Skoki narciarskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Guarded » 09 Lut 2014 21:38

No to macie Kamila ze spadkiem formy :P

Kamil rozwalił wszystkich. 13 punktów na normalnej skoczni to deklasacja. Co więcej mówił, że dzisiaj miał stan podgorączkowy i wszyscy się skupili, by go postawić do pionu.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 09 Lut 2014 22:27

Poza alpejskim i hokejem to sporty zimowy patrząc ogólnoświatowo są niszowe i to jest po prostu fakt z którym się nie dyskutuje. Ale czy to jakoś źle musi świadczyć o ciekawości danego sportu? Dla mnie to kompletne bez znaczenia - ważne żeby mi się podobało :mrgreen:

Wiadomo, że to już nie to samo co Małysz, ale złoto cieszy, choć tak jak Figaro byłem go praktycznie pewien przed skokiem Stocha. Jakoś te skoki rywali były dziwne. Jeden zawalił, drugi zawalił i się wywrócił - czułem nokaut Stocha i tak też się stało. Złoto na tej skoczni Stocha było praktycznie pewne ze względu na noty, które Stoch ma zawsze najwyższe i moim zdaniem to właśnie na dużej mogą się dziać różne rzeczy i wiatrowo i też "wysokowo". Bardzo dobre miejsce Kota, ale wiadomo, że to mała skocznia, czyli dla niego idealna. Największa niespodzianka na plus to jednak 13. miejsce Ziobry. Ja jestem wciąż pod wrażeniem, że już nie taki młody zawodnik był w formie latem i jednak utrzymał to zimą, ba trzyma to na najważniejszej imprezie. Trochę mnie to zaskoczyło, ale brawo dla Janka - pokazał, że można.

No i na koniec jeszcze Kubacki. Tak wiem - w drużynówce jeszcze nie skakał, ale to jest nie ważne. Nie ma żadnej formy wznoszącej. MOŻE wyjdą mu dwa skoki w drużynówce (jak będzie skakał), natomiast nie wiem co teraz może czuć Murańka. Był lepszy i argumentem była rosnąca forma Kubackiego. Co powiedzieć teraz, kiedy Kubacki skacze po prostu słabo (bo składy są czteroosobowe), a Murańka oddal 3 świetne skoki w USA i zepsuł dopiero czwarty przy tak loteryjnych konkursach jakie tam są.

Jeśli Kranjec nie będzie skakał na dużej skoczni, to mamy niemal pewny brąz na ten moment, ale zobaczymy jak to się będzie kształtować i czy Kot i Ziobro przeniosą tą formę.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 10 Lut 2014 11:41

Już tu była o tym mowa kiedyś, mnie guzik obchodzi czy sporty zimowe które mnie interesują są dla innych niszowe czy mało rozpoznawalne.
Kamilowi należy się tym większy podziw za wygraną i styl w jakim to zrobił, zważywszy na stan w jakim był rano. Gdzieś ten stres musiał ujść i chyba tak się to objawiało. Mam tylko nadzieję że nic go nie "rozłoży" przed dużą skocznią, ale jest jeszcze trochę czasu na regenerację.
Zaniepokoiła mnie trochę fotka i info z Dagbladet, na której jest zwijający się z bólu nasz mistrz udający się na konferencję prasową po dekoracji kwiatowej. Trochę ludzi przestraszył ale na szczęście szybko wstał na nogi. Naprawdę wielki szacun że pokonał swoje słabości i rozniósł konkurencję w pył nie pozostawiając cienia wątpliwości kto jest najlepszy :D .
Okazuje się że dzień wcześniej Kamil wraz z norweskimi skoczkami oglądał mecz Liverpoolu ;) .

http://gfx.dagbladet.no/labrador/317/31 ... e/978x.jpg

Przewaga z jaką wygrał robi wrażenie i choć w erze wiatromierzy odległości nie zawsze oddają przewagę punktową, tak ostatnio wygrywał tylko Adam Małysz. Tyle że na MŚ, w Lahti dołożył Schmittowi 13 punktów, w Predazzo Ingebrigtsenowi 16 a w Sapporo Ammannowi 22,5. Na igrzyskach podobną przewagę na średniej miał Bredesen 20 lat temu w Lillehammer nad Ottesenem, 14 punktów, tyle że tam Espen w drugim skoku pobił rekord skoczni ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Kacpero221 » 10 Lut 2014 15:33

markos7207 napisał(a):Na igrzyskach podobną przewagę na średniej miał Bredesen 20 lat temu w Lillehammer nad Ottesenem, 14 punktów, tyle że tam Espen w drugim skoku pobił rekord skoczni ;)


Ale tutaj rekordzistą jest Mario Innauer, który w Lake Placid miał srebrnymi medalistami 17,1 punktu przewagi. Nykanen w Calgary 17.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Skoki narciarskie

Postprzez molibden » 10 Lut 2014 15:40

Chyba Tonio Innauer .. ale ja tam się nie znam
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Skoki narciarskie

Postprzez mareqna » 10 Lut 2014 17:31

Guarded napisał(a):No to macie Kamila ze spadkiem formy :P


Miałaś rację :) ja nie jestem człowiekiem małej wiary,no ale i tym razem nie napiszę,że jestem pewny złota na dużej,nie napiszę żeby nie zapeszyć. :)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Jordi » 10 Lut 2014 18:15

Kamil słowa uznania naprawdę genialny skok i teraz dopiero moim zdaniem można powiedzieć, że jest godnym następcą Adama :) (bo teksty o "uczniu który przerósł mistrza" nadal są mocno na wyrost - dobra zdobył to co Adami się nie udało, ale w reszcie kategorii jest daleko za nim nadal)

Z taką formą to oby nie padł psychicznie przed sobotą, bo po wczorajszym to już cały świat daje mu złoto w ciemno na dużej skoczni...

Kotek też bardzo dobrze, Ziobro nieźle - nawalił lekko w 2 skoku. Kubacki niestety nieudany występ... Mógłby Kruczek dokonać podmiany na drugi konkurs i dać szansę Piotrkowi - wiadomo on w konkursach najwięcej z siebie daje, a na treningach średnio...
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez shunrey » 10 Lut 2014 21:00

http://www.youtube.com/watch?v=z-g0CK07SXw
Doczekaliśmy się ^^
PS. Rosjanie Mazurka odegrali przewspaniale, naprawdę super i do tego 2 zwrotki. Bardziej mi się podobało niż w Vanocuver, czy Londynie ^^
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Jordi » 11 Lut 2014 00:04

Najlepszy był zonk Kamila, jak rozpoczęła się druga zwrotka?? Zaskoczenie, czy nie znamy dalej tekstu hymnu?? Dopiero pod koniec refrenu się znów "podłączył" :lol: :lol: :lol:

Irenka widać, że zmarnowana walką z chorobą, ale dzielnie pojechała i wspiera naszych - to się ceni :)
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez snajper » 11 Lut 2014 10:09

Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 11 Lut 2014 20:52

Obejrzałem skoki kobiet. Trochę szkoda tej małej Japonki Takanashi. w sezonie kompletna dominacja a z IO wróci bez medalu. Iraschko miała pieruńskie szczęście, że po jej skoku odwrócił się wiatr i nie pozwolił odleciec dziewczynom wyprzedzającym ją po pierwszej serii. No cóz szczęście też element sportu.
A wygrała jakże by inaczej Niemka.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Jordi » 11 Lut 2014 20:58

I mamy sensację - nie dość, że Takanashi złota nie ma.... nic nie zdobyła. Skończyła 4, a wygrała megasensacyjnie Niemka, która nigdy wcześniej nawet ni jednego konkursu PK nie wygrała xD Nie mówiąc o PŚ...

Szkoda mi Japonki, ale widać było, że chyba nie wytrzymała psychicznie, bo wszyscy jej ten medal złoty dawali i się spaliła...
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez ssonicsl » 11 Lut 2014 21:02

Szkoda Takanashi. Oprócz niej chyba tylko Frenzel tak dominuje w tym sezonie. Pierwsze zawody na których nie stanęła na podium i to na jej nieszczęście na tych najważniejsze. Gdyby lepiej wylądowała... Daleko też Avvakumova co było niemiłą niespodzianką dla gospodarzy.

Wygrała Niemka... skuteczni ci Niemcy. 5 medali i 4 złote.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Skoki narciarskie

Postprzez friducha » 11 Lut 2014 21:09

Nie śledzę skoków Pań, czy ktoś może mi powiedzieć co się stało z Hendrickson? Ona chyba była swego czasu całkiem mocną zawodniczką...
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Jordi » 11 Lut 2014 21:11

No Vogt była w tym gronie 5-6 zawodniczek mogących zdobyć medal... Natomiast pozostałe złota no to mówmy szczerze - raczej spodziewane... sanki to ich domena od 30 lat wszystko zgarniają z małymi wyjątkami, Riesch też była jedną z 3 głównych faworytek do zwycięstwa... Pewne złota mają 2 w sankach (chyba że cud nastanie i któreś nawali w dwójkach lub drużynowo), a tak to już niewiele... W Bobslejach od paru lat już nie dominują - mogą wygrać USA, Kanada, czy Rosja, a nie oni... Biathlon na razie sromotna porażka, Biegi to kryzys od lat... Skoki tylko Freund ich ratuje, a po Willingen mieli ogromne oczekiwania...

Na razie prócz skoków to Niemcy planowane złota zdobyli - tylko patrząc na program igrzysk to z każdym dniem mają coraz mniej szans medalowych...

Co do Amerykanki, to miała bardzo poważną kontuzję i pomimo braku formy postanowiła wystartować w IO - to był jej pierwszy międzynarodowy start od marca zeszłego roku, więc i tak trzeba jej pogratulować odwagi, bo ponoć nie jest w 100% zdrowa...
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 11 Lut 2014 21:25

Friducha- Sara wróciła po kontuzji i to był jej pierwszy start po długiej przerwie. Po prostu zabrakło czasu aby się lepiej przygotować.
Widzę, że ktoś mnie uprzedził.
No wiesz co Friducha. Ja tu pisma do PZN ślę w sprawie kadry polskich skoczkiń. Poganiam, monituję a Friducha nie ogląda skoków kobiet. Myślałem, że choć od ciebie będę miał wsparcie. :evil:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez friducha » 11 Lut 2014 22:29

Oj figaro, nie oglądam bo Polek ni ma. Jakby były to bym oglądała. Proste, nie? Chcę się poprawić w przyszłości to się dopytuję bardziej kumatych i nadrabiam zaległości...
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 12 Lut 2014 00:49

A widzisz Friducho. Jak ja ich poganiam aby wzięli się na poważnie za kobiece skoki to mogą mi odpowiedzieć "a po co jak Friducha i tak tego nie ogląda" a teraz mogę im powiedzieć, że Friducha ogląda kobiece skoki.
Denerwuje mnie gadka komentatorów "szkoda, że nie ma naszych pań". Teraz się obudzili ? Zamiast wziąć grubego prezesa od PZN krótko za pysk już przynajmniej po pierwszych MŚ kobiet. Już nie będę się powtarzał, że zmarnowano całe pokolenie dziewcząt które ruszyło na skocznię na fali małyszomanii.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez mareqna » 12 Lut 2014 11:57

Nie oglądałem skoków pań więc nie znam przebiegu rywalizacji no, ale jak się nie cieszyć z brązu 19- letniej Coline Mattel? no jak się mam nie cieszyć :D
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Guarded » 12 Lut 2014 22:54

Dzisiaj odbyły się dwa treningu na dużej skoczni. Kamil na pierwszym był 4, a na drugim 8, choć upadł przy lądowaniu.
Oto co powiedział po :
http://sport.tvp.pl/soczi/13992076/stoc ... -powaznego
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości