Filmy

O wszystkim.

Re: Filmy

Postprzez Duche » 06 Kwi 2010 18:29

Nie powiedziałbym, że teraz nie ma już żadnych fajnych polskich filmów. Mnie na ten przykład bardzo podoba się Testosteron.

Wspomniany tutaj Azyl jest także świetnym filmem. Przyjemnie się go ogląda, bo trzyma w napięciu i wciąga najzwyczajniej w świecie. Zdecydowanie najlepiej oglądało się go pierwszy raz. Pamiętam jak na Polsacie pierwszy raz oglądałem ten film - nawet w czasie reklam nie odchodziłem od TV :P

Co do Oszukać Przeznaczenie, to ten film akurat mi się podoba. Szczególnie ta część z akcją w wesołym miasteczku i jak te dwie laski się na solarze spaliły. Trochę to tak podchodzi pod s-f niż horror, ale nie zmienia to faktu, że film fajny.

Chyba jeszcze nikt tutaj nie wspomniał o legendarnym Rockym, z Sylwkiem w roli głównej. Kapitalny film, naprawdę, jako młody szczyl szalałem za nim. Najlepsza część to jak bił się z takim blondynem z Rosji bodajże.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Filmy

Postprzez doliniarz » 06 Kwi 2010 18:43

Lena napisał(a):Chodzi mi o to, że nie przepadam za filmami, horrorami/thrillerami (czy też może ogólne określenie "filmy grozy" byłoby lepsze) mocno przerysowanymi, typu Teksańska masakra, nie wiem, jakiś Koszmar z ulicy Wiązów itd (to z tych starych) - gdy krew się leje litrami, zdarzenia są coraz bardziej dziwaczne, lata jakiś potępieniec z tasakiem, tu leży nóżka, tam rączka. Sama już nie wiem, jak to opisać :D

Krótko mówiąc horrory gore nie są dla ciebie :D
A to, że lubisz Burtona to zauważyłem widząc twój avatar 8)
RakuNH napisał(a):Z Hostelami to mam nadzieje żartowałeś bo to na prawdę słaby film. Przez pół filmu walonku a drugie pół jakieś sadystyczne sceny. Film być może OK jak ktoś jest wielkim fanem horrorów ale jak dla mnie szcególnie druga część kompletnie bez sensu i nawet bez klimatu. Zwykła rzeźnia.

No może troszkę z nim przesadziłem, ale tak przyszedł mi na myśl bo go z tydzień temu sobie obejrzałem. Nastawiłem się na małą sieczkę i mnie zbytnio nie zawiódł. Inne "chore" horrory to "Ostatni dom po lewej"(pierwowzoru nie oglądałem), Martyrs-skazani na strach. Oba brutalne choć dla mnie bardziej Martyrs.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Filmy

Postprzez skucinka » 06 Kwi 2010 19:52

Ja nie mam ulubionego gatunku, oglądam wszystkiego po trochę. No może poza horrorami i komediami romantycznymi.
Zupełny miszmasz: "Siedem" Finchera, "Porozmawiaj z nią" Almodovara, "Wszystko gra" Allena, "Przekręt" G. Richie, "Łowca androidów" Scotta, "Czas apokalipsy" Coppoli, i mnóstwo innych mniej czy bardziej ambitnych.

Lubię też chińskie superprodukcje wuxia pian np. "Przyczajony tygrys, ukryty smok", "Hero", "Dom latających sztyletów", trochę inna "Cesarzowa". Może fabuła nie zawsze najmocniejsza, za to od strony wizualnej palce lizać.

Do Leny: Jakie skandynawskie filmy byś poleciła? Widziałam tylko parę (Historie kuchenne, Kumple, Noi Albinoi, Księga Diny oraz szwedzki cykl o Wallanderze (uwielbiam Mankella)) i wszystkie mi się podobały :)
skucinka
Junior
 
Posty: 152
Rejestracja: 06 Gru 2007 20:12
Miejscowość: Kraków

Re: Filmy

Postprzez albatros » 06 Kwi 2010 20:28

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 15:16, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Filmy

Postprzez Lena » 06 Kwi 2010 20:40

Hmm, ja z racji ukończonej filologii duńskiej najlepiej mam opanowaną kinematografię tego kraju. Z norweskich i szwedzkich widziałam raczej też tylko to, co ostatnio przebiło się w Europie. Ale jeśli chodzi o norweską kinematografię, to może Markos by pomógł? :D
Oto kilka tytułów, które mi w tej chwili przyszły do głowy, część znana też w Polsce:

"Hawaje,Oslo", "Kłopotliwy człowiek" - to norweskie kino. Kłopotliwy człowiek trochę hmm..., dziwny ;) Wolno się rozwija i mozolnie, przez co może trochę nużyć chwilami. Za to pomysł na fabułę ciekawy mi się wydał.

Szwedzka kinematografia u mnie aktualnie leży - poza legendami typu Bergmana i ostatnimi sukcesami kasowymi typu Księga Diny nie kojarzę za bardzo.

Dania - pomijam oczywiście fakt, że Lars von Trier dla fana kinematografii duńskiej "is a must" ;) Styl von Triera może nie pasować wielu osobom, ale warto choćby obejrzeć ze 2 filmy, żeby sobie zdanie wyrobić. Ja sama nie mogę się zdecydować, czy go lubię, czy nie. Zależy od konkretnego filmu, w zasadzie. Tutaj filmografia von Triera (wybacz, nie chciało mi się wszystkiego kopiować/przepisywać, to skopiowałam link :) ) - http://www.imdb.com/name/nm0001885/ Ja ze swej strony, poza obejrzeniem jego klasyków typu Tańcząc w ciemnościach, Przełamując fale, Dogville czy Idioci polecałabym też zwłaszca Królestwo.

Poza tym polecam uwadze: Zakochani widzą słonie, Wilbur chce się zabić, Bracia, Jabłka Adama, Tuż po weselu (te dwa ostatnio dość w Polsce znane), dla miłośników komedii może być też "En kort, en lang" (ang. tytuł bodajże "Shake it", nie pomnę dokładnie), Zieloni rzeźnicy, Festen (The celebration), Moja droga Wendy i na razie chyba starczy. Gdybyś jeszcze po tym wszystkim była zainteresowana (mam nadzieję, że Cię nie zarzuciłam tytułami za mocno :lol: ), to daj znać, a może sobie jeszcze sobie coś ciekawego przypomnę.

Nie wiem też, czy wiecie, ale film, o którym ostatnio było dość głośno ze względu na nominację do Oscara w kat. najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Carey Mulligan - czyli Była sobie dziewczyna (oryginał - Education - uwielbiam polskie tytuły...), został wyreżyserowany przez Dunkę, Lone Scherfig, autorkę między innymi słynnego w Polsce Włoskiego dla początkujących. Ale scenariusz, produkcja itd. brytyjska, więc i film figuruje jako brytyjski ;) Jeszcze nie widziałam, chętnie zobaczę.

Albatros - no właśnie Ondskab/Ondskan (to koprodukcja duńsko-szwedzka) to świetny film, na mnie też duże wrażenie zrobił.
Awatar użytkownika
Lena
Młodzik
 
Posty: 46
Rejestracja: 04 Mar 2010 15:15
Miejscowość: Poznań

Re: Filmy

Postprzez dan » 06 Kwi 2010 21:19

Lena brawo za te rozdzielenie fantastyki i fantasy.
To teraz ja pójdę po bandzie...
Poza wymienionymi przeze mnie wcześniej Gwiezdnymi wojnami, Kręgiem (amerykańskim, 1 część) i Efektem motyla (1 część), mam jeszcze kilka ulubionych filmów. Książki lubiłem różne, ale to na fantasy się wychowałem więc Władca pierścieni jest dla mnie czymś wyjątkowym (sorry Duche). Poza tym dwie sagi - Zmierzch i Underworld. Ogólnie mroczne kino lubię. dalej polećmy - Oszukać przeznaczenie (2 pierwsze części), Dom nad jeziorem i dwa filmy z Keirą Knightley - Piraci z Karaibów i Obłęd. Jeszcze Christina Ricci w Zgromadzeniu. No i nieśmiertelna Akademia policyjna, a także filmy z Melem Gibsonem - Braveheart i Patriota.Dodałbym żeby całkowity miszmasz zrobić Kill Billa.
Z filmów oglądanych ostatnimi czasy - Prawo zemsty i Oszukana.
Pewnie o jakimś tytule zapomniałem. Na pewno przypomni mi się w późniejszym okresie.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Filmy

Postprzez cloner » 09 Kwi 2010 12:29

Mam w domu pokaźną kolekcję filmów na DVD, więc kilka z nich mogę szczerze polecić.

-Jak Zostać Gwiazdą
- Okrucieństwo nie do przyjęcia
- Wielki Waldo Pepper
- Czwarty Protokół
- Ludzkie Dzieci
- Dzikość Serca
- Wściekłe Psy
- Błękitny Motyl
- Resident Evil
- Jak Ugryźć 10 mln Dolarów
- Producenci
- Grindhouse (dwie części)
- Piąty Element
- Leon Zawodowiec
- Krwawa Niedziela
- Być Jak John Malkovich
- Bonneville
- Boskie Jak Diabli
- Moje Życie beze mnie
- TAXI 1-4
- Biegnij Lola Biegnij (mój ulubiony)

i wiele wiele innych 8)
"Wierzę w radość, wierzę w miłość, wierzę w szczerość. Wierzę w dobroć, wierzę w przyjaźń a nie w pieniądz"

"Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad, bądź elegancki, najważniejsza nie jest kasa"
Awatar użytkownika
cloner
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 32
Rejestracja: 10 Mar 2010 14:24

Re: Filmy

Postprzez Janko10 » 10 Kwi 2010 00:34

Stowarzyszenie umarłych poetów...
Szósty zmysł i Inni.
Stare dobre polskie komedie.
I jeszcze słabe filmy s-f, których tytułów nie pamiętam. :o
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Filmy

Postprzez easyrider » 19 Maj 2010 18:00

Czy oglądał ktoś polski film Dom Zły. Ostatnio byłem zrażony do naszych produkcji, ale ten film mile mnie zaskoczył. Jak Polacy nie naśladują amerykańców to całkiem fajne filmy im wychodzą.
easyrider
Młodzik młodszy
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 Maj 2010 17:38
Miejscowość: Kraków

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 28 Cze 2010 22:46

macie jakieś ciekawostki? :wink: Interesuje mnie mocne kino akcji :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Filmy

Postprzez Duche » 29 Cze 2010 09:24

Może w takim razie film Gol? :mrgreen:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 29 Cze 2010 16:01

Wolałbym coś bardziej ambitnego :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Filmy

Postprzez doliniarz » 29 Cze 2010 16:10

Może trylogia zemsty Parka :shock: ? Ale to trillery, a nie akcja.
I kino azjatyckie, które nie każdy lubi
Albo "święci z bostonu", świetny film. Ale ten pewnie widziałeś. Niby to sensacja, ale dzieje się w nim więcej niż w większości filmów akcji.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Filmy

Postprzez albatros » 06 Sie 2010 17:48

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 15:17, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 10 Sie 2010 19:45

albatros napisał(a):Widział ktoś Incepcję Nolana? ja jestem świeżo po i dla mnie bomba. Są i efekty i niezła fabuła.


Wybieram się jutro także jak będzie słaby to wiem na kogo zwalić :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Filmy

Postprzez albatros » 14 Sie 2010 07:36

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 15:17, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Filmy

Postprzez albatros » 21 Sie 2010 08:46

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 15:18, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 21 Sie 2010 09:04

albatros napisał(a):Jeszcze raz, jak odebrałeś ten film, czy dalej go jeszcze rozkminiasz ?


Po obejrzeniu filmy wyjechałem poza Kraków i z racji tego nie przeczytałem każdego tematu a jak zadajesz takie pytanie to nie zamierzam odpowiadać sensownie jaśnie oświeconemu Albatrosowi...

Oczywiście że jako głupi kibol dalej rozkminiam. Jestem przy napisach początkowych.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Filmy

Postprzez albatros » 21 Sie 2010 10:03

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 15:18, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 21 Sie 2010 10:38

Słowo rozkminiasz po części mnie uraziło bo napisałeś to w trochę ironiczny sposób jakby nie potrafił w żaden sposób zinterpretować filmu :wink: Chyba nie można filmu rozkminiać 2 tygodnie :wink:

Oczywiście że w 100% go nie zrozumiałem bo takie filmy zawsze można interpretować różnorako i dopiero seans w domu mi rozjaśni sytuację. Efekty i zdjęcia były dosyć imponujące i gra aktorska nawet mi się podobała mimo że Leonardo mnie jakoś wewnętrznie irytuje bez jakiś głębszych powodów.

Ogólnie to dosyć ciekawy pomysł na film i całkiem nieźle zrealizowany. Jak obejrzę go raz jeszcze to wytknę wszystkie błędy bo w kinie/na filmie :wink: nie zawsze wszystko da się tak dobrze wychwycić. Ogólnie niczym szczególnie głupim mnie nie zraził.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości