Wybory prezydenckie 2010

O wszystkim.

W II turze oddam głos na:

Jarosława Kaczyńskiego
11
22%
Jarosława Kaczyńskiego
11
22%
Bronisława Komorowskiego
14
28%
Bronisława Komorowskiego
14
28%
 
Razem głosów : 50

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez san » 13 Maj 2010 18:06

Zwolennikom Korwina-Mikke przypominam, że chce on żeby ZOMO-wcy z kopalni Wujek zostali uniewinnieni.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 13 Maj 2010 18:16

Może jakieś potwierdzenie?
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez san » 13 Maj 2010 18:31

wygugluj sobie "korwin-mikke wujek"
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez 19Kolejorz95 » 13 Maj 2010 18:57

nie można ufać we wszystko co piszą google :)
Trzeba opierać się na sprawdzonych źródłach, choć nie piszę, że to co ty napisałeś to nieprawda bo nie interesuję się w tym klimacie :)
Lindsey Vonn:*
Awatar użytkownika
19Kolejorz95
Junior młodszy
 
Posty: 66
Rejestracja: 14 Lut 2009 21:27
Miejscowość: Kalisz

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 13 Maj 2010 19:01

http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/new ... 26477,3439

Przeczytałem i tyle. Ja nie jestem sądem ani tym bardziej świadkiem żeby odpowiadać kto ma ponosić odpowiedzialność.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Masha » 13 Maj 2010 19:35

Wow jestem idiotką, bo głosuję na PO. Cudownie. Tylko, że ja to samo mogę powiedzieć o ludziach niegłosujących na PO, bo tak mi się chce i tak mogę uważać. Ale nie zrobię tego, bo jako "elektorat" tej partii mam klasę :wink: Ci co głosują na SLD pewnie też należą do tych 90%, pozdrawiam ich serdecznie, zostaliśmy wrzuceni do jednego worka.

Boję się rzezi, może kolejna rewolucja francuska? Kurczę ale nie mamy Bastylii. I kto będzie naszym Robespierre'm, Pinochetem czy innym zbrodniarzem ludzkości? (radzę prześledzić historię i zobaczyć ile ludzi musiało zginąć by wspaniały Pinochet mógł przejąć władzę...).

P.S. Widziałam Donalda Tuska jak prowadził negocjacje z Angelą Merker i św. Mikołajem. Chce sprzedać Gdańsk a polskie żubry przerobić na pasztet dla armii niemieckiej :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez san » 13 Maj 2010 19:44

RakuNH. No właśnie, kto ma rację. Czy zabici górnicy, czy zomowcy obrzuceni śrubami? JKM nie ma takiego dylematu. Rozkazy trzeba wykonywać.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez matti » 14 Maj 2010 06:06

Oczywiście, że ZOMO-owcy nie są winni!!! Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale do służb tych niejednokrotnie brano zwykłych ludzi. Przychodzili rano i zdzierali faceta z łóżka, wieźli z Podkarpacia na Śląsk, dawali karabin i kazali strzelać. I zauważcie, że jak nie strzelisz to Cię sprzątną protestujący, a jak nie oni to twoi przełożeni wydający rozkazy.

Łatwo się pisze, że ZOMO, ORMO czy inne są winne. A tak naprawdę to trzeba wziąć za pysk ówczesnych panów rządzicieli i wreszcie ich skazać.

Ale jak mają ni zostać skazani? No jak? Jak już na początku lat 90 Wałęsa sprzątnął kolegom dokumenty z IPN-u, gdzie było wszystko, łącznie z rozkazami. Jak Olszewski chciał zrobić dekomunizację to go Tusk, Wałęsa i spółka w ciągu jednej nocy wywalili! Taki "układzik" rządzi obecnie krajem.

A co myślisz Masha, że poprę ludzi głosujących na SLD? Przecież to jest partia wywodząca się z PZPR, którą popiera sam Jaruzelski.

A ludzi głosujących na PO po prostu mi żal. Jak ktoś widzi w tych głupich uśmieszkach, obrażaniu innych, okłamywaniu społeczeństwa coś dobrego to mi przykro, że tacy ludzie w tym kraju żyją.

A będzie w Polsce rewolucja. Jak sfrustrowani ludzie po 40 latach pracy nie otrzymają emerytur to niewinni urzędnicy będą mordowani na ulicach, tyle, że to nie ich wina będzie, że nie będzie pieniędzy. A co do Pinocheta to w Polsce taki ktoś jest potrzebny. Lepiej żeby zginęło kilkanaście tysięcy niż miliony.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Masha » 14 Maj 2010 15:30

Jestem "elektoratem" PO i wcale nie jest mi żal swojej osoby, najprawdopodobniej będę dobrze zarabiać, będę wykształcona i będę miała w miarę poukładane w głowie. Dobrze mi z tym i nie zamierzam się zmieniać. Jak komuś jej źle w naszym państwie (bo go biją, okradają, głoduje etc.) to droga wolna, Korea Północna i rządy silnej ręki czekają.

Myślałam, że żyję w tolerancyjnym kraju, jestem za naiwna na te czasy. Niedługo się pojawią slogany w stylu 'murzynów przeróbmy na asfalt'... :( Zero tolerancji :(
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 14 Maj 2010 16:49

Ja tez nie jestem zwolennikiem PO (lekko mówiąc :wink: ) ale że Mashe lubię to się udzielać nie będę :D Zresztą to i tak nic nie zmieni bo kto ma coś w głowie to głosuje tak jak mu mówi rozum a kampania polega na tym żeby dotrzeć do niezdecydowanych.

Najbardziej mnie rozbawiła pewna osoba która mi powiedziała że nie zagłosuje na JKM bo boi się że Bronuś będzie miał 50% więc głosuje na Jarka :lol: Zwaliło mnie to z nóg :wink:

Ostatnio mnie zaczyna denerwować Napieralski. Debaty mu się zachciewa z Bronkiem i Jarkiem bo niby to on jest tym 3. Ja bym chciał najbardziej debatę JKM- Napieralski. Inne poglądy o 360 stopni. Byłaby rzeźnia :D

A i Masha nie wyjeżdżaj mi tu z murzynami. To czarnoskórzy mieszkańcy ziemi :cry: Tak apropo nietolerancji to jutro jest marsz homo w Krakowie więc będzie to prawdziwy przejaw nietolerancji.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez san » 14 Maj 2010 17:18

Matti, strzeliłbyś komuś w plecy?
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez doliniarz » 14 Maj 2010 17:21

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010 ... lnosc.html
ojojojoj, może stać się nieszczęście :oops:
Masha napisał(a):Jestem "elektoratem" PO i wcale nie jest mi żal swojej osoby, najprawdopodobniej będę dobrze zarabiać, będę wykształcona

Za rządów PO to raczej nikt nie będzie dobrze zarabiał. Oni to takie przeciwieństwo Robin Hooda. Zresztą wiele też razy mówiono, że zbliża się pokolenie 1200 brutto. No i jeszcze dodam, że od wykształcenia nie zależy kto ile zarabia. Liczą się przede wszystkim znajomości.
PO to mistrzowie "prania mózgów" ludziom. Jak były poprzednie wybory parlamentarne (czy jak to się zwią) to PO przedstawiało to wydarzenie na miarę pomarańczowej rewolucji, gdzie PiS to tyran itd :lol: .Jeśli mam wybór PO i PiS to bez wątpienia wybiorę PiS.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez matti » 14 Maj 2010 18:16

Nie san do nikogo nie strzelałem. Mam jednak w rodzinie osobę, która została zabrana 13.12.1981r z własnego domu i nieraz opowiada jak wyglądała sytuacja. Co ty sobie myślisz, że ludzie szli z uśmiechem na ustach strzelać do innych??? Byli do tego zmuszani! Sam nie strzelisz to Ciebie załatwi stojący za Tobą. Główna banda przecież rąk sobie nie brudziła.

Takie mamy dziś czasy gdzie opowiada się farmazony, tylko nikt nie chce zauważyć, że ktoś wydawał rozkazy i to on powinien ponieść odpowiedzialność.

Masha jeżeli myślisz, że będziesz super zarabiać bo jesteś w elektoracie PO to się mylisz. Lepiej poszukaj czy nie masz kogoś w rodzinie kto by ci pomógł zgarnąć dobrą pracę. A co do Korei Płn- poczekajmy parę lat, a w Europie będzie gorzej niż tam...
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez san » 14 Maj 2010 18:48

Przeczytaj sobie Raport Taterników. Niestety ale przynajmniej niektórym sprawiało to przyjemność.Pac-strzał i człowiek przewraca się jak kukiełka.A że rozkazodawcy powinni być ukarani to inna historia.Niestety ale Kiszczak i Jaruzelski są ludźmi honoru i Michnik,Tusk czy Komorowski nigdy nie dadzą im zrobić krzywdy.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Masha » 14 Maj 2010 19:08

Będę dobrze zarabiać, nie z powodu bycia elektoratem PO...bo to byłoby śmieszne i spowodowałoby, że każdy chciałby być wyborcą partii Tuska (no prawie każdy) :lol: Ta moja prawie pewność wynika z tego, że mam wiele planów stricto naukowych i jeżeli je zrealizuję to powinno mi to dać przepustkę do dobrze płatnej pracy :wink: Zresztą nie jestem jakąś materialistką i zadowolę się mniej płatnym zatrudnieniem jeżeli będzie dostarczało mi ono zawodową satysfakcją.

Raku i vice versa. Też Cię lubię mimo iż jesteś wyborcą JKM, na tym polega moja tolerancja. Nigdy też nie nazwałabym nikogo "murzynem", przytoczyłam tylko hasło, które często powtarzają rasiści. Aaaa Raku nie wyjeżdżaj mi tu z "homo", znam jednego człowieka o innej orientacji seksualnej i jest to świetny chłopak :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Adrian Woźniak » 15 Maj 2010 10:48

Masha napisał(a): Tylko, że ja to samo mogę powiedzieć o ludziach niegłosujących na PO, bo tak mi się chce i tak mogę uważać. Ale nie zrobię tego, bo jako "elektorat" tej partii mam klasę :wink: Ci co głosują na SLD pewnie też należą do tych 90%, pozdrawiam ich serdecznie, zostaliśmy wrzuceni do jednego worka.

Platforma to mistrzowie obiecanek i kamuflażu. Tak naprawdę nie są w stanie zrobić zbyt wiele. Zastanawiałem się ostatnio, dlaczego poparcie dla tej partii jest tak wysokie. Doszedłem do wniosku, że jak się nie działa, to nie popełnia się błędów => nie traci się poparcia. Szkoda, że ludzie nie widzą, że większość tych postulatów, które oni głoszą to puste słowa i przedwyborcza kiełbasa.

I tu nie chodzi o nazywanie kogoś idiotą, ale realne patrzenie w przyszlość. Życze Ci Masha jak najlepiej i jako starszy kolega powiem Ci, że perspektywy w naszym kraju nie są obecnie zbyt dobre. Skończyłem studia w zeszłym roku i cały czas figuruje jako bezrobotny. Co prawda jestem na stażu, ale nie mam praktycznie żadnych szans na stałe zatrudnienie. Wysłałem wydaje mi się przeszło 50 podań i od tego czasu zero odzewu, a minął prawie rok. Takich osób jak ja jest wiele. Co do kariery naukowej, to też nie jest ona łatwa, ale wymaga sporo pracy i poświęceń.


Masha napisał(a):P.S. Widziałam Donalda Tuska jak prowadził negocjacje z Angelą Merker i św. Mikołajem. Chce sprzedać Gdańsk a polskie żubry przerobić na pasztet dla armii niemieckiej :lol:

Byłem w Puszczy Białowieskiej i rzeczywiście żubrów nie widziałem, coś w tym jest :D
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Kam » 15 Maj 2010 11:34

Wy naprawdę wierzycie, że jest tylko jedna droga? Że jest jakaś partia, która nie rozdaje wyborczej kiełbasy? Wszystkie te partie swego czasu rządziły i jakoś nie widzę większych różnic pomiędzy nimi.
Ja mam poglądy raczej lewicowe, ale to nie oznacza, że z punktu wykluczam inne rozwiązania. Zawsze mogę się mylić, to samo ci po drugiej stronie. Nieco mnie przeraża takie sztywne trzymanie się jednej linii. No i wiara w to, że istnieje jakaś partia, której postulaty nie są tylko pustymi obiecankami :D
Awatar użytkownika
Kam
Junior młodszy
 
Posty: 56
Rejestracja: 14 Lis 2009 17:38

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 15 Maj 2010 11:41

Przypominam że cały czasy przy władzy jest lewica. Co najwyżej PiS można zaliczyć do partii centrowej ale i tak bliżej mu do lewa niż do prawa także nie można mówić że prawica rozdaje wyborczą kiełbasę i że kiedyś rządziła :D

Bardzo bym chciał żeby wygrał JKM albo Jurek i pewnie głosowałbym na tego drugiego gdyby miał większe szansę na zwycięstwo ale większe ma chyba JKM (mimo że to nie prawica ale ultraprawica) więc muszę wybrać jego z prawicowych kandydatów, zresztą bardziej mi odpowiadają jego mocne i niezmienne poglądy. Nie serwuje on żadnej kiełbasy gdyż mówi on to samo od 20 lat :wink:

mam pytanko. Czy ktoś ze zwolenników PO może mnie jakoś do PO przekonać? Ja to robiłem przez kilka stron :lol:

I taki mały bonus:
http://www.youtube.com/watch?v=kh0UytsK ... re=related
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez Masha » 15 Maj 2010 17:29

Raku, ale żadna osoba nie ma szans by Ciebie do czegokolwiek przekonać :wink:
Cóż, ja mogę powiedzieć tylko tyle, że jako człowiek otwarty na świat jestem za partią, która ma podobny światopogląd jak ja. Próbuję balansować między kosmopolityzmem, a nacjonalizmem (całkiem nieźle mi to idzie), bo popadnięcie w jedną z tych skrajności grozi zatarciem prawdziwego obrazu rzeczywistości (i potem wypisuje się bajki o Pinochecie etc.). Jestem młodym człowiekiem i raczej będę głosować na partię, która w młodych ludziach upatruje nadzieję i która tymi młodymi ludźmi się otacza. Swego czasu miałam styczność z młodzieżówką PO (gdyby nie matura, to może zaangażowałabym się bardziej) i muszę przyznać, że podejście do "młodzieży" przedstawicieli tej partii jest kapitalne i bardzo miło mi się z tymi ludźmi rozmawiało i współpracowało. Może stąd się wzięła moja sympatia do nich?

Jeszcze odnośnie kandydata PO, Bronisława Komorowskiego. Nie lubię tego polityka, ale mam nadzieję (baa wiem to), że duży wpływ na jego decyzje będzie miał Donald Tusk. Sytuacja będzie zapewne podobna do tej z braćmi Kaczyńskimi (prezydentem był Lech, ale tak naprawdę Jarosław). Donalda darzę szczególną sympatią, może dlatego, że jest bardzo otwarty na ludzi i nie kompromituje się na każdym kroku jak pozostali politycy (oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale sytuacji takich jak s***przaj dziadu, małpa w czerwonym, seksafer itd. było ostatnio bez liku).

Odnośnie Adriana. Widzisz wszystko zależy od odpowiedniego kierunku studiów. Będę historykiem w wspecjalizacji współczesnych stosunków międzynarodowych, ukończę również drugi fakultet historię (z pedagogiką), zrobię sobie specjalizację z mediewistyki (mediewistów u nas w polsce jest strasznie mało), a potem się pomyśli. Raczej na bezrobotnym nie wyląduję (ciocia wicedyrektor liceum), a jak wyląduję pojadę do Arabii Soudyjskiej i poderwę na swoje blond włosy jakiegoś bogatego szejka :lol: Trzeba sobie radzić w życiu.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez karlos » 15 Maj 2010 18:34

Moim zdaniem w Polsce nie ma partii, która stawiałaby ponad interes własny interes naszej ojczyzny :( . Więc większość Polaków wybiera nie najlepszą partię, tylko najmniejsze zło, co przy bardzo dobrym wizerunku medialnym PO, tłumaczy ich stałe duże poparcie. Według mnie podczas wyborów powinno się podejmować decyzję na podstawie programów kandydatów czy partii, ale po latach obserwowania działań polityków, coraz częściej dochodzę do wniosku, że czytając czyjś program dowiaduje się czego dany kandydat czy partia nie zrobi :evil: niż co uda mu się wykonać, choćby przykład PO po ostatnich wyborach. W sumie tak naprawdę PO w ciągu 3 ostatnich lat nic nie zrobiło dla młodych :( i jeżeli znajdzie się jakaś ciekawa alternatywa to może poparcie bardzo szybko stracić.
Kampania trwa, a brak merytorycznej dyskusji jak nie było tak nie ma. Co do JKM to gdybym nie zgadzał się radykalnie z nim w kilku kwestiach to może zagłosowałbym na niego. Co do PiSu, to coraz bardziej przypomina on LPR i gdyby nie to, że według mnie zdecydowana większość czołowych polityków tej partii to ludzie zakłamani lub "moherowe berety" to może zagłosowałbym na nią, bo zawsze było mi bliżej do prawicy niż do lewicy. Choć muszę przyznać, że J.Kaczyński na razie prowadzi swoją kampanię w inteligentny sposób, pokazując jakby swoją inną twarz.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 91 gości