Katastrofa Smoleńska

O wszystkim.

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez figaro56 » 17 Kwi 2010 20:19

Do zasług Zmarłego dodałbym jeszcze Muzeum Powstania Warszawskiego. Historia jest ważna w życiu każdego narodu chcącego ocalić swoją narodową tożsamość ale nie może ona kłaść się cieniem na współczesne czasy. Nie można na szczycie europejskim wywlekać w nieskończoność Hitlera i naszych jakże poplątanych dziejów bo narażamy się na śmieszność. Na te czasy potrzebny nam zręczny dyplomata i pragmatyk polityczny. Potrzeba nam człowieka z wizją rozwoju Polski w zjednoczonej Europie. Nie może to być człowiek straszący obywateli bez końca upiorami II Wojny Światowej i parą kanadyjskich gejów biorących ślub. Historyczna pamięć nie może robić z nas germanofobów, rusofobów. To droga donikąd. Potrzebujemy do rozwoju dobrych stosunków z sąsiadami i taka jest brutalna prawda i nie osiągniemy tego machając im szabelką przed nosem bo żadna z nas potęga gospodarcza czy militarna.
Przypominam słowa Profesora Bartoszewskiego "jak panna nie jest urodziwa i posażna to niech będzie chociaż sympatyczna"
Ale dość już o tym. Bardziej zasmuca mnie fakt, że jeszcze tyle ofiar jest nierozpoznanych i ich ciała nie wróciły do kraju. Wyobrażam sobie co muszą czuć ich rodziny.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 17 Kwi 2010 20:37

figaro56 napisał(a):Ale dość już o tym. Bardziej zasmuca mnie fakt, że jeszcze tyle ofiar jest nierozpoznanych i ich ciała nie wróciły do kraju. Wyobrażam sobie co muszą czuć ich rodziny.


Ja bym powiedział że aż tyle jest rozpoznanych. Patrząc na wrak tego samolotu można sobie uzmysłowić że strikte ciała to wróciły zapewne tylko w środę i być może częściowo w czwartek. Raczej pewne jest to że niektóre ciała nie wrócą bo po prostu ich nie ma... Zresztą rodziny będą wiedziały że ciała które w najbliższym czasie powrócą nie do końca są ciałami.

To tak na marginesie bo cały czas nie potrafię zrozumieć tej katastrofy i mi po prostu cuchnie.

Czemu to nie wyglądało tak? :roll:
http://www.fakt.pl/Rosyjski-samolot-roz ... 393,1.html

Dodam jeszcze coś ciekawego:
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/0 ... /#comments
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Kubar » 17 Kwi 2010 20:59

Z powodu chmury z pyłem wulkanicznym która znajduje się nad Europą swój przyjazd do Krakowa odwołali:
- prezydent USA Barack Obama
- kanclerz Niemiec Angela Merkel
- książę Karol, brytyjski następca tronu,
- król Szwecji Karol XVI Gustaw,
- król Hiszpanii Juan Carlos z małżonką,
- książę Monako Albert II,
- prezydent Irlandii Mary McAleese,
- prezydent Macedonii Gjorge Iwanow,
- prezydent Finlandii Tarja Halonen,
- prezydent Szwajcarii Doris Leuthard
- premier Kanady Stephen Harper,
- premier Korei Płd. Chung Unchan,
- przewodniczący parlamentu japońskiego Eda Satsuki,
- minister spraw zagranicznych Indii S.M. Krishna,
- minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt,
- minister spraw zagranicznych Meksyku Patricia Espinoza Cantalleno,
- minister obrony Pakistanu Ahmad Chaudhry Mukhtar,
- minister ds. współpracy międzynarodowej Egiptu, Aboulanga Fayza,
- gubernator generalny Nowej Zelandii Anand Satyanand,
+ prezydent Turcji Abdullah Gul

A do Krakowa dotarli:
- prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko
- prezydent Maroka Abbas El Fassi
- prezydent Czech Vaclav Klaus
- prezydent Węgier László Sólyom
- premier Węgier Gordon Bajnai
- przewodniczący Senatu Białorusi Barys Batura
Kubar
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 01 Sty 2010 20:50
Miejscowość: Warszawa

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez karlos » 17 Kwi 2010 21:45

Odnośnie ś.p. Prezydenta, to co było mówione w ciągu ostatniego tygodnia w mediach świadczy o tym, że był dobrym, prawym, ciepłym człowiekiem, jednak nie ma to według mnie wpływu na ocenę jego prezydentury. Poza paroma pozytywami, przeważały w niej jednak mniej optymistyczne akcenty: niczemu niesłużące zwlekanie z podpisaniem Traktatu z Lizbony, wspieranie Sakaszwilego (który w zasadzie niczym się nie różni od Putina) podczas wojny w Gruzji, co nie przyniosło żadnych wymiernych efektów poza pogorszeniem relacji z Rosją, wetowanie lub zapowiadanie weta w odniesieniu do wielu ustaw sporządzanych przez obecny rząd, brak umiejętności stanięcia powyżej partyjnymi podziałami ( ciężko znaleźć różnice pomiędzy polityką prezydenta, a polityką PiS), pogłębianie podziałów w postsolidarnościowym środowisku przez organizowanie często podwójnych uroczystości i jawną wrogość wobec Wałęsy, przyznawanie odznaczeń kontrowersyjnym osobom, co spowodowało ich oddanie lub odmówienie przyjęcia przez inne osoby, ciągłe konflikty i nieporozumienia z premierem i Sikorskim w sprawach polityki zagranicznej, nieumiejętność doboru dobrych współpracowników o czym świadczą ich częste zmiany i liczne ich wpadki np. przyznanie Krzyża Zesłańców Sybiru Wojciechu Jaruzelskiemu, mianowanie na stanowiska w zdecydowanej większości osób związanych politycznie z PiS.

Odnośnie porównywania go do Wałęsy i Kwaśniewskiego, to żadnego z nich nigdy szczególnie nie lubiłem, jednak pod koniec swoich kadencji cieszyli się oni zdecydowanie większym poparciem niż Lech Kaczyński, gdyż Wałęsa przegrał minimalnie walkę o drugą kadencję, a Kwaśniewski wygrał drugą kadencję w pierwszej turze, podczas gdy Lech Kaczyński miał prawie zerowe szanse na reelekcje i miał bardzo niskie notowania w sondażach. Ja gdybym mógł, to zagłosowałbym zapewne na Lecha Kaczyńskiego 5 lat temu, jednak w tych wyborach z pewnością nie uczyniłbym tego, bo mnie po prostu zawiódł jako prezydent. W sumie nie chciałem pisać o Prezydencie źle, ale nie lubię gdy równowaga jest zbyt bardzo przechylana w jedną czy to drugą stronę.

Odnośnie decyzji o pochowaniu Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, to uważam że to niefortunna decyzja i wcale nie chodzi mi o to, że nie zasługuje On na to, aby być tam pochowanym, bo niektórzy królowie byli zdecydowani gorszymi władcami niż On, ale o to, że dotąd nie został tam pochowany żaden prezydent i według mnie Polacy na spokojnie powinni zadecydować o miejscu, które stałoby się miejscem pochówku wszystkich prezydentów RP, a nie w XXI wiek, wracać z przypływu patosu do Wawelu, który większości kojarzy się słusznie ze średniowieczem. Większość inteligencji jest podobnego zdania: http://wyborcza.pl/1,75478,7767881,Lech ... tarze.html . Poza tym takie rozwiązanie pozwoliłoby na uniknięcie sporów czy dany prezydent zasłużył sobie, aby być pochowanym na Wawelu.

Odnośnie do jutrzejszych obchodów, to faktycznie będzie to okazja jak nigdy do spektakularnego zamachu, ale mam nadzieję, że do niego nie dojdzie, chociażby z tego powodu, że było mało czasu na jego zaplanowanie. Chociaż coraz więcej polityków odwołuje swoje przybycie, więc wcale na uroczystościach nie będzie tyle znamienitości, jak to się mogło wcześniej wydawać. Ponadto się pocieszam, że jak jutro nie dojdzie do zamachu to możemy spać spokojnie, bo skoro taka okazja nie przyciągnie terrorystów, to najwidoczniej naszczęście dalej nasz kraj jest uznawany przez terrorystów za obszar niegodny zainteresowania.
W odniesieniu do uczestników uroczystości pogrzebowych, to byłem dzisiaj świadkiem rozmowy dwóch studentek wybierających się na nie jako delegatki z mojej uczelni, które uważały to głównie za doskonałą okazję do zwiedzenia Krakowa, a na uroczystościach pogrzebowych w razie nie otrzymania wejściówek nie miały zamiaru się pojawić, więc ludzie przybędą jutro do Krakowa z bardzo różnych powodów, niekoniecznie z powodu swojego uwielbienia dla ś.p. Prezydenta.

Według mnie idealny prezydent powinien być katolikiem, patriotą, intelegentnym człowiekiem dobrze znającym kilka obcych języków, mieć dobrą prezencję, być niezwiązanym z żadną partią polityczną, być urodzonym dyplomatą rozwiązującym spory i godzącym polityków i Polaków, ale niestety to jest nierealne. Chociaż może warto byłoby rozważyć jako kandydatów na prezydenta polityków, którzy się sprawdzili na funkcji prezydenta, któregoś z większych miast.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Kubar » 17 Kwi 2010 22:31

Kolejne delegacje odwołują swój przyjazd:
- król Norwegii Harald V
- prezydent Cypru Demetris Christofias
- delegacja duńska - królowa Małgorzata i minister spraw zagranicznych Lene Espersen
- delegacje Grecji z prezydentem Georgios Papandreou
Niepewny jest również udział w uroczystościach prezydenta Francji.
Kubar
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 01 Sty 2010 20:50
Miejscowość: Warszawa

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Masha » 17 Kwi 2010 23:05

Masha napisał(a):Niestety mam jednak obawy co do jutrzejszej uroczystyści, wariatów na świecie nie brakuje. Polacy starają się jak mogą, ale zagwarantowanie po tygodniu przygotowań stuprocentowej ochrony dla tych wszystkich vip'ów będzie nie lada sztuką, np. na zjazdy państw G8 przygotowania trwają miesiąc jak nie dłużej... :(


Już nie mam obaw, wszyscy się wypisują z pogrzebu, trochę żal... :? Ale chociaż zmniejszyło się ryzyko ataku terrorystycznego praktycznie do zera...
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez matti » 18 Kwi 2010 06:30

karlos!!!

1. Traktat z Lizbony odebrał nam wolność i suwerenność, a problemy w związku z jego podpisaniem dopiero się zaczną. Poczekajmy trochę czasu. To tragedia, że prezydent uległ pod wpływem ogłupiałych ludzi i ten syf podpisał.

2. Tereny, które zaatakowała Rosja należą do Gruzji... nic nie usprawiedliwia faktu, że Putin na bezbronne państwo napadł. Putin to morderca, który z ludźmi się nie liczy... Przykład: odzyskanie teatru na Dubrowce, Biesłan. Jak normalny człowiek mógł podjąć decyzję o wymordowaniu zakładników?

3. Kaczyński wetował niewiele. W ciągu 4,5 roku tylko ok.25 ustaw! W tym niebezpiecznych dla Polski jak n.p medialna, dzięki której PO chciało przejąć władzę nad mediami.

4. To PO nie potrafiło znaleźć wspólnego języka z Prezydentem, a nie Prezydent z PO. Jeżeli to Prezydent jest Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych to on decyduje np. o powołaniu generałów a nie Klich. A media robiły afery bo któregoś tak nie desygnował!? Jak myślicie dlaczego?


6. To Prezydent zawsze reprezentował Polskę na uroczystościach zagranicznych, a Tusk i Sikorski chcieli przejąć ostatecznie schedę. Dla nich było najlepiej, żeby Kaczyński nie wychodził z Pałacu Prezydenckiego.

7. Jaruzelski był na Syberii, więc nie rozumiem jaka jest w tym kontrowersja?

8. Komorowski już obsadza stanowiska osobami z PO, a jeszcze pogrzebu nie było.

9. Wałęsa vs Kaczyński- media robiły z prezydenta i jego żony pośmiewisko. Nie przypominam sobie, żeby takie sytuacje miały miejsce za czasów Wałęsy czy Kwaśniewskiego. A ukazywanie Prezydenta jako "brzydala" na okrągło w stacji PO czyli TVN-ie dawało efekty.

10. A ja Cię miałem za inteligentnego! A ty dajesz link z "Gazety Wyborczej" o zgrozo chłopie opanuj się... nie kompromituj się. Są lepsze źródła informacji niż Michnikowskie wymiociny.



10.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez karlos » 18 Kwi 2010 10:29

matti napisał(a):10. A ja Cię miałem za inteligentnego! A ty dajesz link z "Gazety Wyborczej" o zgrozo chłopie opanuj się... nie kompromituj się. Są lepsze źródła informacji niż Michnikowskie wymiociny.

W sumie nie musiałeś matti tego wszystkiego wypisywać, bo doskonale zdaje sobie sprawę, jak interpretują całość prezydentury zwolennicy PiS-u, nawiasem mówiąc skrajnie nieobiektywnie. Co do gazety wyborczej, to nie rozumiem nagonki niektórych osób z tego forum na tą gazetę, bo moim zdaniem wcale nie jest gorsza od innych serwisów internetowych, a link który podałem nie zawieral opiniotwórczego artykułu, lecz przytoczenie opinii osób, które według mnie są warte uwagi. W sumie ze środowiska naukowego decyzji tej broniła jedynie Jadwiga Staniszkis, która była przyjaciółką Lecha Kaczyńskiego. Według mnie gdy toczy się jakiś spór, to wina w zdecydowanej większości przypadków leży po obu stronach, a człowiek inteligentny powinien dążyć do jego zażegnania, a nie ciągłego jego zaostrzania, co miało miejsce w przypadku ś.p. Prezydenta. Po prostu według mnie ten wspaniały człowiek nie sprawdził się jako prezydent i dziwnym trafem moją opinie podziela większość Polaków.

Swoją drogą co to za rząd i opozycja, która nawet nie poruszyła tematu złóż gazowych: http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-p ... rasa-detal . Za taki stan rzeczy trzeba winić chyba PO-PSL, ale PiS i SLD zamiast w czas starać się zapobiec tym niekorzystnym dla Polski działaniom, czekają aż piwo będzie już naważone i powołać wtedy kolejną komisję śledczą i ugrać na tym coś politycznie, nieważne że wtedy Polska będzie już w plecy kilkanaście miliardów dolarów, ale nie ma nic cenniejszego niż dać się orżnąć Amerykanom. W sumie sprawa jest już znana od prawie roku i na razie nic nie zrobiono, aby zapobiec temu niekorzystnemu dla nas stanowi rzeczy. Po raz kolejny po traktacie z szejkami nasza polityka surowcowa mnie przeraża.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Duche » 18 Kwi 2010 13:28

Oglądałem teraz przez chwilę transmisję z tego pogrzebu i muszę z przykrością przyznać, że to wszystko jest żałosne. Nie pogrzeb sam w sobie oczywiście, tylko ta cała otoczka etc. Transmisje na wszystkich stacjach, studio przed mszą (mogli Engela i Gmocha zaprosić, to by jakąś taktykę narysowali), w dodatku tysiące ludzi z polskimi flagami... Ludzie, przez chwile pomyślałem, że oglądam skoki w Zakopcu. Jeszcze tego brakowało, żeby mieli te swoje trąbki. Telebimy jakieś... Normalnie paranoja. Media tak żerują na tej tragedii, że szkoda gadać. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że rodzinom zmarłych to wszystko się podoba. Raczej chcieliby to jakoś skromniej zrobić.

Ogólnie całe szczęście, że ta parano... sorry - żałoba narodowa już się dzisiaj kończy. Wreszcie skończą gadać non stop o tym samym, tak choćby nie było innych ważnych spraw na świecie w ciągu tego tygodnia.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 18 Kwi 2010 13:41

Tym postem przeskoczyłeś nawet samego siebie :wink: Trudno się więc jakoś odnieść do Twojej wypowiedzi. Powiedz mi więc co mają transmitować? Modę na sukces?
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Masha » 18 Kwi 2010 14:49

matti napisał(a):karlos!!!
3. Kaczyński wetował niewiele. W ciągu 4,5 roku tylko ok.25 ustaw! W tym niebezpiecznych dla Polski jak n.p medialna, dzięki której PO chciało przejąć władzę nad mediami.
.........
6. To Prezydent zawsze reprezentował Polskę na uroczystościach zagranicznych, a Tusk i Sikorski chcieli przejąć ostatecznie schedę. Dla nich było najlepiej, żeby Kaczyński nie wychodził z Pałacu Prezydenckiego.
........
8. Komorowski już obsadza stanowiska osobami z PO, a jeszcze pogrzebu nie było


Ad.3. Tylko, że wszystkie 25 za rządów PO i PSL, czyli zawetował 25 podczas 2 lat, a to bardzo dużo.
Ad.6. Na niektóre uroczystości zapraszane są osoby reprezentujące parlamenty poszczególnych państw, u nas jest to premier, ewentualnie minister SZ. Donald nie wyjeżdżał na uroczystości, na które nie miał zaproszenia :wink:
Ad.8. Niektóre urzędy muszą być jak najszybciej obsadzone, to nie powinno nikogo dziwić. Bronisław Komorowski postępuje jak należy.



Cytując Bronisława Komorowskiego "Żegnamy Panie Prezydencie" wszyscy razem bez względu na poglądy polityczne.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Duche » 18 Kwi 2010 18:59

Raku, co oni mają transmitować? Nie wiem co, obojętnie co, mało to jakiś filmów jest. Nie wiem jak można w telewizji oglądać czyjś pogrzeb. Rozumiem, że był to pogrzeb prezydenta i jego małżonki, ale wg mnie dużo lepiej by to wyglądało bez tej całej otoczki medialnej.

TVN i TVP znów przeszły samych siebie... Pogrzeb był nawet na TVP Sport i TVN Turbo. Normalnie szkoda słów. Całe szczęście, że to już koniec.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 18 Kwi 2010 20:54

Mam jedno zastrzeżenie co do całej ceremonii...

Komorowski cieszył michę jakby na weselu był przy odbieraniu kondolencji. Dla mnie to było masakryczne...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Masha » 18 Kwi 2010 21:17

RakuNH napisał(a):Mam jedno zastrzeżenie co do całej ceremonii...

Komorowski cieszył michę jakby na weselu był przy odbieraniu kondolencji. Dla mnie to było masakryczne...


Też mi się to nie podobało. Ale na pewno nie miał złych intencji i nie robił tego świadomie. Starał się być uprzejmy i tyle. Niemniej uważam, że Bronisław to jedyna osoba w PO (oprócz Palikora i Niesiołowskiego), która może przegrać im wybory na prezydenta. On jest taki niereprezentacyjny i zachowuje się czasami niekonwencjolanie, niestety potem musi się z tego tłumaczyć i często mu to nie wychodzi.

Ceromonia podniosła, ale nieco przydługa, 4 i pół godziny :shock: . Po pogrzebie bardzo fajnie na Polsacie przedstawiono panią prezydentową, od kulis, miła kobieta, ciepła i dowcipna. Pokazywali też jej asystentkę, która zginęła razem z nią w katastrofie, to była taka młoda kobieta, aż żal serce ściska.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez cloner » 18 Kwi 2010 21:20

(oprócz Palikora i Niesiołowskiego)

Pewnie nie dopuścisz tej informacji do siebie, ale Palikot to jedna z nielicznych osób, która chce naprawdę coś zmienić. To biznesmen, inteligentny facet, w chuj bogaty, po co miałby się pchać do polityki? Tylko dla idei.


Katastrofa? to był zamach i każdy o tym powinien wiedzieć!


http://wolnapolska.pl/index.php/Artyku%C5%82y/to-mog-by-zamach-najwiksze-wtpliwoci.html
"Wierzę w radość, wierzę w miłość, wierzę w szczerość. Wierzę w dobroć, wierzę w przyjaźń a nie w pieniądz"

"Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad, bądź elegancki, najważniejsza nie jest kasa"
Awatar użytkownika
cloner
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 32
Rejestracja: 10 Mar 2010 14:24

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 18 Kwi 2010 21:25

Masha może nie miał złych intencji ale uwierz mi że jeśli kogoś coś na prawde boli to nie suszy zębów. Po prostu ta śmierć go nie uderzyła. Nie można mieć o to do niego pretensji bo nikt mu płakać nie każę jednak ja w takim wypadku głosuje na Kononowicza :wink:

Co do zamachu to niestety to za dużo teorii za mało faktów. Szczerzę wątpię w taki obrót sprawy jednak nie mniej trzeba go mieć na uwadze. Jak na razie osoby które poruszają ten temat chcą zwrócić na siebie uwagę. Nic tu się nie układa za bardzo do zamachu.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Duche » 18 Kwi 2010 21:53

Tak, Cloner, tak, to na pewno był zamach :lol:

Czy mnie ominęła jakaś informacja czy może w ciałach nie znaleziono żadnych kul. No chyba że ci 'mordercy' byli też dobrzy w chirurgii i wyjęli zaraz po oddaniu tych strzałów kule z ciał ofiar. Tak sobie też to można tłumaczyć. Doprawdy te wszystkie teorie spiskowe są żałosne i nie mają żadnego pokrycia w faktach. Jakiś tam amatorski filmik ma o tym decydować. Proszę ja was. Gdyby to była prawda to już byłaby afera, a na razie to tylko internauci, którzy nie cierpią Rosjan wypisują jakieś głupie komentarze o rzekomym zamachu.

Rosja nie miałaby żadnego celu w tym zamachu. Polska nie zagraża Rosji pod żadnym względem, więc nie widzę najmniejszego powodu.

Tak zmieniając nieco temat. Mama mi powiedziała właśnie, że gdzieś w tv usłyszała, że ten wybuch wulkanu, który uniemożliwił dotarcie na pogrzeb kilkunastu głów państwa to był znak. Podobno królowa Saba powiedziała, że jak jednocześnie wszystkie najważniejsze głowy państwa spotkają się w jednym miejscu to będzie koniec świata :)

Nie wiem kto takie brednie wymyśla, no ale niektórym musi się mocno nudzić.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez cloner » 18 Kwi 2010 22:00

Czy mnie ominęła jakaś informacja czy może w ciałach nie znaleziono żadnych kul
Przecież sekcję zwłok przeprowadzali Rosjanie. Zresztą wytłumacz jak to możliwe, że przez zwykłe rozbicie samolotu, wszystkie ciało zostały zniszczone, niektóre porozrywane na strzępy? Przecież wielu nadal nie można zidentyfikować.
"Wierzę w radość, wierzę w miłość, wierzę w szczerość. Wierzę w dobroć, wierzę w przyjaźń a nie w pieniądz"

"Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad, bądź elegancki, najważniejsza nie jest kasa"
Awatar użytkownika
cloner
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 32
Rejestracja: 10 Mar 2010 14:24

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez Duche » 18 Kwi 2010 22:04

Cloner, sądząc po tym jak wyglądał samolot po tej tragedii nie twierdziłbym, że to było zwykłe rozbicie samolotu. To raczej było konkretne rozbicie samolotu i dla mnie nie było nic dziwnego w tym, że wszyscy zginęli na miejscu, a niektórych ciał nie można do teraz zidentyfikować.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: KATASTROFA PREZYDENCKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKU

Postprzez RakuNH » 18 Kwi 2010 22:06

No właśnie. Ale trzeba wyjść z zapytaniem skąd ten wybuch? Skutki to chyba widzi każdy.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron