Zasady kwalifikacji

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Zasady kwalifikacji

Postprzez RakuNH » 22 Gru 2012 13:15

Oczywiście dla wszystkich internetowych mediów głównym newsem było to, że szefem Misji Olimpijskiej zostaje Apoloniusz Tajner. Dla mnie sensacyjna informacja, to brak kryteriów PKOLu. Przynajmniej ja tak rozumiem ten komunikat. PKOL zgodził się respektować kryteria międzynarodowych federacji sportowych.

W skokach nie ma co sobie głowy zawracać, bo oczywiście pojedzie piątka zawodników.

W kombinacji dzięki temu pojawił się cień szansy, że ktoś się zakwalifikuje, tylko i tak nie bardzo wiem po co ktoś kto nie punktuje w PŚ miałby jechać na IO, ale z formalnego punktu widzenia kwalifikację raczej ktoś wywalczy. TUTAJ pozwoliłem sobie zebrać zasady kwalifikacji i co period będę cyklicznie odświeżał sytuację. Obecnie wygląda ona TAK

W biegach to może Daniel mógłby to jakoś szczerzej opisać, ale limit miejsc wynosi 310 (20 na kraj) i jedynym ograniczeniem jest złamanie 100 FIS punktów. Wszystko zależy od tego ilu zawodników będą brały najmocniejsze reprezentacje, ale wydaje się, że nawet sztafeta męska powinna się zakwalifikować :roll:

TUTAJ są oficjalne FISowskie zasady. Jakby ktoś siedzący głębiej w narciarstwie alpejskim wypowiedział się, jak tutaj wygląda nasza sytuacja, to byłoby miło.

Oczywiście warto by też poopisywać inne dyscypliny zimowe.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez markos7207 » 22 Gru 2012 19:04

A co to za kryptoreklama ? :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez RakuNH » 22 Gru 2012 19:51

Ważne, że na temat czepialcu :D

EDIT: Pozwole sobie na jeszcze jedną reklamę :lol: Czy zasady kwalifikacji opisane tutaj: http://www.tylkoigrzyska.pl/soczi-2014/ ... alifikacji są zgodne z prawdą?

Jeśli tak to wydaje się, że pojedzie pięć naszych pań (o szóstkę będzie ciężko), a mężczyźni balansują na ciekawej granicy 4 albo 1. Dosyć dziwne te kwalifikacje. Tylko nie bardzo rozumiem z tekstu o jaki Puchar Narodów z jakiego okresu i z jakich zawodów tu chodzi.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez zygy » 23 Gru 2012 21:07

Ale indywidualnie może w każdym biegu wystąpić maksymalnie 4biegaczy, czy biegaczek? Nie licząc oczywiście przypadku obrońców tytułu i dodatkowego miejsca dla krajów, z których pochodzą.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez RychuGKM » 24 Gru 2012 07:18

akurat mężczyźni balansują na granicy 5-1 ;) Oczywiście pozostaje kwestja minimum indywidualnego , ale jest ono tak śmiesznie niskie , że wypełnił je nawet Grzegorz Bril w biegu indywidualnym w Oestersunt , gdzie zajął 71 miejsce :lol:

podczas zawodów Pucharu Świata, Pucharu IBU, mistrzostw świata lub mistrzostw Europy uzyskać dwa razy wynik, który nie jest gorszy o więcej niż 20 procent od średniego wyniku zawodników z czołowej trójki danych zawodów (dotyczy sprintu i biegu indywidualnego);
Bril tracąc ponad 6 minut uzyskał niecałe 112% :lol:
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez Ukassiu20 » 24 Gru 2012 12:26

Jest gdzieś ranking tych narodów?
Tylko igrzyska wracają po awarii. Najlepsze forum o sportach olimpijskich
http://forum.tylko-igrzyska.pl/
Ukassiu20
Junior młodszy
 
Posty: 97
Rejestracja: 14 Gru 2012 16:42

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez zygy » 24 Gru 2012 13:53

No, jestem ciekaw co na to ministerstwo, które po IO w Londynie zapowiadało skończenie z przeciętniactwem i wysyłanie na igrzyska mniej licznych, ale za to silniejszych ekip, z których każdy z członków będzie mieć realne szanse na dobry wynik. A trudno mówić o dobrym wyniku, jeśli ktoś nie był w stanie ani razu zająć nawet miejsca w czołowej "40" pucharowych zawodów, co jest niestety normą u naszych biathlonistów. Jeśli taki stan rzeczy nie ulegnie diametralnej zmianie w najbliższym czasie, a Polska mimo to, wystawi męską sztafetę w Soczi, to będzie to dla mnie kpiną z kibica, który liczył na jakieś zmiany po ostatniej letniej kompromitacji.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez RychuGKM » 25 Gru 2012 08:36

Ukassiu20 napisał(a):Jest gdzieś ranking tych narodów?

Proszę bardzo:
http://www.biathlon.com.ua/nationscup.php?lang=eng
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez san » 03 Sty 2013 22:40

Tuż przed świętami PKOl postanowił, że zasady kwalifikacji będą takie jak międzynarodowe a te zebrał m.in. Australijski KOl:
http://corporate.olympics.com.au/athlete-hub/team-selection-sochi-2014
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez damian940915 » 07 Sty 2013 23:34

Macie dużo racji, ale w sumie dlaczego ktoś kto trenuje kilka lat daną dyscyplinę sportu i wywalczył tą kwalifikację, miałby nie jechać? Przecież te kilka tysięcy na wyjazd na Igrzyska, to grosze w porównaniu z tym ile wykłada na tego zawodnika klub, ministerstwo, związek sportowy, czy nawet sam zawodnik. Może akurat komuś coś się poszczęści :D Igrzyska znają różne przypadki np. taki - http://pl.wikipedia.org/wiki/Steven_Bradbury ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez RakuNH » 09 Gru 2013 23:31

http://www.biathlon.com.pl/aktualnosci/ ... sochi-2014

Decyzją Zarządu PZBiath. z dnia 22.11.2013 prawo znalezienia się w reprezentacji Polski w kategorii seniorów nabywają zawodnicy, którzy posiadają międzynarodową kwalifikację potwierdzoną podczas zawodów IBU w sezonie 2012/2013 lub w sezonie 2013/2014 oraz w sezonie 2013/2014 uzyskają wynik:

1. w pierwszej 60-tce Pucharów Świata lub
2. w pierwszej 30-tce Pucharu IBU lub

3. w pierwszej 10-tce podczas Uniwersjady w Trentino lub
4. najlepsi zawodnicy podczas MPS 27-29.12.2013 wg klasyfikacji na podstawie zdobytych punktów PP z dwóch startów
(sprint oraz mass start).
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez RychuGKM » 08 Sty 2014 18:01

Na ten moment na igrzyska pojedzie ponad 50 osób:
Biathlon 10 osób (prezes PZB zapowiedział , że wyśle 5 mężczyzn)
Łyżwiarstwo szybkie 10 (być może pojedzie 11)
Biegi narciarskie 9
Narciarstwo alpejskie 6
Skoki narciarskie 5
Snowboard 5
Saneczkarstwo 5
Kombinacja norweska 1 (P. Słowiok jest 1 rezerwowym)
Bobsleje 2 (ale polacy są na granicy kwalifikacji)
Short track 1 (Paula Bzura też ma szansę)
Narciarstwo dowolne 1
Łyżwiarstwo figurowe 0 (M. Cieplucha jest 1 rezerwowym)
Skeleton 0
Curling i Hokej 0
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez moorej » 08 Sty 2014 18:15

A co można ciekawego w Soczi zwiedzać że jedzie o 25 osób za dużo ?
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez auris » 08 Sty 2014 18:32

Moorej skąd u Ciebie tyle złośliwości pomieszanej z zawiścią - czyżby ktoś Cię kiedyś skrzywdził.
auris
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 Gru 2012 22:16

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez moorej » 08 Sty 2014 18:41

Może dlatego że jestem realistą
No chyba że wymienisz z głowy 6 zawodników jakich mamy w narciarstwie alpejskim ;)
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez auris » 08 Sty 2014 18:56

jest to porofil biathlonowy magę Ci wymienić 6-ciu biathlonistów
auris
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 Gru 2012 22:16

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez RychuGKM » 08 Sty 2014 19:11

moorej napisał(a):Może dlatego że jestem realistą
No chyba że wymienisz z głowy 6 zawodników jakich mamy w narciarstwie alpejskim ;)

Ja mogę wymienić
Mężczyźni Jasiczek i Bydliński
Kobiety Chrapek , Gąsienica-Daniel , Gąsienica-Gładczan , Kluś
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez rookie » 08 Sty 2014 19:36

Na ten moment wysłanie 2 biathlonistów to duży ukłon w ich stronę ale pięciu to już przegięcie, po co nam tam sztafeta jak zapowiada się na to, że możemy zająć zaszczytne 1 miejsce od końca :lol:
Awatar użytkownika
rookie
Junior
 
Posty: 142
Rejestracja: 30 Sty 2010 20:32

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez damian940915 » 08 Sty 2014 22:35

rookie napisał(a):Na ten moment wysłanie 2 biathlonistów to duży ukłon w ich stronę ale pięciu to już przegięcie, po co nam tam sztafeta jak zapowiada się na to, że możemy zająć zaszczytne 1 miejsce od końca :lol:

Także po to, by nabierać doświadczenia, stykać się z otoczką wielkiej imprezy, z jej ogromem, przytłoczeniem, bo być może to kiedyś zaprocentuje, być może któryś z nich nagle wystrzeli z formą i przy drugich Igrzyskach powinno być łatwiej. I dotyczy to nie tylko biathlonu, ale też innych dyscyplin.

A jeśli, ktoś chce zobaczyć, jak w walce o olimpijskie nominacje radzą sobie inne państwa, bo Rychu już wspomniał o Polakach, to tutaj są obecne kwoty startowe dyscyplin zarządzanych przez FIS http://data.fis-ski.com/media/olympic-g ... 1-2014.pdf
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Zasady kwalifikacji

Postprzez RychuGKM » 20 Sty 2014 18:20

Niestety straciliśmy 1 miejsce w biegach narciarskich. Możemy na igrzyska wysłać 8 biegaczy. Nie wiem jak jest z podziałem na płeć. W pozostałych konkurencjach bez zmian. Być może coś się jeszcze zmieni , jeżeli niektóre reprezentacje nie wykorzystają swoich limitów.
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Następna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron