Pogoda

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Pogoda

Postprzez Laleczka Chucky » 03 Lut 2010 19:49

Jest trochę lipa, bo okazuje się, że pogoda w Vankouwer nie jest optymistyczna, zamiast zimy idzie wiosna, zapowiadane są temperatury nawet +10 stopni. Organizatorzy ciągle nawożą śnieg z wyższy partii gór. To niby nie nasze zmartwienie, ale jak będzie taka zmienna pogoda to trudniej będzie trafić ze smarami Kowalczyk czy Sikorze. Poza tym Tomek kiedyś mówił, że nie lubi biegać jak jest taka ciapa, bo jest ciężkim zawodnikiem i lepiej jak trasa jest zmrożona. Organizatorzy pewnie staną na głowie, aby wszystko było w porządku, nie ma takiej opcji, żeby jakieś tam konkurencje się nie odbyły.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Pogoda

Postprzez RakuNH » 03 Lut 2010 19:53

zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pogoda

Postprzez figaro56 » 03 Lut 2010 21:31

Najlepiej jakiegoś starego górala zapytać jaka będzie pogoda. :lol:
Niestety ale ja mam za daleko do gór. Kto na forum mieszka najbliżej Zakopanego?
Może w Kanadzie pogodę przepowiadają starzy Indianie?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pogoda

Postprzez komando77 » 03 Lut 2010 21:38

Owa wiosna to szykuje się w Cypress Mountain, gdzie dowożą śnieg nie wiadomo skąd. Biedni ci snowboardziści i narciarze dowolni... Organizatorzy stają na głowie, aby wszystko się udało, a pogoda im takiego psikusa sprawiła.
Patrząc na link od Raku, w Whistler pogoda wymarzona do uprawiania sportu.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Pogoda

Postprzez RakuNH » 03 Lut 2010 21:40

komando77 napisał(a):Owa wiosna to szykuje się w Cypress Mountain, gdzie dowożą śnieg nie wiadomo skąd. Biedni ci snowboardziści i narciarze dowolni... Organizatorzy stają na głowie, aby wszystko się udało, a pogoda im takiego psikusa sprawiła.
Patrząc na link od Raku, w Whistler pogoda wymarzona do uprawiania sportu.


No i tak chyba jest :wink: Z tego co wiem to jedynie snowboardzisci będą mieli problemy. Nie wiem kto jeszcze startuje w vancouver ale to tam jest problem. W Whistler przecież kiedyś czytałem że napadały 4 metry śniegu a niedawno czytałem że zostały jeszcze dwa a patrząc na prognozę nie będzie żadnego problemu :wink:

A jak wiadomo w Whistler startują nasze 3 główne szanse medalowe.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pogoda

Postprzez Adrian Woźniak » 03 Lut 2010 22:00

Nie ma co się naprzód przejmować, prognozy nie zawsze się sprawdzają. Choćby dziś, w mojej miejscowości, zapowiadali olbrzymie opady śniegu dochodzące do 30-40 cm, spadło może z 5.
Ile to razy widząc optymistyczną prognozę w niedzielę (bezchmurne niebo, bez deszczu na kolejny weekend itp) planowałem kilka dni przed dłuższą wyprawę rowerową , a później okazywało się, że aura była pod psem i padało cały dzień. Do igrzysk pozostało 1,5 tygodnia, wiele się może zmienic, ale myślę, że organizatorzy na każdą pogodę są przygotowani.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Pogoda

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Lut 2010 16:05

Ja o tej złej prognozie wyczytałem na onecie. http://sport.onet.pl/176527,1271079,212 ... omosc.html
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Pogoda

Postprzez figaro56 » 04 Lut 2010 16:46

Mówicie, że snowbordziści i ci od narciarstwa dowolnego mają problemy z pogodą? No to się zmartwiłem. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pogoda

Postprzez karlos » 04 Lut 2010 21:35

Gdyby Tomek nie lubił twardych tras, to nie miałbym nic przeciwko grząskim trasom z mokrym śniegiem, które zredukowałaby z pewnością dorobek medalowy wielkoludów ze skandynawii :) .
W sumie często nie docenia się wpływu pogody, który jest wbrew pozorom bardzo duży. Po pierwsze każdy zawodnik ma swoje ulubione warunki pogodowe, przy których osiąga lepsze wyniki. Po drugie często warunki różnią się znacznie w trakcie rozgrywania zawodów. W biathlonie i biegach prawdopodobnie przy biegach ze startem co pół minuty, uprzywilejowani będą zawodnicy startujący z numerami początkowymi, bo z czasem trasa biegowa będzie w coraz gorszym stanie. W tym kontekście czytałem, że tylko pierwsza dziesiątka Pucharu Świata w biathlonie będzie mogła sobie wybierać numer grupy w której będzie startowała, w związku z tym oby Tomek nie wylosował dalekiego numeru, przy temperaturze około 0 stopni Celsjusza.
W sumie mam nadzieję, że w trakcie igrzysk to nie pogoda będzie rozdawała medale, co miało miejsce według mnie m.in. w Pyeong Chang w sprincie mężczyzn, gdzie Norwedzy biegli w znacznie lepszych warunkach, czy podczas Mistrzostw Świata w Sapporo podczas wyścigu na 15km stylem dowolnym, który wygrał Berger, a drugi był Karneyenka, podczas którego śnieg nieźle zamieszał. W narciarstwie alpejskim w zjeździe też zdarzały się niejednokrotnie znaczne zmiany warunków na trasie np. http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html? ... ceid=10640
Myślę, że to pogoda może być najgroźniejszym rywalem Vonn.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Pogoda

Postprzez Masha » 04 Lut 2010 22:52

Dokładnie. Vonn może mieć z tym problemy. W tym sezonie nie poradziła sobie dwukrotnie z ciężkimi warunkami atmosferycznymi niemalże nie przypłacając tego kontuzją.

Ciekawe czy misie grizzly się obudziły, wkońcu idzie lato :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Pogoda

Postprzez Laleczka Chucky » 05 Lut 2010 16:19

Sikora napisał na swoim blogu takie coś.

Czuję się dobrze i tylko różnica czasu bardzo mi doskwiera, mam nadzieję że z dnia na dzień ze snem będzie coraz lepiej:) Pogoda jak dotychczas nie jest korzystna, wczoraj padał deszcz a dziś temperatura wynosiła 5 kresek powyżej 0.


A więc te prognozy w internecie się nie zawsze sprawdzają, bo jak podał Raku niby w Whistler ma być mróz.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Pogoda

Postprzez RakuNH » 05 Lut 2010 16:27

No ale czy Tomek jest w Whistler czy w wiosce olimpijskiej która pewnie jest w Vancouver? :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pogoda

Postprzez Laleczka Chucky » 05 Lut 2010 16:28

Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39


Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron