Biathlon

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Biathlon

Postprzez moorej » 06 Lut 2014 11:46

I wszędzie Czesi,powinniście pić mniej trującego alkoholu od naszych sąsiadów :lol:
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

Re: Biathlon

Postprzez kat. » 06 Lut 2014 11:59

:D Zielona wróżka :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 06 Lut 2014 16:48

Ciekawe czy faktycznie trasy są za krótkie 8-) . Rosjanie wiedząc, że bieg to nie jest ich mocna strona starali się przez rok je poszerzyć i przy okazji wypłaszczyć, a jak widać przy okazji skrócić.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez ssonicsl » 06 Lut 2014 16:56

Jeżeli rzeczywiście są zbyt krótkie, to nie ma o czym gadać tylko natychmiast je wydłużyć. Tyle tylko że tego czasu jakby mało, może nawet za mało. Protestują szybcy nie protestują wolni, tu się nie ma co dziwić. Każdy gra o swoje i każdy stara się jak najlepiej dla siebie (takie Galatasaray na przykład zaorało jedną stronę boiska ;) ), ale po to są sędziowie i delegaci aby do takich rzeczy nie dopuszczać. Dziwi mnie tylko, że wykryli to dopiero Norwegowie. Nikt z IBU nie sprawdzał tras?
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 06 Lut 2014 17:13

Jakoś mi się nie chce wierzyć, że nikt tego nie zauważył, jeśli różnica wynosi aż 10%, pewnie Norwegowie kręcą. A jeśli nie mogą zawsze dołożyć rundkę po stadionie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez zygy » 06 Lut 2014 17:24

Dawno już pisałem, że Rosjanie przebalowali przygotowania swoich reprezentantek do tych igrzysk. Aż dziw bierze, że mając takie tradycje i władowując w to tyle kasy, można tak wszystko spiep... Co prawda gospodarze ostatnich zimowych igrzysk też w biathlonie nie brylowali, ale gdzie tu porównywać Włochy i Kanadę, które nie mają zbyt dużych tradycji w tym sporcie do Rosji- światowego potentata od zawsze. W dobrze zorganizowanym i profesjonalnym systemie przygotowawczym, to w momencie uzyskania igrzysk od razu powinna ruszyć przygotowania w wytrenowaniu odpowiedniej klasy zawodniczek, które będą odnosić sukcesy za kilka lat. Dotyczy to głównie sportów indywidualnych i tak chociażby było w większości dyscyplin w Chinach z okazji Pekinu 2008, a także w przypadku Brytyjczyków w Lodynie. W Rosji dano jednak plamę nie tylko w dyscyplinach, gdzie tradycje były dużo mniejsze- np., narciarstwo alpejskie, czy skoki narciarskie, ale także w konkurencjach, gdzie Rosja w latach 90-tych, czy wcześniej ZSRR wiodły przez lata prym. Mam tu na myśli zwłaszcza biathlon i biegi narciarskie pań. Z całym szacunkiem dla Zajcewej, ale skoro 35-latka stanowi o sile rosyjskiej kadry biathlonistek, to coś tu jednak jest nie tak. Ktoś tu pisał o Ślepcowej i Juriewej, ale to też nie są zawodniczki z tego pokolenia, które teraz powinny zdobywać dla Rosji najwyższe laury na domowych igrzyskach. To pokolenie powinno być urodzone już w latach 90-tych, a takich zawodniczek próżno szukać w kadrach rosyjskich biathlonistek, czy biegaczek na igrzyska w Soczi.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Biathlon

Postprzez ssonicsl » 06 Lut 2014 17:32

No właśnie i to mi wydaje się dziwne. Naprawdę nikt wcześniej by tego nie zauważył? Nikt? 10% to przecież aż 1 kilometr. Zgubili kilometr? Dziwna sprawa...

A co do Rosji. Fakt nie wygląda to za dobrze i to nie tylko w biathlonie. Przebić słabiutki wynik z Vacouver pewnie się uda. Te 4 złote medale pewnie uciułają (już dziś się nieźle zaczyna od tego no Pl.... no wiecie łyżwiarza figurowego ;) ), ale żeby to był wynik na poziomie Turynu (22 medale i 8 złotych) - nie ma szans.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Biathlon

Postprzez zygy » 06 Lut 2014 17:45

Rosjanie w przygotowaniach do tych igrzysk przypominają trochę Polaków w większości sportów, czyli jedna wielka improwizacja. Żadnego sensownego, dalekosiężnego planu, żadnego pomysłu, tylko liczenie, że akurat się trafi jakaś wielka indywidualność, która zdobędzie ileś medali. I o ile w przypadku Polski można to jeszcze tłumaczyć brakiem odpowiedniej ilości środków i warunków do treningów, to już w przypadku Rosji- gospodarza najbliższych igrzysk jest to bardzo zaskakujące. Moim zdaniem te całe igrzyska w Soczi takie właśnie są- bez sensu i pomyślunku. Ogromne pieniądze wywalone w błoto, tylko żeby zrobić zawody w miejscu, w którym nikogo sporty zimowe nie interesują i zaraz po igrzyskach większość obiektów zostanie pewnie rozebranych i zdemontowanych. Tylko, po co to komu? Chyba tylko Putinowi, żeby sobie humor poprawił, choć patrząc na prognozy dotyczące liczby medali, którą najpewniej zdobędą Rosjanie, to i z tym może być problem. Dlatego mam wielką nadzieję, że igrzysk w o 2022r., nie dostanie Kraków, bo to będzie podobna farsa do tej z Soczi.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Biathlon

Postprzez markos7207 » 06 Lut 2014 18:07

I Norwegowie mieli rację, trasa zostanie odpowiednio wydłużona, ale tylko niedzielnego sprintu kobiet, także zakręty na trasie kobiecego sprintu będą nieco zmienione.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biathlon

Postprzez rookie » 07 Lut 2014 16:35

Mamy Węgra i Hiszpana oraz Koreańczyka na starcie jutrzejszego sprintu, jest nadzieja że jeden z naszych nie zajmie zaszczytnego ostatniego miejsca.
Awatar użytkownika
rookie
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 30 Sty 2010 20:32

Re: Biathlon

Postprzez muszti » 07 Lut 2014 21:24

Jutro pierwsze starcie Emil vs Martin. Który zostanie królem Soczi? a moze jakas niespodzianka? ;) Byle nie taka jak w Vancouver... nadal mnie trzesie na mysl o medalach rozdawanych przez pogode.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Biathlon

Postprzez Guarded » 07 Lut 2014 21:27

Ja sobie życzę Martę razy 6 :D Norwegowie zdominują biegi, Francuz biathlon.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Biathlon

Postprzez Heidi » 07 Lut 2014 21:32

http://sport.tvp.pl/soczi/13930313/decy ... ez-sloniny
Sklad naszych ''Orlow'' na jutrzejszy sprint. ;) Guarded wiesz co, takie teorie wywrotowe :P
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Biathlon

Postprzez kat. » 07 Lut 2014 21:44

Heidi, bój się Boga :D Nius o składzie na naszej głównej wisi od trzeciej, a Ty tu do konkurencji linkujesz. Ban! :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Biathlon

Postprzez markos7207 » 08 Lut 2014 12:27

Ciężko będzie rozpoznać Norwegów w Soczi, to chyba w celu wyprowadzenia w pole konkurencji :P może zadziałać skoro nawet ekipa wspomagająca ma problem z identyfikacją :mrgreen:

Image
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biathlon

Postprzez Masha » 08 Lut 2014 16:32

:D To chyba jedna z moich najlepszych biathlonowych chwil. Należał się Olemu ten medal. Pokazał młodzikom jak się startuje na igrzyskach. Rozszarpał młodzież na ostatnim okrążeniu jak chciał.
Co tam Fourcade i Svendsen, Ole Einar ma 7 złoty medal ;)
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Biathlon

Postprzez karlos » 08 Lut 2014 16:35

Ole pokazał dziś Martę i Swendsenowi plecy. Ja jednak jestem strasznie wściekły za ostatnie pudło Szipulina, bo byłoby złoto, ale taki jest biathlon, a jeszcze mu w końcówce Estończyk przeszkadzał w finiszu. Wyniki w biegu trochę zaskakujące, ale jednak lokalizacja Soczi jest specyficzna, a wysokość daje w kość.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Biathlon

Postprzez markos7207 » 08 Lut 2014 16:45

Masha napisał(a)::D To chyba jedna z moich najlepszych biathlonowych chwil. Należał się Olemu ten medal. Pokazał młodzikom jak się startuje na igrzyskach. Rozszarpał młodzież na ostatnim okrążeniu jak chciał.
Co tam Fourcade i Svendsen, Ole Einar ma 7 złoty medal ;)

No u mnie też ma jedno z wysokich miejsc, bardzo wysokich, może nawet na samym szczycie :D . Marzenia się spełniają, chociaż po pudle w stójce pomyślałem że znów szlag medal trafił, o złocie nawet nie pomyślałem. Ale Ole jak za najlepszych lat nie dał się i ma to siódme złoto :D .
Emil z Francuzem muszą poczekać na swoją szansę, ale mam nadzieję że mistrz im tego nie ułatwi ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Biathlon

Postprzez muszti » 08 Lut 2014 16:50

OOOOOOOOOOOllleeee! :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Jednak marzenia się spełniają! Zapamietam ten bieg do końca życia :D Najlepszy zawodnik znowu na szczycie i niech sie wali niech sie pali ale dla mnie te igrzyska sa szczesliwe...

Czuje sie jakbym sam wygrał ten bieg :lol: Królu jesteś WIELKI! i przy okazji ZŁOTY ;)
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Biathlon

Postprzez Masha » 08 Lut 2014 16:50

Niech im mistrz wszystko zabierze! :D
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości