Wybory prezydenckie 2010

O wszystkim.

W II turze oddam głos na:

Jarosława Kaczyńskiego
11
22%
Jarosława Kaczyńskiego
11
22%
Bronisława Komorowskiego
14
28%
Bronisława Komorowskiego
14
28%
 
Razem głosów : 50

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Adrian Woźniak » 15 Maj 2010 20:00

No właśnie jak już tak dyskutujemy na temat polityki, to z chęcią dowiedziałbym się od zwolenników PO co dobrego zrobiła ta partia przez 3 lata swoich rządów :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez arek » 15 Maj 2010 21:16

Masha napisał(a): Widzisz wszystko zależy od odpowiedniego kierunku studiów. Będę historykiem w wspecjalizacji współczesnych stosunków międzynarodowych, ukończę również drugi fakultet historię (z pedagogiką), zrobię sobie specjalizację z mediewistyki (mediewistów u nas w polsce jest strasznie mało), a potem się pomyśli. Raczej na bezrobotnym nie wyląduję (ciocia wicedyrektor liceum), a jak wyląduję pojadę do Arabii Soudyjskiej i poderwę na swoje blond włosy jakiegoś bogatego szejka :lol: Trzeba sobie radzić w życiu.

Do dziś nie wiedziałem, że jest coś takiego jak "mediewistyka", że tak to się nazywa. Poznałem nowe słowo :D

Planujesz pozostać na uczelni, znaczy się praca naukowa, po studiach? Zawsze myślałem, że po historii strasznie ciężko o pracę, jedynie w szkole, a tam trzeba mieć ogromne znajomości. Nawet jak ma się znajomego dyrektora szkoły, to przecież nie zwolni dotychczasowego nauczyciela, chroni go prawo pracy, musi być przyczyna. Są jeszcze różne IPN-y, archiwa, muzea itd, tylko tam to jak na ministra ciężko się dostać 8) Gdzie jeszcze historyk może pracować, może jako doradca jakiegoś polityka po stosunkach międzynarodowych?
Ja sam myślałem nad historią, byłyby to na pewno studia przyjemne, ale brak perspektyw mnie zniechęcił, miałem nawet robić dwa kierunki historię i ten drugi równocześnie, ale nie dał bym rady.
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Adrian Woźniak » 15 Maj 2010 21:32

A ja już podjąłem decyzje, w pierwszej turze oddam głos na Marka Jurka :wink: Uczciwy i wartościowy człowiek, szkoda, że nie ma szans na drugą turę, ale cóż w pierwszym rozdaniu głosuje się według poglądów, w drugim według rozsądku.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 15 Maj 2010 22:12

Zaskoczyłeś mnie Adrian :D Chyba się nigdy nie zgadzaliśmy ale tym razem gdyby nie JKM to też bym na Jurka głosował i to był plan awaryjny bo były te zawirowania z podpisami :wink: A szansa każdego kandydata na 2 turę to 10% :twisted:

Dodam jeszcze parę w miarę reprezentatywnych sondaży INTERNETOWYCH (ważne słowo :wink: )

www.tvn24.pl/sondy.html (prawie 300 tys głosów - chyba najwięcej jeśli chodzi o sieć)
http://apps.facebook.com/prawybory/ (facebook więc wątpię żeby ktoś zakładał specjalnie wiele kont :wink: )
http://www.wybory.xaa.pl/ (nie jest sumowana a co aktualizację (1-2 dni) nowa)
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2 ... niki,18606 (żeby nie było że faworyzuje JKM :lol: a liczba głosów też spora)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Masha » 16 Maj 2010 00:53

arek napisał(a):Planujesz pozostać na uczelni, znaczy się praca naukowa, po studiach? Zawsze myślałem, że po historii strasznie ciężko o pracę, jedynie w szkole, a tam trzeba mieć ogromne znajomości. Nawet jak ma się znajomego dyrektora szkoły, to przecież nie zwolni dotychczasowego nauczyciela, chroni go prawo pracy, musi być przyczyna. Są jeszcze różne IPN-y, archiwa, muzea itd, tylko tam to jak na ministra ciężko się dostać 8) Gdzie jeszcze historyk może pracować, może jako doradca jakiegoś polityka po stosunkach międzynarodowych?


To nie temat o mnie, ale odpiszę. Mediewistyka, czyli historia średniowieczna. Jedna z moich największych pasji, która zagwarantowała mi dotychczas najwięcej sukcesów w życiu. Tak jak pisałam, mediewistów jest mało, bo trzeba mieć specjalizację albo na mediewistykę Polki albo na mediewistykę powszechną. Jeżeli chodzi o historyków (ogólnych) często jest tak, że jeden uczy w dwóch, trzech szkołach i trzeba do niego dostosowywać plan zajęć. To jest kolejna sprzyjająca okoliczność. Mam jeszcze w alternatywie stosunki międzynarodowe, może coś z tego wyjdzie, nie wiem. Trudno powiedzieć w tym momencie co mnie czeka, ale chciałabym, żeby przed moim nazwiskiem było "dr" (pewnie będę miała wówczas z 35 lat :lol: ). Konsekwentnie dążę do tego celu, nie zniechęcam się po tygodniu cięższej pracy, a to klucz do sukcesu. Zresztą pożyję, zobaczę, różnie to w życiu może być.
Swoją drogą co mają powiedzieć studenci prawa. Mój bardzo bliski przyjaciel (ten od PO) studiuje na UW wśród 1200 innych ambitnych ludzi, jego szanse na zatrudnienie w zawodzie mimo prestiżu uczelni są marne. Tam jest taki wyścig szczurów, że szkoda słów, jak nie umiesz się pchać zginiesz w tłumie.

Odnośnie wykształcenia, to jednym z minusów pana Komorowskiego (zauważcie, że krytykuję go mimo iż jest z PO, nie jestem więc jakąś zapatrzoną fanatyczką) jest jego praca magisterska, którą pisał UWAGA 11 dni :shock: (sam się przyznał). Dla porównania ja pisałam jeden rozdział do swojej pracy licencjackiej tydzień. Panie Bronisławie Pańska praca ociera się o plagiat! :shock:
Pochwalę się może tematem pracy licencjackiej "Sport olimpijski w Polsce w latach 1919-1939", wspomniany rozdział "Narodziny i działalność Polskiego Komitetu Olimpijskiego". Jak ktoś chce się czegoś o tym zagadnieniu dowiedzieć to może do mnie uderzać :lol:

Tyle o mnie, miło było :D Dla rozładowania atmosfery: Macie fotkę Leny z JKM?
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez figaro56 » 17 Maj 2010 08:46

Droga Masho! Niedawno mój syn pisał pracę magisterską i muszę ci powiedzieć, że zajęło mu to jakieś 16 dni. Samo pisanie takiej pracy to żaden problem. Problemem jest zdobycie materiałów potrzebnych do napisania takiej pracy. Trochę się nałaził i to pochłonęło trochę czasu. Temat " Tradycje polskiej kawalerii w Grudziądzu". Sam pracy magisterskiej nie pisałem ale w tej mam pewien udział. Napisałem mu wstęp do pracy i zarys historyczny.
Widzisz jak pracę napiszesz na podstawie jednej książki to jest plagiat ale już na podstawie trzech to bibliografia. :lol:
Trochę mu pomogłem bo temat mi bliski a chłopak ciągnie 2 kierunki. Tym samym Lena jako synowa odpada. Rzuciła szkołę w wieku 16 lat a głupiej synowej nie będę tolerował. :lol: Chociaż jestem tolerancyjny i gdyby tak z litrem dobrej gorzałki przyszła to może i dałbym błogosławieństwo. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 17 Maj 2010 11:03

zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez matti » 17 Maj 2010 12:19

Miało być tak pięknie – tabuny celebrytów miały uwiarygodnić Bronisława Komorowskiego i pokazać go jako naturalnego kandydata na prezydenta. Ale okazało się, że zgoda buduje (jak głosi odkrywcze hasło PO), a komitet (honorowy) rujnuje.

Zaczęło się od wpadki samego kandydata – dziękując premierowi za szalik, obraził poznaniaków i krakusów, oskarżając ich o skąpstwo. W swoim charakterystycznym stylu żartowania zdołał w ciągu paru sekund odebrać sobie setki tysięcy głosów. Sztab Komorowskiego drży chyba na samą myśl o kolejnych występach swojego kandydata – co się pojawi, to zalicza kolejną wtopę. Trzeba było widzieć minę Donalda Tuska – przerażenie połączone ze wściekłością.


Ale potem było jeszcze gorzej – kolejni „honorowi” dobijali premiera i marszałka swoimi wystąpieniami. Zaczął Władysław Bartoszewski, który zaatakował Jarosława Kaczyńskiego za brak dzieci, a jego dojście do władzy uznał za równoznaczne z zejściem Polski do roli Ruandy.


Wtórował mu Andrzej Wajda – powiedział to wprost: te wybory do wojna domowa i trzeba ją wygrać. Ta pokojowa poetyka towarzyszyła także Markowi Majewskiemu – powiedział on, że ci z charyzmą to psychopaci. A w „setkach” po uroczystości Kora Jackowska uznała obecne wybory za walkę między dobrem i złem. No to mamy jasny obraz – po drugiej stronie, po stronie PiS, mamy do czynienia z morderczymi psychopatami, reprezentującymi zło wcielone, którzy w przypadku wygranej urządzą nam tu rzeź w stylu Ruandy.


A wszystko to przy okazji prezentacji hasła wyborczego: „Zgoda buduje”. To prawda – ale komitet honorowy rujnuje. Dawno już nie widziałem takiej pięknej katastrofy. Jeszcze kilka żartów Komorowskiego, jeszcze parę wpadek z otwieraniem serwera lub ściągami z Wikipedii, jeszcze kilka wypowiedzi jego fanów i piosenek w stylu Wojewódzkiego i prezydentem będzie Jarosław Kaczyński.


Marek Migalski

Powiem szczerze nie rozumiem dlaczego ci ludzie w taki sposób atakują człowieka?? Najgorsze jest to, że to jest jego prywatne życie i nikogo nie powinno interesować czy ma żonę czy nie!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Adrian Woźniak » 17 Maj 2010 21:07

Nie przywiązuje zbytniej wagi do sondaży, ale nie sposób nie wspomnieć o notowaniach JKM. Wg TNS OBOP i jeszcze jednego znanego ośrodka badawczego, może on liczyć na zaledwie 1% poparcia. Zastanawia mnie tak niesamowita rozbieżność, w porównaniu do internetowych sondaży...

Raku, co prawda to prawda. Platforma liczyła, że jak zamknie usta Palikotowi, to nie straci zbyt wiele na słownych przepychankach z PiSem, a tu proszę. Wpadka, która możę naprawdę dużo kosztować.

W dalszym ciagu czekam na jakieś argumenty świadczące za Platformą :wink: Chodzi mi o ich konkretne dokonania w ostatnich latach. Słowa rzucane w kampanii wyborczej mnie nie interesuja :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez matti » 17 Maj 2010 21:12

1. Wprowadzenie armii zawodowej (czy nie za szybko zobaczymy). Jedno jest pewne odważyli się zrobić to o czym inni tylko mówili.

Dla mnie lista się skończyła. Duża gadania i brak efektów. Najlepsze, że za wszystkie niepowodzenia oskarżali Ś.P L.Kaczyńskiego i jego wetowanie. Ciężko nie wetować jednak niektórych ustaw typu medialna czy o IPN, które są niebezpieczne dla kraju.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez bulwa » 17 Maj 2010 21:25

Przypomnijcie sobie co rząd pis zrobił w sprawie euro 2012 ,nic nawet nie zrobili odpowiedniej dokumentacji to za rządów Po ta inwestycja mocno poszła do przodu
bulwa
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 17 Maj 2010 21:15

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 17 Maj 2010 21:31

Adrian nie chcę nic sugerować ale sondażami zarządzają czerwoni albo koledzy rządzących. Oczywiście nie twierdze że Korwin ma 40% ale w które sondaże bardziej wierzysz? Oczywiście w te "oficjalne". Do tego dodamy że Komorowski traktuje innych jak inną ligę (niższą), Kaczyński się nie odzywa a Napie*****ralski się rwie do debaty "wielkiej trójki". Mamy z tego wszystkiego całkowicie zmanipulowane "demokratyczne" wybory. Tak to jest niestety.

Jeśli chodzi o debaty to też trochę śmieszne bo przeciez czy PiS czy Po to prawie to samo. O czym mają debatować skoro to wszystko co najwyżej centrowcy z ciągotami na lewo (na pewno nie na prawo). Jedynymi którzy się wybijają to Jurek (Olechowskiego w debacie pokonał ale moim zdaniem za bardzo chce wiązać państwo z wiarą) i JKM czyli zdecydowana ultraprawica. Reszta to wszystko to samo i różnią się tylko jakimiś sloganami. A Napieralski to już prawdziwy okaz. 36 letni komunista to jest na prawdę niespotykane. żeby przesiąknąć tak tym systemem? Co on może dla młodych zrobić? :roll:

A i jeszcze jedno Adrian. Z tego co wiem to Marek Jurek też jest za szerokim dostępem do broni palnej. Co Ty na to? :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez karlos » 17 Maj 2010 23:19

Mnie dziwi, że skoro w kraju mamy tylu wykształconych humanistów, w tym specjalistów od sondaży to za jako miarodajne podawane są wyniki sondaży uzyskanych drogą telefoniczną, zapewne na telefony stacjonarne, co w przypadku JKM jest mocno niereprezentatywne, podobnie jak sondaże internetowe. W jego przypadku realne poparcie liczyłbym jako średnią ważoną sondaży elektronicznych oraz telefonicznych: 1/4*24%+3/4*1=6,25%. Najlepszym dowodem ile są warte w sumie te całe sondaże jest rozbieżność uzyskiwanych w nich wyników.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 17 Maj 2010 23:32

Ja jestem za zakazem sondaży w TV i Internecie w czasie kampanii wyborczej :wink: Ileż wtedy by się zrobiło czasu na antenie który mógłby zostać przeznaczony na RZETELNE przedstawienie wszystkich kandydatów.

A tak bufon Komorowski sobie może powiedzieć że on jest w jakiejś innej lidze :shock: Nie chce przeklinać ale bym jakoś ładnie nazwał tą ligę :wink: Napie****ralski zaś ciągle powtarza że cieszy się z 3 miejsca i goni czołówkę (słyszę codziennie) a jak wiadomo kłamstwo powtarzane kilka razy staje się prawdą :D

A co do średniej warzonej to popatrz na to Karlos z innej strony. Pomyśl że w TV by publikowali tylko te internetowe sondaże a nie te "telefoniczne". Myślę że wynik wyborów byłby zgoła odmienny bo niestety to TV najbardziej wpływa na ludzi i internet ma dalej małą siłę przebicia.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez karlos » 18 Maj 2010 00:57

RakuNH napisał(a):A co do średniej warzonej to popatrz na to Karlos z innej strony. Pomyśl że w TV by publikowali tylko te internetowe sondaże a nie te "telefoniczne". Myślę że wynik wyborów byłby zgoła odmienny bo niestety to TV najbardziej wpływa na ludzi i internet ma dalej małą siłę przebicia.

Stąd takie przeliczniki, a nie inne. Jak JKM zdobędzie 5%, to w sumie będzie sukces, patrząc na jego wynki w 3 ostatnich wyborach.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Masha » 18 Maj 2010 13:20

matti napisał(a):Powiem szczerze nie rozumiem dlaczego ci ludzie w taki sposób atakują człowieka?? Najgorsze jest to, że to jest jego prywatne życie i nikogo nie powinno interesować czy ma żonę czy nie!


Ale dziadka Tuska zza grobu się ciągnęło za uszy. Oj kropelki na pamięć są potrzebne.

Dobra spróbuję odpowiedzieć co zrobiła PO?
No cóż platforma nieustannie wetowana przez pana prezydenta nie mogła wiele sama zrobić. Poprawiła jednak znacznie wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, poprawiła stosunki z Rosją, Niemcami, USA i wieloma innymi państwami.
Kiedyś Donald Tusk mówił o Irlandii jaką miała być Polska. I ową "zieloną wyspą" na mapie Europy byliśmy. Podczas szalejącego kryzysu tylko Polska gospodarka funkcjonowała na prawidłowym poziomie, reszta państw była na sporym minusie. Dzięki czemu nastąpiła taka sytuacja, a może właśnie dzięki temu że rząd PO nie uruchomił z budżetu państwa niepotrzebnie pieniędzy i nie zaciągnął kolosalnych pożyczek. Może dlatego nie jesteśmy teraz Grecją, tylko Polską. Złotówka mocno stoi, praktycznie na tym samym poziomie co rok temu, gospodarka nieźle prosperuje, nie mamy powodów do narzekań.

A teraz co zrobił SLD, PiS i in. rządzące przed PO partie? Mam sklerozę :lol:
Aaaa becikowe :wink: zapomniałabym.


Komitet honorowy Komorowskiego robi wspaniałe wrażenie. Same znakomitości. Podziwiam zarówno pana Bartoszewskiego, który zrobił tak wiele dla państwa polskiego, jak i pana Wajdę, który w swoich filmach szerzy wiedzę historyczną i sławi Polskę na cały świat. Lech Wałęsa, laureat pokojowej nagrody, człowiek w Polsce niedoceniany, ale na świecie podziwiany to też ważna osoba w tym komitecie, szkoda, że nieco niepopularna. Następny Tadeusz Mazowiecki, nic dodać, nic ująć, jedna z ważniejszych postaci III RP. A oto inne sławienne nazwiska: Karolina Kaczorowska, wdowa po Ryszardzie Kaczorowskim, żona gen Andersa- Irena, Agnieszka Holland, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Andrzej Mleczko, Franciszek Smuda :wink: , Leszek Blanik :wink: , Krzysztof Hołowczyc, Wojciech Fibak, wioślarska złota czwórka z Pekinu, Szymon Kołecki, Maja Włoszczowska :wink: , Robert Korzeniowski, Szymon Ziółkowski, Jerzy Dudek (brakuje tylko Adasia Małysza, Justyny Kowalczyk i Otylii - byłaby cała elita polskiego sportu, ale może nie mieli czasu :wink: ), Krzysztof Penderecki, Jacek Federowicz, Zbigniew Preisner, Wisława Szymborska, Andrzej Grabowski, Piotr Adamczyk, Andrzej Chyra, Zbigniew Zamachowski i wielu wielu innych. Ludzie godni poklasku, którzy tworzą nasz wizerunek na całym świecie, tworzą naszą wspaniałą kulturę, sztukę, sport. O i nawet Tomek Karolak jest, szkoda, że Doda przeszła do PiSu, no nic rozpaczać nie będę :lol:

I nawet Henryk Samsonowicz :padam: Mój guru. Najwybitniejszy polski historyk. Podziwiam i staram się naśladować. Ten człowiek wie więcej o historii naszego kraju niż cały parlament RP razem wzięty :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 18 Maj 2010 14:52

Komitet zrobił wrażenie... Szkoda że to wrażenie było spowodowane wiochą jaką zrobił chociażby Bartoszewski i inni bez charyzmy :lol: . Niestety kilka dni wystarczyło aby elektorat PO w mojej okolicy znacząco zmalał :D

Na szczęście nie ma tam Małysza i Kowalczyk :twisted: Powiedzmy sobie szczerze że takie komitet to jakaś szopka. Ciekawi mnie ilu z tych ludzi zna program PO. A ciekawe czy chociaż 1% zna programy innych partii.

I ostatnia sprawa co do wcześniej rządzących. Nie popieram nikogo z tej lewackiej ekipy także to pytanie do tych co na nich głosują :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez bulwa » 18 Maj 2010 15:35

Masha ten komitet Komorowskiego jak narazie tylko mu zaszkodził ,dziwie sie że taki Bartoszewski który tyle za swego życia przeszedł ,potrafi takie rzeczy wygadywac ktore sa niegodne takiej osoby jak on podobnie Wajda niby szanowany znany poważany na całym świecie,ale tez zaszkodził Komorowskiemu ,rozumie ze maja oni prawo nie przepadać za Kaczynskim ,ale niech mu nie dogryzają,Wałęsa chyba po tej katastrofie sobie coś uświadomił i nie bedzie dogryzał Kandydatowi Pis .Co zrobiła Platforma w moim przekonaniu tyle co inne partie ,czyli poprostu nic ,powiedział bym że Pis to lepsza partia dla ludzi ubogich ktorych w naszym kraju nie brakuje ,natomiast Po to partia sprzyjajaca bogaczą , zreszta ludzie są teraz zdezorientowani i ciezko przewidziec czy wygra Komorowski czy Kaczynski ,gdyby wygrał Komorowski to sytuacja w Polsce była by podobna do tej ktora jest w Rosji gdzie Putin rządzi całym panstwem a Miedviediev tylko sprawuje funkcje u nas to Tusk rzadził by przynajmniej do kolejnych wyborów a Komorowski słuchał by tylko jego woli
bulwa
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 17 Maj 2010 21:15

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez matti » 18 Maj 2010 15:40

Masha nie błaznuj z tym uniknięciem kryzysu. PO nic do tego nie miało... to rządy poprzedników wyprowadziły tak gospodarkę, że ta wytrzymała. Poprawienie wizerunku Polski w świecie?? No bez przesady wszyscy dookoła robią "nas w konia". Tuskowi się wydaje że ładnym uśmieszkiem zdziała coś w stosunkach z USA. Niestety oni nas mają gdzieś to samo tyczy się Niemiec, gdzie polityka pani Merkel tylko potwierdza, że Polska jest tylko pionkiem, a o Rosji szkoda pisać bo Putin to nie ma szacunku dla nikogo i niczego. Więc tu od nikogo nie wymagam, że stosunku z tym państwem poprawi.

A co do komitetu honorowego to jest to żenada. A wypowiedź pana Bartoszewskiego to w ogóle przeszła wyobrażenie niejednego Polaka. I proszę Cię nie wymieniaj Wałęsy bo ten człowiek Polskę w ruinę obrócił, a gdy Olszewski chciał zrobić porządek to go w jedną noc razem m.in z Tuskiem usunęli. Poza tym jak już piszemy o kimś to warto pisać jego prawdziwe nazwisko a nie zmyślone...

A co do Dody- jest to bardzo mądra kobieta, tyle, że dla mediów robi się z siebie idiotkę bo tego chcą ludzie. Zresztą nie wiem czy w ostatnich dniach jej zachowania nie przyćmiły występy szanowanych rodaków z komitetu Bronka. A i jeszcze jedno. Ja żadnemu Kołeckiemu, Kolbowiczowi czy innym nie bronią popierać Komorowskiego. Tylko ludzie z jakimś szacunkiem do przeciwnika. Zresztą nie wyobrażam sobie, żeby n.p Blanik wyjechał z takim tekstem jak Bartoszewski, Wajda etc. Widocznie niektórzy mają poukładane w głowie.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez albatros » 18 Maj 2010 16:18

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 15:43, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 96 gości