Wybory prezydenckie 2010

O wszystkim.

W II turze oddam głos na:

Jarosława Kaczyńskiego
11
22%
Jarosława Kaczyńskiego
11
22%
Bronisława Komorowskiego
14
28%
Bronisława Komorowskiego
14
28%
 
Razem głosów : 50

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez san » 01 Lip 2010 16:43

Mylisz sie ssonicsl. Polska jest największym krajem białych ludzi,który nie zorganizował IO. To jest prawdziwy skandal i tu Kaczyńscy,którzy mówią o tym od lat,mają rację. Jeszcze kilkanaście lat temu Grecja miała dochód narodowy większy od nas,w tej chwili my mamy ponad dwa razy większy a za 14 lat pewno będzie 4 razy. Przyszłość należy do nas i denerwujące jest to zakompleksienie Polaków a zwłaszcza młodzieży.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez matti » 01 Lip 2010 20:39

Tymczasem jakiś cud się zdarzył bo najnowszy sondaż GFK Polonia daje zwycięstwo Kaczyńskiemu! http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010 ... lnosc.html

W rozmowie z M.Olejnik prezes Kaczyński powiedział, że Gierek był "komunistycznym, ale jednak patriotą") przekonywał, iż "on chciał, by Polska była silnym krajem" i chciał budować "mocarstwowość Polski".
On (Edward Gierek-red.) mówił, by Polska była na dziesiątym miejscu na świecie. Ta postawa była dobra, on w tamtych warunkach nie mógł tego osiągnąć.

Jako przyszły historyk muszę się zgodzić z Kaczyńskim! Gierek był osobą, którą olbrzymie rzesze starszych osób (żyjących w tamtych czasach) wspomina jako wspaniałego człowieka, wielu wraca z łezką w oku do lat 70. Bo- jak twierdzą- wszyscy mieli pracę, ludzie mieli czas dla siebie, nie goniono za pieniądzem. Tyle, że Gierek przyjął nie najlepszą drogę do tej "mocarstwowości"- kredyt!!! W każdym razie uważam, że trzeba skończyć z budową kapitalistycznych teorii o tym, że wszyscy z lat komunistycznych byli źli, bo wśród nich też byli patrioci!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez karlos » 01 Lip 2010 22:23

A ja wczoraj chciałem napisać, że jak w niedzielę wybory wygra Kaczyński, a za rok PiS, to prezes Kaczyński ma duże szanse zostać drugim Gierkiem :lol: . Dzisiaj po tej jego wypowiedzi mogę już to napisać z czystym sumieniem :lol: .
Co do igrzysk to, wychodzenie w przyszłość 10,14 lat, to dla mnie zdecydowanie za dużo. Najpierw podsumujmy Euro 2012, a potem możemy zacząć rozważać organizację igrzysk. Ja osobiście uważam, że prędzej powinniśmy zorganizować olimpiadę zimową niż letnią. Ogólnie moim zdaniem, olimpiada to jednak bardzo duże koszty i dlatego ja uważam, że bardziej rozsądnym terminem byłby np. 2032 :D , kiedy może już dogonimy zachód, a do tego czasu lepiej wydać pieniądze na inne cele np. na budowę w Polsce kolei dużych prędkości, które każde liczące się państwo na świecie posiada już w mniejszym lub większym stopniu.
Co do sondażu, to bardzo dobrze, że jest jakiś sondaż, który daje zwycięstwo Kaczyńskiemu, bo to tylko zmobilizuje wyborców Komorowskiego do zagłosowania np. na wakacjach.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez RakuNH » 01 Lip 2010 22:32

karlos napisał(a):Co do sondażu, to bardzo dobrze, że jest jakiś sondaż, który daje zwycięstwo Kaczyńskiemu, bo to tylko zmobilizuje wyborców Komorowskiego do zagłosowania np. na wakacjach.


Nowak w TVN24 to prawie prosił widzów żeby wzięli zaświadczenie i głosowali :D Pali mu się grunt pod nogami. No i oczywiście nazwał mnie wyborcą kabareciarza także POdziękuje 4 lipca. :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez Masha » 02 Lip 2010 01:24

Oj tam, wygra nie wygra. Gwiazdą debat jest tylko i wyłącznie Sławomir Nowak :D On jest przeuroczy jak to powiedział pan Oleksy :lol: To takie moje kobiece, zupełnie niepolityczne spostrzeżenie {wycinamy to}.

Debata według mnie bez echa. Bronisław zrobił błąd z tą konstytucją, wyszło na to, że Jarosław jest ważniejszy od niego (a to przecież on zastępczo jest prezydentem państwa, ech spore faux pas). Jeżeli chodzi o Kaczyńskiego to nie podobało mi się zdanie, że Komorowski wykorzystuje zmarłych w katastrofie...a Kaczyński co robi? Ciągle o tym mówi. To, że zginął tam jego brat i bratowa nie upoważnia go do takich stwierdzeń. Komorowski też stracił tam przyjaciół. I najlepsze: na spotkanie z wyborcami przyjeżdża Marta Kaczyńska i prezes PiSu pytany czy to część kampanii wyborczej mówi, że absolutnie nie, że muszą gdzieś się spotykać, bo są rodziną. Spotkania przy tysięcznej widowni, bardzo prywatnie i rodzinnie... :D

Aaaa i dzisiaj w moim mieście był Komorowski, mój kolega był na spotkaniu, ale nie dostał kubka i zakładki do książki...wredna sknera :? :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez matti » 02 Lip 2010 07:44

Karlos jeżeli J.Kaczyński będzie drugim Gierkiem, ale z lepszą realizacją pomysłów to Polska będzie w gronie "10 największych potęg gospodarczych świata". Do tego nam nie tak dużo brakuje (już jesteśmy w "20"). Trzeba jednak przeprowadzić parę reform finansów publicznych czego rząd PO nie zrobi bo z nich tacy liberałowie jak z koziej...trąba. Przykro mi jest też, że Gierka masz za kogoś złego bo dla wielu ludzi 60 czy 70-letnich był to człowiek, który dał ludziom pracę, pieniądze, czas na rodzinę. To jego czasy kojarzą z największymi sukcesami sportowców. Dzisiaj rzesze ludzi docenia tego człowieka, a wg badań z 2001r pozytywnie oceniało go 50% Polaków!!!

A co do IO 2020 lub 2024 to:

- mamy (a raczej) będziemy mieli stadion LA, o ile, któryś z tych na EURO 2012 będzie z bieżnią.
- pływalnie trzeba zbudować
- jeździectwo ok
- Ciężary/Szermierka/Zapasy/Judo/Boks/Taekwondo- ok
- Kajaki/Wiosła- ok
- Kajaki górskie- ok
- Łucznictwo/Strzelectwo- ok
- hale do Siatkówki- ok
- Piłka ręczna/ Koszykówka- ok
- Hokej- wykorzystać stadiony do piłki nożnej
- Tenis ziemny- nie wiem jak z kortami w Wa-wie?
- Tenis stołowy i Badminton- ok
- Gimnastyka- ok

Są jednak problemy- brak dróg, hotelów, portów lotniczych! Obiekty sportowe jakoś by wynalazł (co prawdę sporo poza Warszawą, ale nikt nie powiedział, że całe zawody będą w Wa-wie!)
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez RakuNH » 02 Lip 2010 09:01

Przecież Gierek zasłużył się tym że masakrycznie zadłużył Polskę... Życie na kredyt jest fajne ale tylko na kilkanaście lat. Problemy mają dzieci żyjących na kredyt.

A Masha mam pytanko do Ciebie. Wiesz że Komorowski ma 5 dzieci? :lol: :lol: :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez matti » 02 Lip 2010 12:56

Zgadza się, Gierek zasłynął kredytem i pożyczkami. Jednak chęci nikt mu odmówić nie może. A co do zadłużenia to: Gierek zadłużył nas na 600mln USD, dziś zadłużenie wynosi 800mld! Widać różnice?
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez Masha » 02 Lip 2010 15:31

RakuNH napisał(a):A Masha mam pytanko do Ciebie. Wiesz że Komorowski ma 5 dzieci? :lol: :lol: :lol:


Wiem, ale co to ma do rzeczy? Jak na dzisiejsze czasy trochę dużo, ja sobie nie wyobrażam tylu dzieci :shock: , ale widać, że umiał je wychować jakoś na ludzi, więc ok.

Chyba, że chodzi Ci o te kubki, że nie zakupił? :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez RakuNH » 02 Lip 2010 15:34

Chodziło mi oczywiście że ciągle o tym mówi :wink: i mnie to dużo wcześniej zdenerwowało bo Kaczyński mu pocisnął dopiero na 3 debacie :lol: Sprawy rodziny to sprawy prywatne i ja w nie nie ingeruje ale przesadza z tym że on jest ojcem a w podtekście chce pokazać że Kaczyński nie ma żony i dzieci.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez doliniarz » 02 Lip 2010 17:31

RakuNH napisał(a):Wiesz że Komorowski ma 5 dzieci? :lol: :lol: :lol:


A czy wiesz, że Komorowscy pochodzili z kresów :lol:

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Bro ... Komorowski
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez karlos » 02 Lip 2010 17:51

matti napisał(a): Przykro mi jest też, że Gierka masz za kogoś złego bo dla wielu ludzi 60 czy 70-letnich był to człowiek, który dał ludziom pracę, pieniądze, czas na rodzinę. To jego czasy kojarzą z największymi sukcesami sportowców. Dzisiaj rzesze ludzi docenia tego człowieka, a wg badań z 2001r pozytywnie oceniało go 50% Polaków.

Nie twierdzę, że Gierek był jakąś negatywną postacią, ale do miana bohatera narodowego czy pozytywnej postaci wiele mu brakuje. Bycie dobrym wujkiem to według mnie nie jest wielka sztuka. Jedyne za co mogę mu być wdzięczny to za to, że dzięki temu, że pod koniec jego rządów było tak źle, to powstała solidarność, czyli ruch z którego działalności na początku lat 80-tych jako Polak mogę być dumny.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez matti » 02 Lip 2010 20:29

Owszem Solidarność miała cel, ale niestety nie zrealizowała go. Przykre,ale prawdziwe. Sprzedali Polskę w Magdalence! Wałęsa powinien odpowiedzieć za swoje działania. W tym za obalenie rządu Olszewskiego w 1992r
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez Masha » 02 Lip 2010 22:58

:D Fajnie, że są ludzie uznający Gierka za bohatera narodowego, to dodaje kolorytu naszemu społeczeństwu :wink: Ja może nie jestem jakimś specem XX wieku, zdecydowanie wolę czasy do XVIII wieku i tym się zajmuję, ale dzięki Edwardowi G. mieliśmy takie dłuuuuuuuugi (specjalnie przez tyle u), że jeszcze Polskę by zlicytowano. Oczywiście żartuję. Co do Lecha Wałęsy- docenia go cały świat, a nie doceniają Polacy. Przecież on zrobił tyle dla obalenia komunizmu na świecie, dostał pokojową nagrodę Nobla. To wybitny Polak. Jedyne co mu można zarzucić to niewyparzony język, gada niekiedy takie farmazony, że słuchać się tego nie da. Solidarność= przede wszystkim Lech Wałęsa, reszta schodzi na dalszy plan. Niektórym to trudno zrozumieć.

Co do kresów i marszałka, Komorowski ma typowy szlachecki herb, prawdziwy z niego Polak, dziadka z Wehrmachtu nikt mu nie znajdzie i to boli PiS...trochę żałosne. Pamiętam tą akcję pana Kurskiego w stosunku do pana Tuska, to był chwyt poniżej pasa, największe chamstwo w III RP (czepianie się Jarosława, że nie ma żony to przy tym małe miki). No, ale jak to mówi pan Kurski, najmilsza maskotka PiSu "ciemny lud wszystko kupi" :wink: No i kupił historyjkę, że Tusk jest Niemcem i sprzeda żubry na pasztet... :roll:

Zresztą widzę, że oprócz mnie i Karlosa (i kilku innych osób, które mniej się udzielają) wszyscy idą głosować na pana Jarosława "We mnie jest czyste dobro" Kaczyńskiego. Szkoda, że jak zostanie prezydentem zawetuje wszystko co się da, nawet ustawę o odłużaniu szpitali itd. :(
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez RakuNH » 02 Lip 2010 23:21

Też nie jestem ekspertem a w zasadzie to wiem o tyle o ile ale w porównaniu z zadłużaniem państwa przez kolejne rządy w "wolnej Polsce" to Edek pożyczył trochę drobnych (notabene zostały spłacone) :wink: Co do Wałęsy to ma chociaż poczucie humoru :wink: Chyba że nie żartował http://wybory.wp.pl/kat,1025917,title,M ... caid=1a740 :lol: Wałęsa ostatnio mnie tylko irytuje i czasem chyba mu się wydaje że sam obalił komunizm :wink:

Przykro mi Masha ale w tej kampanii to PO cały czas szuka jakiś haków i to raczej PO boli że PiS się nie daje tak łatwo prowokować nadwornym krzykaczom typu Palikot, Kutz czy Niesiołowski. A co do sprzedawania czegoś przez Tuska to choćby byli na prawdę partią liberalną to bym na nich nie głosował :wink: Jakoś średnio wierzę w jakiekolwiek dobrze przeprowadzone prywatyzacje bez wałków :wink:

Ja nie głosuje na Jarosława. Głosuje przeciw Komorowskiemu a daleko mi do popierania Kaczego. Prezydent jest po to żeby czasem coś zawetować a skoro platforma się boi słowa prywatyzacja to niech się żrą bo tak czy siak system emerytalny padnie a obie strony zajmą się obiecankami komu to dobrze nie zrobią. Wolę żeby Kaczyński zawetował nawet to oddłużanie szpitali, oczywiście przy jednoczesnym zawetowaniu refundowania in vitro które to Komorowski z ochotą podpiszę (w końcu to jego sztab się lansował z tabelką) Z wojskiem też chcą wszędzie wychodzić a wojsko jest po to żeby walczyć i jak się chce wychodzić to niech chociaż się zamkną i nie gadają o tym publicznie bo efekty są takie że to wyjście jest wymuszane ciągłymi atakami. I przypominam że prezydent sobie nie może zawetować co mu się podoba bo ustawa i tak wraca do sejmu i PO, SLD i PSL mogą przegłosować PiS i prezydent nie będzie miał nic do gadania.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez matti » 03 Lip 2010 10:00

Trwa cisza wyborcza więc do obu kandydatów się odnosił nie będę, ale w sprawie Gierka mogę pisać bo czemu nie.

Nikt Edwarda Gierka nie nazywa bohaterem narodowym bo byłaby to gruba przesada. Co innego nazwać kogoś patriotą ponieważ patriota to coś zupełnie innego niż bohater narodowy. Gierek miał plany, których zrealizować nie mógł. Przy okazji nie miał zielonego pojęcia o tym jak działa gospodarka (stąd życie na kredyt). Wydawało mu się, że napożycza pieniędzy, zbuduje domy, a długów spłacać nie będzie trzeba. Ten dług Gierka to było chyba 600mln USD. Tak mi się przynajmniej coś kojarzy, może ktoś jest wstanie to sprawdzić byłbym bardzo wdzięczny. Teraz dług wynosi 800mld PLN!!! Masha widzisz różnicę?? Jak tak dalej pójdzie to już niedługo Polska zbankrutuje!

A Wałęsa to już postać za bardzo związana z dzisiejszą polityką więc w tej kwestii nie będę się na razie wypowiadał.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez albatros » 03 Lip 2010 22:40

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 18:23, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez matti » 04 Lip 2010 06:15

Z danych wikipedii wynika, że w 1980r mieliśmy ponad 17mld USD zadłużenia
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Lip 2010 12:10

Wynik w sondzie bardzo zbliżony, mam nadzieję że tak będzie po 20, ale a korzyść Jarka :mrgreen:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez RakuNH » 04 Lip 2010 12:17

Jesteśmy dosyć mało reprezentatywną grupą jako że u nas Korwin miał ponad 20% :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron