Skoki narciarskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez cris » 13 Lut 2014 08:02

a stacja która ma w nazwie 24 - zrobiła z tego upadku tragedie narodową, czekałem kiedy będą chcieli powołać komisje śledczą
cris
Junior młodszy
 
Posty: 98
Rejestracja: 25 Sty 2012 19:03

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RychuGKM » 13 Lut 2014 19:44

Stoch najlepsza odległość 136 m i najlepsza nota w 1 treningu , a więc wszystko ok :D
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Skoki narciarskie

Postprzez SKI 1 » 13 Lut 2014 19:52

RychuGKM napisał(a):Stoch najlepsza odległość 136 m i najlepsza nota w 1 treningu , a więc wszystko ok :D

A jaka mial "wichure pod narty" w porownaniu do czołowki , bo przegapilem panel FIS-u ???
SKI 1
Junior
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Lut 2014 19:21

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Heidi » 15 Lut 2014 20:46

No to emocji na kolejny tydzien mi starczy. BRAWO KAMIL!!! :D
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Skoki narciarskie

Postprzez karlos » 15 Lut 2014 20:54

Piękne dla nas te igrzyska, złota zgarniamy aż miło :lol: . Dziś już Stoch wygrał notami nad rewelacyjnym w tym sezonie Noriakim, który zapisał w historii igrzysk olimpijskich, że skoki narciarskie nie są tylko dla młodych. W ogóle ostatnio zawodnicy coraz częściej udowadniają, że bariera wieku w uprawianiu sportu zawodowego się przesunęła. Horner, Bjoerndalen, Kasai to najlepsze przykłady, że 40-tka w niczym nie przeszkadza 8-) , jeśli ma się wystarczającą motywację, zdrowie pozwala i po prostu kocha się sport, który się uprawia.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Skoki narciarskie

Postprzez molibden » 15 Lut 2014 20:57

Mnie nawet medal dla Japończyka bardziej cieszy niz dla stocha. Zlinczujecie mnie ale kibicowałem właśnie jemu :lol: No ale jak juz jest tak jak jest to niech nie bedzie inaczej
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Skoki narciarskie

Postprzez friducha » 15 Lut 2014 21:14

Czy srebro czy złoto to i tak byłoby obojętne. Przegrać z Kasaiem w takim gazie to żaden wstyd! Jest jednak zwycięstwo i z tego należy się cieszyć!
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Heidi » 15 Lut 2014 21:16

Noriaki ma jeszcze szansę na dwa złote medale w druzynie i w mieszanej. ;)
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Skoki narciarskie

Postprzez jaca9876 » 15 Lut 2014 21:27

Mieszanej tu nie ma , choć ja też byłem pewny , że jest :D
jaca9876
Junior
 
Posty: 115
Rejestracja: 11 Lut 2013 11:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 15 Lut 2014 21:45

Raku nie obcyndalaj się. Jakaś analiza na drużynówkę. :D Austria wygląda marnie. Niemcy silni. Zamiast Freunda dać do drużyny Wanka. Ale co mnie to obchodzi nie będę pomagał Niemcom. Jeszcze usłyszą i skorzystają z moich rad. :lol: Słoweńcy mają niepewnego Tepesa i inwalidę w drużynie. Japończycy się budzą. W każdym bądź razie może być ciekawie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez shunrey » 15 Lut 2014 21:45

Te Igrzyska są jakieś nienormalne XD Stoch jesteś wielki i teraz po prostu nie sposób w Ciebie nie wierzyć. 4 złota - w ciągu tygodnia nadrobiliśmy 4 dekady dużej przeciętności, każde złoto na dekadę hehe ( z wyjątkiem Vancouver). No i Kasai, coś jak OEB, jak Saarinen czy Bjoergen - wiek nie ma znaczenia! Normalnie nie zasnę dziś ^^ Mamy jeszcze jakieś 3-4 realne szanse na medal, może coś jeszcze uszczypniemy i w pierwszej 8 lub nawet 10 w tabeli zostaniemy ;) Takie moje marzenie.
Szkoda mi trochę Freunda, zepsuł ten 2 skok i zabrakło. Heh Kamil też był zawiedziony 2 skokiem i myślał przez chwilę, że złoto przegrał ^^ No i nie sposób wspomnieć, że nie tylko Norwedzy zawodzą w Soczi, bo dziś taka potęga jak Austria w skokach, a tak przeciętnie.. Ciekawe, co oznaczał ten uśmiech Sziliego podczas 2 próby ;p
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Skoki narciarskie

Postprzez san » 15 Lut 2014 21:53

Trwaj chwilo, jesteś piękna :)
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Skoki narciarskie

Postprzez mareqna » 15 Lut 2014 22:38

Spodziewane czwarte złoto,mamy tyle złota co Norge.Koniec Świata :D :D :D :D
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dege3 » 15 Lut 2014 22:42

nie ma mieszanej na Igrzyskach ?! a właśnie zobaczyłem że Sara Takanashi 4 miejsce miała a tak dobrze się spisuje W PŚ :p

Co do Noriakiego - srebrny medal , brawo , tak właśnie zdobywa się szacunek a Japończycy dzisiaj moimi faworytami do złotego w drużynie na dzień dziś ;)

A Kamil - rewelacja :)
dege3
Junior młodszy
 
Posty: 75
Rejestracja: 08 Lut 2014 17:55

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 15 Lut 2014 23:11

Powiem szczerze, że nie spodziwałem się, że Noriaki tak będzie naciskał Kamila. Myślałem, ze mu to łatwiej przyjdzie. No ale trudniejsze wygrane lepiej smakują.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez muszti » 15 Lut 2014 23:14

Po drugim skoku Stocha troche mnie zatkało... wydawało sie ze wszystko pod kontrola a tu liczą punkciki. Juz oczami wyobraźni widziałem srebro i teksty w stylu: fajnie....jest ok..... Ten moment oczekiwania to istny horror na całe szczęście z happy endem. Jeśli Stoch miałby z kims przegrać to chciałbym by był to Kasai ale Japonczyk i tak bardzo sie cieszył ze srebra wiec szkody mu Stoch wielkiej nie zrobił ;) nie to co Bródka Holendrowi :D

4 złote medale... kto by przypuszczał... :D
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 15 Lut 2014 23:15

Gratulacje dla Stocha choć tak jak wielu mam słabość do Kasaiego i jakoś smutno że akurat on musiał tak minimalnie przegrać, bo można trochę spekulować na temat tych przeliczników i not. Lepiej jakby Freund minimalnie przegrał a Kasai był trzeci z wyraźną stratą :D

Wielka szkoda Kota, bo to już drugi konkurs, kiedy Ziobro mimo wszystko słabszy od niego o pół klasy dwa razy ma dobre warunki, a Kot dwa razy fatalne. Na normalnej skoczni Kot może nie miał fatalnych, ale nie jakieś idealne i mógł być bliżej podium - dziś dwa razy miał prawie najgorszej, choć to i tak lepiej niż pierwsza połowa ostatniej dziesiątki, gdzie spadali na bule a niby skakali w ciszy albo nawet niektórzy mieli pod narty :D Trochę szkoda że nie przeczekali tamtego momentu, bo skasowali dobrych zawodników.

Jeśli chodzi o drużynówkę, to jest to ciężko orzech do zgryzienia, bo Żyła jest zdecydowanie bez formy, Kubacki to król treningów w tym sezonie a teraz nawet na treningach jest przeciętny. Powtórzę się - nasz zawodnik nr skacze aktualnie w Pucharze Kontynentalnym i zajmuje bardzo dobre miejsca jak na mocną obsadę. Może też jest nierówny, ale niby Kubacki i Żyłą są równi? Po ich skokach na IO na pewno Murańce jest przykro, bo jakby faktycznie byli w dobrej formie, to łatwo byłoby mu to znieść. No cóż. Jakoś moim ulubionym zawodnikom zawsze wiatr w plecy wieje, bo cenię sobie Kota za ambicję a Murańke za talent i że jednak sie wydobył na dobrym poziom przez te lata drwi ze sztandarowym tekstem "a to ten Murańka co ma 12 lat?".

Ale wracając do tematu. Moim zdaniem Polacy są w tym momencie pewniakami na 4 miejsce. Jeszcze dwa dni temu dawałem ich jako pewniaków do 3., ale Shimizu nic nie stracił na dużej skoczni, a myślałem że jednak straci, bo takie miał tendencje. Moim zdaniem dalej faworyci nr 1 to Niemcy - Wank pewnie zastąpi Freitaga - domyślam się, że jutro będzie pojedynek na treningu. Drugie miejsce to Austria i tutaj pewnie nie będzie zmian, bo Kofler jest chyba bardziej nieprzewidywalny niż Żyła. Trzecie na ten moment Japonia. Bardzo równy skład, a na plus zaskakują na dużej Skoczni w zasadzie wszyscy... Spodziewałem się po nich ciut niższego poziomu. Może Taku skacze tak jak myślałem czyli nie do końca stabilnie, ale w miarę. Polacy są pewniakami na czwarte miejsce, ale z takiej pozycji się łatwo atakuje. Na złoto nie mamy prawie żadnych szans, natomiast na jakikolwiek medal są całkiem duże, choć wiele zależy od rywali i od naszego numeru 4.

Tyle na dziś. Dobranoc :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez carabanchel » 15 Lut 2014 23:40

Yeeessss!!! Największy dzień w historii polskiego sportu, przez 90 lat zdobyliśmy tyle złota co dzisiaj!!! :D Brawo Kamil!!! A już zamarłem... oceny za styl z 1szego skoku Kasai to jakiś żart, ale udało się :D
carabanchel
Młodzieżowiec
 
Posty: 351
Rejestracja: 16 Gru 2010 10:24

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dege3 » 16 Lut 2014 01:38

Co do Austriaków i drużynówki ... Fakt , że w każdym konkursie praktycznie stają na podium , ale ... ich forma jest przeciętna jak najbardziej .. Hayboeck jeszcze jako tako , Grzesiu ja igrzyskach dość średnio , Thomas wiadomo , jeszcze nie ta forma co przed tym upadkiem , Diethart dzisiaj nie wiem co było przyczyną dokładną tego skoku , Kofler ? Kto wie na co Go stać ;)
dege3
Junior młodszy
 
Posty: 75
Rejestracja: 08 Lut 2014 17:55

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RychuGKM » 16 Lut 2014 09:06

Moim zdaniem Żyła wcale nie skoczył jakoś wyraźnie źle. Z takimi warunkami , w takiej formie wiadomo było , że sobie nie poradzi , ale obawiam się , że Kubacki skoczyłby jeszcze bliżej. Wiele będzie zależeć od warunków , jeżeli Kubacki/Żyła trafią na dobre warunki powinien być medal. Kruczek powinien dać jasny sygnał: kto dziś będzie lepszy na treningach startuje w drużynie. Wtedy fakt , że Kubacki lepiej skacze w treningach niż w zawodach nie będzie miał znaczenia , bo już w treningach będzie skakał pod dużą presją
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości