Katastrofa Smoleńska

O wszystkim.

Re: Polityka

Postprzez matti » 12 Sty 2011 17:19

I kolejny raz cała wina spadła na Polskę. Ktoś powinien za to odpowiedzieć!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez figaro56 » 13 Sty 2011 22:01

Teraz każdy w tym kraju z politykami na czele został ekspertem od wypadków lotniczych. Sam będąc w wojsku przez półtora roku służyłem na lotnisku w Goleniowie. Moja fucha polegała na włączaniu świateł podejścia i pasa startowego dla lądujących i startujących samolotów. Dostawałem z wieży polecenia typu "Podstacja włączyć podejście 3, pas 2". i wtedy się odpowiadało "Wieża zrozumiałem. Podejście 3, pas 2" Te 2 i 3 to stopnie jaskrawości świecenia które podawała wieża zależnie od panujących warunków atmosferycznych i na które to musiałem ustawiać światła. Skala była od 1 do 5. Pewnie w Smoleńsku wszystko świeciło na maksa. Dlaczego o tym piszę. Ano dlatego aby wam uzmysłowić, że dla mnie nie jest to kompletna czarna magia i dobrze wiem co to bliższa i dalsza prowadząca. Kiedy słuchałem rozmowy z kabiny TU- 154 z załogą Jaka-40 i informacja od załogi Jaka o podłączeniu APM na pasie startowym tez wiedziałem o co biega bo APM to taki dupny reflektor na samochodzie który dodatkowo oświetla pas startowy. Jeżeli je włączyli to widoczność musiała być fatalna. Zresztą kiedy czytam o wyposażeniu lotniska w Smoleńsku i jego dane techniczne to wypisz, wymaluj lotnisko w Goleniowie w latach 70. Wielokrotnie bywałem na wieży i byłem świadkiem rozmów wieży z załogami samolotów. Dlatego też daruję sobie opinię polityków i dziennikarzy a słucham ludzi znającym się na tym czyli pilotów i ekspertów lotniczych. Wam też to radzę.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez ssonicsl » 14 Sty 2011 11:56

figaro56 napisał(a):Dlatego też daruję sobie opinię polityków i dziennikarzy a słucham ludzi znającym się na tym czyli pilotów i ekspertów lotniczych. Wam też to radzę.


Otóż to. Matti Tobie w największym stopniu to radzę. Ja się już dawno temu nauczyłem, że nie wiem wszystkiego, że nie będę ekspertem od wszystkiego i kiedy czegoś nie wiem to po prostu nie wiem. Nie jestem JK. Na lotnictwie się nie znam. Czytam co mają do powiedzenia mądrzejsi ode mnie w tym aspekcie i niestety prawda jest brutalna. Piloci zachowali się źle od początku do końca. strona lotnictwo.net. Dziękuje.

A co do lotniska w Smoleńsku. Już 10 lat temu Rosjanie nam radzili aby na nim nie lądować bo one pod względem infrastruktury rozwijane nie będzie. Więc tak Figaro ma rację, to lotnisko to wypisz wymaluj nasze lata 70te.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez friducha » 14 Sty 2011 16:14

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 23:50, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez figaro56 » 14 Sty 2011 17:30

Znamienne jest to Friducha, ze jak się słucha co do powiedzenia mają piloci na ten temat to żaden z nich nie znajduje nic na usprawiedliwienie decyzji swoich kolegów. Pewnie by chcieli bo zawsze w takich przypadkach działa jakaś zawodowa solidarność ale nic nie usprawiedliwia błędnych decyzji załogi TU-154. Każdy z nich a szczególnie ci od cywilnego lotnictwa na pytanie co zrobiliby na miejscy tych z TU-154 to odpowiedź jest jedna. Jeżeli wieża podaje informację o mgle i widoczności i odradza lądowanie a mój samolot jest sprawny i mam wystarczającą ilość paliwa to proszę o kurs na najbliższe czynne lotnisko i wszystko na ten temat. Możemy tylko spekulować dlaczego ci podjęli decyzję o lądowaniu i doprowadzili do katastrofy. Pierwszą powinnością pilota jest dbałość o bezpieczeństwo pasażerów i tu nic ich nie usprawiedliwia.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez Zann » 14 Sty 2011 20:10

;)
Ostatnio edytowany przez Zann, 15 Sty 2011 06:43, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez matti » 14 Sty 2011 20:31

Zann w Rosji jeszcze nic rzetelnego nie powstało. Oni jaja sobie robią, a na tym forum znowu słyszymy, że... mają rację. Cóż niektórzy tutaj to już chyba na tej "zielonej wyspie" weszli w stan upojenia zajebistością rządzących nami. Tak są zajebiści. Takiego premiera jak Putin to my jeszcze nie mieliśmy.

ssonicsl- szczerze to nawet nie wiem co JK mówił po informacji o wynikach śledztwa. Sam potrafię wyciągnąć wnioski. I radzę ci zmień preferencje polityczne... bo razem z tą kloaką zniszczycie ten kraj.
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez friducha » 14 Sty 2011 21:04

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 23:50, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez Janko10 » 15 Sty 2011 03:15

No załamka... Co WY pi......cie to ja już nie wiem. :shock:
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez Zann » 15 Sty 2011 06:53

;)
Ostatnio edytowany przez Zann, 15 Sty 2011 18:04, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez ssonicsl » 15 Sty 2011 12:20

matti napisał(a):ssonicsl- szczerze to nawet nie wiem co JK mówił po informacji o wynikach śledztwa. Sam potrafię wyciągnąć wnioski. I radzę ci zmień preferencje polityczne... bo razem z tą kloaką zniszczycie ten kraj.


wnioski, wnioski ale na jakiej podstawie? Sorry matti ale nie ma głupich. Jakbyś się znał na lotnictwie to nie studiowałbyś na Wydziale Socjologiczno-Historycznym UR tylko gdzie indziej, dokładnie to 30 minut na piechotę w kierunku południowo-zachodnim. Na Polibudzie.

A co do preferencji. Szczerze jakie ja niby je mam? Zgaduj na kogo głosowałem w dotychczasowych wyborach. Strzelaj. Może trafisz.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez matti » 01 Lut 2011 15:07

Stacja telewizyjna TVN zawiera kontrakty ze swoimi lotniczymi “ekspertami” – ustalił “Nasz Dziennik”. Co więcej, podpisują oni zobowiązanie do nieudzielania wypowiedzi w innych mediach.

Specjaliści od lotnictwa często widywani w TVN na pytania "Naszego Dziennika" o ewentualne przypadki podpisywania umów w sprawie udziału w danej audycji telewizyjnej, a co za tym idzie – pobieranie gratyfikacji - zaprzeczają.


Jednak, jak ustalił nieoficjalnie “Nasz Dziennik”, przypadki podpisywania umów przez ekspertów lotnictwa z TVN miały miejsce. Chodziło w nich o wyłączność udzielania wypowiedzi przez danego specjalistę tylko w tym medium.


W opinii znawców problematyki medialnej, cytowanych przez "ND", odbiorcy TVN są wprowadzani w błąd, gdyż nie mają świadomości, że udzielane przez znawców lotnictwa komentarze w formule niezależnych opinii powstają w rzeczywistości na zamówienie tej stacji telewizyjnej.


(wg, "Nasz Dziennik")

Ładne jaja. Czyli oszukiwanie społeczeństwa na całego...
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Katastrofa Smoleńska

Postprzez Janko10 » 12 Kwi 2012 23:00

Rocznica minęła prawie niezauważalnie... Ciekawe.
Usłyszałem dzisiaj w TVN, że "tylko 20%" społeczeństwa polskiego nie wierzy, że to był wypadek. Na ekranie widzę jeszcze niezdecydowanych ponad 10% i tak sobie myślę, że mamy "tylko" 1/3 "debili" w tym kraju którzy nie wierzą w oficjalną wersję lub mają wątpliwości... Ale to przecież nieistotne, dla TVN to "tylko". Ciekawe.
Sorki za być może lekkie przekłamanie w liczbach, dokładnych nie zapamiętałem.
Może czas, aby spokojnie na ten temat porozmawiać. Z drugiej strony co by nie powiedzieć to i tak 100% pewności nigdy nie będzie...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron