Klasyfikacja medalowa

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Klasyfikacja medalowa

Postprzez Masha » 15 Lut 2010 00:07

Po 7 konkurencjach:

Image

Po kilku rozegranych konkurencjach prowadzą Francuzi, ale coś czuję, że szybko pożegnają się z pozycją lidera. My jesteśmy na 7 pozycji. Ale już spadamy, bo Czesi zdobyli właśnie złoty medal.
Myślę, że o zwycięstwo w klasyfikacji medalowej walka rozegra się tylko między wielką trójką: Niemcami, USA i Norwegią.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez Duche » 15 Lut 2010 09:36

Wg mnie klasyfikacja medalowa na koniec igrzysk będzie taka.

1. Niemcy
2. Rosja
3. USA
4. Norwegia
5. Austria
6. Francja
7. Kanada

i dalej reszta :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez damian940915 » 16 Lut 2010 15:36

Zaskoczenie po 3 dniach. Szwajcaria liderem. Mocny kraj w sportach zimowych lecz ścisła czołówka to nie jest. A szwajcarzy mają jeszcze szanse na parę medali.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez arek » 17 Lut 2010 14:52

Image

Rosja strasznie słabo narazie, co to jest jeden brązowy medal dla takiej potęgi w sportach zimowych!
Norwegia też poniżej oczekiwań. A Francja zaskakuje pozytywnie :shock:
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez dan » 17 Lut 2010 16:34

Arek zawsze na pierwszym miejscu się liczą złote medale. Najbardziej są zapamiętani zwycięzcy więc w klasyfikacji taka Korea czy Szwajcaria powinny być przed USA, Francją czy Kanadą.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez Masha » 17 Lut 2010 17:18

To jest tabela z oficjalnej strony igrzysk. Oni tam biorą pod uwagę przede wszystkim ilość medali... :shock: Podobnie było po IO w Pekinie, Chińczycy wygrali klasyfikację, ale według Amerykanów to oni byli lepsi, bo zdobyli więcej krążków.
Ciekawe jak wygląda klasyfikacja punktowa, nie mogę jej jakoś znaleźć :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez RakuNH » 17 Lut 2010 17:50

Klasyfikacja ze złotymi medalami na pewno jest trochę nieuczciwa i ja wolę to z ilością medali albo jakiś przelicznik za medal :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez karlos » 17 Lut 2010 18:22

http://www.sport.pl/vancouver2010/1,104 ... k_bez.html
Coś mało cierpliwy ten książe :lol: .
Według mnie klasyfikacja medalowa zawsze opierała się na ilości złotych medali i tak zapewne pozostanie do końca. Poza tym tak jest ciekawie, jednego dnia wszystko może przewrócić się do góry nogami.
Ja chociaż poza naszymi reprezentantami najbardziej kibicuje Rosjanom, to od początku uważałem, że mogą to być dla nich najgorsze igrzyska zimowe w historii, jedynie uratować mogą ich złota w sztafetach oraz hokeju. Rosyjskie medale zawsze opierały się na trzech filarach: biegach, biathlonie oraz łyżwiarstwie figurowym, a na tych igrzyskach żadny z tych filarów nie prezentuje się okazale, chociaż trzeba poczekać jeszcze z ostateczną oceną do końca igrzysk.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez Kacpero221 » 17 Lut 2010 20:17

arek napisał(a):Image

Rosja strasznie słabo narazie, co to jest jeden brązowy medal dla takiej potęgi w sportach zimowych!
Norwegia też poniżej oczekiwań. A Francja zaskakuje pozytywnie :shock:


Jeśli Rosja słabo, to co powiedzieć o Finlandii - oni jeszcze nie mają medalu!
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez październik » 17 Lut 2010 23:03

A za co Finowie mieliby mieć medale? Minęły już czasy, kiedy kosili worek medali w biegach narciarskich, skokach, biathlonie... Tanja Poutiainen będzie startowała dopiero w drugim tygodniu Olimpiady...
październik
Młodzik młodszy
 
Posty: 23
Rejestracja: 02 Lut 2010 14:57
Miejscowość: Łódź

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez arek » 19 Lut 2010 13:36

Aktualna klasyfikacja medalowa:
Image
Liczę, że jutro Polska będzie wyżej :D
Rosja pnie się już w górę, Finlandia ma już medal - srebro PIIROINEN Peetu w snowboardzie (Halfpipe)
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez markos7207 » 19 Lut 2010 15:42

W końcu Norwegowie się ocknęli i zaczynają gonić czołówkę, mam nadzieję że tendencja z wczoraj się utrzyma :wink: . Dwa złote medale dziennie, ho, ho... :D
Szkoda że następca norweskiego tronu nie wyjechał wcześniej, zaraz po otwarciu igrzysk :wink: , nawet nie chcę myśleć ile złotych medali mieliby już Norwegowie :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez Masha » 19 Lut 2010 16:40

To jest klasyfikacja po 34 konkurencjach. Zostało do rozdania raptem 50 złotych medali. Trzeba liczyć się z tym, że Niemcy mają jeszcze saneczki i bobsleje oraz Marię Riesch, która w slalomie jest główną kandydatką do złota. Amerykanie mogą zdobyć złoto wszędzie, to już taki nieobliczalny naród :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez dan » 19 Lut 2010 17:46

Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice


Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez arek » 20 Lut 2010 13:24

Nie wydaje mi się, żeby było tak źle, przecież mamy 3 medale - najwięcej w historii ZIO, biathloniści dobrze wystąpili, saneczkarze, łyżwiarze trochę gorzej, ale chyba nie ostatni, tylko słabo w snowboardzie jest. Amerykanie niech nie będą tacy cwani!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez Janko10 » 20 Lut 2010 17:42

Pewnie, że nie jest źle. :)
Ale co do tych ostatnich miejsc to nie pierwszyzna, niesteny chyba za często nasi walczą o awans na Igrzyska a potem już sił nie starcza. Ale jak się ma sporo średniaków, którzy się ledwo na IO łapią to tak jest.
Klasyfikacja jest oczywiście bez sensu, ale to już inna sprawa.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez RakuNH » 20 Lut 2010 17:51

Ale ostatnie miejsca mają kredytowcy czyli para sportowa, Szczurek, dwójka łyżwiarzy.

Jak widać ich wysyłanie mijało się z celem. Do tego dochodzi klan Ligockich a więc poza kredytowcami i klanem Ligockich nikt się nie kompromituje :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez arek » 21 Lut 2010 15:54

Image
Image
Norwegia coraz lepiej, Niemcy mają mało złota, w Turynie mieli 11, Rosja przeciętnie. A Polska najlepiej w historii, marzy mi się jeszcze złoty medal, może dziś go będziemy mieli :) Gdybyśmy dzisiaj mieli złoto byśmy wyprzedzili Rosję :D
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Klasyfikacja medalowa

Postprzez Laleczka Chucky » 21 Lut 2010 15:56

Gdyby ktoś zdobył złoto, to bardzo by to nas przesunęło w klasyfikacji.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Następna

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości