Biathlon

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Biathlon

Postprzez Captain Flint » 08 Lut 2014 19:53

Jak realizacja kiepska to się jednak sprawny komentator przydaje. Z lepszym realizatorem mógł bym wciąż słuchać Pana Wyrzykowskiego cały dzień.

A co szkodzi, żeby Norwegia zdominowała i biegi, i biathlon?
Captain Flint
Młodzik młodszy
 
Posty: 17
Rejestracja: 01 Gru 2012 18:26

Re: Biathlon

Postprzez Artur Machnik » 08 Lut 2014 20:15

Bardzo ładnie się rozpoczeła się walka o medale w biathlonie podczas 22 ZIO. Zaskakujące wyniki i emocje, to jest to czego oczekuję i co jest niepowtarzalne,magiczne na Igrzyskach - nieprzewidywalność !!! A co do transmisji, komentatorów itp., to drodzy moi mili nie to się lubi co się lubi a to się lubi co się ma. Wpadki potknięcia etc. zdarzają się każdemu przy tak wielkich emocjach i tak dużej imprezie. Trzeba chociaż raz być na zawodach rangi światowej aby ocenić faktycznie jak to jest. A więc cieszmy się że mamy co oglądać i dopingujmy wszystkich sportowców a naszym życzmy jak najlepszych miejsc włącznie z tymi medalowymi o które będzie bardzo trudno jak pokazał dzisiejszy - pierwszy dzień zmagań na arenach olimpijskich.
Artur Machnik
Młodzik młodszy
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 Lut 2014 19:52

Re: Biathlon

Postprzez figaro56 » 08 Lut 2014 20:30

Młodzi 40-letni? Jeden z najpiekniejszych sukcesów sportowych w historii. To piękne jak stary mistrz którego spisało się już niejako na straty powraca jako zwycięzca. Król jest tylko jeden i to nieważne jak potoczy się dalsza rywalizacja. OEB spiął piękną klamrą swoją bogatą karierę.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 08 Lut 2014 20:34

kat. napisał(a):Czułem się dziś jakbym oglądał zawody rangi ME / Uniwersjady, a nie PŚ. Chodzi o realizację / grafiki. I jeszcze te pałętające się w czołówce Rumuny i inne Soukupy :D

Anton dał dziś ciała tym ostatnim strzałem, w biegu świetny, ale chyba za mocno pocisnął pierwszą pętlę, bo na finiszu zbrakło sił.

Małyszce coś się stało na trasie, że taka daleka lokata?

Milanko rozczarował. Syndrom gwiazdy czy co? 8-)

Komentarz na TVP. Dobrze, że jest ten Sobczyński, ale i tak panowie średnio ogarniają, co się dzieje. Żarty też niezbyt im się sklejają, ale może to i lepiej. Chyba trzeba uciekać na ARD / ZDF.

Szipulin przed sezonem uwolnił się spod bata Łopuchowa i jako jedyny z Rosjan pobiegł bardzo dobrze (w samym biegu był najszybszy, OLE był szybszy na strzelnicy), bo Ustjugow i Garaniczew poniżej oczekiwań, a Małyszko to dzisiaj slow motion zanotował i jego występ w rosyjskiej prasie przemilczano.
Kiepski występ zanotowali też Niemcy, bracia Boe, którzy na tej prostej strzelnicy pudłowali jak najęci. Natomiast bardzo dobry występ Kanadyjczyków, którzy w sztafecie będą groźni.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez Adrian Woźniak » 08 Lut 2014 21:05

Średnio to wyglądało pod względem realizacji ;)
Poza tym nie ma to jak duet KW i TJ ;)
Może nie powinienem oceniać po jednej transmisji, ale wydaje mi się, że dzisiejszy duet nie funkcjonuje na tych samych falach ;)
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Biathlon

Postprzez Artur Machnik » 08 Lut 2014 21:14

Nasze Panie wystartują w sprincie w następującej kolejności: Jako 8 wybiegnie Krystyna Pałka, 39. Weronika Nowakowska-Ziemniak, 67. Magdalena Gwizdoń, jako druga od końca z numerem 82. Monika Hojnisz.
Artur Machnik
Młodzik młodszy
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 Lut 2014 19:52

Re: Biathlon

Postprzez McGyver2 » 08 Lut 2014 21:17

Niestety praca dzisiaj nie pozwalała mi śledzić biathlonu na bieżąco, ale właśnie przed chwilą widziałem sprint z odtworzenia.
OEB jest niesamowity, jakby "nieśmiertelny". Pierwszy raz zacząłem się interesować biathlonem na IO'98 w Nagano, gdzie OEB wygrał sprint. I po 16 latach dalej wygrywa...
McGyver2
Młodzik młodszy
 
Posty: 10
Rejestracja: 18 Gru 2012 20:20

Re: Biathlon

Postprzez Janko10 » 08 Lut 2014 21:43

Generalnie kibicuję Polakom ale dzisiejsze zwycięstwo OEB to radość jak medal dla Polski. :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Biathlon

Postprzez darooo91 » 08 Lut 2014 22:31

Wiem, ze to nie ładnie kopać leżacego ( w sumie to leżacych) ale dzisiaj zaliczyliśmy pierwsze dwa "metale" . O ile jeszcze "brąz" Guzika z najwiekszą iloscia pudeł jestem w stanie przeboleć, to "srebro" Lepela z tylko dwoma niecelnymi jest juz totalną kompromitacją.
Ogolnie dzisaj bardzo fajne wyniki, zapowaiada sie ciekawy bieg pościgowy w którym trzymam kciuki za Leguleca no i za dziadka OEB :D
darooo91
Młodzik
 
Posty: 43
Rejestracja: 03 Gru 2012 12:47

Re: Biathlon

Postprzez Janko10 » 08 Lut 2014 22:58

Pomyślałem o "metalach" ale sobie odpuściłem... ;) Oni tam jednak nie powinni jechać. :|
Odszczekam jak sztafeta do "10" wejdzie. :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Biathlon

Postprzez Jordi » 09 Lut 2014 01:05

Życzyłem Ole medalu choćby brązowego, a tu zonk - zwycięstwo w najlepszym momencie przyszło - bardzo dobry bieg, prawie idealnie strzelanie :D Jak na 40-latka to geniusz :) Landertinger też na ostatniej rundzie mocno przyspieszył, 3 Soukup, a ruskie bez medala, choć było bliziutko XD

Emil biegowo koszmar jak na niego :( Martę też nie zachwycił... jakiś taki "nieobecny" się wydawał. Bracia Boe klęska totalna... Francja to klęska ogólna (6, 14, 36, 46). Niemców nie widać kompletnie póki co (15, 21, 34, 58). Schempp tak jak myślałem - gdy cała stawka jest na starcie to już nawet z "0" w 10 nie dał rady się znaleźć... Antholz było ewidentnym "fartem"...

Nasi cóż... jak na tę stawkę, to miejsce Pływaczyka można uznać za słabe - powinien bezproblemowo wejść do 60, a tu marny bieg strasznie. Szczurek jak cały sezon, a pozostała dwójka to na wakacje chyba pojechała... :evil: Żeby Węgier był przed nimi....

No nic jutro liczę na emocje - cały bieg będzie ciekawy, bo z 8 Krysia, a ostatnia z Polek czyli Monisia 3 od końca startuje :D Myślę, że dla naszych zawodniczek próg przyzwoitości to 30, dobry występ druga dziesiątka, a bardzo dobry pierwsza :D
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Biathlon

Postprzez Laleczka Chucky » 09 Lut 2014 09:07

Wera i Magda przy zerze są w stanie walczyć o bardzo dobre lokaty. Krysia natomiast może wypracować przyzwoitą pozycję do ataku w biegu pościgowym, gdzie jak wiemy są cztery strzelania. Nie wiadomo co z Moniką, może nagle wypali. Dawajcie dziewczyny!
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 09 Lut 2014 09:52

Jeśli chodzi o numery startowe, to wczoraj wszyscy mieli porównywalne warunki, bo na początku trasa była jeszcze nie rozjechana, ale później bardziej zmrożona, czyli szybsza, więc ciężko ocenić, które numery były wczoraj korzystniejsze, dzisiaj może być podobnie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez rookie » 09 Lut 2014 11:18

Co tu dużo pisać stało się to co musiało się stać przy tej stawce, teraz wystarczy wejść na onet :evil: wystawienie 4 było niepotrzebne i szkodliwe, bardzo złe świadectwo dla dyscypliny, laicy mają temat do napinki. Nieprzemyślana decyzja :evil:
Nasze panie muszą to poprawić liczę na 4 w 30-sce.
Awatar użytkownika
rookie
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 30 Sty 2010 20:32

Re: Biathlon

Postprzez Jordi » 09 Lut 2014 12:54

Wywiad z Szczurkiem jest na onecie, ale mówi to samo co rok temu i dwa lata temu i 5 lat temu... "staram się i poświęcam, ale nie idzie" - jak nie idzie no to może jednak.... zająć się czym innym...

No Lepel i Guzik to porażka na całej linii - Lepel miał bodaj przedostatni czas biegu... Polska jednak to nie Australia, czy Mongolia, żeby wysyłać na IO w biathlonie panów po to aby Węgier. czy jaki inny Koreańczyk nie był ostatni... :?
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Biathlon

Postprzez muszti » 09 Lut 2014 15:00

A mnie tam komentarsz panów W&S nie przeszkadzał choc troche sie gubili nie powiem :P np. gdy Fak dobiegał do mety i rzekomo walczy o podium :) Mam tylko jedno zastrzezenie czemu nie uzywaja KOMPUTERA! co jest na ekranie kazdy widzi ;) dzisiaj Polki i bez kompa ani rusz bo okaże sie że poznamy ich wyniki na mecie. Chyba czas odpalic własny panel choc zawsze mnie to troche rozprasza w odbiorze ;)
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Biathlon

Postprzez ssonicsl » 09 Lut 2014 15:15

Polacy - liczyłem że Pływaczyk będzie w 60. Niestety się nie udało, a miał już lepsze biegowo występy, szczególnie te ostatnie były nawet optymistyczne. Szczurek na swoim poziomie. Guzik biega jeszcze w miarę przyzwoicie (jak na nasze standardy) więc może kiedy poprawi strzelanie coś z tego będzie. Lepel - bardzo słabo.

Król biathlonu wrócił na należne mu miejsce. Gratuluje.

Niemcy - dramat, tragedia i jeszcze raz dramat. Najlepszy na 15 miejscu, Stephan ledwo co się załapał do pościgowego...

Komentarz - dlaczego nie oglądałem na ARD? Bo liczyłem że na TVP będą mnie na bieżąco informować o wynikach Polaków. Zawiodłem się i to bardzo. BARDZO. Niby dwóch fajnych komentatorów... Zgubienie Leguelleca (a przecież już się prawie nic na trasie nie działo) i wielu innych... Nie dali rady, po prostu nie dali rady... Oby dziś było lepiej, bo jak nie to rozważę ARD/ZDF

Szipulin - no co on narobił. Anton + wysokość = podium. Chyba do tego nas przyzwyczaił, prawda? Może dziś siostrze lepiej pójdzie.

Fourcade & Svendsen - na razie 1:0 dla Francuza, ale chyba nie o to im chodził przed IO.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Biathlon

Postprzez dege3 » 09 Lut 2014 16:10

Liczyłem na 60. jednego z reprezentatów ... Ale niestety , męski biathlon ma się źle i niestety nadzieję na coś lepszego nie widać ...

ssonicsl napisał(a):Fourcade & Svendsen - na razie 1:0 dla Francuza, ale chyba nie o to im chodził przed IO.


1:0 to by było jakby Francuz zdobył medal ...
dege3
Junior młodszy
 
Posty: 75
Rejestracja: 08 Lut 2014 17:55

Re: Biathlon

Postprzez RakuNH » 09 Lut 2014 16:41

Ależ były emocje :D Dawno nie było takiego sprintu, gdzie co chwile ktoś by wyskakiwał jak z kapelusza i ogromne tasowanie się na ostatniej rundzie. Nowakowska już prawie miała medal, a skończyła 7. Brawa za miejsce w ósemce, wreszcie zagrało strzelanie i dobry bieg jak zawsze w tym sezonie. Brawa też dla Moniki za strzelanie, natomiast w całej tej euforii martwi forma biegowa naszych zawodniczek - poza ósmym czasem Nowakowskiej wszystkie poza pierwszą trzydziestką. Dzięki Weronice nie będzie to tak eksponowane, ale czasy 32,38 i 40, to przy olimpijskiej czwórkowej obsadzie, to jednak mówiąc wprost słabe wyniki. Miejmy nadzieję, że to jednorazowy wypadek.

Nowakowska mocno przybliżyła się do biegu masowego, Hojnisz i Pałka muszą powalczyć, a Gwizdoń mocno zredukowała swoje szanse.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Biathlon

Postprzez muszti » 09 Lut 2014 16:41

Brawa dla Wery :D zabrakło ledwie 9 sekund do medalu. Szkoda pudła ale biegowo jest dobrze. Monika osłabła na ostatnich metrach i zamiast 12-13 jest 21. ale to i tak przyzwoity poziom. Magda i Krysia słabiutko...

Można powiedzieć że sensacyjnie. Kuzmina broni złoto co jest jednak niespodzianka. Stawiałem ją w piatce ale nie na złoto. Dasza, Tora, Kaisa w odwrocie. Wita i Olga na podium. O mały włos nie znalazła się tam Oberhofer :shock: i Elisa :shock: Gapsarin. Od kiedy ona biega porządnie?!
Niby medalistki znane i w szerokiej czołówce ale chyba nikt za bardzo nie oczekiwał że to one znajdą się na podium.

Ciasno od 2 miejsca. Będzie ciekawy pościg ;)
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości