Biegi narciarskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 22 Lut 2014 16:16

markos7207 napisał(a):Coś rozumiem skoro uczyłem się tego języka i nadal to robię ;)



Ja z kolei uczę się Szwedzkiego od dwóch lat,ale to trudny język zwłaszcza te deklinacje
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez shunrey » 22 Lut 2014 16:27

Szwedzki jest podobny do norweskiego więc uczcie się od razu dwóch i będziecie nam tłumaczyli wszystkie wywiady, lepsze rzetelne źródło, niż "onetowskie" xd
Justysia :) może jeszcze kontynuować karierę, tak wynika z Jej wypowiedzi i trenera, który oznajmił, że te "kończenie" u niego z biegami wcale nie jest teraz takie pewne, a wypowiedzi zostały wzięte ze września, dziś udzielił dopiero pierwszych wywiadów od czasu Soczi, a w nich postawił sprawę jasno - jeśli Kowalczyk zechce dalej biegać zawodowo, on jak i cały sztab są chętni do współpracy. Musimy trzymać kciuki, bo biegi bez tej dziewczyny stracą bardzo wiele na każdym froncie, co sami norwescy eksperci wspominają. Ciekawa sprawa z resztą dziewczyn - Saarinen, Randall, Steira, czy któraś oficjalnie w Falun powie STOP? To będzie wiele znaczyło i mam nadzieję, że wszystkie zobaczymy w listopadzie :)
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 22 Lut 2014 16:33

Randall tak naprawdę poza pucharem nie ma już na co liczyć. Za rok sprint klasykiem, więc tam medalu tym bardziej nie będzie ;)

Zawsze można sobie radzić z tłumaczami :D
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 22 Lut 2014 16:40

Guarded napisał(a):Randall tak naprawdę poza pucharem nie ma już na co liczyć. Za rok sprint klasykiem, więc tam medalu tym bardziej nie będzie ;)

Zawsze można sobie radzić z tłumaczami :D



Akurat tłumacze do języków skandynawskich jest kiepski,
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 22 Lut 2014 16:52

Są kiepskie fakt, ale z angielskiego i francuskiego też można się czasami pośmiać, jak z banalnych słów robią nie wiadomo co :D Ja wyłapuję kluczowe słowa jeśli chodzi o norweski :)
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 23 Lut 2014 07:28

Niektórzy za faworyta dzisiejszej 50-ki uważali Austriaka Johannesa Dürra. Niestety czeka ich kubeł lodowatej wody na głowę, właśnie rewelacja sezonu wpadła na braniu EPO... Jakoś wcale nie jestem zaskoczony, swego czasu na sb żartowałem z Danielem żeby Austriak nie musiał uciekać przez okno :P
Próbkę pobrano od niego w zeszłą niedzielę jak sobie spokojnie trenował w Austrii.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 23 Lut 2014 08:29

Jakoś też nie jestem zaskoczony, to co zrobił na Tour de Ski było lekko podejrzane, a nawet bardzo i wtedy też musiał być na EPO.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez molibden » 23 Lut 2014 09:13

jeszcze ktoś twierdzi że dopingu nie ma w biegach? Przypadek Duera pokazuje ze wpadają po prostu ci którzy robi to nieudolnie lub popełniają błędy. Skoro w TDS Duerr potrafił najprawdopodobniej też na dopingu biec to jak go badali?
molibden
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 11 Paź 2013 06:53

Re: Biegi narciarskie

Postprzez cris » 23 Lut 2014 09:22

badali go tak jak Armstronga
cris
Junior młodszy
 
Posty: 98
Rejestracja: 25 Sty 2012 19:03

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 23 Lut 2014 10:11

A kto mówi że dopingu w biegach w ogóle nie ma ? Jak kogoś łapią na złodziejstwie to nie znaczy że wszyscy kradną. Austriak koksował się z premedytacją, przyznał się mówiąc że wiedział co robi.
Przechodząc do biegu, życzyłem tego złota Liegkowowi, lubię gościa w przeciwieństwie do Wyliegżanina, no i pstryczek w nos pani Wjalbe też jej się przyda :P . Szkoda że Cziernousow i Sundby nie zdołali wyprzedzić Maksima, podium byłoby ok.
I to mają być trudne trasy, tak szybkich biegów na 30-kę kobiet i ten dzisiejszy maraton mężczyzn, jeszcze nie widziałem.
Northugowi już w zeszłym roku brakowało wytrzymałości ale miał szybkość, w tym sezonie brakuje jednego i drugiego i jak tempo w końcówce mocno wzrasta, to Petter pęka i odstaje w błyskawicznym tempie.
No i Dario, co ugrał to jego, ale pecha do 50-ki na igrzyskach ma niesamowitego. 4 lata temu wyłożył się na ostatniej prostej, teraz tez musiał glebnąć bo narta sama się nie roztrzaskała, na pół kilometra przed kreską.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez muszti » 23 Lut 2014 10:17

Wielkie zwyciestwo Rosjan na 50 km. Ciekawe co by było gdyby Dario nie złamał narty no ale złamał.

Co do Duerra to zaimponował mi w TdS ale juz wiadomo dlaczego. Dla mnie powinien byc zdyskwalifikowany dozywotnio, jak wszyscy dopingowicze.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 23 Lut 2014 10:57

Piękne zakończenie dość jednak nudnego biegu. Trochę się obawiałem w trakcie biegu, czy Liegkow się nie zmęczy tym gonieniem Heikkinena albo czy dostanie wreszcie napój, bo jakoś nikt mu nie chciał go podać. Jednak w końcówce pokazał, że jest najsilniejszy i nawet potrafił na finiszu nie stracić tego co zyskał na podbiegu. Rosjanie wreszcie odczarowali trasy i tym razem obyło się bez pechowych wywrotek, łamania kijków itd. Natomiast szczęście się odwróciło od Dario, ale jakoś mi go nie szkoda, zdobył tu już 2 złote medale i wystarczy, Liegkow w biegu łączonym też połamał kijek i nie mógł przez to rywalizować z Dario.
Ten bieg zapewnił ostatecznie zwycięstwo Rosji w klasyfikacji medalowej, coś czego mało kto się spodziewał w trakcie tych igrzysk, ale pod koniec igrzysk Rosjanom zaczęło iść wyśmienicie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 23 Lut 2014 11:00

Nie wiem co się tak wszyscy dziwicie,że Sportowcy byli na dopingu.Sport od lat jest skażony dopingiem i tak już będzie do końca świta.Ci,którzy borą za dużo mają do zyskania.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 23 Lut 2014 11:01

Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 23 Lut 2014 11:18

Ten news o Bjoergen to podobno żart jakiegoś norweskiego serwisu, Norwedzy to jednak mają poczucie humoru :mrgreen: .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 23 Lut 2014 12:08

Wielu dałoby bardzo wiele żeby to była prawda :P .Goście z kącika satyrycznego z Dagbladet, maja też swój program w nrk, robią sobie takie jajca i lubią wkręcać ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez leosiek » 23 Lut 2014 12:18

markos7207 napisał(a):Wielu dałoby bardzo wiele żeby to była prawda :P .Goście z kącika satyrycznego z Dagbladet, maja też swój program w nrk, robią sobie takie jajca i lubią wkręcać ;)

Eeee tam...nic nam by to nie dało. Ale jak za parę lat będą badać próbki z Vancouver to nie mam nic przeciwko :lol:
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Odyn » 23 Lut 2014 12:29

leosiek napisał(a):
markos7207 napisał(a):Wielu dałoby bardzo wiele żeby to była prawda :P .Goście z kącika satyrycznego z Dagbladet, maja też swój program w nrk, robią sobie takie jajca i lubią wkręcać ;)

Eeee tam...nic nam by to nie dało. Ale jak za parę lat będą badać próbki z Vancouver to nie mam nic przeciwko :lol:


Ja myślę,że koledze chodziło o to,że wielu chce aby Marit w końcu "wpadła" niezależnie komu to przyniesie zysk.
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 23 Lut 2014 12:51

Takiej informacji nie ma już na tej stronie ;)
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 23 Lut 2014 13:18

Leon dobrze wie o co biega ;) . Spokojna baśka, lada moment Marit wzbogaci się o złoto z Turynu w spadku po Smigunównej, a kto wie, może jeszcze coś wpadnie z Vancouver :P . Myślę że byłbyś zadowolony :mrgreen:

Jakiej info nie ma ? w db jest jak była, wkleję ku pokrzepieniu serc :lol:

http://www.dagbladet.no/2014/02/22/kult ... /31974424/
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron