecznym odbiorze mieści się tak koło pedofila.


I bardzo niesłusznie. Pedofilia to choroba, donosiciel - charakter.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Finansowanie sportu

Postprzez friducha » 23 Paź 2011 13:16

bye
Ostatnio edytowany przez friducha 22 Sie 2016 02:00, edytowano w sumie 2 razy
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Finansowanie sportu

Postprzez karlos » 23 Paź 2011 13:30

@friducha
idealiści nie zważają na osobiste korzyści ;) .
Ja dodam ze swej strony, że w historii już mieliśmy takie czasy kiedy państwo odgrywało bardzo niewielką rolę, a o wszyskim decydowała arystokracja czy potem bogate mieszczaństwo. Oczywiście były to czasy, w których nie było wolności czy równości, jednak na co komu wolność skoro nie ma co włożyć do garnka.
Odnośnie Libii to niestety wprowadzenie demokracji zapewne przyczyni się do spadku poziomu życia przeciętnego Libijczyka, ale za to będzie mógł swoje smutki utopić w alkoholu :lol: . Dlaczego tak się stanie ? Ponieważ bardzo dużą część zysków z wydobycia surowców przejmą prywatne firmy, które wbrew temu co sądzą RakuNH oraz Janko nie przeznaczą tych pieniędzy na jakieś głupie społeczne cele, zasiłki czy zapomogi tylko na nowoczesne jachty, wille itd. dla wybranych.
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Finansowanie sportu

Postprzez RakuNH » 23 Paź 2011 13:46

friducha napisał(a): Ty jesteś niestudiującym studentem


Chwilowo studiującym, ale dalsze moje plany na dłużej niż kilka dni są raczej niezbadane, więc zawsze jest możliwa transformacja do Twojego wpisu. Wcześniej mówiąc ściślej byłem jeszcze nieuczęszczającym na zajęcia uczniem szkoły policealnej. Możesz to sobie zapisać w swoich notatkach. Mam też doświadczenie w roznoszeniu ulotek, w pracy na magazynie i w byciu chłopcem na posyłki na budowie. Może przyda Ci się to do Twojej analizy.

Cała Twoja analiza jest kompletnie bezsensowna. Dlaczego nauczyciel nie może lobbować prywatnego szkolnictwa? Można założyć, że Ci lepsi nauczyciele mieli by lepiej, a Ci słabsi nie mieliby nic. Aktualnie mamy sporo okazów nauczycieli, którzy nie potrafią nauczyć niczego i czemu niby nie można ich rozgonić? A koleje owszem są wyzyskiwaczem dla państwa i co w związku z tym? Ty liczysz, że mamy być herosami i mieszkać pod mostem żeby innym żyło się lepiej? Aktualnie sytuacja jest jaka jest a idąc Twoim tokiem rozumowanie JKM nie powinien startować w wyborach tylko mianować się na króla, albo cesarza. Zawsze trzeba grać według reguł gry, a to że ktoś wymyślił durne reguły to nie wina grającego i tyle.

Ja mówiąc szczerze z pewną satysfakcją mógłbym marnotrawić podatki osób o podobnym podejściu do Ciebie. Niestety nie pobieram żadnego lewego zasiłku, renty czy pomocy socjalnej, więc nie mam za bardzo takich możliwości. Nie wiem więc czemu Twoim zdaniem aktualny system jest dla mnie jakoś niezwykle korzystny. Uwierz mi że łączenie prywatnej służby zdrowia z państwową nie jest żadnym przywilejem łatwym do rozplanowania przy państwowym monopolu, a nie przypominam sobie aby jakikolwiek lek kupowany w aptece był refundowany (a jeśli już to jakiś przypadkowy).
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Finansowanie sportu

Postprzez friducha » 23 Paź 2011 13:46

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:00, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Finansowanie sportu

Postprzez matti » 23 Paź 2011 14:14

Friducho, a kiedy on miał okazję pokazać, że jest mało skuteczny? O ile mi wiadomo to był posłem tylko raz i m.in. to jego uchwała z dnia 27.05.1992 r. była podstawą do przeprowadzenia dekomunizacji! Gdyby ją przeprowadzono dziś nie musiałbym oglądać pysków Cimoszewicza, Millera, Kwaśniewskiego, Wałęsy, Bieleckiego, Oleksego, Borowskiego i in.
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Finansowanie sportu

Postprzez friducha » 23 Paź 2011 14:50

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:00, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Finansowanie sportu

Postprzez figaro56 » 23 Paź 2011 15:04

Matti jeżeli ktoś tylko raz był posłem i to wtedy kiedy nie obowiązywał próg wyborczy to chyba trudno nazwać go politykiem skutecznym a siedzi w tej polityce trochę. Jak na razie nie wybił się ze swoimi poglądami poza polityczny folklor.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Finansowanie sportu

Postprzez san » 23 Paź 2011 16:22

Raku- problem finansowania sportu olimpijskiego rozstrzygnął w 1936r. Adolf Hitler. Do tego momentu,przez ponad 20 lat, igrzyska wygrywało USA właśnie prywatnym sponsoringiem. Niestety Adolf postanowił,że w Berlinie wygra III Rzesza, dał ogromne pieniądze i Amerykanie ponieśli klęskę. USA niczego to nie nauczyło, z rozpędu wygrali Londyn ale później znów zaczęły się kłopoty- pojawił się wierny uczeń Niemiec hitlerowskich- ZSRR. Dopiero w połowie lat 60-tych państwo amerykańskie zaczęło powoli wspierać sport olimpijski (podatki,loterie itp.) i stopniowo przyniosło to poprawę. To samo, ale na większą skalę zrobiły kraje zachodnioeuropejskie i w rezultacie demoludy (oprócz Rosji),które stworzyły ten państwowy sport zawodowy zostały zdecydowanie wypchnięte z pierwszej 10-tki. Nie mamy wyboru- jeżeli chcemy liczyć się na igrzyskach, potrzebna jest pomoc państwa.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Finansowanie sportu

Postprzez Janko10 » 23 Paź 2011 21:05

friducha napisał(a):
Janko10 napisał(a):Pomijając nieprawdę, że się Raku "nie dokłada" (chyba, że nasza Żywa Legenda osiągnęła stadium rozwoju w którym nie musi wydawać pieniędzy, ale to chyba trudne nawet dla Żywej Legendy), zupełnie nie rozumiem dlaczego uważasz, że Raku nie powinien się wypowiadać na temat złodziejstwa państwowego skoro jest Obywatelem tego kraju...

Jeżeli uważasz, że ja jako osoba: paląca, pijąca alkohol i dużo jeżdżąca samochodem nie rozumiem, że VAT i akcyza to też podatki to naprawdę masz mnie za głupszą niż jestem :roll: Z tego co zrozumiałam to Raku pozostaje na utrzymaniu rodziców, do tego nie pali i nie pije, więc wybacz Janko, ale wmawianie i udowadnianie na siłę, że wszyscy płacą (może mi jeszcze wmówisz, że po równo???) jest bardzo dużym nadużyciem z Twojej strony. Sam mi kiedyś płomiennie tłumaczyłeś, że jak się nie ma dochodów to i konsumuje się minimalnie.
Szanuję bardzo Raku, jak mnie wkurzy to mu odpyskuję, ale chyba oboje potrafimy zachować przyzwoity poziom w dyskusji. Wymieniamy poglądy i dyskutujemy. Zawsze dziwiło mnie, że podważa zasadność obecnego systemu, bo to on jest teraz jego beneficjentem. Ja pozostaję płatnikiem netto. Ale widzisz mam świadomość, że kiedyś te role mogą się odwrócić i wtedy to ja będę musiała liczyć na jego pomoc.

Jeszcze raz powtórzę, że Raku płaci podatki. Chociażby kupując NCz za kieszonkowe otrzymane od rodziców.
Podkreślić pragnę również, że z punktu widzenia wolności wypowiedzi, bez znaczenia jest czy Raku te podatki płaci czy nie. Wypowiadać się ma prawo takie samo jak każdy z nas.
Nie popełniłem żadnego nadużycia. Wszyscy wydający pieniądze płacą w tym kraju podatki. Nie zamierzałem nikomu wmawiać, że wszyscy płacą po równo, nie mam pojęcia skąd to wzięłaś.
Podtrzymuję, że im się ma mniej dochodów tym się mniej konsumuje, to zresztą truizm, który przytaczasz wyrwany z kontekstu i wywracasz moją wypowiedź sprzed paru miesięcy do góry nogami.
Zgodnie z Twoją logiką wszyscy powinni płynąć z prądem... Całe szczęście, że nie masz racji. Karlos wytłumaczył to prostą rymowanką.
friducha napisał(a):
Janko10 napisał(a):I to mówi gorąca zwolenniczka demokracji i wolności słowa... :shock: Pewnie zaraz powiesz, że tego nie powiedziałaś/napisałaś ale "kuriozum" zabrzmiało jednoznacznie...

Z góry wiesz, że dokonujesz nadinterpretacji, a jednak to robisz... :roll: Mam Ci tu wkleić definicję słowa "kuriozum"? Rozumiem, że wg. Ciebie ktoś kto jest zwolennikiem demokracji się "zdziwić" nie może? ...

Oj, nie sądź po sobie. Ktoś kto jest zwolennikiem demokracji nie powinien podważać prawa do wypowiedzi takiego Raku na przykład.
friducha napisał(a):
Janko10 napisał(a): Może szkoda, że nie znasz mojej "uciśnionej" Żony, bo by się uśmiała...

też żałuję, to faktycznie musi być święta kobieta

Chętnie poznałbym również Twojego Męża. To dopiero musi być święty człowiek!
friducha napisał(a):
Janko10 napisał(a):To, że nie pasjonują mnie za bardzo ciężary czy skoki w wykonaniu kobiet (ale Polce zawsze będę kibicował) to też chyba o tym nie świadczy. A może to, że zauważam pewne różnice pomiędzy płciami o tym świadczy?...

Janeczku nie wykręcaj mi tu kota ogonem. Jak to w końcu jest? Dokładać się do babskich sportów nie chcesz, ale kibować już tak? to nawet mityczną babską logikę przebija :lol: ...

Friduszko, nie śmiałbym zastępować Ciebie w kociej karuzeli.
Wyjaśniam: jeśli miałbym wybór na co idą moje podatki to na pływanie synchroniczne grosza bym nie dał. Ale jakby się np. znaleźli tacy którzy ten sport by utrzymali i np. w trakcie IO jakaś Polka by startowała to zapłaciłbym za możliwość jej kibicowania.
A na razie wyboru nie mam. Mogę sobie uczciwie to oglądać raz na 4 lata jak zapragnę komuś pokibicować, bo przecież płacę za wszystko.
friducha napisał(a):
Janko10 napisał(a):Jak mu się nie uda to go wywalę z roboty.

To samo teraz robisz przy urnie wyborczej.

Porównywanie prawa wyborczego z prawami wynikającymi z zainwestowanego kapitału poraziło mnie. :shock: Gratuluję wyobraźni. :lol:

friducha napisał(a):==> Raku. Tak dziwi mnie i dziwić NIGDY nie przestanie, że ktoś promuje ustrój, który jest dla niego osobiście delikatnie rzecz ujmując mniej korzystny. To jest zadziwiające, bo myślałam, że instynkt samozachowawczy jest jednak w ludziach silniejszy. Z tego co pomnę wśród aktywnych użytkowników forum mamy 3 zdeklarowanych prawicowców (prawicowców w rozumieniu takim jak prezentuje to JKM) i kim są? Ty jesteś niestudiującym studentem, matti- studentem (przyszły nauczyciel -czyli budżetówka) i o ile zdjęcie nie było tylko przypadkowe to Janko jest kolejarzem (więc kolejny pracujący dla wyzyskiwacza zwanego Państwem - tu mogę się mylić, bo opieram się tylko na 1 zdjęciu). Dla mnie to się kupy nie trzyma i tyle :roll: Ale na szczęście mamy demokrację więc możecie sobie wierzyć w co tylko chcecie, a ja mam prawo się temu nieustannie dziwić :twisted: ...

Poraża mnie Twoje podejście. Czyli jak jest mi dobrze to głosuję na PO. I przypadkiem nie mogę np. uważać, że może być lepiej?...
Skąd Ty wzięłaś tego kolejarza??? :lol: :lol: :lol: Co to za zdjęcie??? Ja pamiętam tylko świstaki i bociany... :lol: :lol: :lol:
Jestem podatkowym "płatnikiem netto" (jak to ładnie ujęłaś) opłacanym przez całkowicie prywatny kapitał. To nieco burzy Twoją "układankę". A jak już tak sobie odliczasz to zauważ, że JKM wśród aktywnych użytkowników tego forum byłby co najmniej trzecią siłą w Sejmie. Pokazuje to sens takich układanek.

karlos napisał(a):@friducha
idealiści nie zważają na osobiste korzyści ;) .
Ja dodam ze swej strony, że w historii już mieliśmy takie czasy kiedy państwo odgrywało bardzo niewielką rolę, a o wszyskim decydowała arystokracja czy potem bogate mieszczaństwo. Oczywiście były to czasy, w których nie było wolności czy równości, jednak na co komu wolność skoro nie ma co włożyć do garnka.
Odnośnie Libii to niestety wprowadzenie demokracji zapewne przyczyni się do spadku poziomu życia przeciętnego Libijczyka, ale za to będzie mógł swoje smutki utopić w alkoholu :lol: . Dlaczego tak się stanie ? Ponieważ bardzo dużą część zysków z wydobycia surowców przejmą prywatne firmy, które wbrew temu co sądzą RakuNH oraz Janko nie przeznaczą tych pieniędzy na jakieś głupie społeczne cele, zasiłki czy zapomogi tylko na nowoczesne jachty, wille itd. dla wybranych.

Czyli rozumiem, że najbardziej efektywnie byłoby wszystko upaństwowić. :shock:
Gdzieś to się na Świecie udało?...
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

cron