Religia

O wszystkim.

Religia

Postprzez RakuNH » 11 Kwi 2010 13:27

Duche napisał(a):Największy paradoks i głupota całej sytuacji? Ludzie modlący się do Boga z powodu tych ofiar, a przecież to ten Bóg dopuścił, by ci niewinni ludzie zginęli w tak tragiczny sposób. No ale to temat na inną dyskusję.


Duche widzę że znów będzie nam dane porozmawiać. Możesz rozwinąć? :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez Duche » 11 Kwi 2010 13:36

Zaczyna się :mrgreen:

Chodzi mi o to, że głupotą niepojętą dla mnie jest to jak ludzie mogą się w tej chwili modlić do Boga, odprawiać jakieś msze, skoro to właśnie Bóg (podobno to on decyduje kiedy kto ma umrzeć) sprawił (jeśli tak to można określić), że zupełnie niewinni ludzie zginęli w tak tragiczny sposób. To ma być ten miłosierny? Wolne żarty.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 11 Kwi 2010 13:47

jesteś ateistą? Ja od pewnego czasu (od stycznia) nie praktykuję bo skoro Bóg mnie pozbawił normalnego funkcjonowania (mimo że byłem wierzący i praktykujący i raczej dobrze żyjący) to dlaczego ja mam co tydzień ze złym samopoczuciem iść i się modlić. No ale wielu rzeczy się nie zapomina :wink:

Do tego czasu raczej wszystko ogarniałem więc Ci mogę to dosyć łatwo wyjaśnić. Wytłumaczenie jest takie że Bóg miał jakiś cel w tej tragedii. O to już musisz pytać księży ale myślę że zawsze odpowiedź jest taka że był w tym jakimś ukryty cel. Jaki? Nie wiadomo.

A co modlitwy to nie taka trudna sprawa Duche do pojęcia :wink: Wedle religii katolickiej po śmierci każdy ma kolejne życie i to od niego zależy jak będzie funkcjonował całą wieczność po śmierci. Także ludzie modlą się w tym celu aby Ci wszyscy ludzie kolokwialnie mówiąc "poszli do nieba". Jak wiadomo modlitwa jest do tego niezbędna. Zatem niekoniecznie ich śmierć jest czymś złym bo po drugiej stronie może im się żyć lepiej.

Ciekawi mnie jeszcze pewna zasada religijna w tym przypadku. Zapewne wielu z was (jeśli byliście wierzący) odprawiało "pierwsze piątki" i jest takie zapewnienie że jak ktoś ma odprawione 9 pod rząd to nie umrze w grzechu. Czyli może umrze wyspowiadany. Chodzi mi o to że wychodzi na to że np w tego typu zbiorowych katastrofach wszyscy są bezbożnikami i tych piątków nie odprawili. Teraz jest tuż po świętach więc może niekoniecznie ale w takich wypadkach w październiku, listopadzie zapewne większość "żyje w grzechu".
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez Duche » 11 Kwi 2010 14:00

Tak, jestem ateistą.

Bóg miał jakiś cel w "spowodowaniu" tej tragedii... Dla mnie już samo to jest niepojęte i uważam takie gadanie/myślenie za idiotyzm jakich mało. Jaki można mieć cel w śmierci niewinnych ludzi? Chora jest taka wiara i dlatego uznałem, że lepiej będzie odłączyć się od tego wszystkiego.

Lepsze życie po śmierci, ta... Życie jest jedno, nie ma żadnego życia po śmierci, żadnej reinkarnacji i innych tym podobnych zabobonów. Uważam, że ludzie wymyślili sobie wiarę - Boga i jego odpowiedników w zależności od wyznania, żeby mieć na kogo zwalać winę, żeby jak coś się nie udaje, to prosić tego kogoś kogo w życiu nie widzieli, by to spełnił etc. Taka ucieczka od tego by samemu sobie poradzić, by samemu być kowalem własnego losu.

Także dla mnie to jest dziwne, by nie powiedzieć chore. Jak widziałem wczoraj mszę na Wawelu w TVN 24, to ogarniał mnie pusty śmiech. Do kogo ci ludzie się modlą? Do kogoś przez kogo niewinni ludzie zginęli bez powodu? Żal.pl :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 11 Kwi 2010 14:16

Nie znam tych ludzi ale skąd wiesz że byli niewinni? Ciężko określić celę Boga nie nie wszyscy co tragicznie giną są niewinni. Znam to na przykładzie swoim kiedy to jest nagłówek "nożownik zabił niewinnego chłopca" a znałem ich obu. No ale nie ten temat to nie będę się rozwodził. Może chciał coś komuś uzmysłowić?

Czyżbyś już umarł że wiesz co jest po śmierci? :wink: Twoja myśl jest równie absurdalna. Bo nikt nie wie co się stanie po śmierci.

Ludzie się modlili aby Ci wszyscy ludzi mieli szczęśliwe życie po śmierci. Jeśli nie wierzysz w życie po śmierci to nie da Ci się tego wytłumaczyć :wink:

Zresztą to nie Bóg zabił tych ludzi. Jak wiesz człowiek nie jest maszyną i ma wolną wolę. Nie jest też robotem więc jeśli zawinił pilot czy maszyna to nie ma w tym winy Boga. Był to błąd ludzki. Albo pilota albo konstruktora maszyny.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez Duche » 11 Kwi 2010 14:28

To dlaczego Bóg nie sprawi, że wszyscy pedofile zginą z powodu np. krwotoku wewnętrznego? Podobno może wszystko, więc niech to uczyni, bo pedofile na pewno nie są światu potrzebni.

Bóg ich nie zabił, ale skoro jest miłosierny i może wszystko, to mógł sprawić, że pilot zachowa się inaczej
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Religia

Postprzez karlos » 11 Kwi 2010 14:29

Duche napisał(a):Największy paradoks i głupota całej sytuacji? Ludzie modlący się do Boga z powodu tych ofiar, a przecież to ten Bóg dopuścił, by ci niewinni ludzie zginęli w tak tragiczny sposób. No ale to temat na inną dyskusję.

Czyli mam rozumieć, że na świecie nie powinny mieć miejsca żadne tragedie, bo przecież gdyby Bóg istniał, to by do nich nie dopuścił. Co za bezsensowne rozumowanie, podobnie jak mówienie, że Bóg miał jakiś cel w tej tragedii. Do tej tragedii w ten czy inny sposób przyczynił się człowiek przez głupotę, zaniedbanie, błąd ludzki czy niedopatrzenie stanu technicznego maszyny, ale o tym dowiemy się dopiero za jakiś czas. A modlitwa w tej sytuacji za duszę zmarłych, przyszłość naszego narodu dla ludzi wierzących jest czymś naturalnym. A ponadto, takie tragedie mogą mieć również wiele pozytywnych skutków, ale to zależy głównie od nas, od tego czy człowiek poświęci chwilę czasu na refleksję nad kruchością swojego życia, sensem codziennych sporów czy w niezachwianą wiarę w swoją wszechmoc. Czasami niestety trzeba wielkiej tragedii, aby ludzie się opamiętali, np. Holocaust sprawił, że antysemityzm w znacznym stopniu zanikł.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 11 Kwi 2010 14:30

Bóg nie mógł sprawić inaczej bo każdy ma wolną wolę i nikogo nie kontroluje. Pedofili spotka kara po śmierci. Oni także dostali wolną wolę i dopóki żyją mają szanse się zmienić i odpokutować swoje winy. Przypominam Ci że nieszczęścia zaczęły się od grzechu człowieka w raju.

Karols moim zdaniem głupotą jest gadanie że Bóg nie miał celu w ŻADNEJ tragedii. Rozumiem że Twoim zdaniem potop był spowodowany błędem ludzkim? :roll: Być może Bóg chciał w ten sposób pojednać ludzi bo przecież tak na prawdę tym ludziom teraz żyje się lepiej także wedle boskich zasad nie jest to tragedia.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez Menson » 11 Kwi 2010 14:34

Niby bóg decyduje o wszystkim, ale człowiek ma wolną wolę. Niby się trzeba modlić do boga o coś, żeby coś zrobił, np. o uzdrowienie. Ale i tak człowiek jeśli ma umrzeć, to umrze. Ale i tak wtedy wierzący znajdą jakieś durne wytłumaczenie, że bóg chciał, żeby on umarł. Więc po co się modlić... Kółko się zamyka. Dla mnie ten cały bóg to jest bajka.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Religia

Postprzez Duche » 11 Kwi 2010 14:35

To skoro ludzie mają wolną wolę i to tak naprawdę od nich wszystko zależy, to po co się modlą do Boga? Po co ludzie modlą się o pokój na świecie, o to by choroba ustąpiła, po co proszą o różne rzeczy, skoro i tak wszystko jest w rękach człowieka?
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Religia

Postprzez cloner » 11 Kwi 2010 14:41

że zupełnie niewinni ludzie zginęli w tak tragiczny sposób

A skąd wiesz, że są niewinni? Ponoć ktoś tam do góry jest i wszystko wie. Może miarka się przebrała, a dodatkowo trzeba było wstrząsnąć Polską.


Żeby nie było pytań w moją stronę, mnie religia nie interesuje. Nie wierzę, nie chodzę nigdzie, mam to w dupie.
"Wierzę w radość, wierzę w miłość, wierzę w szczerość. Wierzę w dobroć, wierzę w przyjaźń a nie w pieniądz"

"Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad, bądź elegancki, najważniejsza nie jest kasa"
Awatar użytkownika
cloner
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 32
Rejestracja: 10 Mar 2010 14:24

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 11 Kwi 2010 14:42

Modlą się i czekają na cuda które się zdarzają. Jeśli jesteś mi każdy cud wytłumaczyć poprzez nauki biologiczne, chemiczne i fizyczne to wtedy być może dostaniesz jakąś nagrodę Nobla :wink: W ten sposób Bóg zaznacza tylko swoją obecność ale nie zmienia to faktu że człowiek ma wolną wolę i że "prawdziwe" życie zaczyna się po śmierci.

To w takim razie po co żyją ludzie skoro nie ma nic po śmierci? I jeszcze takie dziwne pytanie. Jakim prawem ludzie zabijają zwierzęta skoro one się niczym od nas nie różnią? Powiedz mi czym się różni niepełnosprawny umysłowo człowiek od zwierzęcia (to już dosadne porównanie)? Wedle wierzących różni się duszą. A dla niewierzących? Przecież kura też ma układ nerwowy jak człowiek i cierpi kiedy ją się zabija.
Ostatnio edytowany przez RakuNH, 11 Kwi 2010 14:43, edytowano w sumie 1 raz
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez karlos » 11 Kwi 2010 14:43

Duche napisał(a):To skoro ludzie mają wolną wolę i to tak naprawdę od nich wszystko zależy, to po co się modlą do Boga? Po co ludzie modlą się o pokój na świecie, o to by choroba ustąpiła, po co proszą o różne rzeczy, skoro i tak wszystko jest w rękach człowieka?

Bóg to nie sklep i tylko niektóre modlitwy mogą być wysłuchane, polecam film "Bruce wszechmogący". A jak wpływa Bóg na człowieka ? , w sobie znany sposób dla nas nieznany, ale w taki który nie ogranicza naszej wolnej woli. Często jest tak, że człowiek nie wie dlaczego w dany sposób postapił i w tych sytuacjach zapewne wszystko się dzieje zgodnie z Boskim planem :wink: .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Religia

Postprzez doliniarz » 11 Kwi 2010 15:30

Duche napisał(a):
Bóg miał jakiś cel w "spowodowaniu" tej tragedii... Dla mnie już samo to jest niepojęte i uważam takie gadanie/myślenie za idiotyzm jakich mało.

Ale powiedzcie mi czemu za wszystko co złe winić Boga? Jeśli wezmę nóż i kogoś zabiję to nawet ja mam mówić, że to wina Boga bo mnie nie powstrzymał? Każdy dostał wolną wolę. Oczywiście pasażerowie swoje życie powierzyli jakby nie było pilotowi i może to on zawiódł? Być może. A, że istnieje cierpienie? Bóg też cierpiał i oddał za nas swoje życie. Nie na darmo też mówi się, że tylko ten co cierpiał może pojąć prawdziwe szczęście (czy jakoś tak)
No i jeśli ktoś mówi, że mamy udowodnić, że Bóg istnieje to niech mi ten ktoś udowodni, że Bóg nie istnieje. Jest wiele znaków na to, że istnieje. A po drugie od tego jest wiara, aby ufać w coś czego nie można do końca udowodnić poprzez naukę.

A może Bóg miał jednak cel w tej katastrofie. Ale może chciał, aby w tak smutny sposób nastąpiło jakieś pojednanie z rosjanami poprzez wspólną tragedię w tym przeklętym miejscu. Tego nie wiem i nie mnie to oceniać. Każdy przecież może odczytać to jak chce.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Religia

Postprzez Duche » 11 Kwi 2010 19:49

Ok, trzeba było wstrząsnąć Polską, ci ludzie mieli coś tam na sumieniu, ale czy Bóg musi iść do celu po trupach? Dla mnie to jest niepojęte i nigdy nie zaakceptuję takiej boskości, w którą zresztą nie wierzę.

Po co żyją ludzie skoro nie ma życia po śmierci? No żeby żyć w trakcie życia "normalnego"? Żyjesz teraz i się tym ciesz, co ma do tego to co się wydarzy jak umrzesz? Ciebie już nie będzie, twojego życia także. Proste. Jo to tak przynajmniej widzę.

Nie wierzę w coś takiego jak dusza, nie ma czegoś takiego, więc nie odpowiem ci na to pytanie o zwierzętach :P

Doliniarz, ja nie winię za wszystko co złe Boga, tylko po prostu nie rozumiem jak on może dopuścić do takiej tragedii jak wczoraj, skoro jest taki miłosierny etc.

Jezus oddał za nas swoje życie... A co to miało proszę ciebie na celu? Co on tym osiągnął? Jeśli to jest w ogóle prawda. Sorki, ale ja po prostu nie pojmuję takiego myślenia, że ten co ma być dobry, że ten, którego tak wielu ludzi kocha dopuszcza do takiej tragedii jak wczoraj.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Religia

Postprzez karlos » 11 Kwi 2010 20:43

Duche napisał(a): ja nie winię za wszystko co złe Boga, tylko po prostu nie rozumiem jak on może dopuścić do takiej tragedii jak wczoraj, skoro jest taki miłosierny etc.
Jezus oddał za nas swoje życie... A co to miało proszę ciebie na celu? Co on tym osiągnął? Jeśli to jest w ogóle prawda. Sorki, ale ja po prostu nie pojmuję takiego myślenia, że ten co ma być dobry, że ten, którego tak wielu ludzi kocha dopuszcza do takiej tragedii jak wczoraj.

Czyli według Ciebie Duche, jeżeliby Bóg istniał i był w rzeczywistości miłosierny, to powinien każdą osobę, która celowo lub nieświadomie doprowadza do tragedii zlikwidować w porę " Deux ex Machina", jak w teatrze greckim lub w cudowny sposób pozbawić ją na jakiś czas wolnej woli, aby nie dopuścić do tragedii ?
Natomiast sensu katolickiej wiary nie da się wytłumaczyć w kilku linijkach, skoro masz o niej bardzo blade pojęcie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 11 Kwi 2010 20:47

karlos napisał(a):Natomiast sensu katolickiej wiary nie da się wytłumaczyć w kilku linijkach, skoro masz o niej bardzo blade pojęcie.


I to meritum sprawy :wink:

http://berea.edu.pl/?paul-e.-little-%E2 ... %80%9D,186

Przeczytaj ten cały artykuł i jeśli masz jakieś wątpliwości to je tutaj cytuj. Jak nie przeczytasz to my Ci nie pomożemy
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez Masha » 11 Kwi 2010 21:38

O religii nie powinno się dyskutować, każdy ma takie przekonanie jakie ma. Jeden wierzy, drugi nie.

Choć jak patrzę na mojego sąsiada, który swojego czasu zabił mi psa, to coś mnie trafia, że klamka go nie poparzy jak wchodzi do kościoła :?
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Religia

Postprzez RakuNH » 11 Kwi 2010 21:42

Masha napisał(a):O religii nie powinno się dyskutować, każdy ma takie przekonanie jakie ma. Jeden wierzy, drugi nie.


Masha ale tu się nikt nie wyzywa i dyskutować TRZEBA.Brak wiary jednak nie zwalnia od podstawowej znajomości założeń wiare którymi nie dysponuje Duche. Nie mam nic do ateistów, muzułmanów czy nawet świadków Jehowy o ile potrafią oni w merytoryczny sposób dyskutować.

kiedyś do mnie wpadli Jehowi i mnie zszokowali bo na prawdę gadali bardzo sensownie. Miałem wtedy fajnego księdza i wiedziałem sporo o religii i na wszystko mi potrafili odpowiedzieć nie narzucając się bo to w sumie ja ich o wiele rzeczy pytałem.

Dlatego mnie denerwują ludzie którzy mówią "a przyszli jehowi to pogoniłem debili, mendy łażą i męczą" a zazwyczaj te osoby nie byłby w stanie wytrzymać bombardowania argumentami przez 10 sekund :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Religia

Postprzez Duche » 11 Kwi 2010 21:55

To jakie są te założenia wiary?

Ja po prostu nie wierzę w to wszystko i dla mnie chore wydaje się takie, a nie inne boskie postępowanie. Tyle. Wydaje mi sie, że nie trzeba mieć jakiejś ogromnej wiedzy religijnej by wyrobić sobie opinię na temat tego dlaczego Bóg dopuszcza do złego, chociaż jest taki miłosierny i miliony ludzi na świecie go czczą. Dla mnie to jest chore i tyle.

Co do świadków Jehowy, to ja zawsze jak do mnie przychodzą to ich spławiam z prostego powodu - nie mam zamiaru z nimi gadać na tematy, które mnie zupełnie nie interesują. Mam swój świat bez jakiś bożków, Bogów etc. i jest mi z tym dobrze. Jestem człowiekiem szczęśliwym, niczego mi nie brakuje i wiara nie jest mi do niczego potrzebna.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron