Ceremonia otwarcia

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Ceremonia otwarcia

Postprzez snajper » 03 Lut 2014 21:12

Dokładnie. Ja też nie mogę doczekać się ceremonii otwarcia. Rosjanie co by o nich nie mówić, to na sztuce się znają i gust mają. Ceremonia w Londynie była koszmarna. Liczę, że teraz Ruscy dadzą czadu :P
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 03 Lut 2014 21:21

Ja z checia obejrze ceremonie otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Bardzo podobala mi sie ta z Londynu. Wszystko stalo na bardzo wysokim poziomie. Ponadto klimaty byly europejskie, a to lubie najbardziej. Ogolnie atmosfera przed Igrzyskami na ulicach byla genialna, taki urok IO. Szczerze nie moge sie doczekac tego widowiska na ceremonii, ale tez w nastepnych dniach na trasach i obiektach olimpijskich. Ciekawe co nam pokaza w Sochi :)

Czemu ci sie ceremonia nie podobala ? :D
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez snajper » 03 Lut 2014 21:27

Guarded

Dla mnie ta ceremonia była kompletnie bez wyrazu. Za bardzo hałaśliwa, za mało treściwa. Widać było, że wpompowali w to niezły szmal Angole, ale efekt był wg mnie słaby. Jedynie motyw Jasia Fasoli mi podszedł. Mi najbardziej podobały się ceremonie w Turynie i Pekinie. Z pierwszej zapamiętałem najbardziej odkurzonego Pavarottiego, a z drugiej chińskich bębniarzy.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 03 Lut 2014 21:32

Mowia, ze o gustach sie nie dyskutuje, wiec rozumiem twoja opinie ;) Mi bardzo podpasowala Londynska atmosfera - na poczatku troche widowiska, potem.muzyka, ktora zna kazdy z nas. Wszystko ogolnie bylo takie znajome. Nawet Spice Girls po przerwie :D no i jeszcze Hey Jude
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez snajper » 03 Lut 2014 21:38

Guarded napisał(a):Mowia, ze o gustach sie nie dyskutuje, wiec rozumiem twoja opinie ;) Mi bardzo podpasowala Londynska atmosfera - na poczatku troche widowiska, potem.muzyka, ktora zna kazdy z nas. Wszystko ogolnie bylo takie znajome. Nawet Spice Girls po przerwie :D no i jeszcze Hey Jude


No właśnie o to mi się rozchodzi :D
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 03 Lut 2014 21:45

To sie nie zrozumiemy :D No nie wiem, mi sie bardzo podobalo. Najpierw bylo klimatycznie. Caly show pozniej zamienil sie w wielki koncert i pewnie tobie to nie przypadlo do gustu. Coz, bywa.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez shunrey » 03 Lut 2014 22:30

E tam na otwarciu z Londynu najlepszy był Lord WALDEMART. Co za "znawca" komentował to w TVP już zapomniałem. Pamiętam też, że przekręcił jeszcze wieeele rzeczy, ale żeby nie wiedzieć nic o Harrym Potterze... Z siorą i szwagrem śmialiśmy się z tego chyba z godzinę ;p
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Biegi narciarskie

Postprzez molibden » 04 Lut 2014 11:06

He he... a co Rosjanie mogą pokazać o swojej historii ostatnich 300lat co by nie wywoływało konsternacji na zachodzie a zwłaszcza u sąsiadów? No co? Rewolucję? Gułagi? Syberię? Rozbiory? Aneksje sąsiadów? Miczurina? budowe kanału biełomorskiego? Kolei transsyberyjskiej na grzbietach skazańców... No pewnie bedziemy widzieć podobnie jak w Londynie... idealistyczną i wypraną z wszelkich niewygodnych faktów wizję Rosji jako kraju który zapisał się złotymi zgłoskami w historii świata demokracji, kultury i nauki. Bo londynska ceremonia była taksamo doskonała jak zakłamana politycznie. Ani napomknęcia o niewolnictwie, wyzysku i wilczym kapitalizmie który zmusił połowe ludnosci brytanii do migracji do miast gdzie wiekszosc konczyła w Workhouse
sorry za zgryźliwy ton ale te ceremonie otwarcia sa tak mdłe i zakłamane bez wzgl na gospodarza że naprawde MKOL mógłby sobie darowac te przedstawienia. Albertville było fajne na tyle ile pamietam bo zdaje się zupełnie abstrakcyjne - pozbawione politycznych treści. Sarajeva nie pamietam z otwarcia a Calgary to inna strefa czasowa wiec matula nie pozwolili siedziec w nocy przed tv :lol:
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez karlos » 04 Lut 2014 11:17

No patrząc na historię Rosji, to mogą zrezygnować z motywu historycznego jako przewodniego w ceremonii otwarcia, można po prostu nawiązać do tradycji, zwyczajów, najwspanialszych rosyjskich pisarzy, naukowców, sportowców. No bo chyba nikt nie chciałby oglądać wielkiej czystki czy gułagu.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez snajper » 04 Lut 2014 11:20

Historia mówicie ? Polityka mówicie ? ;) Ja to się zastanawiam jak wyglądała ceremonia otwarcia w Berlinie w 1936 r.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez maksim » 04 Lut 2014 11:43

O Berlinie Leni Riefenstahl nakręciła dokument "Olimpiada"
http://www.youtube.com/watch?v=lLnGqMoNXRI koło 15 minuty jest fragment z prezentacji.
Wie ktoś od kiedy te procesje z flagami mają miejsce? PBabiarza trzeba by się zapytać
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez snajper » 04 Lut 2014 11:55

Wiem kto zapali znicz olimpijski !. Będzie tak. Aleksander Owieczkin wjeżdża na lód na stadionie i strzela krążkiem w kierunku znicza aby go odpalić. Niestety, system nie działa. W tym momencie pojawia się car Putin w świetle jupiterów i ceremonialnie odkręca kurek z gazem, co powoduje pojawienie się płomienia na zniczu olimpijskim. Putin puszcza oczko w kierunku Łukaszenki i Janukowycza.

#potwierdzoneinfo#Soczi2014#PutinRulez
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez leosiek » 04 Lut 2014 12:29

Ja myślę, że znicz zapali albo Michaił Chodorkowski albo Wiktor Suworow.
A te ceremonie są zazwyczaj tak nudne, że usnąć można, ta w Londynie wyróżniała się pozytywnie na tle innych.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez maksim » 04 Lut 2014 13:53

snajper napisał(a): Putin puszcza oczko w kierunku Łukaszenki

Image

Nie ma się co nastawiać na skromną ceremonię ;] Pewnie znowu przysnę, jak w Vanocuver, ale skoro ma być Tatu to mogę pooglądać ruską pompę. Tu maleńka próbka: http://english.cntv.cn/program/newsupda ... 1074.shtml
http://www.stuff.co.nz/sport/winter-oly ... g-ceremony żeby im jakiś psiak nie popsuł ceremonii ;]
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez markos7207 » 04 Lut 2014 14:54

Z wielkiej matrioszki wyskoczą pewnie nawrócone pussyrajotki i zaśpiewają "Bogurodzico zachowaj nam Władimira Władimirowicza na wieki" ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez arek » 04 Lut 2014 18:03

markos7207 napisał(a):Z wielkiej matrioszki wyskoczą pewnie nawrócone pussyrajotki i zaśpiewają "Bogurodzico zachowaj nam Władimira Władimirowicza na wieki" ;)

to byłoby mocne ;) pewnie będzie balet, może dziadek do orzechów
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Laleczka Chucky » 06 Lut 2014 19:52

Tatu ma wystąpić na otwarciu. Ktoś je jeszcze pamięta? ja saszla sa ma aaa...
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Odyn » 06 Lut 2014 20:08

Rosjanie będą musieli zrobić ceremonię na inną nutę niż Anglicy.Rosja nie ma takich genialnych przedstawicieli muzyki jak Anglia,nawet nie wiem kto tam może wystąpić z rosyjskich muzyków.Z Historia też może być ciężko najpierw wielka smuta,potem podboje na masową skalę,a później już coraz gorzej rewolucja i ZSRR.Wracając do ceremonii otwarcia w Londynie.Mi się osobiście podobała.Brytyjczycy pokazali swoje wizytówki,muzyków,których mieli i mają wspaniałych(szkoda tylko,że nie było Iron Maiden) historię z okresu rewolucji przemysłowej w ,której wiedli prym na starym kontynencie, królową no i oczywiści James Bonda.Tak w ogóle wiecie może o której się zaczyna ceremonia otwarcia?
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Laleczka Chucky » 06 Lut 2014 20:13

O 17:15 chiba, a wcześniej będzie studio (jeżeli chodzi o TVP).
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Ceremonia otwarcia

Postprzez Odyn » 06 Lut 2014 20:31

Mateusz napisał(a):O 17:15 chiba, a wcześniej będzie studio (jeżeli chodzi o TVP).



Ok,dzięki
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Następna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron