Polskie szanse medalowe w Soczi

Dział poświęcony XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi.

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez RychuGKM » 10 Gru 2013 08:14

RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez zygy » 10 Gru 2013 18:27

Wszystko fajnie, tyle tylko, że łyżwiarswo szybkie i biathlon, to nie są już rewiry Tajnera, co może mylić, ponieważ w niektrórych krajach biathlon podlega pod tamtejsze związki narciarskie.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez damian940915 » 10 Gru 2013 23:26

RychuGKM napisał(a):Polo w swoim żywiole:
http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-n ... ielu/m969t


Może i Polo w swoim żywiole, ale ja w tej wypowiedzi nie widzę nic niedorzecznego. Zresztą sam wyliczyłeś 13 szans medalowych na poziomie 25%. Prawda jest taka, że wynik gorszy niż w Vancouver (może nawet nie tyle medalowo, co punktowo, w Vancouver 63 punkty - najwięcej w historii), będzie traktowany jak porażka. Te szanse nie wynikają z jakichś widzimisię, tylko z realnych wyników uzyskiwanych na przestrzeni nawet nie kilku tygodni, ale całego poprzedniego sezonu i początku nowego. To dobrze, że po strasznie mizernych latach 90, ale i Salt Lake City, gdzie poza Małyszem i może biathlonistami kandydatów do medalu nie było, ale i Turynem, gdzie liczono z tego co pamiętam na Małysza i Sikorę, wreszcie w polskim sporcie zimowym pojawia się więcej nazwisk, które są w czołówkach światowych. Wiadomo, że dmuchanie balonika często nie kończy się najlepiej, ale gdy kandydatów wielu, to i presja rozłożona na wielu. Zresztą lepiej postawić poprzeczkę wyżej, nawet mimo nie zawsze odpowiednich przesłanek (brak finansowania, brak infrastruktury itd.) i dążyć do uzyskania wyniku powiedzmy 6 medali. Wtedy bowiem w razie niepowodzenia dojdzie do jakichś reform, które tak samo jak złe w skutkach, mogą przynieść i korzyści. Bez takiego poszukiwania, nawet metodą prób i błędów zawsze polski sport będzie stał w miejscu. Dlatego lepiej postawić poprzeczkę wyżej, niż powiedzieć, że chcemy 1 czy 2 medale i być zadowolonym z tego wyniku i cofać się w rozwoju. Zapewniam was, że jeżeli faktycznie w Soczi zostaną wywalczone 1 albo 2 medale, to ten sam Tajner uderzy się w piersi i nawet jeśli nie zechce ustąpić ze stanowiska, to coś w polskim sporcie będzie zmienione, będzie to potraktowane jako porażka. Tylko, że tak jak pisałem dwie linijki wyżej, dzięki temu rozczarowaniu może powstać zarówno coś dobrego, jak i niekoniecznie. A jeżeli faktycznie uda się zrealizować sporą część z tych 12 czy 13 szans, to i sportowcy i związek i Tajner i kibice będą zadowoleni, a poprzeczka, która zostanie postawiona, będzie czymś, do czego znowu będziemy równać przez następne 4 lata. A może trafi się ktoś ambitniejszy i zechce to przeskoczyć? :D Ale to już tylko dywagacje ...
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez RychuGKM » 11 Gru 2013 08:42

Nie powiedziałem wcale , że to coś niedorzecznego , chodziło mi raczej o jego wieczny optymizm ;)
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez RychuGKM » 19 Gru 2013 18:43

http://www.sportowefakty.pl/zimowe/4053 ... li-polakow
Biernat przebija Pola , kto da więcej? :lol:
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez jaca9876 » 21 Gru 2013 18:18

Ja już rok temu pisałem , że będziemy mieli więcej medali niż w Londynie na letniej i tego się trzymam. Kowalczyk ( 2 medale ) Stoch ( 2 indywidualne ) , drużyna ( 1 medal) , Pałka (1 medal ) , Hojnisz ( 1 medal ) Sztafeta ( 1 medal ) , sztafety łyżwiarstwa ( 2 medale ) Bródka ( 1 medal) , to już 11 medali , a mamy jeszcze dodatkowe czyli Kowalczyk ( 1 medal ) , podwójne podium skoczków i biathlonistek , czarne konie Bachleda (indywidualnie ) , Rimen czy ktoś ze snowboardu. Jedno jest pewne 6 medali Vancouver uznam za przyzwoity wynik , ale będę zawiedziony , choć w 2010 skakałem pod sufit ze szczęścia. Dlatego , też kibicuję Krakowowi i igrzyskom w Polsce , bo to jeszcze bardziej poprawi sporty zimowe w Polsce i za kilka lat byśmy byli w 10 w klasyfikacji medalowej , przy 30 którymś na letniej , byłby to ogromny sukces.
jaca9876
Junior
 
Posty: 115
Rejestracja: 11 Lut 2013 11:05

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez maksim » 22 Gru 2013 05:15

Apollo przygaszony
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez markos7207 » 22 Gru 2013 12:18

Zięciunio jak jeszcze był czerwonowłosy, śpiewał keine grenzen :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez RychuGKM » 22 Gru 2013 13:06

Czyżby kolejna szansa medalowa? Polscy sprinterzy zajęli 8 miejsce w PŚ , a 6 w klasyfikacji olimpijskiej :D . Gdyby startował Kreczmer , to kto wie może zakręciliby się w okolicach podium.
Pozwoliłem sobie zmienić ocenę szans medalowych na igrzyska w Soczi
Biegi narciarskie
Justyna na 10km C 95%
Justyna w biegu łączonym 50%
Justyna na 30km F 30%
Sprint drużynowy kobiet 20%
Sprint drużynowy mężczyzn 15%
Sztafeta 5%

Skoki narciarskie
Konkurs drużynowy 75%%
Medal indywidualny na dużej skoczni 45%
Medal indywidualny na normalnej skoczni 45%

Biathlon
Medal w pościgowym 25%
Medal w indywidualnym 25%
Medal w masowym 25%
Medal w sprincie 25%
Medal w sztafecie 15%

Łyżwiarstwo szybkie
Drużyna kobiet 75%
Drużyna mężczyzn 50%
Bródka na 1500m 50%
Bachleda-Curuś na 1500m 25%
Niedzwiedzki na 1000m 15%
Niedzwiedzki na 1500m 15%
Bachleda-Curuś na 3000m 15%
Bródka na 1000m 10%
Złotkowska na 1500m 5%
Złotkowska na 3000m 5%
Szymański na 1500m 5%
Waś na 500 1%

Narciarstwo dowolne
Karolina Riemen ski-cross 15%
Snowboard
Maciej Jodko snow-cross 5%
Procenty będą się zmieniać w zależności od (miejmy nadzieję) wzrastającej formy zawodników/czek ;).
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez snajper » 27 Gru 2013 10:40

Typy Przeglądu Sportowego


8 lutego: biegi narciarskie – 15 km bieg łączony kobiet Justyna Kowalczyk (srebro)

11 lutego: biathlon – 10 km na dochodzenie kobiet Krystyna Pałka (brąz)

13 lutego: biegi narciarskie – 10 km st. klasycznym kobiet Justyna Kowalczyk (złoto)

15 lutego: skoki narciarskie – konkurs na skoczni dużej Kamil Stoch (złoto)

15 lutego: łyżwiarstwo szybkie – 1500 m mężczyzn Zbigniew Bródka (brąz)

17 lutego: skoki narciarskie – konkurs drużynowy (brąz)

22 lutego: łyżwiarstwo szybkie – drużyna mężczyzn (brąz)

22 lutego: łyżwiarstwo szybkie – drużyna kobiet (srebro)

23 lutego: biegi narciarskie – 30 km st. dowolnym kobiet Justyna Kowalczyk (brąz)
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez darooo91 » 27 Gru 2013 15:04

Calkiem, calkiem te typy. Nawet sie z nimi zgadzam- no moze zamiast Bródki wpisałbym Brodka/Niedzwidzki/Bachleda-Curuś a zamiast Palki Pałka/Nowakowska/Hojnisz
darooo91
Młodzik
 
Posty: 43
Rejestracja: 03 Gru 2012 12:47

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez Laleczka Chucky » 27 Gru 2013 15:07

Jak dla mnie na razie faworytami do medalu są na pewno skoczkowie i Justyna. Co do reszty bym się wstrzymał, szczególnie jeżeli chodzi o biathlon, bo to dość loteryjny sport.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez RychuGKM » 27 Gru 2013 19:14

W dodatku do gazety tuż przed Pekinem PS typował 20 medali w tym 6 złotych, było połowę tego. Ale może tym razem nie pomylą się tak bardzo w szacunkach , choć wynik 1-1-3 też nie byłby tragiczny ;)
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez Wybitny ekspert » 27 Gru 2013 19:24

Według mnie realne jest 5-6 medali. 7 to absolutny max
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez muszti » 27 Gru 2013 23:46

Nie chce byc złym prorokiem ale znowu nadmuchuje sie balonik "polskich licznych medali". Vancouver to Wielka Justyna + równy Małysz i sensacyjne wtedy łyzwiarki. Patrząc realnie/pesymistycznie Justyna ma dość pewny medal na 10 klasykiem (pytanie jaki?) + medal w skokach tez wysoce prawdopodobny (Stoch/drużyna). Z całym szacunkiem dla pań w biathlonie nie bardzo wierze w powtórke z MŚ. Zostaja łyzwiarze ale tu wyrównana stawka i może byc bardzo różnie. Wg mnie 2-3 medale to wszystko na co nas obecnie stać. Bardzo bym chciał sie mylić ale wiecej niz 3 to będzie według mnie już duzy sukces.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez snajper » 28 Gru 2013 09:50

Tak naprawdę 3 medale są niemal pewne ( 95 % w skali Rycha ). Justyna na 10 km, drużyna panczenistek i drużyna skoczków. Szans medalowych mamy znacznie więcej i jeśli cała reszta zawiedzie, to igrzyska będą po prostu nieudane. Dla mnie wynik 3 medalni będzie absolutnym minimum, 4-5 medali to wynik dobry, wszystko powyżej to rezultat znakomity.
Awatar użytkownika
snajper
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 13 Sty 2013 16:16

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez nicpoń » 29 Gru 2013 10:12

snajper napisał(a):Tak naprawdę 3 medale są niemal pewne ( 95 % w skali Rycha ). Justyna na 10 km, drużyna panczenistek i drużyna skoczków.


Z tą drużyną skoczków to bym nie przesadzał. Mamy ekipę na dorobku,która poza Stochem na wysokim poziomie w części skacze drugi sezon (Kot, Żyła), a w części od tego. Przy dobrych, doświadczonych ekipach Austrii i Norwegii, czy dysponujących dużym potencjałem Niemcach, nasz medal wcale nie wydaje się mi taki pewny, a są jeszcze Słoweńcy, czy Japończycy. Na naszym poziomie po prostu jest kilka ekip i może być różnie, nawet piąte miejsce naszych mnie nie zdziwi.
nicpoń
Junior młodszy
 
Posty: 86
Rejestracja: 10 Mar 2011 07:25

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez Wybitny ekspert » 29 Gru 2013 11:35

W skokach nigdy nie ma medali pewnych, z drużyną panczenistek to też tak bym nie pisał że 95, a raczej 80 %.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez RychuGKM » 29 Gru 2013 22:09

Wybitny ekspert napisał(a):W skokach nigdy nie ma medali pewnych, z drużyną panczenistek to też tak bym nie pisał że 95, a raczej 80 %.

Zgadzam , się 95% szans na medal ma Justyna na 10 km klasykiem , gdzie medalu może pozmawić Justynę tylko i wyłącznie pogoda lub serwismeni. Co do doświadczenia , to nie przesadzałbym ze znaczeniem tego czynnika , liczyć się będzie to w jakiej zawodnicy będą formie , jakie będą warunki i ewentualnie czy skocznia będzie naszym zawodnikom odpowiadać , bo ta w Oberstdorfie (co wiemy już od kilku lat) naszym zawodnikom nie odpowiada.
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Polskie szanse medalowe w Soczi

Postprzez mark12 » 30 Gru 2013 00:40

Witam.W kontekście formy Sylwii należy ponownie rozważyć start w sztafecie biegaczek M.Gwizdoń.Przy dobrej formie biegowej pani Magdy medal w sztafecie jest jednak znacznie bardzie prawdopodobny niż w biegu indywidualnym.Może to jedyna realna szansa na medal olimpijski dla tej zawodniczki.Wiem,że każdy związek ma swoje priorytety a zakomunkowanie propozycji przez Pola było ....w stylu Pola ,sądzę natomiast ,że warto wrócić do pomysłu.
mark12
Młodzik młodszy
 
Posty: 16
Rejestracja: 12 Gru 2012 11:50

PoprzedniaNastępna

Wróć do Soczi 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości