Medalowi pewniacy igrzysk

Dział poświęcony XXI Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver.

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez Masha » 03 Lut 2010 22:45

http://www.spox.com/de/sport/trend/Wint ... ouver.html
A oto największe nadzieje Niemców na złoty medal IO. Według mnie niepotrzebnie naciskają na Neuner. Rozumiem, że kochają ją tak jak my Małysza, ale co za dużo to niezdrowo. Mogliby bardziej pocisnąć Maryśkę, bo ona zagraża Vonn :wink: (wiem wredna jestem) i jej medal jest formalnością.


Vancouver: Szwajcaria liczy na 12 medali

Sportowcy Szwajcarii powinni zdobyć w igrzyskach olimpijskich w Vancouver minimum dwanaście medali - uważa szef szwajcarskiej misji olimpijskiej Gian Gilli.Medalowe nadzieje Szwajcarzy pokładają w skokach narciarskich, konkurencjach alpejskich, snowboardzie, bobslejach, curlingu i nowej dyscyplinie - skicrossie.
Gilli uważa, że lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich Simon Ammann może dwa razy stanąć na podium. Po medale jadą także alpejczycy Didier Cuche i Carlo Janka. Szwajcarzy bardzo liczą na złoty medal w zjeździe, który ostatnio wywalczył w 1988 roku w Calgary Pirmin Zurbriggen.


Cel Szwedów: Dziesięć medali

Czternaście medali igrzysk zdobytych w Turynie w 2006 roku to wynik, który jest praktycznie poza zasięgiem aktualnej reprezentacji Szwecji. Celem ekipy Trzech Koron w Vancouver będzie dziesięć medali - oświadczył we wtorek szef Szwedzkiego Komitetu Olimpijskiego Stefan Lindberg.- Reprezentacja nie jest tak silna jak ta, którą wysłaliśmy do Turynu - dodał Lindberg. Szef komitetu nie chciał wymieniać nazwisk sportowców aspirujących do medali, ale wspomniał, że hokeiści, którzy będą bronić tytułu mistrzów olimpijskich, mają za cel złoty medal.
W drużynie, prowadzonej przez Bengt-Aake Gustafssona, znaleźli się weterani: 36-letni Peter Forsberg, o dwa lata młodszy Fredrik Modin czy kapitan Niklas Lidstroem, który skończył już 39 lat. Hokeiści w ostatnich latach nie osiągali tak błyskotliwych sukcesów jak w Turynie i być może dlatego szwedzkie media ostrożnie oceniają ich szanse.
Według dziennikarzy, o medal powinny walczyć liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie Helena Jonsson czy alpejka Anja Paerson. Szwedzi liczą też na biegaczy narciarskich Emila Jonssona i Marcusa Hellnera.
Szwedzki Komitet Olimpijski nie przeznaczył premii pieniężnych za medale. Nagrodą będą... pluszowe maskotki w trzech rozmiarach.

Sportowe fakty

Zazdroszczę Helenie tych maskotek :lol: Mogliby ją jakoś wynagrodzić pieniężnie, bo jeszcze Niemcy ją przekupią łapówą i nie będzie chciało jej się biegać i strzelać.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Lut 2010 16:03

Że Ci sportowcy będą mieli ochotę walczyć dla maskotki i medalu, hmm...
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez Kacpero221 » 04 Lut 2010 17:29

Saneczkarstwo
Wsród kobiet pewnie trzy Niemki na podium, chyba, że zaskoczy ta Erin Hamlin, która ukradła im złoto na ostatnich MŚ. Wśród mężczyzn: na pewno któryś z trójki: Zöggeler, Demczenko, Loch zdobędzie złoto. W dwójkach: może nie być moich osobistych faworytów do złota: Plankensteinera z Haselriederem, a oprócz nich na podium stać: Leitnera z Reschem, Florschuetza z Wustlichem, braci Linger, Oberstolza z Gruberem i może faworytów.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Lut 2010 17:31

Poza Polakami bardzo będę kibicował Anni Friesinger, życzę jej złota.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez Masha » 05 Lut 2010 00:17

Mateusz napisał(a):Że Ci sportowcy będą mieli ochotę walczyć dla maskotki i medalu, hmm...


Rosjanie za to dostaną za złoto 100 tys. $ i samochód. Coś mi się wydaje, że Ślepcowa będzie na IO zaiwaniać jak odrzutowiec :lol: Taka zachęta :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez karlos » 05 Lut 2010 00:30

Rosjanie są tym razem tacy hojni, bo medalowych pewniaków poza Pluszczenko w zasadzie nie mają i w ten sposób chcą jakoś zmotywować swoich sportowców, aby Rosja nie skończyła igrzysk w klasyfikacji medalowej za Koreą. Równolegle w ramach walki z dopingiem podjęto decyzję, że nie będą sprawdzane próbki B sportowców, tylko nie wiem czy to nie dotyczy przypadkiem wszystkich krajów.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez Laleczka Chucky » 05 Lut 2010 15:47

W zasadnie w biegach narciarskich Rosjanie nie mają bitego faworyta do medalu, chyba prawie ci wszyscy najlepsi zostali zdyskwalifikowani za doping. Nieco lepiej przedstawia się sytuacja w biathlonie, Rosjanki w sztafecie mogą wywalczyć złoto.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez Duche » 05 Lut 2010 17:00

Wylegżanin, Liegkow, może Sedov, rosyjscy sprinterzy, Korostieliwea, Miedwiediewa, Khazowa, to wg mnie poważni kandydaci do medali w Kanadzie.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez kasiak508 » 05 Lut 2010 17:11

Myślę,że Lena zdobędzie złoty medal w sprincie lub indywidualnie.Niemki wygrają sztafecie.Lena wytrzyma psychicznie ,cale zawody i będzie strzelała prawie bez błędnie.
kasiak508
Junior młodszy
 
Posty: 87
Rejestracja: 05 Lut 2010 16:57

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez Masha » 01 Mar 2010 00:24

Pewniacy pewniakami, a najlepsi na tych igrzyskach byli:

1. Marit Bjoergen (Norwegia, biegi narciarskie) 3 1 1

2. Wang Meng (Chiny, short track) 3 0 0

3. Petter Northug (Norwegia, biegi narciarskie) 2 1 1

4. Magdalena Neuner (Niemcy, biathlon) 2 1 0

. Emil Hegle Svendsen (Norwegia, biathlon) 2 1 0

. Lee Jung-Su (Korea Płd., short track) 2 1 0

7. Martina Sablikova (Czechy, łyżwiarstwo szybkie) 2 0 1

8. Maria Riesch (Nimecy, narciarstwo alpejskie) 2 0 0

. Zhou Yang (Chiny, short track) 2 0 0

. Charles Hamelin (Kanada, short track) 2 0 0

. Marcus Hellner (Szwecja, biegi narciarskie) 2 0 0

. Simon Ammann (Szwajcaria, skoki narciarskie) 2 0 0

13. Stephanie Beckert (Niemcy, łyżwiarstwo szybkie) 1 2 0

14. Justyna Kowalczyk (Polska, biegi narciarskie) 1 1 1

. Bode Miller (USA, narciarstwo alpejskie) 1 1 1

. Aksel Lund Svindal (Norwegia, narciarstwo alp.) 1 1 1

17. Gregor Schlierenzauer (Austria, skoki narc.) 1 0 2

Eurosport

Odrzuciłabym medaliki za sztafety i wówczas wyszłoby prawdziwe mistrzostwo poszczególnych sportowców. Gregor by poleciał w rankingu aż miło. Dla mnie największymi bohaterami byli, a właściwie były: Marit Bjoergen, Magdalena Neuner, Martina Sablikova i dziewczyna Bonda tańcząca na łyżwach :wink: . Na pewno zapadną mi w pamięci medale innych mniej utytułowanych w Vancouver sportowców: Joannie Rochette, Adama Małysza i Jewgienija Pluszczenki.

Najbardziej zwycięską ekipą była z pewnością Kanada w rozgrywkach hokeja. Kanada vs USA 2-0 (gospodarze i gospodynie biją Jankesów jak miło) :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez dan » 01 Mar 2010 01:36

W hokeja wygrała Kanada, ale po dogrywce. Te 2-0 to było trochę za mało by być już pewnym wygranej. Jeżeli chodzi o bohaterów igrzysk to na pewno nie można zapomnieć również o Petrze Majdic. Nigdy za Nią nie przepadałem, ale trzeba Jej oddać pokłon za to, że potrafiła w takim stanie wywalczyć medal.
Drugą bohaterką oczywiście była Joannie Rochette. To są dwie takie ciche heroski, dlatego że nie powaliły nas pokaźną zdobyczą medalową. Te głośne już Ty Masha wymieniłaś. Ja jednak jeszcze wspomnę o takich cichych polskich bohaterkach czyli naszych panczenistkach, bo nikt nie spodziewał się ich medalu. Zapamiętam łzy Natalii Czerwionki, która była tylko rezerwową przecież i ten wyglądający jakby wpadła w panikę płacz Luizy Złotkowskiej. Ja jako kibic polskich sportowców długo też będę pamiętał jak Adam Małysz całuje swoje narty i o tym, że Justyna pozwoliła mi wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego podczas zimowych igrzysk olimpijskich.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Medalowi pewniacy igrzysk

Postprzez Masha » 01 Mar 2010 17:47

Też się zastanawiam co zapamiętam z tych igrzysk. Na pewno start do biegu pościgowego pań gdzie Magdalena Neuner pokazuje do kamery, że będzie strzelać celnie, na pewno Lindsey Vonn z łosiowatymi uszami na zakończeniu igrzysk oraz tą samą panią i jej dwie bliźniacze reakcje po ukończeniu zjazdu i supergignata, z tym, że w jednym z nich nie sięga po złoto w czym wprawia wszyskich w osłupienie. Z całą pewnością zapamiętam dwa niesamowite finisze Justyny, całowanie nart przez Adama, gest do kamery Hannu, łzy panczenistek, upadek Majdić, wzniesione do góry ręce Joannie Rochette, kanadyjską hokeistkę ujeżdżającą maszynę do równania lodu :wink: , sposób wchodzenia na podium Pluszczenki, zszokowaną Dorin, której trener mówi, że ma brązowy medal, Sablikovą, która walczy do utraty tchu na 5000 m, Szweda Olssona uciekiniera w biegu łączonym, Weronikę Nowakowską i jej ostatnie strzelanie w biegu indywidualnym, zaskoczonego zwycięstwem Bode Millera, który się uśmiecha! Długo by jeszcze wymieniać, te igrzyska na pewno zostaną w mojej pamięci na zawsze. Chyba już piękniejszych nie dożyję :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Poprzednia

Wróć do Vancouver 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość