Wybory prezydenckie 2010

O wszystkim.

W II turze oddam głos na:

Jarosława Kaczyńskiego
11
22%
Jarosława Kaczyńskiego
11
22%
Bronisława Komorowskiego
14
28%
Bronisława Komorowskiego
14
28%
 
Razem głosów : 50

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 20 Cze 2010 19:26

Raczej wszystko zgodnie z planem. Oby Korwin był oficjalnie na tym 4 miejscu. Komorowski już się czuje wygranym i także w drugiej turze głosuje na Kaczyńskiego...

Najbardziej mnie martwi że Napieralski robiąc taką wiochę zdobył 13%... Jak tu żyć w takim kraju jak populizmem można tak ludzi zdobyć.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez RakuNH » 20 Cze 2010 19:28

Pozostaje nam czekać na drugą turę :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez Laleczka Chucky » 20 Cze 2010 19:32

Mam tylko nadzieję, że ta przewaga Komorowskiego zmaleje, bo na razie jest dość spora i ciężko byłoby odrobić Jarkowi w II turze :mrgreen:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez karlos » 20 Cze 2010 19:37

No cóż Janusz Korwin Mikke może zdobyłby więcej głosów, gdyby nie zraził do siebie części pan :lol: oraz nie miał przylepionej przez media etykietki dziwaka i oszołoma. Ogólnie ciekawe byłoby zestawienie osób głosujących na niego, podejrzewam że zdecydowana większość byliby to ludzie młodzi. Mnie zastanawia czy jest ktoś, kto mógłby kontynuować jego program, być jego następcą, bo JKM ma już swoje lata.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez RakuNH » 20 Cze 2010 19:37

Jak Napieralski "obiecam wszystko" da Komorowskiemu poparcie to niestety będzie dramat i nie ma żadnych szans na zwycięstwo. Mam nadzieje że co najwyżej nie da nikomu albo da JK.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez Laleczka Chucky » 20 Cze 2010 19:38

No właśnie, o to się martwię, ale jak było 5 lat temu między Lechem, a Tuskiem?, też była strata w I turze, a w drugiej wszystko się odwróciło.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez karlos » 20 Cze 2010 19:40

Moim zdaniem Napieralski na pewno nie poprze Kaczyńskiego, bo jego kolorowy program zupełnie się gryzie z programem Kaczyńskiego w kwestiach obyczajowych i prędzej jego wyborcy zagłosują na Komorowskiego, patrz casus Cimoszewicza.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 20 Cze 2010 19:41

No niestety Korwin jest charyzmatyczny ale czasem robi jaja Hitelerem, homosiami, dupokracją (choć jak widzę wynik Napieralskiego to wolę chyba monarchię) i czasem coś palnie o kobietach. Choć powiem Ci że 2 razy głosowało na niego więcej kobiet niż mężczyzn także chyba to nie tu leży ten problem. Tu chodzi raczej o całokształt i mimo że podczas tej kampanii działał nieźle to nie odepnie od siebie łatki oszołoma. A wiadomo też jak go media traktują więc i tak spisał się nieźle.

Te wybory to tylko rozgrzewka i za rok będą te najważniejsze bo jak partia konserwatywno-liberalna nie wejdzie do sejmu to już będzie dramat na 4 lata.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez karlos » 20 Cze 2010 20:02

Ja tak tylko myślę, że partii konserwatywno-liberalnej przydałby się ktoś taki jak Radek Sikorski :lol: , który samym wyglądem zyskiwałby kilka procent. Ponadto gdyby wykreowała się na partię ludzi młodych, dbającą o ich interesy, nie to co partie obecne, które patrząc tylko rok do przodu, powoli ciągną nas w coraz większe bagno, w ogóle się nie przejmując tym, że system emerytalny już za 10-lat może być zupełnie niewydolny. To myślę że udałoby się jej dostać do parlamentu, a to początek drogi. Może przydałoby się też lekkie stonowanie niektórych poglądów, bo to nie sprzyja z pewnością popularności partii.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory prezydenckie 2010 - na kogo zagłosujesz?

Postprzez RakuNH » 20 Cze 2010 20:12

Jak czasem oglądam "młodzież kontra" to widzę potencjał w młodzieżówce UPR. Bardzo często razem z CASami niszczą rywali i mają dosyć sporą wiedzę także jest nadzieja że jak Korwin odejdzie to go lepiej zastąpią. najbardziej liczę na mojego imiennika Konrada Berkowicza. Niestety jak widzę dziś Napierniczaka to mi się nie dobrze robi :( Rzygać mi się chce jak cały czas wmawia wszystkim że PO i PiS to kłótnie prawicy z prawicą. WTF?

A tak poza tym w żadnej telewizji Korwina nie pokazali. Nie ma co się załamywać :D Będę walczył jak lew o wejście do sejmu :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez Masha » 20 Cze 2010 22:23

:D Heh, no cóż, wybiorę się na wybory jeszcze raz.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez matti » 21 Cze 2010 07:36

A na Podkarpaciu 50% na Kaczyńskiego, 24% na Komorowskiego, 7% na Korwina!

Widzę, że tam mieszkają najmądrzejsi ludzie.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez markos7207 » 21 Cze 2010 13:19

Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej :D , i nawet gdyby Napieralski oficjalnie poparł Bronka "Gafę" Komorowskiego to nie ma szans aby całość jego elektoratu zagłosowała na gajowego. Ludzie to nie stado baranów i mają własny rozum.
Tak Mateusz, mam nadzieję, ba nawet więcej, jestem przekonany że powtórzy się sytuacja z wyborów z roku 2005 gdy pewny siebie Donek przerżnął z kretesem w II turze z Lechem aż szczęka mu opadła, mimo sondaży dających mu dwucyfrową przewagę. Sorry Masha, musisz poczekać conajmniej 5 kolejnych lat :wink: .

Według Wałęsy, J. Kaczyńskiego popierają "ludzie z kompleksami, paranoicy, i inni popaprańcy"... Cóż za Wersal. Ale im więcej pan elektryk rzuca inwektyw tym słabsze poparcie ma Bronek :wink: .

PS. W Stanach, a zwłaszcza w Chicago(80% :!: ) Jarosław zmiażdżył Komorowskiego, za to Bronek wziął rewanż na Kaczyńskim w zakładach karnych :lol: . Tam jest bastion PO :wink: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez RakuNH » 21 Cze 2010 13:35

Trzeba pamiętać że wtedy wódz Lepper dał cały swój elektorat ś.p Kaczyńskiemu. A wiadomo że on ma na swoich wyborców ogromny wpływ i ponad 80% z nich głosowało na ś.p Lecha. Mi się wydaje że mimo wszystko Bronek posmaruje lewicy (a to parytety a to in vitro) i jakaś część SLD go poprze. Kaczyńskiego poprze elektorat Jurka, JKM, Morawieckiego i Pawlaka także walka może być wyrównana i wszystko może się rozstrzygnąć podczas debaty (gafy Bronka :D ). Jest też taka opcja że Komorowski przesmaruje i to też może zadziałać na jego niekorzyść :D Będzie ciekawie.

A tak poza tym JKM wyprzedził już na 100% wyprzedził Pawlaka i została banda trojga z bandy czworga :lol: Jakby nie było 4 siła w Polsce i teraz trzeba wejść do sejmu :twisted:

A co do zagranicy to to mnie dziwi:
http://wiadomosci.onet.pl/2187372,12,wi ... ,item.html
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez karlos » 21 Cze 2010 16:17

Ja może zagłosowałbym na Jarosława, gdyby nie prowadził tak populistycznej polityki, a Polska przecież nie jest szejkiem gazowym, jak już się niektórym członkom PiS-u zaczyna wydawać. Poza tym ja go po prostu nie mogę słuchać, ciągłe insynuacje, brak obiektywizmu i arogancja. Przypomina mi on przedstawiciela tej części szlachty, która doprowadziła Polskę do 3 rozbiorów. Jakby co nie jestem specjalnym sympatykiem Komorowskiego, ale uważam go za mniejsze zło w obecnej sytuacji. Polsce nie potrzebny prezydent, który broniłby na siłę przywilejów, które wobec coraz większej dziury budzetowej i sytuacji demograficznej trzeba znieść.
Dziwię się Tobie Raku, że popierając JKM, chcesz głosować na prezesa lewicowej partii, jak to sam Jarosław Kaczyński dziś stwierdził.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez RakuNH » 21 Cze 2010 22:51

Niestety nie mam wyjścia Karlos. Mam w d*** PO które płacze tygodniami że nie chce prywatyzować szpitali.... Jak liberalna partia może mieć takie problemy? Oni się praktycznie niczym od PiSu nie różnią tylko PiS nie udaje swoich socjalnych poglądów a Komorowski tych poglądów nie ma. Dodatkowo to Komorowski się podlizywał na Kongresie Kobiet i pewnie podpisze parytety. Posmaruje każdemu kto da mu kromkę że tak powiem. Dodatkowo PO prowadzi na każdym froncie anty kibicowską politykę. No i wisienką na torcie jest postawa kandydata. Jest on po prostu niekompetentny (nie, nie jest głupi ale zastanówmy się jakie on chce objąć stanowisko) i wygląda jakby przez te swoje 6 kadencji tylko spał w sejmie bo niczego się chłop nie nauczył. Niestety nie mogę go nawet słuchać.

Głosuje na mniejsze zło ale tak na prawdę w 2 turze bym mógł zagłosować ze spokojem tylko na Jurka i Korwina-Mikke. Kaczyński też mnie dziś zdenerwował umizgami do lewicy ale PO i PiS są siebie warte w każdym razie zagłosuje na Kaczyńskiego bo Komorowski się na to stanowisko NIE NADAJE :wink: Mam nadzieje że klarowanie Ci to wytłumaczyłem. :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez matti » 22 Cze 2010 10:47

Karlos przypominam ci, że Rosja i Niemcy grają za naszymi plecami budując Gazociąg Północny. Jak go zbudują to nas odetną, tak jak to zrobili Ukrainie (Styczeń 2009r) i teraz Białorusi. Wystarczy mały zgrzyt na linii Polska-Rosja, a do takiego prędzej czy później dojdzie bo nawet Tuskowi nie uda się utrzymać dobrych kontaktów z Putinem!

A co do arogancji i braku obiektywizmu to tutaj chyba pomyliłeś partie. W PO mamy codziennie przykłady arogancji i chamstwa. Do tego obywateli RP narażają na śmiertelne niebezpieczeństwo, a wszystko po to, żeby wygrać wybory (wyjazd Komorowskiego do Afganistanu, zapowiedź wyjścia Polski z tego państwa itp.). Przecież Afgańczycy okupantów chcą się pozbyć tak jak my Niemców podczas II WŚ. A takie sytuacje potrafią oni wykorzystać-atakując, żeby przyśpieszyć jeszcze decyzje Rządu RP.

Zauważ, że Palikot nie potrafi wysiedzieć i obraża wszystkich co popadnie. Wałęsa znowu udaje patriotę i męża stanu. Normalnie tak jak w 1992r obalając Rząd Olszewskiego razem z Tuskiem i Niesiołowskim. Przypomnijmy sobie trochę historii- tej najnowszej po 1989r. Przypomnijmy sobie bohatera Wałęsę http://www.youtube.com/watch?v=iqByeUsSTUo , http://www.youtube.com/watch?v=QIZ4NCOIRdc , http://www.youtube.com/watch?v=FG4KKmcNYOU .

Warto obejrzeć te filmy, bo komedię (w pierwszym i trzecim) są większe niż te Barei czy Chęcińskiego. Przy okazji Karlos zrozumiesz dlaczego tak bardzo PiS jest nielubiany
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez karlos » 22 Cze 2010 12:54

Mi w zasadzie chodzi głównie o to, aby polski rząd w ciągu najbliższej prezydenckiej kadencji miał okazję przeprowadzić jakieś reformy mające na celu dalszą reformę systemu emerytalnego, KRUS-u czy ograniczenie kompetencji związków zawodowych, a głosując na Kaczyńskiego, który w tych kwestiach jest zakładnikiem swoich wyborców, bardzo zmniejszyłbym szansę na realizację tych postulatów bardzo ważnych szczególnie dla przyszłości młodego pokolenia.
Inne sprawy mają dla mnie mniejsze znaczenie w szczególności wizerunkowe czy historyczne. Co do parytetów to jestem im przeciwny, ale nie dlatego, że mam coś przeciw obecności kobiet w polityce, ale dlatego, że uważam iż to pogorszy tylko ich sytuację, ale skoro tego chcą :wink: . Straszenie zamykaniem kurka przez Rosję mnie śmieszy, bo z biegiem czasu zapewne dzięki gazu łupkowemu będziemy od nich coraz mniej zależni i będą oni nas raczej prosić, abyśmy dalej od nich gaz kupowali. Co do spraw kulturowych to zapewne w najbliższym czasie się nic nie zmieni, bo na zapłodnienie in vitro finansowane z publicznych pieniędzy nas nie stać, a wątpie aby PO podjęła jakąś niepopularną decyzję w kwestiach obyczajowych.
Co do zdarzeń z 1992 roku i lustracji to jak rządzili bracia Kaczyńscy, to też w tej sprawie nic nie zrobili, więc nie widzę powodu, aby z tego powodu na nich głosować.
Tak poza tym coraz bardziej mnie śmieszy, gdy o PO i PiS mówi się jako o partiach prawicowych. Bo PiS jest partią pseudokonserwatywno-lewicową (bo gdyby była konserwatywną, to by Jurek z PiSu nie odszedł), natomiast PO jest partią centrum, centroprawicową, w zasadzie niewiadomo co :lol:, mógłbym ją również określić mianem partii pseudoliberalnej.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez matti » 22 Cze 2010 13:25

PO nie zrobi reformy KRUS, no chyba, że rozwalą koalicję z PSL i zawiążą nową z SLD (o zgrozo!)
Co masz na myśli pisząc o reformie systemu emerytalnego? Może podniesienie tego wieku? Najlepiej rozwiążmy całe ZUS-y, KRUS-y, US-y i będzie spokój. Ludzie sami będą sobie oszczędzać wkładając pieniądze do banku. A kiedy im się praca znudzi to sobie będą emerytami nawet w wieku 45 lat (jeżeli uznają, że to co odłożyli starczy im na dalsze lata).

Tak się składa karlosie, że teczki UB/SB zostały w większości zniszczone więc teraz to już praktycznie nic nie da się w tej sprawie zrobić. Na to była szansa na początku lat 90, ale Wałęsa, Tusk... do tego nie dopuścili.

Co do kierunku partii PiS to zgadzam się jest to partia lewicowa (z domieszką konserwatyzmu). PO natomiast to partia lewicowa tyle, że sprzedawczyków, którzy za chwilę wezmą do rządu SLD (nie wiem czy serce męnża stanu Wałęsy Lecha to wytrzyma). Obawiam się, że będziemy mieli cyrk i to już w lipcu 2010r.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Wybory prezydenckie 2010 - II TURA

Postprzez RakuNH » 22 Cze 2010 13:34

Wczoraj mnie Kaczyński załamał - "jestem po trosze lewicowy". Cholera nie ma na kogo głosować... Jak będę miał dobry dzień to pójdę na Kaczego a jak zły to pierdziele tą drugą turę. Tak podświadomie chciałbym żeby wybrał Komorowski ale tylko dlatego żeby liberalny elektorat PO przeszedł na WiP bo nie wierzę w żadne ich liberalne reformy. No chyba że mówimy o cenzurze internetu - bardzo liberalne :lol:

Parytety to kretynizm i jak kobiety chcą to niech startują - nie mam nic przeciwko ale zastanówmy się o co feministki teraz walczą? O równouprawnienie? Czyżby nie było? One teraz walczą o przywileje które teraz i tak mają. Dziwne że nie biją się o parytety do opróżniania szamba czy do wyrzucania śmieci. Akurat często wychodziłem z domu jak śmieciarze ogarniali teren i nigdy nie wiedziałem kobiety! PRZECIECIEŻ TO DYSKRYMINACJA KOBIET :lol: A jak czytam już taką zdzi*** (Adrian pewnie czuwa także muszę uważać) o nazwisku Środa to najchętniej bym jej przywalił (no co przecież równouprawnienie to nie ma damskich bokserów). Wynaturzenia człowieka pierwotnego. I jedynym zwycięzcą jest czerwony bo wiele naobiecywał i się uśmiechał a kobieta w PSL by pozamiatała wszystkich :lol:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,91682,title ... caid=1a646

Na jaką reformę systemu emerytalnego liczysz? ja się spodziewam poniesienia wieku emerytalnego :lol: A co do in vitro to Napieralski mnie niebywale śmieszy. Internet dla wszystkich, refundacja in vitro, poprawa w służbie zdrowia, przedszkola, żłobki. Jego populizm nie zna granic bo wiedział że nie wygra.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kamila oraz 11 gości