Hokej na lodzie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 26 Lut 2010 04:30

Bardzo szybko grały dziewczyny. Mam pewne wątpliwości co do tego czy dałaby im radę nasza męska reprezentacja :lol:
Gratulacje dla Kanadyjek!!!
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 26 Lut 2010 10:57

Co do hokeju pań to po 10 min pierwszej tercji zrezygnowałem z dalszego oglądania. Zakaz gry ciałem, brak agresji, spięć między zawodniczkami raczej nie przysporzą nowych kibiców dla damskiego hokeja. Bo dla mnie właśnie te szczegóły dodają ''smaczku'' tej sportowi. To trochę tak jakby w futbolu amerykańskim zakazać blokowania Szkoda tylko jeszcze, że za bójkę hokeistów jest kara meczu co jest nie do pomyślenia w NHL. 5 min to wystarczająca kara.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Masha » 26 Lut 2010 23:41

Mistrzynie piły szampana. MKOl oburzony

Kanadyjki po zdobyciu złotego medalu w hokeju świętowały pijąc na lodowisku szampana i piwo. Paliły też cygara. MKOl zareagował szybko - wszczął postępowanie dyscyplinarne. - To fatalna promocja sportowych wartości - mówi dyrektor wykonawczy IO Gilbert Felli.
Powód do radości Kanadyjki miały szczególny. Nie dość, że pokonały rywala zza miedzy, czyli USA, to sięgnęły po złoty medal.

Pół godziny po zakończeniu finału wróciły na lodowisko. W ruch poszły szampany, puszki z piwem, a nad rozradowanymi hokeistkami uniosły się kłęby dymu z cygar (to zwyczaj w Ameryce Północnej po ważnym zwycięstwie. Zawsze palą je mistrzowie NBA).

MKOL zareagował zapowiadając wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Po pierwsze uzasadnia, że to "fatalna promocja igrzysk". Po drugie szampana piła 19-letnia Marie-Philip Poulin. W Kolumbii Brytyjskiej jest na to za młoda.

Radości Kanadyjkom jednak nikt nie odbierze. Jak Rebecce Johnston, która "ukradła" maszynę równającej lód i jeździła nią po tafli.


:lol: Uwielbiam kanadyjskie hokkeistki, obejrzałam cały mecz hokejowy ( po raz pierwszy w życiu :shock: ). Świetnie się cieszyły po zdobytych bramkach.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Hokej na lodzie

Postprzez damian940915 » 26 Lut 2010 23:45

USA - Finlandia 6:1(6:0,0:0,0:1). Pogrom Finów niestety.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Sven » 27 Lut 2010 00:02

Pierwsze 12 min, które wstrząsnęło Finlandią oraz światem jak to ujął Mario :P Jednak honorowego udało się strzelić lecz rezerwowemu bramkarzowi :)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 27 Lut 2010 02:19

Wszystko się zaczęło od beznadziejnego zachowania fińskiego bramkarza, który podał krążek przeciwnikowi. Liczyłem na więcej emocji. Szkoda, że tak to się ułożyło.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 27 Lut 2010 11:01

To się nazywa pogrom. W końcu amerykanie wracają na należyte im miejsce, czyli na podium. Czerkawski coś mówił o tym, że finowie sami muszą mieć do siebie pretensje za początek meczu bo pózniej grali jak równy z równym. A co on myślał, że USA przy prowadzeniu 6:0 w pierwszej tercji będą dalej nacierać jak szaleni? A co do meczu Kanady ze Słowacją to o mało to oszczędzanie się nie wpakowało kanadyjczyków w kłopoty. Finał Kanada-USA- powtórka z rozrywki i mam nadzieję, że amerykanie znowu ograją Kanadę. Zapowiada się świetny mecz.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Sven » 27 Lut 2010 13:47

Bardzo emocjonujący mecz szczególnie ostatnie 10min 3 tercji :) W tym wypadku sądzę, że to USA wygra niedzielny finał podobnie jak doliniarz :)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 27 Lut 2010 16:24

Upokorzenie. Dla mnie jako wiernego fana Finów. Niemniej jednak biorąc pod uwagę grę w całym turnieju półfinał to i tak za dużo. Na razie słaby turniej, niestety. Mało ciekawych spotkań. 10 minut 3 tercji Słowacja-Kanada i 5 minut 1 tercji USA-Finlandia. Tyle było emocji w półfinałach. ZA MAŁO.

Finał Kanada - USA 5:4
Finlandia - Słowacja 1:1 karne 0:1
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Sven » 27 Lut 2010 16:54

ssonicsl widzę, że jednak mimo kibicowania Finom stawiasz jednak na mocniejszą chyba w tym momencie Słowację :)
Co do finału mam inne zdanie :P Kanada - USA 3-4
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 27 Lut 2010 17:04

Bo widzę co tu grają. Na awans do najlepszej czwórki nie zasłużyli. Więc i medalu nie będzie. No i jest jeszcze jedna rzecz. Jak do tej pory starty fińskich sportowców to totalna klęska. Za to Słowacy mają najlepsze Igrzyska w dziejach. Tu się nie może skończyć inaczej jak wygraną naszych południowych sąsiadów.

Amerykanie będą groźni. Będą jeśli strzelą pierwsi bramkę. I myślę że strzelą. II i III tercja - szalony mecz bramka za bramką, emocje, decydujący gol w 57 minucie. I takiego meczu życzę sobie, Tobie i wszystkim fanom hokeja.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 28 Lut 2010 02:34

Jak ja kibicowałem Słowakom w drugim półfinale!!! Kanadyjscy kibice już skandowali: My chcemy USA, a tutaj musieli pod koniec meczu zagryzać paznokcie ze zdenerwowania i niepewności. Ale nie zmienia to faktu, że na tych igrzyskach mamy do czynienia z porażką europejskiego hokeja. Mam nadzieję, że dwa ostatnie mecze będą emocjonujące. Chcę tylko tyle. I chociaż lubię Finów to jednak życzę Słowakom medalu, bo w hokeja go jeszcze nie mieli na olimpiadzie w przeciwieństwie do skandynawskiej drużyny. A co do finału to obejrzę go jako bezstronny widz, bo nie potrafię wybrać, której z tych drużyn kibicować. Nie miałbym tego problemu gdyby w finale grała drużyna z Europy, bo jakoś tak już mam, że w tej dyscyplinie sportu jestem za starym kontynentem.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 28 Lut 2010 11:58

Ależ żal mi słowaków. Po drugiej tercji mieli mecz pod kontrolą i nagle zaczęli faulować co skutkowało dużo większym zmęczeniem podczas grania w osłabieniu. No i finowie wykorzystywali grę w przewadze, a póżniej słowacy już się nie podnieśli. Wielka szkoda.
A co do dzisiejszego finału mam nadzieję, że wygra USA. Jeśli zagrają tak konsekwentnie i mądrze w obronie jak dotychczas i Miller znowu będzie świetnie bronił to jest szansa na złoto.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Sven » 28 Lut 2010 12:25

Chyba właśnie jednak małe zaskoczenie. Lekkim faworytem tego spotkania byli Słowacy, którzy dzielnie stawili czoła Kanadzie. Natomiast Finlandia została rośniesiona przez USA. Przegrali 5-3, ostatnią tercję aż 4-0.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 28 Lut 2010 15:08

No to mi Finowie zrobili niespodziankę :D

Słowaccy przez 2 tercje grali tak jak we wcześniejszych spotkaniach i spokojnie sobie prowadzili. Sami są sobie winni że nie wracają do domu z brązowymi medalami. Po co tyle kar zaczęli łapać? To były naprawdę głupie przewinienia. Podali Finom rękę, a ci chętnie z takiego prezentu skorzystali. No ale przynajmniej były emocje, a nie kolejny mecz do jednej bramki. Teraz za Szpakiem powtórzę: GO CANADA GO
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Sven » 28 Lut 2010 21:16

No to zaczynami wielki Fianł :D Mam nadzieję na mega emocje i zwycięstwo USA :D
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Masha » 01 Mar 2010 00:15

Wspaniałe zwycięstwo Kanady w dogrywce finału olimpijskiego :D 3-2
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 01 Mar 2010 01:40

Były emocje. 24 sekundy do końca i Amerykanie doprowadzają do dogrywki, a w niej zwycięską bramkę strzela ten, na którego liczyła cała Kanada czyli Sidney Crosby.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Sven » 01 Mar 2010 16:19

Mecz godny fianłu :D Walka, bramki, emocje. Ostre starcia pod bandami (miło się na to patrzyło :D )np.Ryana czy Keslera.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 01 Mar 2010 20:43

Szkoda, że amerykanie nie utarli nosa kanadyjczykom bo na pewno nie grali gorzej od nich. Rzadko się zdarza, że drużyna zdejmująca bramkarza strzela bramkę a nie traci. Szkoda bo Kanada byłaby w żałobie :D .
A co do porównywania Crosby'ego do Gretzky'ego to jest to jednak jeszcze sporo na wyrost. Gretzky to legenda i najwybitniejszy hokeista w historii a takich jak Crosby jeszcze wielu mimo młodego wieku Sidneya. W tym turnieju wcale nie grał olśniewająco i zasłużenie nie znalazł się w szóstce ALL STARS.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron