Biegi narciarskie

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 05 Lut 2014 19:30

Nie ma Rydquist.
Ekipa Szwedów - Ida Ingemarsdotter, Charlotte Kalla, Sara Lindborg, Stina Nilsson, Emma Wikén, Hanna Eriksson, Anna Haag, Britta Johansson Norgren oraz Johan Olsson, Emil Jönsson, Teodor Peterson, Marcus Hellner, Simon Persson, Lars Nelson, Calle Halfvarsson, Daniel Richardsson, Anders Södergren.

A Norgren dwa lata temu urodziła dziecko więc chyba przez to jej nie było widać
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez zygy » 05 Lut 2014 19:41

Szwedki są strasznie nierówne. Weżmy taką Erikson, która potrafiła wygrywać już sprinty w tym sezonie, żeby póżniej kilka razy nie wejść nawet do "30". Podobnie rzecz się ma z Ingemarsdotter. Jeśli dodamy do tego kryzys Haag i Wiken, to wyłania nam się bardzo nieciekawy obraz szwedzkich biegów kobiecych. Na ich szczęcie dobra formę złapała Kalla, ponieważ byłby już zupełny dramat. O medal w sztafecie będzie jednak ciężko, bo na papierze zdecydowanie silniejsze są Norweżki i Finki, a Rosjanki mają spory handicap z racji występu u siebie. Z tą Rydquist dziwna sprawa, bo z tego co czytałem, to zajęła 2 miejsce w mistrzostwach Szwecji, tylko za Kallą, toteż brak jej udziału w Soczi jest sporym zaskoczeniem. Jak widać sztab szwedzki nie przykłada aż tak dużej roli do krajowych czempionatów, co norweski.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2014 11:21

I ta mityczna astma nie daje forów ;) , Haag, Ingemarsdotter, Wiken, Pajala, Falk. W zeszłym roku Wiken jeden raz wystrzeliła tydzień przed VdF w Davos i tyle jej było widać, gdzieś zniknęła Lisa Larsen, ta która "wycięła" Kowalczyk ze sprintu :P czyli młoda Nilsson też cieniutko a zapowiadała się rewelacyjnie. Na MŚJ w sprincie rozniosła resztę Sundling, ciekawe czy też przepadnie jak inne. W ogóle Szwedki w juniorach nie pamiętam kiedy wcześniej wygrały sztafetę a ostatnio wygrały 2 razy pod rząd. Wcześniej wiecznie w cieniu Norweżek czy Rosjanek i Finek.

U Szwedów mały szpital, Ingemarsdotter, Eriksson(na sprint maja być gotowe), Persson i Halfvarsson który pierwszy się rozchorował, kurują się poza wioską w Krasnej Polanie, ale podobno już zdrowieją. Do tego kontuzja Olssona, który od niedawna trenuje normalnie ale w skiathlonie go nie zobaczymy.
W niedzielnym biegu wystąpią - Marcus Hellner, Lars Nelson, Daniel Richardsson i weteran Anders Södergren który będzie chorążym reprezentacji na otwarciu.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez karlos » 06 Lut 2014 11:56

Rosjanie wystąpią w skiathlonie w spodziewanym składzie: Cziernousow, Liegkow, Wylegżanin, Biełow. Gdybym ja układał Rosjanom taktykę, to na klasyku wspólnej ucieczki powinni spróbować Liegkow wraz z Biełowem, natomiast Cziernousow i Wylegżanin powinni spokojnie czekać na finisz, niech gonią Norwegowie 8-) .
Rosjanki w składzie: Czekaliewa, Chazowa, Żukowa, Kuziukowa, ciekawe o jakie miejsce będzie w stanie powalczyć Czekaliewa i czy też będzie w tak świetnej formie jak przed rokiem na MŚ. Żukowa to obecnie chyba największa nadzieja na przyszłość Rosjanek na dystansach, liczę że też spisze się przyzwoicie. Chociaż prawdziwego odrodzenia spodziewałbym się po pokoleniu: Neprajewa, Siedowa, Żambałowa.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biegi narciarskie

Postprzez weiner » 06 Lut 2014 14:03

Marit zapowiedziała, że weźmie udział we wszystkich stratach i jej cel to sześć złotych krążków :)
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2014 14:25

Onetowo-tefałpowska bzdura do kwadratu ;) . Marit nic takiego nie powiedziała, jedynie to że ma taki plan i nadzieję by pobiec 6 biegów i powalczyć w każdym o medal. Ale po raz kolejny powiedziała że to się może zmieniać z dnia na dzień, w zależności od formy i samopoczucia. To samo mówi Kristiansen i to on zapytany o możliwość zdobycia wszystkich złotych medali przez Bjørgen, powiedział że to możliwe jeśli mówimy o pojedynczych dystansach. Ale w Soczi program jest napięty i to będzie miało duży wpływ. Jeśli miałaby na 6 dystansów 6 tygodni, byłaby kandydatką do złota w każdym ale jak mówił program igrzysk to co innego i trzeba zachować rozsądek. Tyle Egil.
Więc nie patrz co wypisują krajowe pismaki ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez weiner » 06 Lut 2014 15:04

Sorki Markos, wyczytałem to na skipolu :P
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 06 Lut 2014 15:25

Ja już bardziej wierzę onetowskiemu artykułowi, w którym jest napisane, że Marit wie, że sześć złotych krążków to tylko marzenie nie do spełnienia.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2014 15:50

Tyle że tam też piszą:
Wystartuję sześć razy i chcę zdobyć sześć złotych medali - powiedziała Marit Bjoergen na spotkaniu z mediami, cytowana na Twitterze przez dziennikarza TVP, Sebastiana Parfjanowicza.

Panie Parfjanowicz uszy trzeba myć a nie wietrzyć :mrgreen:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez zygy » 06 Lut 2014 16:38

Mam nadzieję, że Marit zachowa zdrowy rozsądek i zrezygnuje ze sprintu łyżwą, nawet w przypadku złota w sobotę. Nie tylko 6 złot jest nierealne, ale nawet start Bjoergen we wszystkich konkurencjach. Chyba najbliżej była tego w Oslo, ale nawet tam musiała w końcu odpuścić. Mam za to nadzieję, że Marit wystartuje w sprincie drużynowym (w którym nie posiada z tego co pamiętam złota na żadnej mistrzowskiej imprezie? Popraw mnie Markos, jeśli się mylę), co znacząco zwiększy szanse Norweżek na wygraną. Pytanie tylko z kim? Oestebrg, czy Falla?

Parfjanowicz najwyrażniej żle znosi, że stracił miano dziennikarskiego delfina na rzecz Wilkowicza w obozie Kowalczyk.

Justyna udzieliła wywiadu, w którym m.in. mówi, że będą diagnozować jej stopę dopiero pod kątem startów w PŚ w Lahti. Czy ona oszalała! Po co jej ten PŚ? Na KK, a nawet na podium w generalce nie ma już szans, więc niech kończy już ten sezon po Soczi i nie nadwyręża dalej swojego zdrowia. Ciągle mam nadzieję, że zarówno Marit, jak i Justyna przedłużą swoje kariery do MŚ w Falun i tam stoczą ostatnią wielką bitwę w swoich zawodniczych karierach. Tym bardziej, że ta walka w Soczi z racji kontuzji Kowalczyk, raczej nie będzie zbyt porywająca.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 06 Lut 2014 18:14

Ostatnio bardzo się smucę jak słyszę, gdy ktoś mówi o Justynie i pada słowo "kontuzja". Tyle lat przygotowań, tak się Kowalczyk cieszyła, że wreszcie trasy olimpijskie są trudne, a to dobrze dla niej. Polka ponoć odstawiła leki przeciwbólowe. Nie wiem, co teraz będzie, aktualnie medycyna jest na takim poziomie, że można zdziałać cuda. Liczę na ten cud, no i może w sobotę chociaż brązik :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2014 18:25

Ta stopa to zasłona dymna :P . A ja mam nadzieję Zygy, że uda się Marit tak rozłożyć siły by dopiąć swego, chociaż mam spore wątpliwości co do tego. Sztafetę sprinterską już wygrywała w Oberstdorfie w 2005 w parze z Hilde GP. Pamiętam jak Czepałowa zostawiła "babcię" Hilde na przedostatniej zmianie i wypracowała z 5-6 sekund przewagi, ale Marit włączyła turbo i błyskawicznie dopadła Rosjankę i Finkę, która też była przed nią i zrobiła im pa-pa :D . Liczę na powtórkę w Soczi, a kto mógłby z nią biec ? Klasyk, więc może Jacobsen ale ja postawiłbym na Ingvild bo jest dziewczyna w gazie i na razie przegrywa tylko prze słaba taktykę jeszcze.

Uśmiałem się dzisiaj czytając dwie wypowiedzi odnośnie tras na Laurze. Jedna to wielkiego, rosłego faceta a druga filigranowej kobietki. Svendsen vs Johaug ;) .
Emil jak zobaczył trasy to się przeraził, są jeszcze trudniejsze niż słyszał bo sam ich przecież jeszcze nie widział. Tereska dla odmiany na odwrót, jak pobiegała sobie to stwierdziła że wcale nie są takie straszne jak je malują i na gorszych już biegała :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 06 Lut 2014 18:28

Mój brat też mówi, że stopa to zasłona, ale przecież widzieliśmy zdjęcie. Chyba nikt nie bawiłby się w fotoszopie i próbował "zmienić" drugą stopę ;) W sumie, to jak można się nabawić takiej kontuzji, przecież nie w biegu na nartach, chyba że może był jakiś trening na siłowni czy nieszczęsny upadek. A trener Wierietielny nie chce zabierać głosu w tej sprawie.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2014 18:33

Może Sasza po pijaku władował się jej na giczałę dlatego nabrali wody w usta i nic nie chcą gadać :mrgreen:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Guarded » 06 Lut 2014 18:34

Na Twitterze Parfjanowicz i Wilkowicz lubia podsycac nasze kontakty z Norwegami :) Nie warci sa nawet rozwazn nad ich tweetmi.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2014 18:43

Wilkowicz jak do tej pory wydawał mi się w miarę obiektywny i nie bał się mieć inne zdanie, chyba że po zmianie barw ktoś mu pewne rzeczy "uświadomił" ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez maksim » 06 Lut 2014 18:48

E co chcecie, jak na nasze standardy, to Wilkowicz z sensem się wypowiada i nie jątrzy na potęgę.
Co do Justyny, to trochę dziwi mnie takie zaniedbanie jak diagnostyka tej stopy i coraz bardziej mi to pachnie końcem kariery.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Biegi narciarskie

Postprzez Heidi » 06 Lut 2014 18:58

Tez cos mi sie zdaje, ze to moze byc koniec kariery Kowalczyk. Od jakis dwoch sezonow z Wieretielnym wygladaja na takich ktorzy to maja dosyc tych startow i calego Pucharu Swiata. Teraz doszla ta kontuzja stopy i uwazam, ze bedzie to dobry pretekst do zakonczenia tej kariery.
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Biegi narciarskie

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2014 19:02

Nie wiem, ćwierkacza nie śledzę zbytnio, ale do tekstów Wilkowicza nie miałem jak dotąd większych obiekcji. Przynajmniej wazeliny tam nie było
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biegi narciarskie

Postprzez zygy » 06 Lut 2014 19:08

Lepszy Wilkowicz od Parfjanowicza. Na jego plus, że sam biega na nartach w odróżnieniu od większości innych pismaków, którzy miłością do nart zapałali wraz z pierwszymi sukcesami Kowalczyk. To tylko amator, ale lepszy taki, który choć trochę zna temat od kuchni, niż totalni dyletanci zza biurka.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości