Hokej na lodzie

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Hokej na lodzie

Postprzez dan » 22 Lut 2010 14:53

Już dzisiaj półfinały Pań, a wczoraj zakończyły się rozgrywki grupowe mężczyzn. I teraz to się będzie dopiero działo. A oto link do przypomnienia jednego z najważniejszych wydarzeń w historii zimowych igrzysk olimpijskich - http://facet.interia.pl/to-bylo-dzis/ne ... 41781,6834
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez damian940915 » 22 Lut 2010 15:02

No właśnie nikt nie pisze o hokeju a wczoraj trzy światowe klasyki i niespodziewane według mnie zwycięstwo Amerykanów nad Kanadyjczykami. Bardzo wyrównany turniej jak na razie.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 22 Lut 2010 16:58

W końcu coś o hokeju!
Wczoraj był niesamowity mecz Kanada-USA 3:5. Myślę, że na razie mecz mistrzostw. Genialna gra Ryana Millera i Briana Rafalskiego oraz ogółem całej drużyny amerykańskiej. Emocje od pierwszej do ostatniej minuty. Do boju USA i czekam na więcej.Warto było iść spać po 4. USA to moi faworyci, przyjechali troszkę mniej doświadczonym składem, ale też z paroma gwiazdami. Mimo wszystko to duża niespodzianka, ale liczyłem na nią.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 22 Lut 2010 17:29

Ja tam w hokeju zawsze jestem za reprezentacjami z Europy, a najbardziej by mnie ucieszyła niespodzianka ze strony Słowaków.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 22 Lut 2010 17:41

Słowaków też lubię,ale amerykanów trochę bardziej.
Najlepiej jakby była taka kolejność
1.USA
2.Czechy
3.Słowacja
wiem wiem mało realne, bo Rosja i Kanada to chyba jednak dalej główni faworyci, ale USA i Słowacy mogą nieźle namieszać. Co do Czechów to mają trochę mniejsze szanse jednak będę trzymał za nich kciuki
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 22 Lut 2010 17:44

Tylko pamiętajmy o tym, że w finale w Turynie spotkały się Szwecja z Finlandią. Nie można lekceważyć tych drużyn. Tak więc mamy 7 kandydatów plus Szwajcarię mogącą jeszcze sprawić niespodziankę, choć to jest chyba mało realne.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 22 Lut 2010 18:00

No szwedzi na pewno też powalczą o medal i są jednymi z faworytów, ale nie przepadam za nimi więc nie uwzględniłem ich w mojej klasyfikacji, która jest raczej moja klasyfikacja marzeń niż realnym wyznacznikiem siły pozostałych drużyn. Mimo wszystko USA niech wygra, choć to będzie graniczyć z cudem, bo tak jak pisałaś jest wiele drużyn świetnych, a tylko 3 medale.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Pietrol » 23 Lut 2010 04:15

Po damiskim półfinale Finlandia-Kanada dochodze do wniosku ze w hokeju pań różnica między Europą a Ameryką sie powiększa . W sumie Finki oddały pół groźnego strzału i nie zrobiły żadnej sensownej akcji . Tragedia
Awatar użytkownika
Pietrol
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 Lut 2010 22:49
Miejscowość: Starachowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez figaro56 » 23 Lut 2010 10:06

Drugiego półfinału pań obejrzałem ostatnie 10 minut i gra praktycznie w tercji obronnej Szwedek cały ten czas. Jak się tym Szwedkom udało wygrać 4 lata temu z Amerykankami? To cud chyba jeszcze większy niż nasza wygrana z ZSRR w 1976 roku. Miażdżąca przewaga Kanadyjek i Amerykanek nad pozostałymi. Finał zapowiada się interesująco i obie te ekipy mają rachunki do wyrównania.
Jedno co mnie drażni w kobiecym hokeju i nie tylko mnie ale same zawodniczki też to zakaz gry ciałem. Jak same podkreślają hokej to nie jazda figurowa i gdyby bały się kilku sińców zajęłyby się właśnie tą dyscypliną. Znowu ktoś na siłę chce uszczęśliwiać zawodniczki grające w hokeja jak wypowiedziała się jedna z amerykańskich zawodniczek każąc im grać taki "wykastrowany" hokej a przecież gra ciałem to sól i istota tej gry.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Hokej na lodzie

Postprzez damian940915 » 23 Lut 2010 15:02

Wracając do hokeja mężczyzn to też chciałbym aby wygrali Europejczycy, najlepiej Czesi.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 23 Lut 2010 15:10

Ja tam najbardziej lubię USA. A co do czechów, to już nie są niestety te Czechy z Haskiem w bramce i Jagr też niestety nie ten co kiedyś.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 23 Lut 2010 15:41

Witam. Mój pierwszy post więc musi być w dziale hokeja.

Po tych dwóch słabych występach Kanady szykuje się dla Kanadyjczyków wielkie nic. W ćwierćfinale spotkają się z ich prześladowcami Rosją. Coś mi się wydaje że i tym razem nie dadzą rady i w Vancouver zapadnie cisza. Mecz ze Szwajcarią będzie ich drogo kosztował.

Moi ulubieńcy z Finlandii grają tak jak cała reprezentacja Suomi się pokazuje w Vancouver. Wielkie rozczarowanie:( Mecz ze Szwecją to pokaz bezsilności. A Szwedzi się wyraźnie rozkręcają. Z meczu na mecz coraz lepiej i mają spore szanse powtórzyć wynik z Turynu.

Dziś jedynym ciekawym spotkaniem mogłaby być konfrontacja Białorusi z Helwetami. Ale nie będzie. Jedyne 3pkt naszych wschodnich sąsiadów to bardzo szczęśliwe zwycięstwo z Niemcami (których mi tu żal bo zagrali 3 dobre spotkania a wrócą nawet bez jednego zwycięstwa). W strzałach było coś około 20-40 dla Niemców. Szwajcarzy to siła 7-8 więc ćwierćfinał powinien być ich.

Na ten moment obstawiałbym:
1.Szwecja
2.Rosja
3.USA
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 24 Lut 2010 12:37

Dziś w nocy hit ćwierćfinałów Kanada-Rosja. Ależ będą emocje. Jeden z wielkich faworytów odpadnie, co będzie tragedią dla całego ich kraju. Stawiałbym mimo wszystko na minimalne zwycięstwo Rosjan, w końcu ogrywali kanadyjczyków w poprzednich dwóch finałach MŚ. Mimo, że Kanada gra u siebie to jak na razie nie zachwyca i myślę, że odpadnie. Ale zobaczymy. Wygląda też na to, że niestety Słowacy i Czesi odpadną w ćwierćfinałach.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Sven » 24 Lut 2010 15:34

Kanada- Rosja. Moim zdaniem po znakomitym meczu (może karne) zwyciężą gospodarze.
Szkoda na tym turnieju Niemców którzy nie grali źle jednak nie mieli szczęścia. Z Kanadą rozegrali dobry mecz szczególnie w pierwszej tercji zaledwie przegrywając ją 0-1. Niestety skończyło się 8-2. Jak widać udało się Niemcom strzelić 2 bramki co nie było proste patrząc iż dobrze w bramce spisywał się "L(o)uuu".
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 24 Lut 2010 17:22

http://vancouver.interia.pl/vancouver/n ... ki,1443802
Małe sprostowanie jeżeli chodzi o koniec artykułu. Łotwa nie była jedyną drużyną z zerowym dorobkiem punktowym po fazie grupowej, Niemcy też przegrali w grupie wszystkie mecze.
Czasami zastanawiają mnie Ci niektórzy dziennikarze, którzy piszą o czymś o czym albo nie mają pojęcia albo nie sprawdzili. Moim zdaniem to jest wstyd. Zaraz przypomina się jak jeden z takich znawców napisał, że Szwajcaria jest kandydatem do medalu w konkursie drużynowym skoków w Vancouver, a już od dawna wiedzieliśmy, że Helweci nie zaprezentują się w drużynówce.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez doliniarz » 25 Lut 2010 12:34

Brawo USA!!! teraz czas na Finlandię i finał, choć będzie na pewno ciężko. A co do meczu Kanada- Rosja to chyba nikt nie spodziewał się takiego pogromu. Bardzo słabo bronił Nabokov a jego koledzy też nic lepiej nie grali. A Ovechkin to już maksymalnie zawiódł. Brawa także dla Słowaków za wyeliminowanie Szwedów. Szkoda tylko tych Czechów.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 25 Lut 2010 15:59

http://vancouver.interia.pl/wiadomosci/ ... 44355,6608

ostatnie zdanie świadczy o tym, że nie tylko w Polsce mamy dziennikarzy, którzy się błaźnią, ciekawą informację podali w kanadyjskiej telewizji.
A ja teraz chciałbym finału Finlandia - Słowacja. Ani jedna ani druga drużyna nigdy nie była mistrzem olimpijskim, a ja lubię niespodzianki.

http://vancouver.interia.pl/wiadomosci/ ... 44171,6608
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Sven » 25 Lut 2010 16:54

Słowaków w takim wypadku czeka bardzo trudne zadanie, wręcz prawie niemożliwe do zrealizowania. Rozpędzona "Go Canada Team" będzie chciała zmieść ich z tafli w drodze po upragnione złoto :wink:
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Hokej na lodzie

Postprzez damian940915 » 25 Lut 2010 17:34

No to pozostaje Finom kibicować i ewentualnie Słowakom, bo pozaeuropejski finał-niedoczekanie.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Sven » 26 Lut 2010 03:01

Hokeistki gospodarzy ze złotem ! :D W finale pokonały USA 2-0 :) Decydujące dwa gole padły już w pierwszej tercji za sprawą młodziutkiej Poulin. Na pochwałę zasługuje także bramkarka klonowego liścia, Shannon Szabados.
Więc teraz cała Kanada czeka na powtórzenie sukcesu za sprawą mężczyzn.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Następna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość