Filmy

O wszystkim.

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 22 Paź 2010 12:27

Ostatnio trafiłem na dosyć dobry thriller - Wyspa strachu. Polecam bo to jedna z lepszych produkcji jakie ostatnio oglądałem :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Filmy

Postprzez damian940915 » 15 Maj 2012 23:32

Mam do was pytanie?

Czy oglądał ktoś film "Nad Życie" o siatkarce Agacie Mróz? Jeśli tak, to czy warto iść na ten film?
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Filmy

Postprzez markos7207 » 15 Maj 2012 23:36

Słyszałem tylko radiowe recenzje, podobno widzowie wychodzili z mokrymi oczyma, i bardzo przychylnie przyjęli film.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Filmy

Postprzez damian940915 » 17 Maj 2012 23:19

W sieci recenzje są skrajne, ale chyba zaryzykuję i jak znajdę czas to zajrzę do kina na ten film.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Filmy

Postprzez Adrian Woźniak » 19 Maj 2012 14:43

RakuNH napisał(a):Ostatnio trafiłem na dosyć dobry thriller - Wyspa strachu. Polecam bo to jedna z lepszych produkcji jakie ostatnio oglądałem :wink:


Rzeczywiście film całkiem dobry, dość zaskakujący w pewnych momentach i warty obejrzenia, chociaż...ostatnimi czasy widziałem lepsze, np. "Motel" albo "Nieznani" ;) Zwłaszcza ten drugi zwrócił moją uwagę, opisywać fabuły nie będe, w każdym razie warto poświęcić na niego 1,5 h ;)

Raku poleciłbyś coś z thrillerów/horrorów jeszcze ;) ?
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 20 Maj 2012 13:10

Opis fabuły "Nieznanych" brzmi niczym któraś część Piły, ale nie wiem kto od kogo skopiował bo już nie pamiętam o której części mowa. Na pewno sporo było podobnych filmów, ale obejrzeć pewnie obejrzę.

Z takich co tu w tym temacie jeszcze nie wymieniałem to mógłbym polecić:
- Pandorum (2009)
- Prawo zemsty (2009)
- Uprowadzona (2008)
- Ostatni dom po lewej (2009)
- Sekretne okno (2004)
- Telefon (2002)
- Eksperyment (2001)
- Tucker & Dale vs Evil (2010) (najlepsza czarna komedia na rynku ;) )
- Hotel zła (2006)
- Niepokój (2007)
- Wysyp żywych trupów (2004) (czarna komedia nr. 2 na rynku)
- Kłamstwo (2005)
- 28 dni później (2002)
- Prześladowca (2001)

Na razie tyle. ;) Jeśli chodzi o thrillery/horrory, to zawsze służę pomocą i wybiorę film na którym każda dziewczyna będzie chciała się przytulić :lol: A tak serio, to ostatnio nie bardzo mam czas na oglądanie i większość w moim gatunku shlasherowato-realistycznym obejrzałem, ale od czasu do czasu coś wyszukam i kontroluje nowe pozycję. Nie można być ekspertem od wszystkiego więc u mnie jest to tylko sport i filmy grozy :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Filmy

Postprzez Adrian Woźniak » 20 Maj 2012 16:47

RakuNH napisał(a):Opis fabuły "Nieznanych" brzmi niczym któraś część Piły, ale nie wiem kto od kogo skopiował bo już nie pamiętam o której części mowa.

Na pierwszy rzut oka fabuła moze wydawać się bardzo podobna, ale w rzeczywistości to dwa zupełnie różne filmy ;) Jeżeli chodzi o brutalność to "Piła" bije "Nieznanych" na głowę. W drugim przypadku praktycznie brak drastycznych scen, a druga sprawa jest to de facto bardziej dramat, niż thriller ;)

Z tych co wymieniłeś widziałem kilka. Ostatni dom po lewej, Telefon, Hotel Zła i Prześladowca to na pewno tytuły warte polecenia ;)

Może i ja coś ciekawego zaproponuje z tego gatunku:
- Ojczym - 3 części plus remake, całkiem solidna seria thrillerów, w dwóch pierwszych częściach występuje znany z "Lostów" Terry O'Quinn (John Locke)
- Autostopowicz - chyba najlepszy thriller wszech czasów, genialna rola Rutgera Hauera
- Kiedy dzwoni nieznajomy - jeden z niewielu przypadków, gdzie remake jest lepszy od oryginału
- Śmierć się śmieje (Amusement) - do połowy świetny, później niestety już gorzej, mimo wszystko warto obejrzeć
- Dead End - całkiem fajny thriller/horror
- Ciemność
- Long Time Dead
- Bunkier (The hole, 2001)
- Nine dead - polecam, fabuła niby podobna do Piły, ale podobnie jak w przypadku "Nieznanych", film znacznie mniej brutalny
- Winda
Jeżeli chodzi o mniej znane slashery:
- Rozpruwacz - list z piekła
- Walentynki
- Krwawe Walentynki (oryginał i remake)
- Urban Legends - 3 części
- Zginiesz w ciągu 3 dni
- Slashers
- Ty będziesz następna (sorority row)
- Ukochana Laleczka

Ile z tego widziałeś :) ? Znasz może jakieś horrory, w których występują clowny (poza "It" i "Domem Clownów")?
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 20 Maj 2012 17:04

Taki stricte dramat mnie jakoś bardzo nie pociąga, ale w wolnym czasie obejrzę ;) Widziałem Ojczyma z 2009 roku, wszystkich Autostopowiczów, Kiedy dzwonie nieznajomy, Dead end (raczej mnie nudziło), Ciemność, Walentynki, Krwawe walentynki, Sorority row. Resztę jak będę miał czas to obejrzę, bo niektóre wyglądają dosyć ciekawie ;)

Niestety żadnych filmów z clownami nie kojarzę, może przewijamy się w rolach drugoplanowych, ale w rolach głównych nie mogę sobie przypomnieć.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 10 Lip 2012 20:38

Ma ktoś jakieś ciekawe propozycje kinowe? ;)

Z Twojej listy widziałem Adrian jeszcze "Nine dead" i jako że akcja toczy się prawie jak w "Pogrzebanym" praktycznie w jednym miejscu, to całkiem dobry dobry film. Na pewno dużo lepszy niż inna podróbka "Piły" czyli Breathing Room. Inne filmy mnie albo oglądałem wcześniej, albo mnie jakoś fabuła nie przekonuje, albo nie mogę ich znaleźć ;) Za starego "Ojczyma" kiedyś się muszę wziąć a jeśli chodzi o Windę, to którą polecasz bo widzę ich kilka?

Ostatnio zdarzyło mi się obejrzeć dwa filmy z Neesonem i o ile "Przetrwanie" to raczej kupa, to "Tożsamość" już prezentuje poziom podobny do "Uprowadzonej". Z ostatnich seansów mogę też polecić "Dzień matki" i kompletnie nieznany szwedzki thriller "Jägarna 2" ;) ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Filmy

Postprzez ssonicsl » 11 Lip 2012 13:13

To zależy czego szukasz. Coś nowego coś starego. Coś kinowego czy hmm internetowego. Coś sensacyjnego czy komediowego, a może dramatycznego. Coś europejskiego czy hamerykańskiego, a może z jeszcze innych zakątków świata.

Pogrzebany był naprawdę dobrym filmem. Zgadzam się.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 12 Lip 2012 21:40

Stare i nowe szeroko pojęte filmy grozy czyli horrory/thrillery z ewentualną domieszką akcji/komedii ;) Niekoniecznie to muszą być jakieś ambitne dzieła - firmy klasy C tez bywają ciekawe :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Filmy

Postprzez markos7207 » 12 Lip 2012 21:55

Skoro lubisz pobać się trochę to odśwież sobie klasykę ;). Serię Omena no i obowiązkowo przystojniaka Freddy'ego :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Filmy

Postprzez leosiek » 13 Lip 2012 16:17

Ja za to mogę polecić wczesne dzieła Petera Jacksona(tego od King Konga i Władcy Pierścieni), czyli "Zły smak" i w szczególności "Martwica Mózgu", choć raczej do strasznych to one nie należą, ale za to pośmiać się można, oczywiście przy założeniu, że ma się wytrzymały żołądek.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Filmy

Postprzez ssonicsl » 17 Lip 2012 11:14

No to Raku nie pomogę za bardzo. Filmy grozy? Kompletnie nie mój gust.

Choć z drugiej strony Pandorum, Prawo Zemsty, Pogrzebany to niby filmy grozy? Do filmów grozy to bardziej 1408.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Filmy

Postprzez RakuNH » 17 Lip 2012 13:50

W większości to thrillery z tym, że w swojej drugiej części Prawo Zemsty przekształca się w bajeczkę, ale tak czy siak to na pewno dobry film ;) Filmy grozy to dla mnie też tego typu produkcję. W strickte filmach grozy czyli duchy i jakieś paranormalne zdarzenia raczej też nie gustuje, bo ani mnie to straszy ani śmieszy, ale można to tak szeroko nazwać. ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Filmy

Postprzez Adrian Woźniak » 22 Lip 2012 20:01

Raku, ta "Winda" figuruje pod tytułem "Lift". Jest to rosyjski thriller psychologiczny z 2006 roku ;) Oceny może zbyt wysokiej na filmwebie nie ma, ale moim zdaniem warto obejrzeć. Jedna scena jest dosyć "przerażająca" ;)
Ostatnimi czasy oglądałem dosyć sporo klasyki i nieco dramato-thrillerów ;) Kilka tytułów mogę polecić: "Dla niej wszystko" (Russel Crowe), "Hooligans" (z Elijah Woodem), "21 gram" (rewelacyjna rola Benicio Del Toro), "Zapach kobiety" (genialna rola Al PAcino). Polecam także film "Purpurowe rzeki". Fajny, klimatyczny kryminał, w którym zagrali Jean Reno i Vincent Cassel. Druga część tego filmu jest niestety słabsza, ale też da się obejrzeć.
Wróciłem też do kilku ciekawych tytułów, które oglądałem jakiś czas temu: "Tożsamość" (Identity), "The hole" (bunkier), "Arlington Road", "Częstotliwość" czy "Ręka Boga". Wszystkie są rewelacyjne i godne polecenia.
Z drugiej strony nie jestem w stanie zrozumieć jakim cudem "Obywatel Kane" jest uznawany za jeden z najlepszych filmów wszech czasów :?: :shock: Tak nudnej produkcji to już dawno nie oglądałem. Owszem, wykorzystano w tym filmie wiele innowacyjnych pomysłów, m.in. różne ujęcia kamery, ale na litość boską, ten film nie ma fabuły i jest nudny jak flaki z olejem...
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Filmy

Postprzez leosiek » 22 Lip 2012 20:41

Mnie na przykład "Obywatel Kane" zachwycił i w ogóle się nie dziwie czemu ten film jest uznawany za najlepszy w historii kina, czasami mam wrażenie, że w naszych czasach też jest innowacyjny :lol: . Jak jeszcze rozumiem, że może kogoś nudzić ten film, bo przecież mamy różne gusta, tak zupełnie nie mogę zrozumieć jak można stwierdzić, że ten film nie ma fabuły :shock:
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Filmy

Postprzez Adrian Woźniak » 23 Lip 2012 15:12

Niezbyt fortunnie się wyraziłem. Fabuła może i w tym filmie jest, ale do porywających raczej nie należy (według mojej subiektywnej oceny). Ciekawi mnie tylko czy ten film miałby tak rewelacyjne opinie, gdyby powstał obecnie?
Śmiem w to wątpić.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Filmy

Postprzez leosiek » 23 Lip 2012 21:29

No tak, ale trochę przez te 70 lat filmów, kino poszło do przodu i pewne rozwiązania fabularne się wyczerpały. Można również dywagować czy Casablanca byłaby świetnie przyjęta. Pewne filmy się zestarzały, ale je bym "Obywatela Kane" do nich nie zaliczył. Zresztą obecnie wiele świetnych filmów nie staje się hitami i nie są doceniane, zobaczymy co będzie za parę lat.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Filmy

Postprzez Adrian Woźniak » 24 Lip 2012 07:13

Ja patrzę na film nie z perspektywy okresu w którym powstał, ale treści jakie przekazuje. Jest wiele produkcji z dawnych lat, które doceniam, jak choćby "Ojciec Chrzestny", "Psychoza" czy "Okno na podwórze" i to nie ze względu na to, że zostały stworzone przez genialnych reżyserów albo grali w nich wybitni aktorzy, ale mają one swój niepowtarzalny klimat i interesującą fabułę ;) Oglądając "Obywatela Kane'a" nie czułem żadnych emocji i samo oglądanie tego filmu było męczące, ale to już moja subiektywna opinia, każdy ma w końcu gust ;)
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości