Paraolimpiada 2010

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Paraolimpiada 2010

Postprzez RakuNH » 13 Mar 2010 22:35

Właśnie teraz trafiłem na Eurosporcie na biathlon.

Dosyć ciekawe i można powiedzieć że to jest prawdziwa sportowa rywalizacja choć nie bardo rozumiem jak zawodnik praktycznie bez górnych kończyn ma rywalizować z tymi co biegają jakby byli pełnosprawni. No ale był o krok od medalu także prze kozak. :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez karlos » 13 Mar 2010 22:54

Też mam wątpliwości, co do tego czy wyniki nie zależą od stopnia niepełnosprawności, ale jak pokazują zawodnicy tak do końca nie jest. Poza tym na tych igrzyskach liczy się przede wszystkim udział, a wyniki moim zdaniem są sprawą drugorzędną.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez doliniarz » 14 Mar 2010 10:10

RakuNH napisał(a):Dosyć ciekawe i można powiedzieć że to jest prawdziwa sportowa rywalizacja choć nie bardo rozumiem jak zawodnik praktycznie bez górnych kończyn ma rywalizować z tymi co biegają jakby byli pełnosprawni. :wink:

No właśnie mnie to też trochę dziwi, że zawodniki z różnym stopniem niepełnosprawności rywalizują razem.Podobne głosy było słychać gdy Pistorius chciał wystartować na igrzyskach w Atenach.Widać, że na paraolimpiadzie właśnie czuć taką prawdziwą chęć tych zawodników, aby pokonać swoje słabości, ograniczenia itd.Za to ich bardzo szanuję bo słysząc wielu zawodników tam startujących zamiast rywalizować ze sobą ''na śmierć i życie'' oni się jeden z drugim wspierają itd. Taka zdrowa rywalizacja gdzie sam udział jest dla nich spełnieniem marzeń, a ewentualny medal dopełnia tylko szczęścia.I brawo im za to.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez Laleczka Chucky » 14 Mar 2010 11:37

Wczoraj oglądałem biathlon. Podziwiam tych wszystkich sportowców, za ich wolę walki. Ciekawe czy nasza kochana TVP pokazuje te zawody, bardzo w to wątpię, a tak się zawsze chwalą, że mogliśmy coś oglądać tylko i wyłącznie dzięki nim, co jest jakimś nieporozumieniem, przecież jest Eurosport PL.

edycja: jednak coś pokazują, ale są to urywki i w dodatku na TVP Sport.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez karlos » 14 Mar 2010 11:41

Z tego co się orientuje to na jedynce dziś też o 20:00 będzie 20-minutowy program poświęcony paraolimpiadzie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez Laleczka Chucky » 14 Mar 2010 11:42

Na necie w programie jest napisane, że będzie to tylko 5-minuty skrót. http://www.tvp.pl/program-telewizyjny?offset=0&ch1=1729
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez Kacpero221 » 14 Mar 2010 11:47

Mateusz napisał(a):Wczoraj oglądałem biathlon. Podziwiam tych wszystkich sportowców, za ich wolę walki. Ciekawe czy nasza kochana TVP pokazuje te zawody, bardzo w to wątpię, a tak się zawsze chwalą, że mogliśmy coś oglądać tylko i wyłącznie dzięki nim, co jest jakimś nieporozumieniem, przecież jest Eurosport PL.


Puszczają 5-minutową "kronikę" po sporcie na TVP1 :/

Jednak muszę przyznać, że uwielbiam oglądać Igrzyska Paraolimpijskie (obojętnie czy letnie czy zimowe) i podziwiam wszystkich startujących. Gdybym z nimi wystartował, pewnie byłbym ostatni :lol: . A Katarzyna Rogowiec była wczoraj piąta w biathlonie :)
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez Menson » 14 Mar 2010 16:56

Nie wiem czy wiecie, ale do tego są kwalifikacje. Przybliżając, to np. zawodnik bez górnych kończyn osiągnie czas 10:00, to mu procentowo przeliczają na 9:00. Zawodnik np. z innymi niedyspozycjami mając czas 10:00, zostawia mu się 10:00. I dopiero w pościgu ruszając z tymi przewagami jest walka o medale.

A propo tego Niemca, to walczył nieźle. Miałem nadzieję, że zdobędzie medal.
Ostatnio edytowany przez Menson, 16 Gru 2011 21:24, edytowano w sumie 1 raz
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez RakuNH » 14 Mar 2010 17:08

Zgadza się Menson. Dopiero po kilku relacjach to zrozumiałem :lol: No ale ciężko ocenić że ten ma 27 % niepełnosprawności a ten 66% i ma mieć tyle i tyle czasu więcej. Wiem, wiem że liczy się udział no ale oglądając zawody nawet w szachy chce się sprawiedliwości :wink: Im też na pewno bardzo zależy na medalach.

Swoją drogą to jest to strasznie wszystko trudne do ogarnięcia bo np Norweg który startował pierwszy przed tym Niemcem miał od niego chyba większy stopień niepełnosprawności a dla widza "biegł normalnie". W każdym razie Niemiec był dobry kozak, strzelał jak armata a i w biegu pod górę sobie nieźle radził. Jak ktoś jeździ na nartach bez kijków i chce podejść pod górę to sobie może wyobrazić że jest prze gość :wink:

Dziś nas będzie narciarstwo alpejskie. Ciekawe ilu pełnosprawnych Polaków by lepiej zjechało :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez Menson » 14 Mar 2010 17:50

No nigdy nie będzie pełnej sprawiedliwości, ale skoro jest tak, że ten zawodnik nie odstawał prawie w ogóle od medalistów, to wg. mnie to jest przeliczone odpowiednio, jak się pierwszy raz na to spojrzy... Bo w przeciwnym razie by był naprawdę daleko.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez ssonicsl » 15 Mar 2010 11:13

Tak też widziałem walkę tego Niemca. Szkoda go strasznie. Dziwne, że w biathlonie medal ma ktoś kto 6 razy spudłował. Nawet Neuner by nie dała rady.

TVP jak zwykle. A i owszem jest niby 20 minutowy blok na informacje z Paraolimpiady, ale z tego jakieś 15 minut zajmują reklamy. Misja...

Wczoraj z kolei dane mi było obejrzeć 3 tercje meczu hokeja Wochy - Norwegia. No i jestem pod wrażeniem. Bramkarz reprezentacji Italii zasłużył na nagrodę od kolegów (niesamowite interwencje), szkoda tylko że na końcu Włosi i tak polegli 2:1. No i spora grupa kibiców na hali. Miło.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez Kacpero221 » 15 Mar 2010 22:09

Mamy pierwszy medal! Katarzyna Rogowiec była trzecia na 15km :) :) :) Gratulacje!
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Paraolimpiada 2010

Postprzez Menson » 17 Mar 2010 19:47

Dzisiejsza transmisja biathlonu przeprowadzona była naprawdę źle. To raczej nie wina realizatorów, ale tego, że żadnego punktu pomiarowego na trasie nie było... Natomiast postawa Rusków wyśmienita. :shock: Zaripov szybko biega, odrobił 10, i zarobił kolejne 10 sekund nad Kiselevem.

A dzisiaj jeszcze bieg z Rogowiec. Może medal będzie. :mrgreen:
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54


Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron