Narciarstwo alpejskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Jordi » 10 Lut 2014 18:25

Lubię Marysię, ale jest niestety Niemką, a w sportach za tą nacją nie przepadam - jedno złoto jej starczy :P
Julia szał ciał - cały sezon cieniutko, a tu nagle siup medal xD

No i doceńmy Karolinę Chrapek - może strata duża, ale 17 miejsce na bodaj 42 startujące to naprawdę dobry rezultat :D (sporo wypadło, ale nasza mądrzejsza i ostrożniej jechała xD )
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zygy » 10 Lut 2014 18:40

Nie wiem, co ta Maze zrobiła ze swoim slalomem przed tym sezonem, ale wygląda to dramatycznie... Dziś ledwo co uzyskała lepszy czas od tej młodej Norweżki, a przecież jeszcze niedawno rywalizowała na równi z Shiffrin o kulkę w tej specjalności. Szczerze mówiąc, to nie widzę jej zbyt w otwartym slalomie, ale pewnie się uprze i wystartuje. Interesująco zapowiada się zjazd, w którym na główna faworytkę wyrasta Mancuso i Fenninger. Riesch dzisiaj nie zachwyciła, podobnie jak w treningach, więc maksymalnie może powalczyć o brąz. Wielka szkoda Weirahter, która najprawdopodobniej nie wystartuje. Jak widać, nie tylko Justyna ma pecha, a nie sądzę, żeby inny odstawiali takie szopki w mediach w swoim kraju, co Polka, która uważa się pewnie za jedyną poszkodowaną na tym świecie.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 10 Lut 2014 19:28

Marycha Rysz złoto :x W sumie nawet nie miała z kim przegrać.

Cieszy jedynie brązik Julki, cieszyła się jakby to był jej pierwszy olimpijski medal :D
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zygy » 10 Lut 2014 22:04

Niemieccy komentatorzy na ZDF-ie już po pierwszym międzyczasie Maze w slalomie ogłosili, że Riesch będzie miała złoto i mieli rację. Brąż Mancuso to zaskoczenie, ale w dużej mierze, to Słowenka straciła medal, niż Amerykanka go zdobyła. Gratulacje dla tego kogoś, kto przygotowywał Maze do sezonu w konkurencjach technicznych, ale dokonał nie lada sztuki... Rzadko się zdarza, żeby coś aż tak ewidentnie spartolić, jeśli w grę nie chodzą jakieś kontuzje, czy choroby.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Heidi » 10 Lut 2014 22:12

Momentaner Stand der Dinge... Krücken zum entlasten. Morgen Vormittag erster Test, ob das Knie überhaupt belastbar ist. Es ist schwer vorstellbar, mit Krücken rumzulaufen und 2 Tage später eine Abfahrt zu fahren, aber it's not over until it's over und ich werde kämpfen bis zum Schluss. Danke für eure Unterstützung!!

Kolejna notka Tiny Weirather. Pomoże ktoś? :)
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez leosiek » 10 Lut 2014 22:23

Jutro rano pierwszy test, czy z tym kolanem da radę zjechać, To w ogóle ciężkie do wyobrażenia, że po tym jak chodziło się dwa dni o kulach można wziąć udział w zjeździe [ta część po angielsku :lol: ], ale będzie walczyć. A na końcu dziękuje za wsparcie.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Heidi » 10 Lut 2014 22:32

Dzieki Leosiek! :D
No cóż szkoda dziewczyny, która to w tym sezonie jest niewątpliwie w swojej życiowej formie. Niech lepiej da sobie spokój z próbą startu aby nie pogarszac sprawy. Niech się wyleczy i walczy w Pucharze Świata (oczywiście jeśli ta kobtuzja nie spowoduje dla niej końca sezonu).
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Heidi » 11 Lut 2014 16:48

Heart broken that I cant compete tomorrow. My highlight, the olympic downhill. I was ready. So freakin ready. I always felt responsible for my crashes and injuries, but this time I feel like it was just bad luck. I will fight to get ready for the Super-G in 4 days, but realistically and from a medical point of view its very unlikely. Anyways, I'm hoping for a miracle! Thanks for the support!

No czyli powyjasnianie. Tina nie wystartuje w zjezdzie. Nie rozumiem tylko po co daje sobie nadzieje na Super-G. :(
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez mareqna » 11 Lut 2014 16:56

Czy Ty wiesz Heidi co to jest ironia? albo podtekst? albo przenośnia literacka? czy może ironicznie wklejasz post pod postem postem poganiany?

Ja w narciarstwie alpejskim w konkurencjach męskich liczę na przeżycie pięknych chwil oj, baaardzo liczę....... :)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez leosiek » 12 Lut 2014 09:42

MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
A jednak się udało, kto by się spodziewał po tak kiepskim sezonie.
Tylko szkoda, że nie ex aequo z inną Szwajcarką :(
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez ssonicsl » 12 Lut 2014 10:12

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK!!!

A mnie tam ta Szwajcarka nie przeszkadza, jakoś lubię całą rodzinę Gisin :D Na deser jeszcze Lara i podium cudo.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 12 Lut 2014 11:08

No proszę, wraca człowiek do domu a tu takie niespodziewane wieści na niego czekają :D . Muszę teraz gdzieś poszukać tego zjazdu i sobie zobaczyć jak to było. Fajnie że chociaż jednej z Tinek się powiodło, chociaż w tej konkurencji nie tej o którą mi bardziej chodziło. No ale ona musiała oddać zawody walkowerwm, niestety.
Do tego nawet dwie złote medalistki :) , w sumie bardziej także dla mnie pasowałaby tam Larcia, ale Domi też może być skoro obie mają medale ;)
No i świetne miejsce Lotte i właściwe dla pani Hoefl :)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 12 Lut 2014 12:11

markos7207 napisał(a):właściwe dla pani Hoefl :)


Zgadzam się w 100%

Kto by pomyślał, że będą dwie triumfatorki :shock:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez molibden » 15 Lut 2014 08:13

jakieś kosmiczne jaja. ktoś kto ustawiał tą trasę do giganta chyba nie do końca byl przytomny. Na tak zbitej trasie ustwiać takie trawersy to po prostu kretynizm
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez ssonicsl » 15 Lut 2014 10:03

I tak dziewczyny z czasem nauczyły się trasy, ale pierwsza dziesiątka robiła za króliki doświadczalne. OK, Igrzyska Olimpijskie to i trasa nie może być zbyt prosta, ale u licha tu przesadzili i to mocno.

Podium średniawe. Pierwsze miejsce OK, ale pozostałe Panie bym z niego zepchnął.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez leosiek » 15 Lut 2014 10:13

Oj pierwsze miejsce bardzo okej :D , a tak się bałem o Fenninger po tym zjeździe, jak widać niepotrzebnie. I jak Hosp jeszcze na podium można przeżyć(szkoda, że nie wygrała superkombinacji), tak mam nadzieję, że to ostatni medal Ryyyyysz :evil: Gut i Maze byłyby tu zdecydowanie bardziej adekwatne, ale piękna Anna na 1. miejscu wszystko rekompensuje :D
A wracając do wczorajszej superkombinacji mężczyzn, której okazji nie miałem oglądać, to jak nazwiska Gisin czy Mayera obił mi się o uszy, to naprawdę nie wiem skąd Szwajcarzy wzięli tego Vilette :shock: A szkoda Kostelic z kolejnym srebrem, na co mu tego tyle, no cóż takie życie, Janica ma 4 złota, Ivica też 4, ale srebra.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez molibden » 15 Lut 2014 10:33

Pokłady złota już są na wyczerpaniu wiec trzeba inwestować w srebro. na stare lata i czasy kryzysu jak znalazł. A na marginesie... i dziś i wczoraj trasy ustawiali trenerzy zawodników którzy stanęli na podium - konkretnie Fenningerówny i Kostelicia. Troche to mało ciekawe rozwiązanie. chyba tez poza tym ze zawodniczki dostały info to zrobiło sie ciut cieplej i trasa mimo wszystko nie była już tak twarda - zwłaszcza na górze choć widac było jak większość pań wysoko brała górne bramki przed trawersami
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez Masha » 15 Lut 2014 14:02

Rysz znowu ma medal... :twisted:

Cieszy natomiast niespodziewane złoto Szwajcara w superkombinacji. Sam wyglądał na bardziej zaskoczonego niż publiczność :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez markos7207 » 15 Lut 2014 14:11

Pierwsze dziewczyny wylatywały jedne za drugą ;) . Mocniejsze się jakoś ogarnęły, zwyciężczyni w osobie urodziwej Anki ok, szkoda że dla Tiny z księstwa tak pechowo to się ułożyło na igrzyskach. W zjeździe i s-gigancie medal niemal pewny, choć jak wiadomo pewne są tylko śmierć i podatki :P .
Niemka sama sobie winna, ale nie żal mi jej za bardzo że poważnym błędem pozbawiła się kolejnego złota.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo alpejskie

Postprzez zdzichu » 16 Lut 2014 09:59

Niesamowity jest Jansrud. Nigdy za nim nie przepadałem, ale jeśli gość po takiej kontuzji zdobywa brąz w zjeździe, wygrywa pierwszą część superkombinacji, a teraz dokłada złoto w supergigancie, to można bić mu tylko brawo. Póki co dla mnie najlepszy alpejczyk tych igrzysk. Kiedyś specjalizował się jedynie w gigancie, potem zaczął dochodzić do głosu w szybkościowych, a teraz po tym zerwaniu więzadeł zawstydził swojego starszego rodaka.Jeśli o Svindalu mowa, to jest on chyba jednym z większych przegranych. Wyjedzie prawdopodobnie bez medalu. Drugi Weibrecht, zawodnik także po przejściach powtórzył z nawiazką swój wynik z Vancouver. Ogólnie fajne pierwsza trójka, składająca się z 4 panów :)
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości