Wybory parlamentarne 2011

O wszystkim.

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych?

Kongres Nowej Prawicy (Nowa Prawica)
2
6%
Kongres Nowej Prawicy (Nowa Prawica)
2
6%
Platforma Obywatelska (PO)
3
8%
Platforma Obywatelska (PO)
3
8%
Polska Jest Najważniejsza (PJN)
2
6%
Polska Jest Najważniejsza (PJN)
2
6%
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
0
Brak głosów
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
0
Brak głosów
Prawica RP (Prawica)
0
Brak głosów
Prawica RP (Prawica)
0
Brak głosów
Prawo i Sprawiedliwość (PiS)
5
14%
Prawo i Sprawiedliwość (PiS)
5
14%
Ruch Palikota (RP)
1
3%
Ruch Palikota (RP)
1
3%
Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)
1
3%
Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)
1
3%
Inna partia (jaka?)
0
Brak głosów
Inna partia (jaka?)
0
Brak głosów
Nie idę na wybory
4
11%
Nie idę na wybory
4
11%
 
Razem głosów : 36

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez matti » 25 Wrz 2011 09:29

Ja zagłosuje tak, żebym kiedyś nie musiał pluć sobie w twarz, że sam zamknąłem sobie drogę do znalezienia pracy. A jako, że uczę się na historyka to na PO mój głos nie padnie. Minister Kudrycka ogranicza ilość lekcji historii!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez kat. » 25 Wrz 2011 10:34

Nie no, jeśli chłopaka kręci polityka (a są, jak wiadomo, rozmaite zboczenia :) ), to niech zaczyna i buduje swoją pozycję jak najwcześniej, zwłaszcza że współczesny świat ceni młodość, a ta długo nie trwa (tylko właśnie - nie szkoda jej na politykę? ;) ) Może za kilkanaście/dziesiąt lat to z jego słów przyjdzie tłumaczyć się szeregowym działaczom PiSu, choć moim zdaniem partia bez Kaczyńskiego nie przetrwa długo, a na pewno nie jako jedna, główna siła prawicy. Niemniej jednak, gdybym szukał pomocy w biurze poselskim, nie chciałbym spotkać tam dwudziestoparolatka.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez nicpoń » 28 Wrz 2011 14:48

Taki młodzik czym może się pochwalić, czego dokonał. Żart to jest, że startuje.
nicpoń
Junior młodszy
 
Posty: 86
Rejestracja: 10 Mar 2011 07:25

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez matti » 29 Wrz 2011 05:44

Są wyniki sekcji zwłok Wassermanna. Okazuje się, że tylko 7% sekcji rosyjskiej się zgadza, a w naszych reżimowych mediach cichosza!



A to potwierdzenie oszustw, naciągactwa i wspierania przez media jednego ugrupowania...tego jedynego...
http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/jedn ... _tvn_15741
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez Masha » 04 Paź 2011 23:02

Daliby spokój już z tym Smoleńskiem i odkopywaniem zwłok...Wiadomo, że po takiej katastrofie ciężko zidentyfikować ciała i o pomyłkę nietrudno...Ludzi męczy już rozgrzebywanie tej sprawy. Nikt ich nie zestrzelił, nikt nie kazał zabić, po prostu katastrofa lotnicza i tyle. Ja zagłosuję na PO, bo nie chcę już słyszeć o Smoleńsku i dlatego, że to jedyna partia, która może pokonać Jarka i spółę :roll:
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez kat. » 05 Paź 2011 12:16

http://www.youtube.com/watch?v=SaYxWQZhkBA


http://jp85.pl/galeria/inne/041011/


Czyżby kamerzysta tvn-u też założył koszulkę? odważny chłop albo mu praca niemiła :D
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez karlos » 05 Paź 2011 14:08

Taka teraz mnie naszła refleksja, że po raz pierwszy za czasów demokratycznych wyborów partia rządząca w ostatniej kadencji ma duże szanse na wygranie kolejnych wyborów. Czyja to zasługa ?
Moim zdaniem Jarosława Kaczyńskiego :mrgreen: , z którego to powodu tak wielu wyborców zagłosuje ponownie na PO. A gdyby prezes pozostawił takie LPR ze skrajnym elektoratem na poziomie 10-15%, nie walcząc o skrajny elektorat kosztem tego umiarkowanego, to mógłby liczyć na 30-35% i mógłby się już dogadywać z LPR w sprawie koalicji, a tak w rządy po tych wyborach to zapewne sam prezes nie wierzy :D .
Z kolei trochę mnie zastanawia bierność PO w kwestii rejestracji list Nowej Prawicy, bo przecież załatwienie tej rejestracji w duchu demokracji, byłoby zdecydowanie na korzyść PO, bo wiadomo na kogo zagłosuje większość wyborców Nowej Prawicy.
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez matti » 05 Paź 2011 17:14

PO to dno, oszuści, manipulatorzy. A cała kampania toczy się tylko wokół "straszenia PiS-em". Jak ktoś oglądał ostatni program T.Lisa to wie że niezależność mediów publicznych jest fikcją. Oszustwa, podawanie liczb nieprawdziwych (te o deficycie w 2006 i 2007), robienie idioty z gościa w studiu (bo jak inaczej nazwać zachowanie Lisa z końca programu?). Szkoda już na to patrzeć. Mam nadzieję, że PiS przegra wybory...gdyż dobrze im życzę. Jeżeli wygrają to dzicz rzuci się na nich jak hieny na padlinę i skończy się tak jak z Rosiakiem w 2010 r zamordowanym przez byłego członka PO. Nienawiść do PiS-u poprzez propagandę medialną powoduje, że należy ratować tę partię przed zwycięstwem w tychże wyborach.

Ludzie chcecie głosować na PO... bo boicie się PiS i nie chcecie już słyszeć o Smoleńsku? To nie jest normalne! Patrzcie na program gospodarczy partii, na odwołania do patriotyzmu i propolskość (a nie anty). Nie bądźcie przedszkolakami!!! Myślcie samodzielnie, Smoleńsk czy się pojawi w mediach czy nie tak na prawdę nie da Wam jedzenia!!! NIe idziesz na PiS to ok, ale jeżeli powodem tego jest strach przed PiS to ja się pytam- Czy masz dobrze w głowie?

Ja głosuje na NP JKM!!!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez kat. » 05 Paź 2011 18:48

Bo tak naprawdę jedynym wymiernym "sukcesem" Platformy jest rozpostarcie przed wyborcami sztucznej alternatywy PO - PiS i straszenie Kaczyńskim tudzież ojcem dyrektorem za jego plecami. Ja akurat na Platformę nie zagłosowałbym nigdy w życiu, bo to formacja typowo zorientowana na dorwanie się do władzy dla samej władzy (czytaj: antyideowa, koniunkturalna, obłudna), ale z drugiej strony obawiam się tego "moherowego" skrzydła PiSu i rosnących wpływów postaci typu Ziobro.

Ogólnie, nawiązując do spotów w rodzaju "oni pójdą na wybory, a Ty?", których pełno w sieci, coraz mocniej przekonuję się, że polityka w Polsce to kabaret, którego nikt nie traktuje poważnie. Śmieszy mnie bardzo gorące namawianie do udziału w wyborach. Brak głosu też jest głosem, tak jak milczenie bywa jedynym adekwatnym komentarzem.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez matti » 05 Paź 2011 19:28

Kat. zgadzam się z Tobą w kwestii tego spotu. Parę tygodni temu oglądałem nagranie z wiecu zwolenników Palikota. Tam była totalna agresja, rzucanie się z pięściami na tych co im nie pasowali...Po stronie fanatyków każdej partii jest podobnie!

Ostatnio zauważyłem taką tendencję, że utożsamia się kibiców z PiS-em. Ja rozumiem, że jak ja powiem- "Rząd Tuska przez 4 lata doprowadził finanse publiczne do ruiny"- to od razu staje się dla niektórych "pisiorem", ale czy kibic wywieszający transparent "Tola ma Donalda, Donald MA TOLE", albo "Szechter przeproś za ojca i brata" jest zwolennikiem PiS-u? No pewnie niektórzy są...
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez kat. » 05 Paź 2011 19:52

Znam paru kolesi, którzy angażowali się w tworzenie lokalnych struktur RPP i powiem tylko tyle: na polityce to oni się nie znają, ale święcie wierzą, że Palikot pootwiera z powrotem "dopalacze" :D

Co do utożsamiania antyrządowych akcji kibiców z PiSem - kolejne straszenie i przykład, jak łatwo ludzi zmanipulować. A wystarczy poczytać idiotów na onetowych forach, żeby się przekonać, że "chwyciło". Inna sprawa, że w skłonnościach do stworzenia państwa policyjnego PiS z Platformą są siebie warci.

Na marginesie: w pierwszym dniu śledztwa po zamieszkach w Zielonce, Tusk autorytatywnie przyklepał policyjną wersję zdarzeń, mimo że przeciekło do opinii publicznej sporo dziwnych i sprzecznych informacji, których nawet pobieżne wyjaśnienie zajęłoby w normalnym trybie przynajmniej kilka tygodni. Ktoś mi jeszcze powie, że śledztwo ws. tego "typowego wypadku" zostanie poprowadzone zgodnie ze standardami państwa prawa?
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez Kacpero221 » 06 Paź 2011 19:09

Ja mimo, że na wybory nie idę (prawa głosu jeszcze nie posiadam), chciałbym kogoś (lub coś) pochwalić. Otóż są to polsatowskie Wydarzenia. Moim zdaniem, w tych wyborach są najbardziej obiektywnym programem informacyjnym i najmniej stronniczym.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez kat. » 06 Paź 2011 20:12

Kacpero - to ironia? ;) W sumie mało oglądam telewizję, a już w szczególności programy informacyjno - polityczne, ale szefem "Wydarzeń" jest chyba od pewnego czasu Jarosław Gugała, czyli dziennikarz bardziej prorządowy i ostentacyjnie antypisowski niż Lis i Olejnik do spółki

tu pierwsza z brzegu próbka "obiektywizmu" Gugały:

http://www.youtube.com/watch?v=tse1ecG5d9o


I jeszcze bajka na dobranoc ;)


http://www.youtube.com/watch?v=WmIv1-CCTKI
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez RakuNH » 07 Paź 2011 15:45

Kacpero221 napisał(a):Ja mimo, że na wybory nie idę (prawa głosu jeszcze nie posiadam), chciałbym kogoś (lub coś) pochwalić. Otóż są to polsatowskie Wydarzenia. Moim zdaniem, w tych wyborach są najbardziej obiektywnym programem informacyjnym i najmniej stronniczym.


To na pewno ironia. Polsat, a konkretnie Machała wielokrotnie obrzucali Korwina błotem, a nawet kłamali, że nie zebrał podpisów i że jego partia nie startuje :roll: To chyba jedyny porządny redaktor, który potrafi Korwina zrozumieć, a jednocześnie słusznie wyciąga mu głupoty (dobrze znane prawo wyborcze kobiet ;) ): http://www.youtube.com/watch?v=SzJn0IRazMY

Żadna telewizja nie jest obiektywna. Co najwyżej trafiają się pojedyncze dobre materiały. Ja ostatecznie będę głosował na nr. 3 z listy Nowej Prawicy w Krakowie - Norberta Czarnka. Liczę na oszałamiający 2% KNP w skali kraju, zwycięstwo PiSu nad PO, dostanie się PJN do sejmu i niedostanie się Palikota i SLD. Niestety każdy z tych wariantów jest mało prawdopodobny... no ale zawsze można wybory unieważnić :D
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez Kacpero221 » 07 Paź 2011 16:09

^ Oczywiście, że to była ironia ;) Chociaż nie wiem, kto bardziej nienawidzi PiS-u. TVN czy Polsat?
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez figaro56 » 07 Paź 2011 19:13

Na szczęście jeszcze tylko kilka dni i politycy zejdą z pierwszego planu :roll: Już tych różnej maści cudotwórców ma serdecznie dosyć.
Prezes Jarek znowu gra rolę dobrotliwego wujaszka. Ostatnio był taki jak sam to przyznał po prochach. Koniecznie trzeba oddać głos na Palikota. Po co Prezes ma się faszerować jakimś świństwem. Tak zapali sobie dobrego skręta i będziemy mieć miłego i dobrego czy to premiera czy też szefa opozycji. Tylko z tą Merkel wyskoczył jak Filip z konopi. Zapomniał wziąć tabletki? :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez matti » 07 Paź 2011 19:30

Co ty tu bredzisz znowu...? Jaki Palikot? Jakie skręty? Takimi durnowatymi wpisami czasu nie cofniesz. Musisz się pogodzić z tym, że swoje lata już masz.
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez figaro56 » 07 Paź 2011 21:15

Marycha dla wszystkich i wolna miłość. Palikot prowadź!!! :lol: My wyborcy Palikota ciebie też kochamy Matti :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez ssonicsl » 07 Paź 2011 21:48

matti napisał(a):Co ty tu bredzisz znowu...? Jaki Palikot? Jakie skręty? Takimi durnowatymi wpisami czasu nie cofniesz. Musisz się pogodzić z tym, że swoje lata już masz.


A ty musisz się pogodzić z faktem, że nie masz ich jeszcze zbyt wiele. A takimi wpisami nie doprowadzisz do postępu. A o postęp powinno tobie jako młodemu człowiekowi chodzić. A co do czasu, to ani durnymi ani mądrymi wpisami czasu nie cofniesz gdyż jest to niemożliwe, choć ostatnie eksperymenty związane z neutrinami ... na pewno dadzą kolejny bodziec pisarzom science-fiction.

RakuNH napisał(a):Żadna telewizja nie jest obiektywna. Co najwyżej trafiają się pojedyncze dobre materiały. Ja ostatecznie będę głosował na nr. 3 z listy Nowej Prawicy w Krakowie - Norberta Czarnka. Liczę na oszałamiający 2% KNP w skali kraju, zwycięstwo PiSu nad PO, dostanie się PJN do sejmu i niedostanie się Palikota i SLD.


Żaden człowiek nie jest obiektywny w 100%, więc trudno oczekiwać i po stacjach tv czegoś takiego. Ale może już niedługo polubicie TVN, jeśli je Murdoch przejmie. W każdym razie już jutro mój ulubiony dzień w roku. Cisza wyborcza. W końcu będzie można sobie w spokoju poczytać newsy na portalach i komentarze do nich, ech gdyby tak cisze wyborczą przedłużyć...

Jest piątek, 33 godziny do wyborów, a ja nie wiem na kogo zagłosuje, przynajmniej jeśli chodzi o Sejm, bo do Senatu mam 3 kandydatów i to jest wybór jak między dżumą, ospą, a przeziębieniem. Do Sejmu jest gorzej. 10 komitetów z czego na 5 nigdy bym nie zagłosował. Pewnie skończy się tak, że oddam głos na osobę, którą powiedzmy że znam. A może na Ruch Palikota...
Ja w ogóle mam problem. Jestem dosyć nietypowym Polakiem. Po 2 porażkach nie krzyczę "spadniemy z ligi", albo nieco łagodniej "będziemy bronić się przed spadkiem", a po 2 zwycięstwach "wygramy ligę w cuglach", "nikt nas nie pokona". Nie rajcuje mnie nic co skrajne i w takowe skrajności nie popadam. Więc i w polityce szukam centrum, a że Polacy nie lubią niczego co centrowe, to i takiej partii praktycznie nie ma. No i mam problem.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Wybory parlamentarne 2011

Postprzez kat. » 07 Paź 2011 22:46

Nikt nie oczekuje 100 % obiektywizmu, ale jeśli ktoś wykonuje zawód dziennikarza, to chyba można wymagać przynajmniej pozorów bezstronności na poziomie elementarnej rzetelności i przyzwoitości. A taki Gugała nie dość, że nie może się powstrzymać przed pokazaniem swoich poglądów, to jeszcze jest kiepskim dziennikarzem i jego wywiady przeradzają się w pouczające monologi.


Ten dziennikarz prowadzący debatę z JKM 9zapomniałem nazwiska), to sprawiał wrażenie, jakby zaraz miał parsknąć śmiechem (przy wypowiedziach JKM, bo przy Palikocie trochę poważniał)

Ale żeby nie jechać ciągle po polsacie, to powiem, że mam słabość do Agnieszki Gozdyry, zwłaszcza jak zepnie włosy. Tylko jak się na nią zapatrzę, to nie mam pojęcia o czym mówi. :oops:
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości