Łyżwiarstwo szybkie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 14 Lut 2014 14:54

RychuGKM napisał(a):Kolejny który nie rozumie pojęcia "szansa medalowa" . To , że mamy (albo raczej mieliśmy) wg Tajnera 12 szans nie oznacza , że Tajner spodziewa się 12 medali. Stwierdził nawet , że zadowolą go 4.


To jeśli mówimy o szansach medalowych, to mieliśmy ich jakieś 30, a mocniej realnych to 5-7, więc ta liczba 12, to taka po prostu wydumana przez Tajnera.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez ssonicsl » 14 Lut 2014 17:33

30?! No chyba że każdy start biathlonowy liczymy razy 4, no to może w ten sposób licząc ze 30 by się zebrało.

Kowalczyk, Stoch, drużyna skoczków, Bródka na 1500m, sztafety łyżwiarskie, biathlonistki, i naciągając nieco Karolina Riemen. I to wszystko.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 14 Lut 2014 17:56

No realnych szans jest właśnie 5-7, a SZANS koło 30, bo szansę w każdym starcie mają trzy biathlonistki, w każdym ma Kowalczyk, w każdym ma powiedzmy Stoch + Kot, w łyżwiarstwie też by tych SZANS zebrał 5-6 i pod 30 można by pozbierać :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez SKI 1 » 14 Lut 2014 18:57

RakuNH napisał(a):No realnych szans jest właśnie 5-7, a SZANS koło 30, bo szansę w każdym starcie mają trzy biathlonistki, w każdym ma Kowalczyk, w każdym ma powiedzmy Stoch + Kot, w łyżwiarstwie też by tych SZANS zebrał 5-6 i pod 30 można by pozbierać :mrgreen:

Dokladnie ,szans 12 ...tylko Tajner mogl cos takiego "wypalic" -bo prawda jest taka ze poza Justyna ,ktora mu przeszkadza to reszta miala szanse jak Brodka ,co niestety jutro potwierdzi .I nawet Stoch bedac faworytem po Willingem -to kilka dni wczesniej byl opluwany razem z reszta ze zgubili forme -a poza tym w tym sporciku wystarczyla wichura,jaka dala kiedys zloto Fortunie i moglibysmy dalej czekac na zloto olimpinskie 40 lat jak do czasu pojawienia sie Kowalczyk.Oczywiscie ze szanse były ,chocby w biathlonie -tylko Pałka by musiala od poczatku sezonu biegac na pozxiomie Weronik ,a nie z 59 -tymi czasami netto -a Weronika strzelac na zero ,co jednak byloby cudem ,a nie szansa -chociaz to i tak jednak szansa ,w przypadku Krysi o czym dawno mowilem nawet cud z takim biegiem by nie pomogl,chyba zeby ja scuterem podciagneli :) (co niestety dzisiejszy dzien tylko potwierdzil moje slowa przed IO) -wiec jaka to szansa o ktorej Tajner belkotał "expert". :(
SKI 1
Junior
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Lut 2014 19:21

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez jaca9876 » 14 Lut 2014 20:19

Tajner miał rację i ja sam liczyłem na ( 3 medale Kowalczyk , 3 medale skoczków , 4 medale łyżwiarzy , 5 biathlonistek ) i na razie jest i tak lepiej niż przypuszczałem , bo było na razie 6 szan i mamy 2 złote medale , jeżeli będzie taka skuteczność i takie kolory medali , to skończymy z 4-5 złotymi medalami a to da nam miejsce koło 10 w klasyfikacji medalowej , jak na 30 miejsce na letniej koło Azerbejdżanu , biorę w ciemno. Wy może nie pamiętacie , ale w Nagano nasz rekord , to 5 miejsce od 2002 Polska w sportach zimowych robi postępy , krok po kroku jesteśmy wyżej , w tamtych igrzyskach wyprzedziliśmy Włochy w klasyfikacji medalowej , w tych pewnie jeszcze więcej silniejszych państw. Ja zresztą zawsze powtarzam , że od 2001 roku i początku Małysza , Polska w sportach zimowych , jest malutką rewelacja z taką bazą jedną z najgorszych . Ile mamy medali na MŚ , Igrzyskach , ile kryształowych kul , Norwegami nigdy nie będziemy , ale wstydzić się od 2001 nie mamy czego. Małysz odchodzi , Sikora odchodzi , teraz może Kowalczyk , ale zawsze ktoś nowy wyskakuje. Moje typy na następną Olimpiadę a może już na tą , to Hojnisz i Kot przyszli medaliści .
jaca9876
Junior
 
Posty: 115
Rejestracja: 11 Lut 2013 11:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 14 Lut 2014 20:50

Zgadza się taką nadzieją na kolejne igrzyska jest choćby Monika Hojnisz , kto wie może będzie analogia do Kowalczyk , która dopiero w ostatnim starcie w Turynie zdobyła medal. Monika ma 23 lata , dokładnie tyle ile kowalczyk w Turynie.
W panczenach mamy utalentowanego Jana Szymańskiego , no i oczywiście całą armię nastoletnich skoczków , która może przez ponad dekadę zapewniać nam medale MŚ i IO
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 14 Lut 2014 20:55

To powiedz mi jak oszacowałeś te pięć szans biathlonistek i sześć łyżwiarzy? Białorusinki też miały dziś jedną szansę? ;) Jeśli chodzi o szanse to jest ich zdecydowanie więcej niż 12, a jeśli chodzi o realne oczekiwania medalowe, to zdecydowanie mniej niż 12, wiec po prostu nie wiem skąd ta liczba 12. Ale odbiegamy nieco od tematu.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 15 Lut 2014 16:14

A to się porobiło, mamy trzecie złoto na jednych igrzyskach, coś niesamowitego że aż trudne do uwierzenia :D . Brawo Zbychu, brawo i jeszcze raz brawo !!! :D :D :D
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez friducha » 15 Lut 2014 16:18

Dzięki Panie Zbyszku za te emocje!!! Jeszcze niektórzy będą musieli Tajnera przepraszać :lol: :lol: :lol: za "wiadra pomyj" jakie na niego wylewali.
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez shunrey » 15 Lut 2014 16:31

Zbyszeeek! Co to się w tym Soczi dzieje! Stoch, Kowalczyk i Ty.... NO pięknie o 0,003 sc!!! To jest niesamowite, najlepsze zawody igrzysk! 3 raz Mazuuurek!
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 15 Lut 2014 16:32

Cieszę się niezmiernie , zwłaszcza , że obstawiałem złoty medal Zbyszka :D
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez mareqna » 15 Lut 2014 16:34

Nie wierzyłem :D, no nie wierzyłem.......moja wina :D Kruczek,Wierietielny trener Bródki to magicy a Polo Tajner to jakiś szaman.Historyczne cuda w Sochi :D :o
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez carabanchel » 15 Lut 2014 16:37

Ja też nie wierzyłem w złoto... Umarłem na zawał gdy pokazały się zera, ale doszedłem już do siebie. Hegemonia Holendrów złamana i to w jakim stylu! Gratulacje!
carabanchel
Młodzieżowiec
 
Posty: 351
Rejestracja: 16 Gru 2010 10:24

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez friducha » 15 Lut 2014 16:49

mareqna napisał(a):Nie wierzyłem :D, no nie wierzyłem.......moja wina :D Kruczek,Wierietielny trener Bródki to magicy a Polo Tajner to jakiś szaman.Historyczne cuda w Sochi :D :o


No to mareqna widocznie mamy być niewierzący ;) :lol: , bo ja też nie wierzyłam w te medale, a tu proszę! Teraz pozostaje nam tylko mocno nie wierzyć w medal w biathlonowej masówce i sztafecie oraz w drużynówkach łyżwiarskich i na skoczni :D :D :D
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 15 Lut 2014 16:56

Piękne emocje i kolejne złoto. Coś niesamowitego. Łyżwiarstwo się zawsze fajnie ogląda, te przewagi i starty się zawsze ciekawie kształtują na dystansie, a tu jeszcze dodatkowe emocje i walka na tysięczne ;)

I ja oczywiście też nie wierzyłem - jakoś stawiałem na miejsce 4-6, mimo że to nasza indywidualnie była nasza jedyna realna szansa, no ale udało się :D

PS. Błagam Was nie obrzydzajcie mi już IO Tajnerem. :mrgreen: Co on ma do tego złota? Przecież Bródka jako zdobywca PŚ i jako zawodnik dobrze jeżdżący na wolniejszych torach był przecież tą jakąś szansa medalową - może nie do złota, ale do medalu na pewno, co nie znaczy że był pewniakiem. Tajner to papla i czasem jego paplaniny się sprawdzają, a czasem nie. Przy takiej ilości rzeczy jakie on gada coś się musi sprawdzać. ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez friducha » 15 Lut 2014 16:59

RakuNH napisał(a):Tajner to pala

Co to jest "pala"?

RakuNH napisał(a): Przy takiej ilości rzeczy jakie on gada coś się musi sprawdzać. ;)

No to jakby całkiem podobnie jak niektóre "Żywe legendy" :lol: :lol: :lol:
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RakuNH » 15 Lut 2014 17:03

Papla miało być, ale cytowania wersja też nie mija się tak bardzo z prawdą - l trzeba zamienić tylko na polski znak :lol: Dla mnie koniec tematu Poldka, bo szkoda sobie psuć dnia - moja i jego odpowiedzialność za słowa, to trochę inne para kaloszy...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez kocur1983 » 15 Lut 2014 17:11

Po cichu liczyłem na medal ale nigdy nie pomyślałem o złotym krążku! Niesamowite zawody, medal ważył sie do samego końca aż w końcu niesamowita radość Zbyszka i mina Holendra :))) może teraz wystrzeli inny Zbysiu, ten od naszej Weroniki :D
kocur1983
Junior młodszy
 
Posty: 95
Rejestracja: 28 Gru 2009 19:33

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez san » 15 Lut 2014 17:41

Gratulacje mistrzu olimpijski :D
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez SKI 1 » 15 Lut 2014 17:54

friducha napisał(a):Dzięki Panie Zbyszku za te emocje!!! Jeszcze niektórzy będą musieli Tajnera przepraszać :lol: :lol: :lol: za "wiadra pomyj" jakie na niego wylewali.

Za co mialbym tego prostaczyne przepraszac??????????????????????????????????????????????? Jedynie co ma wspolnego z panczenami to to ze panczenisci podobnie jak Justyna musieli dzieki jemu i mu podobnym bur...kom i nieudacznikom zyciowym musieli walczyc nie z przeciwnikami tylko z brakiem warunkow i rzucanymi kłodami pod nogi .Tamjner jest ostatnia osoba na tym swiecie ,ktory zrobil cos dla Polskiego sportu poza swoimi skokami marginalnymi -taki był trener jak i prezes teraz ,gdy został wywalony na zbity pysk od "trenowania" Małysza to dostal ciepły stolek w PZN i lezał napruty ,zamiast wykonywac swoje obowiazki "dyrektora PZN-u(nie mylic z prezesem ,ktorym został za rok niestety przez co do dzis jestesmy zerem poza Justyna i jego skokami) -przez co celowo uwalil Justyne z domniemanym srodkiem niedozwolonym,a pozniej skomlał i przepraszał .A nie zostałaby ukarana, gdyby fakt brania tego lekarstwa został zgłoszony Komisji Lekarskiej FIS. Odpowiedni formularz w tej kwestii leżał jednak sobie w szufladzie Apoloniusza T. dyrektora PZN, który myślał wyłącznie o skoczkach. Tak miał zaprzątniętą nimi głowę, że „zapomniał” dać biegaczom pieniądze na lekarza, fizykoterapeutę i smary,przez długi czas sama z Wierietielnym placili z wlasnej kieszeni -a pozniej dzieki funduszom Pana Pawlikowskiego. Na szczęście Polski Komitet Olimpijski zaczął walkę w obronie Justyny. Wkrótce Międzynarodowa Federacja Narciarska odkryła przewinienia kierownictwa PZN, ukarała je wysoką grzywną i skróciła dyskwalifikację Justyny do jednego roku. A Komisja Arbitrażowa MKOl, głęboko przekonana o jej niewinności i o nieudolności związku, wręcz niechęci, skróciła ją jeszcze o kilka tygodni."dzis szuja nawet odwagi nie ma zamknac gebe "celebryta" -ale to nie znaczy ze kazdy srednio rozgarniety nie pamieta jak bardzo sie staral,aby czasem NIKT poza jego skoczkami czasem nie zaistniał i odebrał mu zlote jaja.Dzis własnie po Justynie kolejny Brodka mu wyrywa to zlote jajo i minie kilka lat a ten jego pseudosport bedzie tyle znaczyl w Polsce co na swiecie -czyli ZERO -podobnie jak bierki czy piłka rowerowa!!! On juz na szczescie został oceniony za swoje zasługi po tych igrzyskach i na nic jego bełkot po kilka godzin dziennie.
SKI 1
Junior
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Lut 2014 19:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości